homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Diane medicament pentru chist


#1 2011-03-20 20:56:17

paola07
Membru
Inregistrat: 2011-03-20
Mesaje: 2

diane medicament pentru chist

am luat diane ,de la a doua pastila mi s-a oprit menstruatia ,iar in a patra zi a revenit sa zic asa,si pe tot parcursul foliei,adica 21 de zile am avut menstruatie ,am fost la medic,insa mi-a zis sa nu ma nelinistesc ,ceea ce a fost nu s-a numit menstruatie cu toate ca semana ,...ciudat,nush ce sa cred,e normal? tin sa spun ca le-am luat pentru acnee,impotirva lor si am un chist la ovarul stang de 3 cm .am inteles ca este ca un medicament ,n-am incredere in ce mi-a spus medicul (planning) si nu stiu ce sa fac,sa continui sa le iau? acum sunt in pauza de 7 zile .mi-a venit menstruatia propriu-zisa in prima zi de cand am terminat pastilele si inca am .marti se implineste a saptea zi....sunt foarte nedumerita.cosurile mi-au trecut dar ma gandesc ca ar putea reaparea daca nu o sa mai iau pastilele.iar in ceea ce priveste problema chistului,e posibil ca prin acea scurgere sa fi eliminat infectia din ovar? astept un raspuns

Offline

 



#2 2011-04-01 15:12:47

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: diane medicament pentru chist

Ceea ce ai avut tu, a fost spotting. E normal sa apara in primele trei luni de administrare. Ai incredere in ceea ce spune medicul, ca stie ce spune. Chistul cel mai probabil se va retrage si el datorita tratamentului cu Diane. "Infectia din ovar" cum o numesti tu, nu e infectie. Cel mai probabil e un chist functional care se va resorbi. Nu ai de ce sa iti faci probleme. Ia pastilele in continuare. Probabil sangerarea se va opri curand.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.