homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7-105


#1977 2011-07-06 18:18:53

n_loredana2008
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-07-20
Mesaje: 2953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

fetelor ajutor!! Iannis are diaree si face cu sange.,pe deasupra mai suntem si la ranca. Nu plange, e linistit. Dar de ce face cu sange? Ce ii pot da?


Iannis-04.05.2011
Dominic- dpn 31.12.2017
Daca vreodata ma vei intreba ce am simtit in momentul in care ai venit pe lume, nu am sa iti pot spune, pentru ca sentimentul e unic si nu se poate descrie in cuvinte! Pentru ca tu, copilul meu, esti cel mai mare dintre toti si toate!!

Offline

 



#1978 2011-07-06 18:20:19

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

vai, scuze, uitasem iar dumbom

da, e ok. si cateva granule cica e ok. important e sa aiba cat mai mult contact cu mucoasa bucala, adica sa ii ai cateva granule/zeama de granule, apoi iar, iar iar...


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1979 2011-07-06 18:21:42

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

n_loredana2008 a scris:

fetelor ajutor!! Iannis are diaree si face cu sange.,pe deasupra mai suntem si la ranca. Nu plange, e linistit. Dar de ce face cu sange? Ce ii pot da?

Ati facut vaccin de curand, Loredana? Daca se repeta diareea cu sange, du-te la doctor neaparat ca nu e bine. Noi luam Debridat si probiotic pentru aceeasi problema, provocata de vaccinul Rotarix.

Mersic, kata  kram

LE: mi-a venit homeopatul pt dinti, Osanitul ala. Are niste granule mici mici mici, nu are dozator, si zice ca trebuie sa-i dau 8 deodata. Are ceva daca vars din ele intr-un paharel de plastic si-i dau de acolo sau trebuie sa stea neaparat in recipientul lor (inchis)?  nustiu  Exista vreo regula generala?

Ultima oara a fost editat de blueeyes (2011-07-06 18:25:59)


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#1980 2011-07-06 18:28:02

n_loredana2008
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-07-20
Mesaje: 2953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

trebuia sa face ieri si nu l'am facut pt ca are nasul infundat. Sa il mai urmaresc sa vad dak mai face. Dar care sa fie bcauza?


Iannis-04.05.2011
Dominic- dpn 31.12.2017
Daca vreodata ma vei intreba ce am simtit in momentul in care ai venit pe lume, nu am sa iti pot spune, pentru ca sentimentul e unic si nu se poate descrie in cuvinte! Pentru ca tu, copilul meu, esti cel mai mare dintre toti si toate!!

Offline

 

#1981 2011-07-06 18:30:10

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Pai de obicei sangerarea intestinala inseamna iritatie la intestine sau la stomacel si daca zici ca are si diaree, nu cumva sa fie vreo infectie sad


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1982 2011-07-06 18:36:15

n_loredana2008
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-07-20
Mesaje: 2953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

o sa urmaresc sa vad. Noi sambata ne intoarcem...poate reusesc sa conving familionul sa ne intoarcem maine.


Iannis-04.05.2011
Dominic- dpn 31.12.2017
Daca vreodata ma vei intreba ce am simtit in momentul in care ai venit pe lume, nu am sa iti pot spune, pentru ca sentimentul e unic si nu se poate descrie in cuvinte! Pentru ca tu, copilul meu, esti cel mai mare dintre toti si toate!!

Offline

 

#1983 2011-07-06 19:45:08

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

buna
acum reusesc si eu s aintru pe aici...
a mea azi de abia dupa masa pe la 4-5 a adormit...si azi noapte a avut iar reprize de nesomn...
nici nu am apucat sa citesc tot...
pupam bebeii cu dureri de burtica....
am intrebat dr si mi-a zis sa-i dau calci intre 5 si 10 zile pe luna,am renuntat la sirop si i-am luat fiole,din  pacate mi-a zis ca nu se da compensat si am intrebat si l afarmacie daca se da compensat si mi-a zis ca nu se da...
razu tu ai avut noroc sau ai o dr mai de treaba...

iar d evigantol amintrebat si mi-a zis ca vigantol d3 expira dupa 20 zile si pe al a mi-l poate da gratuit ca il are la cabinet...dar vgantol simplu, il pot  da linistita pana se termina ...si eu vigantol oil ii dau,cica e mai bun asta..acu nu stiu,c av-am zis ca nu ma pricep...


