homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vreau sa slabesc- 10-61


#1141 2011-08-12 14:41:29

emylya
Full member
Inregistrat: 2010-01-02
Mesaje: 292

Re: Vreau sa slabesc- 10

Darcy cred ca m ai inteles gresit,am luat ac si m am ingrasat,dar cum ati spus si voi depinde de fiecare organism,sunt multe persoane care nici nu se ingrasa nici nu slabesc

Offline

 



#1142 2011-08-12 15:08:15

Darcy
Sr. member
Inregistrat: 2008-07-11
Mesaje: 1396

Re: Vreau sa slabesc- 10

aaa..deci si tu ai aprobat in sensul ca: te-ai lasat si ai mai slabit.. ideea e ca mai toata lumea spune exact ac lucru: de la ele te ingrasi (adica provoaca pofta de mancare) dar daca te lasi , mai slabesti, nu mai retii atata apa etc...eu le iau degeaba si mai sunt si fumatoare foooarte activa...chiar nu are rost. dar nici nu as dori un efect advers...
(eu nu m-am ingrasat de la ele pt ca am reusit sa ma abtin si sa continui dieta)


Cap patrat cu minte-n colturi

Offline

 

#1143 2011-08-12 17:04:12

emylya
Full member
Inregistrat: 2010-01-02
Mesaje: 292

Re: Vreau sa slabesc- 10

da m am lasat si am slabit,si cum am inceput sa le i au iar m am ingrasat

Offline

 

#1144 2011-08-12 17:06:07

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Vreau sa slabesc- 10

eu am slabit dupa ce le-am luat lol iar de cand am renuntat,m-am ingrasat.dar sunt covinsa ca un pilulele sunt de vina.pofta de mancare e lol


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1145 2011-08-12 17:13:51

moksha
Hero member
Inregistrat: 2009-12-19
Mesaje: 2238

Re: Vreau sa slabesc- 10

Darcy a scris:

aaa..deci si tu ai aprobat in sensul ca: te-ai lasat si ai mai slabit.. ideea e ca mai toata lumea spune exact ac lucru: de la ele te ingrasi (adica provoaca pofta de mancare) dar daca te lasi , mai slabesti, nu mai retii atata apa etc...eu le iau degeaba si mai sunt si fumatoare foooarte activa...chiar nu are rost. dar nici nu as dori un efect advers...
(eu nu m-am ingrasat de la ele pt ca am reusit sa ma abtin si sa continui dieta)

nu ai de ce sa te ingrasi de la ele propriu-zis, nici sa te ingrasi dupa ce le lasi.

probabil ca daca le lasi scazi in kg pe baza faptului ca nu mai retii apa etc. trebuie sa iti faci mai multe griji daca fumezi si iei anticonceptionale pentru alte efecte adverse.

am vazut ca multe femei se ingrasa un pic cand le lasa, impotriva ideii pe care o aveam eu. si explicatia pe care am gasit-o e ca pentru ca exista parerea generala ca pastilele ingrasa, atunci exista putina dieta si se incearca cumva infranarea poftelor smile cand le lasa, nu se mai gandesc la asta si e logic ca daca mananca mai mult se ingrasa.

cel mai probabil o sa slabesti un pic cand le vei lasa. nu ai de ce sa te ingrasi, daca urmezi aceleasi reguli de alimentatie.

contrar multor alte opinii, oamenii se ingrasa cand mananca. putine boli predispun cu adevarat la ingrasare si oricum necesita mancare smile pot sa va povestesc muuuulte istorioare cu femei care ziceau ca sunt la dieta si se ingrasa de la "glanda" si ca mananca doar pui. da, pui intregi smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1146 2011-08-12 17:24:21

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Vreau sa slabesc- 10

moksha rock tummenupp


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1147 2011-08-14 16:39:46

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Vreau sa slabesc- 10

vin iar aici,  diablo  cu 3-4 kile puse din vacanta  butter

Offline

 

#1148 2011-08-14 17:50:01

mihaela2289
Hero member
Inregistrat: 2006-09-18
Mesaje: 2945

Re: Vreau sa slabesc- 10

era sa trec si eu iar pe aici cu 5kg puse in 3 zile(nu ma intrebati cum ca nu am mancat decat gratar si pepene) dar dupa 2 zile de stat acasa, nani si stat pe "tron" le-am dat jos.. dar in curand sigur mi se pune iar pata ca "sunt grasa" si o sa va mai vizitez pe aici.. pana atunci bafta la dat kg jos si la mentinut pentru cele care au ajuns la greutatea la care se simt bine puss


www.specialitaticulinare.blogspot.com - Super chec marmorat, neinecacios si simplu de facut!!

