homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43-52


#970 2011-03-21 12:01:30

dea_dea
Sr. member
Inregistrat: 2010-08-20
Mesaje: 1757

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Neata fetelor! puss tuturor! puss puss puss


http://www.fertilityfriend.com/home/30bc6a
O minune creste in burtica la mami!Sunt cea mai fericita!
bebe 38+

Offline

 



#971 2011-03-21 12:03:34

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

neata,dea puss


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Online

 

#972 2011-03-21 12:05:07

Chrys
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1435

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Maya...sa porti sanatoasa "papuceii" Si mie imi plac foarte mult,dar nu cred ca reusesc sa merg pe tocuri asa mari....m-am dezobisnuit smile

Fetele......eu sunt bine smile


Nimic nu se termina pana in momentul in care te opresti sa mai incerci...

Offline

 

#973 2011-03-21 12:07:06

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

neata dea puss

chrys, mada , sonia mersi puss

poke same here ..al meu zice ca sunt obsedata de pantofi ..am un dulap plin de cutii, ca ii tin in cutii si la apartamentul nou , in dressing mi-am facut un dulap cu bare asa sa pui pantofii pe toc asa ..nu stiu daca ai inteles ..poate tii minte in totul despre sex cand i-a facut big lui carrie un dressing si avea raft de pantofi ..asa mi-am facut si daca tot esti in constructii fa-ti si tu smile

Ultima oara a fost editat de mayya06 (2011-03-21 12:07:51)

Offline

 

#974 2011-03-21 12:13:47

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

dea, chris puss
mayya, eu ii tin in cutii, si pt casuta am proiectat un dulap special pt ele. eu prefer sa ii tin asa, mi se pare mai...igienic sa stea in cutie, cu capacul pus. pt ca noi la dressing nu vom avea usi si vor sta la comun cu hainele.
dar imi place ideea si stiu exact ce zici hjarta plus ca as scapa sa desfac 5 cutii cand caut  o anume pereche rotfl
eu, sincer, tin mai mult la pantofi decat la haine :cchicot:


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

 Publicitate


loading...

#975 2011-03-21 12:17:19

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

georgi puss, sa nu mai fii trista, trebuie sa mergi inainte cu mult curaj. la doctor ce se poate intampla? chiar tu spuneai ca esti cea mai patita dintre noi si ai atata experienta si cu doctorii. te inteleg ca ti-e teama, poate si de vestile pe care le-ai primit, poate si de ce iti va spune doctorul. dar curaj draga mea, eu stiu ca DD nu te va lasa singura si vei reusi pana la urma!puss

senso, am citit ca abia ati inceput lucrul la bebe. acum o luna si eu eram la fel, pana mi-a disparut putin din elan. v-ati facut analize, sunteti in regula amandoi? nu vreau sa te descurajez, dar din experienta te sfatuiesc sa faceti niste analize inainte, garga a pus pe prima pagina la topicul asta lista cu analize. mai bine sa previi decat sa tratezi, parerea mea... mult succes sa reusiti cat mai repede!puss
si nu te supara pe fete, eu am avut f multe de invatat, cand am intrat prima data nu stiam nimic, dar cu rabdare si cu ajutorul lor acum stiu sa ma urmaresc si chiar functioneaza ce mi-au spus ele! isi dau cu parerea si spun ce stiu, dar toate se leaga de fapt de ceea ce stim numai noi, cum ar fi durata cm-ului, simptome...

poke puss, succes sa reusesti sa-ti treaca maroneii si sa ajungi la doctor cat mai repede!

diri puss, ce frumos ca te muti, aveti casuta voastra! felicitari inca o data, spor la impachetat, stiu cum e ca in decembrie ne-am mutat si noi, si va mai urma o mutare cand o sa avem casuta noastra. e treaba multa, sa ai spor!puss si sa ai incredere, fericirea voastra va fi intregita intr-o zi de un samburel care va creste la tine in burtica! poate chiar incepand cu luna asta. iti tin pumnii sa traiesti si tu minunea ta!puss

elena.plahatca bine ai venit la noi! mult succes sa reusesti cat mai repede sa ramai insarcinata, eu personal ma bucur ca v-ati hotarat sa incercati in ciudat gaurilor din buget pt ca ai spus tu singura: nu are nimeni garantia ca in viitor lucrurile or sa fie altfel. numai Dumnezeu stie ce va fi si bebe trebuie sa vina cand ni-l da DD, nu cand avem noi portofelul plin de bani. mult succes inca o data si felicitari pt modul in care ati gandit!puss

mika, mayya pusspuss, cum va nimeriti voi doua de dormiti seara si apoi faceti noapte alba?tonguerotfl2
mayya, f frumosi papuceii, sa-i porti sanatoasa!