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

#1984 2011-07-06 20:41:52

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Kata nutritionistul sotului meu crede ca durerile/gazele lui Cris sunt de la mancare. A zis ca vrea sa vadaregimul lui pe trei zile. Ce mancare ii dai pe trei zile si o sa isi dea cu parerea...Am vazut ca ai zis ceva de Ecoli dar chiar nu se trateaza? Fa un jurnal si trimte-l prin email sau posteaza aici ca sa vedem daca nu si mancarea este o cauza.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1985 2011-07-06 20:48:03

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Likeit, multumim!Abia maine seara la 19 avem programare la ortoped. Probabil ca vom ajunge acasa tarziu de tot, deci pe poimaine va pot spune ce si cum. Am emotii, dar mai mari emotii am pentru alta ecografie, abdominala, aia e mai pe la sfarsitul lunii. Sper sa fie totul bine.
Sweety, multa rabdare cu scumpetea ta....e groaznic cand au dureri. Cat despre calciu, cine stie cum o fi acum, dupa ce au semnat noile contracte cu CAs...astept luna viitoare sa vedem daca mai primesc compensat.
Pupici pentru toti bebeii!


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#1986 2011-07-06 23:27:09

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

buna seara ! va citesc zilnic, chiar daca intru mai rar sa scriu. pup burticile dureroase sad
slava Domnului, Ana plange fffff rar din cauza burticii, nici nu mai stiu de cand n-a mai plans. rugaciune

vreau sa va spun ceva. nu vreau sa va intristez si pe voi dar simt nevoia sa spun asta cuiva: am vazut azi la stiri (ma uit fffff rar) la ora 5, stirea despre copilul de 3 ani batut cu bestialitate de catre mama lui. numai la asta m-am gandit toata seara grater ma apuca plansul cand imi amintesc. era blurata imaginea dar tot se putea vedea cum avea ochisorii umflati. un copil de 3 ani ??????!!! nu pot sa inteleg asa ceva. trebuie sa fii bolnav psihic sa faci asa ceva. oricat de obraznic ar fi fost, era un copil de 3 ani. si daca ceva era in neregula cu comportamentul lui, pana la urma e vina adultilor, pt ca el e "produsul" lor. o fi pacat, dar tare imi doresc sa ajunga dupa gratii nenorocita aia. si nici macar nu era prima oara cand facea asta sad
si cand ma gandesc cati copii sunt tratati astfel.... grater

m-a terminat intamplarea asta.

Offline

 

#1987 2011-07-06 23:42:38

pucca_pucca89
Hero member
Inregistrat: 2009-08-22
Mesaje: 2957

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

adina84 a scris:

buna seara ! va citesc zilnic, chiar daca intru mai rar sa scriu. pup burticile dureroase sad
slava Domnului, Ana plange fffff rar din cauza burticii, nici nu mai stiu de cand n-a mai plans. rugaciune

vreau sa va spun ceva. nu vreau sa va intristez si pe voi dar simt nevoia sa spun asta cuiva: am vazut azi la stiri (ma uit fffff rar) la ora 5, stirea despre copilul de 3 ani batut cu bestialitate de catre mama lui. numai la asta m-am gandit toata seara grater ma apuca plansul cand imi amintesc. era blurata imaginea dar tot se putea vedea cum avea ochisorii umflati. un copil de 3 ani ??????!!! nu pot sa inteleg asa ceva. trebuie sa fii bolnav psihic sa faci asa ceva. oricat de obraznic ar fi fost, era un copil de 3 ani. si daca ceva era in neregula cu comportamentul lui, pana la urma e vina adultilor, pt ca el e "produsul" lor. o fi pacat, dar tare imi doresc sa ajunga dupa gratii nenorocita aia. si nici macar nu era prima oara cand facea asta sad
si cand ma gandesc cati copii sunt tratati astfel.... grater

m-a terminat intamplarea asta.

