homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43-79


#1483 2011-03-23 14:14:44

Alesssia22
New member
Inregistrat: 2008-05-12
Mesaje: 38

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Buna fetelor, de 2 luni eu si partenerul meu incercam sa facem un bebe, azi mi-am facut un test de sarcina si e negativ...ma simt f. dezamagita. Mi-am facut o serie de anlize hormonale si au iesit asa: TSH-1,43 uIU/ml ; FSH-3,6 uIU/ml ; LH - 7,24 uIU/m ( in ziua 3 au fost facute) si Prolactina- 11,7 ng/mL, Progesteron 0,63 ng/mL (in ziua 23). Mentionez ca am un ciclu foarte dereglat...vine cand vrea el. Doctora inainte sa ma trimita sa fac analizele hormonale de mai sus tot imi zicea ca o sa-mi prescrie anticonceptionale.....dar eu nu vreau sub nici o forma, trebuie sa existe alt tratament pt. dereglarea asta hormonala. sad orice sfat / parere este bine venita. Va multumesc.

Offline

 



#1484 2011-03-23 14:26:07

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

bună fetelor... uffffff iar am ieșit ieri ca măgarul.. a venit vecina să-i fac unghiile apoi am fost luați ca din oală de viitorii fini să mergem la ei la masă.. am ajuns acasă la 23:15
azi-noapte soțul meu a făcut febră.. a avut frisoane.. e răcit cobză sad azi a avut temperatură 38,5 sad sper să nu mai facă febră.. l-am dat pe teraflu și paracetamol... poate ?i trece și m?ine va fi mai bine cesafac

dirida a scris:

pai almi nu asa tb sa fie?  rotfl2


am inetles nera, dar eu tot nu stiu sa-mi verific col-ul, niciodata n-am inteles cand e sus si cand e jos...

LE: almi, dar de ce nu incerci spermotrend? e mai eficient ca selezin ace,asta e doar pt mobilitate. La noi nu a facut minuni, dar noi am avut si o spermograma super proasta. Chiar si asa de la 4 mil am ajuns la 8 mil si de la 35% mobilitate a+b, la 52% a+b. Noi stam f prost la morfologie...

diri ?n primul r?nd ?mi pare rău că au venit ur?ții puss
?n al doilea r?nd, nu prea vreau eu să-i dau așa după ureche orice... și așa abia m-am convins să-i dau selezin.. am ?nțeles că spermotrendul se găsește și destul de greu.. prefer să-l las doar cu selezin și sper să nu fie nevoie de spermotrend smile

Onutza23 a scris:

multumesc almi, inseamna ca diseara pot sa gust un pahar de vin fara nici o grija. sotul meu a baut aseara, ca asa stia si el, ca 24 de ore nu se bea alcool, si el avea 36 smile

kram

smart lady a scris:

Almi si al meu a luat Selezin, nu l-am auzit sa se vaite de ceva.  Au fost imbunatatire la spermograma (vizibile bine) . Se si obisnuise cu ele, chiar cand am avut testul + s-a oprit cu greu din luat "cum sa nu le iau? Pai tu iei atatea si eu nimic? " . Nu prea isi daduse seama ca el nu mai are nicio treaba acum chicot . El a luat iulie, aug, sept 2010, apoi pauza si din ianuarie incepuse sa le ia din nou .

smart păi nu se vaită.. mi-a zis doar că simte o jenă uneori c?nd merge doar.. nu e ceva dureros ... dar simte ceva la un ouț chicot sper că e de la efectele benefice cesafac

mayya păi p?nă acum nu mi-a zis nimic.. ieri mi-a zis că de c?nd a ?nceput să le ia simte ceva ... o jenă c?nd merge.. dar nu mereu.. nustiu ei el oricum dacă credea că e ceva dăunător le ?ntrerupea de mult smile

mika mă bucur că ?ți place medicul big_smile
nu am ajuns la urolog.. așteptăm salariul și mergem la spermogramă... apoi la urolog cu spermograma trecută și cea care urmează s-o facem smile așa cred și eu.. că nu e de la selezin (l-am interogat mai atent lol )

geo puss

poke păi c?nd ai VIP la ff poți să selectezi tu ?n opțiuni la contul tău c?te grafice să-ți afișeze la home page-ul tău tongue așa cum am eu acum.. big_smile

mădă ?mi pare rău că au venit ur?ții sad eu cred că ai ovulat ?n ziua 15.. dacă numeri din ziua 16 zilele p?nă ?n ziua 28 inclusiv sunt 13 zile și ?n a 14-a au venit ur?ții.. mă uitam la graficul tău și mi se părea totuși perioada luteală prea scurtă (de 11 zile) dacă ne luăm după ce a marcat Ferty puss

elena fă-ți un test smile

far eu cred că ai ovulat ?n ziua 17 big_smile

dea puss

alesssia bună.. ne-ar cam trebui niște intervale de referință... unde ai făcut analizele? scrie și intervalele de referință să ne dăm seama cum stă treaba cu rezultatele tale smile

pup pe toată lumea puss puss puss puss puss


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#1485 2011-03-23 14:35:33

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Buna

   Diri  puss , imi pare tare rau de urati puss   

   Alessia , bine ai venit!!

