homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Recomandare planning


#1 2011-04-01 19:12:49

roMary
Full member
Inregistrat: 2010-09-27
Mesaje: 100

recomandare planning

am fost astazi la planning si dna dr mi-a recomandat artizia ac.Eu iau marvelon 21 de 4 ani si in ultimele 3 luni s-a intamplat sa am spotting...adica mici pete sangerii si am luat un pic si in greutate asa ca mi s-a recomandat sa le schimb pe artizia.Ei bine pot sa trec direct pe artizia dupa ce termin folia de marvelon fara sa fac pauza de 7 zile pt ca trebuie sa plec la drum lung cu masina si o sa-mi fie tare greu daca o sa fiu la menstruatie...de unde stiu ca artzia ma va proteja?dupa o luna de zile pot sa am contact fara probleme nu?

Offline

 



#2 2011-04-04 10:26:06

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: recomandare planning

cum adica de unde stii ? daca le iei in continuarea foliei de Marvelon esti protejata in continuare, deci de la prima pastila de Artizia

Offline

 

#3 2011-04-04 13:57:56

roMary
Full member
Inregistrat: 2010-09-27
Mesaje: 100

Re: recomandare planning

Am cautat artizia in toate farmaciile si nu am gasit ca cica e aparut numai din oct.M-m uitat pe internet si are aceeasi componenta cu karissa dar am zis sa mai astept pana apare totusi artizia pentru ca am facut comanda si vine intr-o luna.Pana atunci rman pe Marvelon.Dar daca am avut aceste mici spottinguri asta inseamna ca nu-mi mai priesc prin urmare nu-si mai fac efectul ca la inceput?sau sunt protejata si cu marvelon?

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.