Offline

 

#1149 2011-08-14 18:51:51

Diananaid
Hero member
Inregistrat: 2010-12-24
Mesaje: 2212

Re: Vreau sa slabesc- 10

Ma bate gandu' sa-mi cumpar ceai verde, ca am tot auzit ca ar fi un bun antioxidant. Cine l-a incercat, e bun? Bine, nu ma astept sa pierd nu stiu cate kg doar pentru ca-l beau. Daca tii un regim sanatos + sport, ceaiul verde iti accelereaza metabolismul?


Tu siempre me respondes: quizas, quizas, quizas...

Offline

 

#1150 2011-08-14 19:11:55

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Vreau sa slabesc- 10

si la mine is kile de alea de le dau in 2 zile lol cum zici tu, somn si stat pe tron rotfl

Offline

 

#1151 2011-08-14 19:19:48

mihaela2289
Hero member
Inregistrat: 2006-09-18
Mesaje: 2945

Re: Vreau sa slabesc- 10

jacqui, dar eu nu imi explic cum pot pune 5 kg(grrr..nu vreau sa va zic ce sentiment am avut cand am vazut cantarul) in 3 zile si apoi in alte 2 sa se evapore.. nici daca ma cantaream dupa ce beam apa si mancam nu aveam cum sa pun asa greutate..
ideea e ca la cm nu se vedeau.. ceea ce m-a facut sa cred ca un somn de minim 8 ore si putina cultura pe tronul meu de acasa ma va scapa de "grasime" si asa s-a intamplat..dar tot ramane un mister neelucidat pana acum..


www.specialitaticulinare.blogspot.com - Super chec marmorat, neinecacios si simplu de facut!!

Offline

 

#1152 2011-08-14 19:47:14

rosebunny
Insomniac member
Inregistrat: 2010-09-28
Mesaje: 7248

Re: Vreau sa slabesc- 10

pana acum am slabit 7 kg in 2 luni smile


Tot raul e spre bine smile
Zambim si noi azi? smile

Offline

 

#1153 2011-08-14 21:15:44

Orange
Full member
Inregistrat: 2009-12-04
Mesaje: 723

Re: Vreau sa slabesc- 10

rosebunny a scris:

pana acum am slabit 7 kg in 2 luni smile

applause ce bravo estiiiiiiiiii ! applause  applause Cum anume ? roll  angel
PS: Eu de vre-o 3 saptamani nu mananc carne/fainoase s.a ... am dat 2kg jos...mentionez ca sport nu fac, dar cred ca merg la sala din septembrie


Am invatat ca nu merita sa irosesti nici macar o clipa din viata pentru a te gandi la oamenii care nu iti plac sau nu te plac hjarta Va pup si aveti grija de vOi hjarta

Offline

 

#1154 2011-08-14 21:24:02

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Vreau sa slabesc- 10

de  maine trecem si noi la dieta ca deja nu se mai poate


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#1155 2011-08-14 21:36:02

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Vreau sa slabesc- 10

em rotfl
puff, eu am mancat de toate in ro neutral
mihaela, eu tot asa patesc forgetit poate era si apa retinuta, nu imi dau seama.

Offline

 

#1156 2011-08-14 21:38:49

rosebunny
Insomniac member
Inregistrat: 2010-09-28
Mesaje: 7248

Re: Vreau sa slabesc- 10

orange, am renuntat la paine, am inlocuit`o cu paine gen wasa, din faina de secara integrala. nu mai mananc multe dulciuri ( recunosc ca am mai mancat cate o ciocolatica rodnar ), incerc sa nu combin proteine cu glucide, adica gen cartofi plus carne. si am redus cantitatea de mancare, nu mai mananc pana ma satur, mananc pana dispare senzatia de foame si mi`e f bine. nu credeam ca pot slabi, credeam ca trebuie sa ma infometez, dar vad ca nu e asa. totul e sa ma controlez. la sala n`am mers deloc. aveam 63 cand am inceput, acu am 56. eu mi`am facut din "dieta" asta ( daca ii pot zice asa ) un mod de viata, altfel parca nu mai pot manca. sunt curioasa daca mai slabesc. eu as vrea sa ma opresc aici, dar nush de ce am impresia ca o sa slabesc in continuare. deja a trebuit sa`mi cumpar alti pantaloni, ca aia vechi imi erau mari.

fetelor, stiti cumva cum sa ma mentin la greutatea actuala fara sa mai slabesc? nu am bani de alt rand de haine rotfl


Tot raul e spre bine smile
Zambim si noi azi? smile

Offline

 

#1157 2011-08-14 22:26:14

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Vreau sa slabesc- 10

56 :> vreau si eu ! lol

Offline

 