    Almi  puss , sanatate multa sotului

    Garga, sanatate si puiului tau puss

   Va  puss pe toate


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#1486 2011-03-23 14:35:58

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

garga pupici dubli pt stefanel, sper sa se puna repede pe picioare si sa-i treaca raceala. mama ei de raceala punish

buna Alesssia22. ma bucur ca ai apelat la fete sa-si spuna parerea, eu din pacate nu te pot ajuta ca nu le am cu domeniul asta, dar cu siguranta fetele iti vor da un sfat ceva. eu ti-am scris doar ca sa te salut smile

almi puss, imi pare rau pt sotul tau, sper sa-i treaca repede. si sa nu mai faca febra. ia baga-i tu o frectie cu otet si acopera-i capul si talpile cu ceva umezit tot in otet cald, sa vezi ce-i trece

georgi puss

stie careva o reteta de ciocolata de casa care iese?

Ultima oara a fost editat de Onutza23 (2011-03-23 14:36:36)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#1487 2011-03-23 14:40:24

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Onu , eu nu stiu.


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1488 2011-03-23 14:40:24

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

geo puss mulțumesc

onuța nu vrea că e căpos roll zic mersi că ia pastile forgetit
LE: nu știu nicio rețetă de cioco de casă cesafac

Ultima oara a fost editat de Almi Ingerash (2011-03-23 14:40:58)


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#1489 2011-03-23 14:45:11

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

almi, stiu cum e cu un capos langa tine ca si al meu e la fel. se stramba mereu si nu vrea pastile ca ii trece lui oricum. numai daca se simte rau tare accepta tot ce-i dau, inclusiv frectii a primit cand mai racea(ii facea mama lui, nu eu) ca nu mai suporta raceala

reteta am gasit pe net si voi incerca una, ma gandeam ca poate ati facut vreodata si aveti voi o reteta care sigur iese yammy


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#1490 2011-03-23 14:52:47

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

hopsieu va pupik pe toate puss

Mika puss maine  goodluck la doctor iar

Dea,Sonia o zi buna  wave

Garga iti trimit mii de imbratisari , citisem la mamici ca ai piticul bolnav , multa sanatate si insanatosire grabnica

Alessia bine ai venit

Almi puss insanatosire grabnica sotului tau

Onutza puss nu mai am reteta de ciocolata de casa , am pierdut caietul cand ne-am mutat

eu am fost cu sotul sa ii fac programare la ortoped , de aproape un an se chinuie cu mana dreapta are dureri ingrozotoare , dar e capos ca si sotul lu Almi , ne-a facut programare la eco pe 29 martie si consultul pe 26 aprilie , vai de sistemul lor sanitar , mori cu zile , o mai fi valabila ecografia dupa o luna de zile ?

pe deasupra acum a venit si fata de la scoala vomitand , i-am facut un ceai si o pun in pat sa stea linistita

va pup si va imbratisez , o sa incerc sa intru mai pe seara sa vad ce faceti


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1491 2011-03-23 14:55:46

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

angel puss mulțumesc.. deci nu sunt singura cu soț căpos... la mine problema e că de vreo 2 zile de c?nd am observat că i se ?nfundă nasul i-am tot zis să ia teraflu... dar cu cine să te ?nțelegi spranceana
multă baftă pe 29.03 și pe 26.04 goodluck


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#1492 2011-03-23 14:56:03

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

mai , ce liniste pe aici  trombon

Almi, santate sotoiului !  puss

Onutza, Geo puss  puss

Alesssia
, bine ai venit!  goodluck  asa cum zice si Almi ar trebui sa ne zici intervalul de referinta al laboratorului unde ai facut analizele pt. a ne da cu parerea.

Garga,  sanatate lui Stefanut!  puss

Angel, multu  puss   goodluck si voua! sanatate pustoaicei!  par

eu sunt cam ametita si mi-e somn  cascat

Ultima oara a fost editat de mikado (2011-03-23 14:57:20)


.