cris puss, se pare ca tratamentul da roade. sa dea DD sa mearga totul ca pe roate si acush sa fii cea mai fericita mamica! mult succes in continuare. imi place ca acum esti mai detasata si poate ca e mai bine asa, bebe o sa vina cand nu te astepti  puss

sonia puss, ma bucur ca te-ai distrat cu prietenii sambata seara. ieri ce ai vazut frumos in cora? nu mai fi trista si adancita in ganduri, lui bebe nu i-ar placea sa te stie asa. incearca sa discuti cu sotul daca simti ca te neglijeaza, nu cu reprosuri, ci cu marturisiri sincere despre ceea ce simti tu, fara sa-l faci sa se simta vinovat. poate ca si el cand te vede amarata si nu stie cum sa te incurajeze, te lasa in pace. astfel de probleme trebuie sa va apropie, nu sa va distanteze. e greu dar trebuie rabdare si sustinere multa, plus cheia reusitei: COMUNICARE. mult succes sa fie bine de acum inainte! sa ai o zi cat mai usoara la munca!

mada puss imi pare rau de test, dar sa nu-ti pierzi increderea! si sa dea DD sa nu fie nici o problema cu trompa!puss

angel, de asta nu prea te-am mai vazut pe aici, n-ai avut net puss. ma bucur ca ai revenit, sa stii ca atunci cand lipseste una din voi si nu e formatia completa, parca lipseste ceva. ce necazuri ai avut, ce ai patit? sper ca s-au rezolvat toate! ma bucur ca esti vesela puss
multa sanatate sotului, sa se faca bine cat mai repede sa puteti presta din nou!puss

far ai facut out, spor la prestat si sa se lase cu ochisori!puss

almi puss, dea puss

nera pusspuss, smart pusspuss, cmin pusspuss sarcina usoara in continuare. cum va mai simtiti, ce fac bebeii?


eu sunt bine, doar ca... am o usoara jena la ovarul drept, si dupa cum am ovulat lunile trecute in z16 a cm, abia peste 2 zile as fi la ovulatie. tare mi-e ca o sa-mi vina menstra mai devreme, trebuia pe 6 iar eu pe 5 merg la doctor... uff, sper sa nu am ghinionul asta. sotul e disperat, abia ieri a inteles ca pana nu mergem la analize nu putem avea contact, dar a inteles situatia si motivul pt care nu se poate, am mare noroc cu el ca mi-e alaturi si e intelegator. sper totusi sa nu vina uratii pana pe 5, macar sa pot merge la analize...


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#976 2011-03-21 12:19:53

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

poke eu am scris pe cutii, pe partea din fata ( cum sunt asezate) ce pantofi , ce culoare si asa imi e usor sa ii gasesc smile

Offline

 

#977 2011-03-21 12:20:31

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

wave

Chrysule pupacesc  puss  par  ma bucur ca esti bine, sa intri si maine da ?  rodnar  stii tu de ce kram

Maya, sunt frumi  hjarta  sa-i porti cu placere!
eu n-am mai mers pe tocuri in ultima vreme  cesafac

buna Deea  puss

Onutza  puss  suntem Momnambule  lol
nu conteaza cand ai ovulat luna trecuta, luna asta poti ovula mai devreme  wink

Ultima oara a fost editat de mikado (2011-03-21 12:21:11)


.

Offline

 

#978 2011-03-21 12:24:05

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

mika gata plimbarica .. am facut si rima rotfl

momnambule rotfl2

Offline

 

#979 2011-03-21 12:28:41

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

onu,multumesc mult pt cuvintele frumoase puss in cora am vazut de toate,am si facut mici cumparaturi,mi-am luat un sutien si alui meu boxeri,ca sa nu mai foloseasca chiloti stramti.si ne-am intors,mai trista decat am plecat.mi-au curs lacrimile din senin cand am vazut un bebe mic in fata mea la casa,am crezut ca mor,nu ma mai pot stapani.si acum candscriu imi dau lacrimile.aseara am plans,m-am dus la al meu si-am plans si i-am zis ca am mare nevoie de el.asa e,eu m-am schimbat.sper sa reusesc sa ies din depresia asta

cris,uitai sa iti multumesc pt cuvintele de aseara kram

eu plec sa ma pregatesc si apoi ore pana la 5 si inca o med cu fetele de a10a deseara.va pup,o zi cat mai calda puss


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Online

 