am vazut si eu...si mi am adus aminte de multe..crede ma ca si eu am trecut prin asta...de multe ori...nici nu vreau sa ma gandesc la saracutul copil sad ca aici nu e vorba de o palma...e vorba de bataie crunta...merita intr-adevar puscaria..pentru ca sigur copilul acela o sa aiba nevoie de un psiholog....eu si aucm sunt marcata de scenele alea...


mamica de Liviu Andrei,din 01.05.2011

Offline

 

#1988 2011-07-06 23:47:48

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

pucca puss sad

Offline

 

#1989 2011-07-06 23:59:49

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

offfbine ca nu am vazut , ca e socant ce spuneti...

fetelor , voua dupa nastere cum a fost cu menstruatia...am mai intrebat eu , deci eu azi am fost distrusa, imi era asa de rau de abia ma mai puteam tine pe picioare: am luat un nurofen inainte sa iesim in parc-prima plimbare..si o mamica ma vede si imiv zice ca arat tare nasol...noroc ca dupa 1/2h a inceput sa-mi treaca, imi era o mila de ana care vroia pe jos , dar eu efectiv ma scurgeam pe acolo de durere...

inainte de sarcina nu a fost asa nasol, era la inceputuri dar de cativa ani buni se reglase si era ok, dureri suportabile si relativ usoare..acum si curge garla si dureri nasoale...


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#1990 2011-07-07 05:25:08

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Pucca, Adina84  grater  grater  grater
Adina eu avut mari dureri inainte de sarcina. Lesinam de durere si avem perioade in care nu ma puteam ridica din pat de cat de rau imi era. Nu-ti mai zic de cantitate uriasa...a fost tare aiurea. Acum dupa ce am nascut s-a reglat, nu ma mai doare burta si nu mai vine cu cheaguri desi este cat de cat mult cantitativ. Numai luna asta am avut ceva dureri inainte de CM dar usoare fata de ce era in urma un 2 ani.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1991 2011-07-07 07:41:51

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Neata, mamici! wave

Pucca, Adina84, puss si pe mine ma impresioneaza mult asemenea stiri, mai ales de cand am nascut, ma impresionau si inainte dar acum cu atat mai mult...

Ultima oara a fost editat de Papucica (2011-07-07 08:01:44)

Offline

 

#1992 2011-07-07 08:29:51

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Neata ! Noi ne am trezit sa facem caca si ne culcam la loc. Si io pe langa ea.   chicot nu ma simt in stare sa fac ceva la ora asta. Fug sa dorm.

Offline

 

#1993 2011-07-07 08:56:03

pucca_pucca89
Hero member
Inregistrat: 2009-08-22
Mesaje: 2957

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

neatza  cascatcascat
adina ce bine o fi..al meu a adormit afara in carut....si eu ce sa fac sa dorm pe jos?! imi pica ochii n gura  neutral


mamica de Liviu Andrei,din 01.05.2011

Offline

 

#1994 2011-07-07 08:59:12

ddunia
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2270

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

box  box  box eu as spanjura-o de-un picior si asa as lasa-o pana si-ar da duhu..nu-i posibil asa ceva..nu am vazut stirea dar mi-a stricat ziua aceasta poveste dumbom

noi aiz la 12 mergem la d-na dr sa ne vada iar si sa vedem ce e cu analizele si sa discutam un posibil tratament
va pup..fug sa fierb legumele pt pui


In 30.11.2011, pui mic a implinit 1 an de IUBIRE hjarta hjarta hjarta
Multumesc, Doamne, pentru aceasta minune!!!

Offline

 

#1995 2011-07-07 09:02:46

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Pucca puss, baga o cafea, 3 expresso, un energizant si trece!  chicot Asa pateam si eu acum ceva vreme, dormea numai afara si eu nu puteam sa dorm ca impingeam la carut, ca daca ma opream plangea... Partea buna e ca o sa treaca si fazele astea!

Ddunia, doamne ajuta  rugaciune sa aveti rezultatele bune, asa sa fie felul lui si sa nu fie nevoie de tratament! Imi place ce ai zis ca i-ai face tipei, chiar ar merita!

Ultima oara a fost editat de Papucica (2011-07-07 09:04:13)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.