Offline

 

#1493 2011-03-23 14:58:01

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

mika puss mulțumesc


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#1494 2011-03-23 15:13:53

Alesssia22
New member
Inregistrat: 2008-05-12
Mesaje: 38

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Doar progesteronu nu se incadreaza in interval, se incadreaza in faza foliculara iar eu teoretic trebuia sa fiu in faza lutheala cand am facut analiza...restu sunt ok (dupa ce scrie acolo, acum nush...sa vad ce zice si doctoru la urmatoru control). Eu vreau sa raman insarcinata cat ma repede si de aceea nu imi place ideea sa fac tratament cu anticonceptionale (cum incerca sa ma convinga doctora). Sunt pe aici fete care au progesteronu scazut? Daca da, sunt curioasa daca au putut ramane insarcinate si ce tratamente au urmat. Sunt destul de tanara am 22 de ani, e trist ca la varsta asta ma confrunt cu astfel de prb sad.

Offline

 

#1495 2011-03-23 15:18:14

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

wave hello dragele mele puss puss puss puss la toata lumea .
de dimineata nu imi vad capul de treaba disperat abi am avut timp de o cafeluta

dirida sad imi pare tare rau de urati, te intelegem ca esti suparata puss si sper sa iti revii cat mai repede kram kram

poke goodluck la partial si la proba, poate faci ceva pozici smile

nera puss puss si bebica

garga puss multa sanatate la puiutul tau, sa treaca cat mai repede puss puss

almi puss multa sanatate lui C, asa is toti caposi pana nu mai pot de rau si atunci parca is niste bebei mici ce asteapta ingrijiti ( asa e al meu )

angel puss multa sanatate sotului si fetei puss

alessia22 puss bine ai venit

restul fetelor va pupacesc de 1000 de ori pe toate

si nu stiu ce s-a intamplat azi dar toata lumea e bolnava..si aici pe forum, si colega mea de birou , si ai mei ..sper sa nu racesc si eu ..

rock i'm a hero  partydance

Ultima oara a fost editat de mayya06 (2011-03-23 15:20:25)

Offline

 

#1496 2011-03-23 15:21:46

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

angel puss  , multa sanatate sotului si fetitei tale

mayya, mika puss


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#1497 2011-03-23 15:23:47

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

mayya ms puss

alesssia păi dacă progesteronul se ?ncadrează ?n faza foliculară, ?nseamnă că nu ai ovulat și trebuie să vezi dacă celelalte rezultate se ?ncadrează și ele ?n faza foliculară... e clar că ai ovulație t?rzie (după ziua 23) dacă progesteronul e pentru faza foliculară... iubita, din păcate trebuie să te anunț că nu ești singura cu astfel de probleme.. și da, au fost fete care au rămas ?nsărcinate, dar cu monitorizări, cu teste de ovulație... ?ți monitorizezi ciclurile cu temperatura bazală pentru a determina perioada fertilă? pentru că și așa, dacă ai ovulație, chiar dacă e t?rzie, tot e bine că ai... smile dar trebuie s-o urmărești și să afli c?nd are loc.. ai spus medicului că vrei copii? cum să-ți dea AC?? mergi la alt medic, nu pierde timpul...

Ultima oara a fost editat de Almi Ingerash (2011-03-23 15:40:37)


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#1498 2011-03-23 15:26:28

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

georgy puss cum te mai simti?

Offline

 

#1499 2011-03-23 15:33:45

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

mayya puss .Sunt extrem de nervoasa.Nu stiu ce are masina de spalat, imi arata ca are o defectiune.Este noua , o am de cand m-am mutat...se afla si in garantie...dar pana o duc de unde am luat-o, ce naiba fac cu rufele....ufffff...


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#1500 2011-03-23 15:33:49

yk_avk
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2010-04-17
Mesaje: 241
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

hopsieu buna fetele!ce faceti voi? eu sunt ff bucuroasa (stiu ca suna aiurea) ca mi-au venit uratii big_smile astept sa treaca zilele astea sa se faca z 14 sa ma duc la doctor,sa fac analizele si sa ii dam drumul la treaba maine mai pe seara merg cu sotul la dr sa citeasca spermograma.va  puss  puss  puss pe toate!merg sa va citesc !


Invingatorii nu renunta niciodata, iar cei ce renunta nu castiga niciodata!
cat de curand yk,jr bebe

Offline

 

#1501 2011-03-23 15:36:27

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Maya  puss  ce temperatura ai  rodnar  goodluck

alessia, in ce zi ai facut progestronul ? CM-ul este regulat?  un progesteron foarte mic denota lipsa ovulatiei.

buna Yk puss , ce analize faci? cele hormonale de Z2-3 le-ai facut?

Ultima oara a fost editat de mikado (2011-03-23 15:37:35)


.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.