#980 2011-03-21 12:28:43

mi_ka
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 1000

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

hopsieu
Va pup pe toate dragele mele.Ce mai faceti voi?Ceva noutati?
Eu mi-am luat azi Napraznic  si Macca....nu stiu ce m-a apucat ca dupa experienta neplacuta cu Branca ursului imi spusesem ca nu mai iau nimic de capul meu...
Am citit pareri pro si contra ,ca de obicei,despre fiecare ,mai ales despre napraznic.....Acum sa vedem ce-o mai fi.....
Aseara l-am simtit pe bebe al prietenei mele facand tumbe prin burtica.Am avut un sentiment foarte ciudat....Ea saraca are sarcina toxica ,vomita de 30 ori pe zi ,absolut orice mananca.Chiar si apa pe care o bea.A slabit 10 kg. wow
Sonia iti inteleg perfect starea.Nici eu nu sunt departe  puss  puss .A reusit sotul tau sa se lase de fumat?Cum e tigarea electronica?
Giorgi puss   puss  puss am inteles ca si tu esti prin preajma butoiului .Ufff,ne-a apucat pe toate sad.

Ultima oara a fost editat de mi_ka (2011-03-21 12:31:07)


Cand iti doresti ceva cu adevarat tot universul conspira la indeplinirea dorintei tale.

Offline

 

#981 2011-03-21 12:30:03

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

mi_ka wave  puss


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Online

 

#982 2011-03-21 12:31:26

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

gata Maya  rodnar

Mi_ka  puss  ti-ai luat naturiste?  goodluck

Sonai, o zi senina!  puss


.

Offline

 

#983 2011-03-21 12:32:08

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

mayya, buna idee lol eu ma mai iau dupa imaginea aia care e desenata, ins anu toti o au smile
onu, dar v-a zis doc sa nu aveti relatii pana la analize?
mie mi-au trecut, slava domnului, maroneii si maine dupa amiaza merg in sfarsit la control. abia astept sa vad ce si cum.


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#984 2011-03-21 12:32:41

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Fetele scuzati absenta dar am vorbit cu mami meu pe net

Onutza puss asa simt si eu cand lipsesc fetele parca nu e formatia completa , multa sanatate si tie si sa scapi cat mai repede de lighioane ca sa va fericiti  sexinpat si voi  lol

Deea puss neata cum merge tratamentul ?

Mayya frumosi pantofii dar tocurile alea  cesafac

Sonia puss o zi frumoasa dar tu esti sigura ca iti vin uratii ? doar maro atata timp  spranceana

Mika momnambule  rotfl se pare ca vocabularul mikadian e destul de mare  rotfl

Chrys puss cam rarut pe la noi , daca nu mai intri maine eu iti zic de acum  birthday sa fi fericita si iubita

mi_ka puss

Ultima oara a fost editat de angel_sweety (2011-03-21 12:34:35)


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#985 2011-03-21 12:34:07

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

mi_ka puss, am cunosct si eu un caz in care tot asa, vomita tot, pana si dupa ce ii punea perfuzie mergea sa vomite. f greu a dus sarcina, a slabit mult si arata mai degraba a om f bolnav, pe patul de moarte, decat a viitoare mamica. sper sa nu am parte de asa o sarcina ...

mika, stiu ca poti ovula si mai repede, tot ce-mi doresc e sa nu vina si menstra mai repede ca m-am ars de tot. daca nu merg pe 5 la analize, pana pe 21 nu mai pot...


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#986 2011-03-21 12:34:10

mi_ka
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 1000

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Da Mika puss  ,pai ma gandesc ca daca iau ceva ,macar si daca obtin efect placebo si tot e bine.Poate asa mai imi revine optimismul.Numai ca-s un pic nedumerita cu napraznicul.De macca nu am citit nimic de rau


Cand iti doresti ceva cu adevarat tot universul conspira la indeplinirea dorintei tale.

Offline

 

#987 2011-03-21 12:34:12

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Mangel, mocabularul mikadian si mayan este foarte muprinzator rotfl2

Mi_ka, napraznicul este  progesteronic , mai bine sa-l bei dupa ovulatie

Ultima oara a fost editat de mikado (2011-03-21 12:39:38)


.

Offline

 

#988 2011-03-21 12:36:45

mi_ka
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 1000

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Angel puss  puss
Onutza asa arata si prietena mea ,ca o stafie.a stat doua luni in spital ,cu perfuzii.Acum traieste cu vitamine.A ramas gravida din prima incercare dar saraca de ea este in pragul depresiei.Oare copilasul va fi ok in astfel de cazuri.are un aport suficient de vitamine?


Cand iti doresti ceva cu adevarat tot universul conspira la indeplinirea dorintei tale.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.