homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Insarcinata sau nu?


#1 2011-04-06 01:59:11

dianamara
New member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 21

Insarcinata sau nu?

Buna fetelor,

Sunt noua pe aici, si vreau sa va spun problema mea poate primesc niste raspunsuri, Am 26 de ani si de 7 luni eu cu sotul meu incercam sa avem un bebe, dar pana acum nici un rezultat. Am fost la doctor si mi-a zis ca totul e in regula, ca nu am nimic si sa ma iubesc in fiecare zi patfierbinte Problema e ca luna trecuta cand mi-a venit CM pe 5 martie m-a tinut 3 zile ( in conditiile in care deobicei ma tine 5-6 zile)primele 2 zile mi-a curs normal, si a 3 zi doar o scurgere maronie foarte inchisa.(nu mi s-a mai intamplat asta pana acum), iar luna asta mi-a venit CM pe 3 aprilie (deci regulat) si in prima zi am avut cateva scurgeri maronii inchise, a 2a zi mi-a curs normal(rosu) si a 3 a zi foarte putin dar tot maroniu inchis, deci tot 3 zile m-a tinut. Prevesteste asta vreo sarcina? In martie dupa ce mi-a trecut CM la cateva zile mi-am facut un test si a fost negativ supa si vazand ca si luna asta s-a repetat cu CM nu stiu sa cred, poate ma ajutati cu niste sfaturi care ati trecut prin situatii similare. poate sa fie vorba de o sarcina? ciclu peste sarcina? sau doar este in subconstientul meu? astept pareri, MUltumesc!!


vreau sa fiu mamica

Offline

 



#2 2011-04-06 12:30:34

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Insarcinata sau nu?

dianamara, daca ai facut test si e - nu prea are cum sa fie ciclu peste sarcina....persevereaza si vei reusi in final, mai bine mergi la topiucl de aspirante si acolo vb mai bine cu fetele care incearca....poti de asemenea sa-ti iei temperatura jos in fiecare dimineata, iti faci grafic pe fertility, si urmaresti ca ai ovulatia, prestezi atunci la greu si nu are cum sa nu-ti iasa smile ...bafta multa


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#3 2011-04-06 12:59:00

dianamara
New member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 21

Re: Insarcinata sau nu?

Multumesc Adina de raspuns, ovulatia o am in a 15 a zi de obicei( testata) numai ca de luna trecuta(martie) s-au produs niste schimbari, durearea de ovulatie nu am mai avut-o in a 15 a zi ci cred ca a 7a zi, si in a 15 a zi cand o aveam eu nu am mai avut nici un simptom de ovulatie, si mai sunt si cheagurile care le-am avut si luna trecuta si luna asta, cam maricele de marimea boabelor de struguri. Este posibil sa fi fost insarcinata si sa fi suferit un avort spontan fara sa stiu? Multumesc si pupici si tie si fetitei tale!


vreau sa fiu mamica

Offline

 

#4 2011-04-06 13:18:33

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Insarcinata sau nu?

offf,diana e posbil nu zic nu, dar cred ca se intampla mai rar...eu am ramas prima data, mi-a ieisti la test liniuta super fina..am afcut si analiza din sange care indica sarcina,d ar nu crestea, in final la 6 sapt s-a elimiant singura, exact ca o menstruatie normala, nici mao abundenta nici mai slaba....cam ciudat sa devieze asa ovulatia de la a 15-a zi la a 7-a dar orice e posibil....incearca sa o monitorizezi cat mai exact, de aia ziceam sa intri la topicul de aspirante os a vezi acolo, si cu grafic si cu secretia si o sa reusesti, parca vad ca peste 1 luna te vad la prenatala ca e gravi smile


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#5 2011-04-06 13:28:33

dianamara
New member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 21

Re: Insarcinata sau nu?

multumesc mult adina de incurajari si sa dea DD sa fie asa, sa-mi apara 2 liniute ca nu stiu cum arata smile)


vreau sa fiu mamica

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2011-04-06 15:59:54

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Insarcinata sau nu?

Diana si eu zic sa mergi la topicul de aspirante. Acolo o sa afli multe raspunsuri la intrebarile, nelinistile tale. puss Doamne ajuta ca urmatorul test sa fie cu doua liniute!


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#7 2011-04-06 17:59:10

dianamara
New member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 21

Re: Insarcinata sau nu?

sunt deja la topicul pt aspirante, multumesc pt sfaturi


vreau sa fiu mamica

Offline

 

#8 2011-04-08 12:45:14

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Insarcinata sau nu?

la valoarea asta din pacate nu esti insarcinata ... un test de urina ai facut?


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#9 2011-04-08 13:13:23

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Insarcinata sau nu?

Cmin pentru ce sa mai faca si test de urina atata timp cat se vede clar din beta ca nu e
mihaela nu esti graviduta , imi pare rau , din cuvintele tale se intelege ca iti doreai , poate ai mai mult noroc luna viitoare


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#10 2011-04-08 15:34:17

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Insarcinata sau nu?

duphastonul nu influenteaza rezultatul testului de sarcina.
evita testele Barza si Minut si citeste-le in timpul recomandat.
te asteptam cu vesti  goodluck

Offline

 

#11 2011-04-11 11:12:07

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: Insarcinata sau nu?

