homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Simptome travaliu


#1 2011-04-07 13:48:21

gongutza
Full member
Inregistrat: 2007-11-02
Mesaje: 144

simptome travaliu

Buna fetelor, sunt si eu o gravidutza in saptamana 40, sambata am DPN, de aproximativ 3 saptamani am dureri mari de spate si burtica. Am dureri de multe ori ca la menstruatie, nu dureaza mult si sunt sporadice. Am fost acum 3 saptamani la dr si mi-a spus ca imi mai da o saptamana pana nasc ca am colul deschis...dar au trecut aproape 3 saptamani de atunci. Este vreo problema?! Bebele misca, deci nu imi fac griji ca ar fi vreo problema cu el, misca cei drept mai putin dar probabil pentru ca nu mai are loc, burtica mi s-a lasat destul de mult. Am dureri de bazin, simt junghiuri jos cand ma misc in pat, cand ma duc sa fac treaba mica, daca fac miscare multa. Ce sa fac? sa ma mai duc la un control? sunt la prima sarcina...e normal sa ma simt asa?
Sunt nelinistita ... abia astept sa vina bebe ...


Viata poate fi inteleasa numai privind inapoi, dar trebuie traita privind inainte. (Kirkegaard)

Offline

 



#2 2011-04-07 13:59:55

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: simptome travaliu

Gonguta felicitari pentru bebe, eu zic sa stai cu bagajul pregatit ca te poate apuca durerile de travaliu oricand , chiar si azi sau maine , sau poate sa treaca ziua de sambata , DPN este o data probabila , bebe de fapt vine cand vrea el , oricum esti in perioada in care nu ar trebui sa pleci in plimbari lungi , contractiile pe care le ai in travaliu iti vei da seama cand vor incepe , sunt dureroase si din ce in ce mai dese

iti doresc nastere usoara


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#3 2011-04-07 14:03:51

gongutza
Full member
Inregistrat: 2007-11-02
Mesaje: 144

Re: simptome travaliu

Abia astept sa nasc odata ca e din ce in ce mai grea perioada asta. Nu simt nimic altceva decat dureri de spate si cateodata ca la menstruatie. dar asta o simt deja de 2 saptamani si nu mai stiu ce sa cred...cand vine. daca nu am mai fost la dr de 3 saptamani oare trebuie sa ma duc? ea nu m-a mai programat ca a spus k intr-o sapt nasc si nu mai am cand sa ma duc...dar daca au trecut 3?!


Viata poate fi inteleasa numai privind inapoi, dar trebuie traita privind inainte. (Kirkegaard)

Offline

 

#4 2011-04-07 14:11:02

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: simptome travaliu

daca ai cum te poti duce , asa te vei linisti si vei sti ce va urma, bebe e bine ? misca ?
in 3 saptamani se pot intampla multe , da o fuga la doctor si vezi care e treaba


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#5 2011-04-07 14:16:36

gongutza
Full member
Inregistrat: 2007-11-02
Mesaje: 144

Re: simptome travaliu

eu il simt pe bebe, misca, nu la fel ca inainte am impresia, acum se mi se muta burtica dupa cum stau, mi se intinde foarte tare pielea de am impresia ca imi plesneste. deci nu ar cam trebui sa imi fac griji daca misca, deasta ma gandeam sa stau pana luni si daca nu nasc pana atunci sa ma duc sa vad ce spune dr.


Viata poate fi inteleasa numai privind inapoi, dar trebuie traita privind inainte. (Kirkegaard)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2011-04-07 14:38:02

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: simptome travaliu

atata timp cat tu te simti bine , bebe e bine , atunci stai linistita pana luni , iti spun cand o incepe travaliul vei sti


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#7 2011-04-07 14:38:43

gongutza
Full member
Inregistrat: 2007-11-02
Mesaje: 144

Re: simptome travaliu

mersi din suflet de raspuns angel_sweety


Viata poate fi inteleasa numai privind inapoi, dar trebuie traita privind inainte. (Kirkegaard)

Offline

 

#8 2011-04-08 17:18:58

gongutza
Full member
Inregistrat: 2007-11-02
Mesaje: 144

Re: simptome travaliu

am fost la doctor, a spus sa mai asteptam ca bebe e bine si ca sunt dilatata putin. inca nici un semn de travaliu, dar a spus k e o mica problema, cam putin lichid amniotic, si peste 3 zile sa ma duc sa mai fac un eco sa masoare si sa vedem ce e de facut in continuare. ati avut probleme de genul acesta? ce implicatii are putin lichid amniotic pentru bebe sau nastere?
va multumesc


Viata poate fi inteleasa numai privind inapoi, dar trebuie traita privind inainte. (Kirkegaard)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.