#1158 2011-08-14 22:34:31

Orange
Full member
Inregistrat: 2009-12-04
Mesaje: 723

Re: Vreau sa slabesc- 10

rosebunny a scris:

orange, am renuntat la paine, am inlocuit`o cu paine gen wasa, din faina de secara integrala. nu mai mananc multe dulciuri ( recunosc ca am mai mancat cate o ciocolatica rodnar ), incerc sa nu combin proteine cu glucide, adica gen cartofi plus carne. si am redus cantitatea de mancare, nu mai mananc pana ma satur, mananc pana dispare senzatia de foame si mi`e f bine. nu credeam ca pot slabi, credeam ca trebuie sa ma infometez, dar vad ca nu e asa. totul e sa ma controlez. la sala n`am mers deloc. aveam 63 cand am inceput, acu am 56. eu mi`am facut din "dieta" asta ( daca ii pot zice asa ) un mod de viata, altfel parca nu mai pot manca. sunt curioasa daca mai slabesc. eu as vrea sa ma opresc aici, dar nush de ce am impresia ca o sa slabesc in continuare. deja a trebuit sa`mi cumpar alti pantaloni, ca aia vechi imi erau mari.

fetelor, stiti cumva cum sa ma mentin la greutatea actuala fara sa mai slabesc? nu am bani de alt rand de haine rotfl

applause si eu am aproape o luna de cand nu mai mananc cartofi cu carne, paine, fainoase, dulciuri(uneori inghetata). la fel, intr-o zi mi s-a pus mie ca nu mai merge asa smile si am facut din asta un mod de viata smile chiar nu ma infometez tongue aveam 60, acum am 58-57.5 la o inaltime de 1.73. Vreau sa ajung la 53kg , atunci ma multumesc ! angel


Am invatat ca nu merita sa irosesti nici macar o clipa din viata pentru a te gandi la oamenii care nu iti plac sau nu te plac hjarta Va pup si aveti grija de vOi hjarta

Offline

 

#1159 2011-08-16 10:03:04

Nataşa
New member
Inregistrat: 2011-08-03
Mesaje: 52

Re: Vreau sa slabesc- 10

calleigh a scris:

depinde de dieta  roll si de ce intelegi tu prin dieta. daca tot monitorizezi ce bag in gura, afla ca daca mananc mancare gatita slabesc mai repede decat daca as tine nu stiu ce dieta bazata pe un pahar de apa si 2 albusuri fierte.
si ca veni vorba de varza calita cu carnati, sa stii ca nu e nevoie de 1l de ulei si carnati cu o tona de grasime in ei. se poate gati si dietetic roll daca nu ma crezi pe cuvant, citeste-l pe Montignac wink

vezi ca am vazut reclame pe la kfc cu hamburgeri dietetici.

nu, serios acu'. eu am slabit acu' doi ani 8 kile in mai putin de o luna, fara sa mai pun la loc nimic. si da, fara infometare, doar un regim de viata sanatos. siiiii foarte, foarte mult sport. eram in vacanta de vara si ma trezeam pe la 6 dimineata si alergam 2 km. apoi practicam si tenis si baschet. asta pe langa abdomenele si alte exercitii facute acasa. ma pufneste rasu' cu dieta ta cu varza cu carnati. ahahahaha. in loc de varza calita, merge o salata de varza. iar in loc de carnatii aia sleiosi si scarbosi, merge un piept de pui fiert. voila, e chiar un pranz bun si unde mai pui ca e si dietetic si tot ce vrei.

cat despre Montipuţac, who the fuck is him? n-ai nevoie de nimeni in drum sa-ti zica ce si cum tre' sa halesti, n-ai nevoie de o mie de carti despre slabire, ca reteta e veche de cand e lumea. doar ca unele grasance imputite tot asteapta sa vina cineva sa le zica "da, ai voie sa mananci si ciocolata si carnati si fast food, doar sa fie dietetice", c-asa se simt ele bine. da' sa isi miste curu' plin de coaja de portocala...nuuuu, e prea greu. varza aia calita si carnatii aia ii poti manca atunci cand vrei sa te mentii si doar asa, sa gusti, nu bagi in tine pana iti ies ochii.

ma doare fix in trei litere cui nu-i convine ce am zis. asta-i parerea mea, a unei fete care a slabit sanatos, fara nu stiu ce complicatii. n-am de gand sa pup pe nimeni in dos, doar pentru ca, vezi doamne, aici suntem o mare familie si tre' sa fim cat mai lingusitoare. cui nu-i convine, e invitat sa-mi suga tocurile. auch.


şase saşi în şase saci.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.