Nu cred ca e posibil sa nu se vada.


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#12 2011-04-27 09:52:12

Camelia_Kamy
New member
Inregistrat: 2011-04-27
Mesaje: 8

Re: Insarcinata sau nu?

Buna fetelor,

As vrea sa va intreb ceva ca eu sunt ffff nedumerita...am facut un test de sarcina la 14 zile de la conceptie sure check streamer(am auzit ca sunt printre cele mai bune) si mi-a iesit si a doua liniuta un rolz ffff pal, la o zi dupa ce trebuia sa-mi vina cm mi-a iesit negativ..am auzit de teste care sa iasa negativ dar defapt sa fi insarcinata dar invers nu am auzit nimic, si acum nu stiu sunt graviduta sau nu, tareee mult mi-as dori sa fie bb lol....a si nu am nici un simptom, cred, in unele zile am o stare de somnolenta rauu de tot dar nu in fiecare zi, sanii mi s-au marit putin dar nu ma dor.. si inainte sa fac primul test ma tot intepat ovarul drept.

Offline

 

#13 2011-04-27 10:00:32

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Insarcinata sau nu?

tocmai ca sure check streamer dau rezultate fals pozitive,  la fel si barza. incearca cu alta marca de test  goodluck

Offline

 

#14 2011-04-27 21:15:03

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Insarcinata sau nu?

Eu am facut Sure Check Streamer in ziua in care trebuia sa imi vina menstruatia si a iesit foarte pozitiv, acum bebelina doarme la ea in patut chicot
Bineinteles ca am facut testul dimineata la prima urina, am urmat instructiunile in tocmai!
Poate e si la tine bebe!  goodluck  goodluck  goodluck

Offline

 

#15 2011-05-12 10:37:59

roxana ieremias
New member
Inregistrat: 2011-05-11
Mesaje: 19

Re: Insarcinata sau nu?

buna eu sunt noua si as vrea sa pun o intrebare.eu sunt casatorita de un an si am incercat sa raman.dar nu am ramas.menstruatia nu imi vine regulat vine cand vrea....luna trecuta mia venit pe 2 si luna asta nu mia mai venit.suntem in 12 mie imi intarzie cam o saptamana.dar acum mia intarziat mai mult.ieri cand am facut mancare cum am simtit mirosul de mancare mia venit sa vars.am fost la medic inainte simia spus ca sunt bine si ca pot sa am copil.....va rog mult daca imi puteti spune si ma puteti ajutamultumesc

Offline

 

#16 2011-05-12 11:48:55

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Insarcinata sau nu?

un test de sarcina te-ar lamuri (testul de sarcina se face la 3 saptamani de la ultimul contact cu risc sau beta hcg care se poate face la 14 zile de la presupusul contact cu risc) spranceana


.

Offline

 

#17 2011-05-12 13:07:55

roxana ieremias
New member
Inregistrat: 2011-05-11
Mesaje: 19

Re: Insarcinata sau nu?

miam facut un test dar mia esit negativ...dar am o somnolenta si ma simt foarte moaleee....va multumesc pt raspuns

Offline

 

#18 2011-05-12 13:35:27

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Insarcinata sau nu?

cum se cheama testul de l-ai facut? poate nu a fost suficient de bun


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#19 2011-05-15 14:05:56

anouka
New member
Inregistrat: 2011-05-15
Mesaje: 5

Re: Insarcinata sau nu?

buna !sunt o noua si vreau sa sa va povestesc ce mi se intampla, poate asa scap de indoieli smile de cateva luni incercam sa avem bebe dar se lasa asteptat sad  ;am o intarziere de 2 zile ,azi a 3 a o usoara scurgere maronie deschis ( numai daca bag degetelu lol deci nu pete pe chilot; am un ciclu regulat de 27 zile dar pana acum nu mi sa mai intamplat mai ales ca de o saptaman am simptome ciudate cum ar fi sanii umflati si usor durerosi ( mai degraba sensibili), usoare dureri de burtica ,constipatie, stranut foarte des de parca as fi racita dar nimic , mananc foarte des si nu ma mai satur lol , venele parca sunt mai accentuate (pe tot corpul dar mai ales pe sani) iar azi spre exemplu mi-e usor greata ..la inceput am crezut ca apare menstruatia si astea sunt starile specifice...dar nimik..mi-am facut 2 teste inca din prima zi de intarziere dar spre dezamagirea mea au fost negative sad...intrebarea mea e daca vreo uneia dintre voi i sa intamplat asa ceva ...si daca sa ma gandesc la o posibila sarcina ( scurgerile sa provina de la nidatie) sau altceva ?!...dupa cum v-am zis , la un ciclu regulat am " muncit" in zilele fertile big_smile ...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.