homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sangerare in sarcina de sapt a 13-14


#1 2011-06-06 22:27:22

rocsyka
Full member
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 127

sangerare in sarcina de sapt a 13-14

Hello!
Eu sunt internata acum din cauza unei disgravidii. Am facut perfuzii cu vitamina b1,b6, vitamina c. no spa, metroclopramid si azi dimineata am avut o sangerare.
Doctora de garda s-a uitat la control si a zis ca nu este urma interna de sange, intre timp, ptr ca initial avusesem doar pete pe chilot, cand am ajuns diin nou la baie am constatat ca sangerarea e mai puternica, se vedea pe hartie sa zic o pata mai mare.
Apoi a venit doctorita mea din nou s-a uitat si ea si zice ca intern nu vede sangerare, apoi la eco bebe era ok,
M-am gandit ca o fi de la perfuziile cu vitamine da cica nu are cum, asa ca mi-a dat sa continui cu arefam, elevit si perfuziile mentionate mai sus.
Ma doare putin burtica dar fac nospa intramuscular.
Ati patit vreuna asa ceva ?mie pana la urma mi-a zis ca e posibil sa fi fost de la o rupere a unei vene si de asta a fost temporar caci acum a trecut, sper sa nu se repete ca e destul de traumatizant.
Ati patit vreuna asa ceva ?
Astept pareri sa imi mai revin si eu putin ca sunt panicata de fel si cu moralul cam la pamant...chiar daca nu se vede nimic in neregula, nu inteleg totusi prezenta sangerarii......
Astept pareri ....va pup si sanatate.

Ultima oara a fost editat de rocsyka (2011-06-07 18:15:44)


bebic

Offline

 



#2 2011-06-07 18:14:52

rocsyka
Full member
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 127

Re: sangerare in sarcina de sapt a 13-14

nu-mi raspunde si mie nimeni????sad


bebic

Offline

 

#3 2011-06-07 19:17:21

nerama
Insomniac member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-11-18
Mesaje: 8269

Re: sangerare in sarcina de sapt a 13-14

rocsy puss si eu am avut sangerari la inceputul sarcinii... din saptamana 5 si in saptamana 7 din cauza unor contractii si dezlipire de placenta.... acum totul e in regula... stai linistita, daca dr a zis ca nu se vede in interior nimic si bebe e bine inseamna ca e bine... stai linistita kram


din 10.10.2011 sunt cea mai fericita mamica hjarta bebe
un anisor si jumatate de fericire, implinire si bucurii

Offline

 

#4 2011-06-08 19:22:45

rocsyka
Full member
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 127

Re: sangerare in sarcina de sapt a 13-14

da, eu ma gandesc totusi cum de tocmai la 13 spat mi s-a intamplat.....cand ar trebui sa fie lucrurile mai relaxate deja, in plus azi am iesit din spital si cand am ajuns acasa am mancat ceva si iar am varsat.
Si mi se pare ciudat ca nu s-a gasit o cauza exacta a sangerarii ca nu a fost sangerare maro ci rosie, ce-i drept un rosu rozaliu nu inchis, doar pe chilot au ramas 2 picaturi rosii inchise. Am mai si citit pe net tot asa un caz in care nu se gasea cauza sangerarii si la eco si consult totul parea oki dar pana la urma lucrurile nu au fost oki.............nici nu stiu incotro sa ma indrept.
Of.......acu mi-a recomandat sa stau in concediu medical cu repaus si fara efort fizic.

Ultima oara a fost editat de rocsyka (2011-06-08 19:26:16)


bebic

Offline

 

#5 2011-06-08 20:18:09

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: sangerare in sarcina de sapt a 13-14

nu cumva sangerarea a fost dupa un consult? se intampla adesea.

eu am avut sangerari in sapt 6-7 si nu-ti pot spune din experienta. totusi, in cazul tau, daca la echo nu s-a vazut o posibila cauza pentru sangerare, as crede ca este ori o sangerare post consult, ori o sangerare de la nivelul colului in cazul in care te stii cu probleme acolo sau ai un col mai sensibil. sangerarile din uter, de obicei sunt mai maronii, nu este sange proaspat, curat, asa cum il descrii tu.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2011-06-08 20:25:44

rocsyka
Full member
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 127

Re: sangerare in sarcina de sapt a 13-14

sangerarea care am vazut-o pe hartie la baie in cant mai mare a fost intr-adevar dupa primul consult unde a verificat interiorul sa vada daca e sangerarea si interior si nu se vedea nimic decat secretia alba in interior, dar inainte de consultatie aveam niste firicele rosii se sange tot pe hartie, asta dupa ce dimineata ma fortasem sa ies cu scaunul si de atunci am simtit parca ceva care a plesnit in zona care e intre anus si vagin.
am mai facut un consult apoi imediat cand a venit medicul meu si dupa acel consult intern a zis acelasi lucru doctora mea ca nu e nimic intern (nu stiu daca intern se referea la col sau la vagin sau la ambele ca nush ce vad ele acolo pur si simplu au bagat ceva inauntru, un obiect pe care cand l-a scos si mi l-a aratat era doar ceva albicios si a zis ca daca era sa fie sangerare era macar ceva maroniu intern).  Apoi doctora mea m-a luat la eco si a auzit inima si a vazut ce se putea vedea la un eco din spital.
Nu stiu ce sa zic imi doresc doar sa nu reapara si vad ca toti au avut sangerari in sapt din primul trim la mine deja e spre al doilea, inceput ce-i drept.
Singura explicatie a doctorei a fost faptul ca s-a spart vreo vena, vinisoara ceva.....ca alta explicatie nu a gasit, dar e cu presupusul asta nu ceva cert ca n-a vazut nimic acolo.


bebic

Offline

 

#7 2011-06-13 19:02:03

rocsyka
Full member
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 127

Re: sangerare in sarcina de sapt a 13-14

Buna, fetelor!
Vroiam sa va inteb daca somnul in timpul sarcinii indica ceva anume.....ptr ca dorm de nush cate ori pe zi, doar ce ma mai trezesc sa pap, sa fac o plimbare seara, in rest somn de nu mai pot, iar seara din cauza ca dorm aproape toata ziua, adorm destul de tarziu.


bebic

Offline

 

#8 2011-06-13 19:06:52

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: sangerare in sarcina de sapt a 13-14

da , indica ca esti gravida  tongue

rocsyka sincer, ti-am urmarit toata povestea, stiu ca la inceput ai avut probleme, de fapt mai mult erau temeri , dar gata relax , bucura-te de sarcina, tu esti exagerat de stresata in stilul asta o sa inebunesti si tu si doctori care te supravegheaza


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.