homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7-123


#2319 2011-07-11 21:39:06

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

mirik a scris:

Helpppp!

L+am lasat pe sasha la laptop si acum am tastaura varza  disperat  loc de y scrie z si invers, vreau sa pun paranteye si scriu egal...etc  disperat  disperat  disperat  disperat cum revin la normal + nu stiu cum sa pun semnul intrebarii  disperat

L.E:Nu stiu cum dar si-a revenit  nustiu

ti-a schimbat tastatura pe romanesti. data viitoare left shift+alt wink lol

sweety, tu te plangi de bube alergice si folosesti johnson's? neutral care e recuniocut drept cel mai plin de rahaturi
furnizori de sapunuri naturale sunt garla. am dat eu un link, a dat si lucky... si mai snt muulte. ideea e sa nu luati, pt bebei, ceva cu multe uleiuri aromatice, astea pot fi alergene, indiferent de cat sunt de bio smile

mancati, bre, gratar si ce mai vreti smile

ddunia, io zic sa incerci sa bnu dizolvi ala pt flora deloc. la cris merge cel mai bine direct praf bagat in gura, ii place, apoi o gura mica de tzatzi sau apa si gata smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 



#2320 2011-07-11 21:44:13

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Sweety, eu am mancat gratar de toate felurile. Bine, era facut in casa din cauza ca nu puteam iesi noi la gratar, dar daca as putea, numai de ala facut pe carbune as manca. Nu are ce sa striuce, atata timp cat carnea e bine facuta.
Kata, am mancat visine in compot. Imi fac curaj si manac si crude...zilele acestea.


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#2321 2011-07-11 21:48:43

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Mie nu mi-a trecut prin cap sa nu dizolv dicoflorul dumbom Dar oare are acelasi efect? nustiu


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#2322 2011-07-11 22:03:52

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Buna smile

Ddunia  grater

Eu ii fac baie lui Vlad zilnic, ba pe caldura asta il mai bag si la un dus in mijlocul zilei. Si la noi e foarte cald si Vlad e tot timpul transpirat mai ales ca i-a crescut parul destul de mult si nu ne lasa sa-l tundem sad

Sanca, eram convinsa ca nu are otita smile

Offline

 

#2323 2011-07-11 22:07:35

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

buna  wave

la noi in casa erau ieri 34 de grade  disperat .....mi-a fost frica sa deschidul aerul ( ca-s batuta in cap  bang) si dupa 3 ore de maraiala ca-i era cald a vomitat Tudor de ne-a speriat grozav....el n-a vomitat niciodata si ieri arunca jeturi de ziceai ca-i in filme  sad apoi s-a sperita si de urlat uita sa respire  sad  ....dupa vreo 15 min a papat si s-a culcat 3 ore  big_smile

eu in casa il tin in chiloti iar cand doarme ii dau pampers atat....de spalat il spal zilnic de 2 ori ( transpira ff rau) ....si noaptea tot in pampers il culc


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2324 2011-07-11 23:28:21

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

cam devreme la culcare toata lumea sad

eu ma uit la badea si apoi ma culc.

Offline

 

#2325 2011-07-11 23:48:42

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

of,of....am avut un sfarsit de zi groasnic, dupa ce i-a facut baie ( sotul) era ud pe jos in baie si dupa imbracarea de seara tanarul a fugit din camera direct in baie unde a alunecat pe gresie ( pana am ajuns eu la el era jos), a alunecat pe o parte, si-a pus mana sa se sprijine dar e putin rosu deasupra arcadei

cat timp tre sa il urmaresc sa nu aiba ceva si care erau simptomele? el a ost ok dupa, s-a jucat ( nu a plans ....decat asa putin) a ancat tzitzi....nu vad nici o schimbare>>
ce trebuie sa urmaresc???


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#2326 2011-07-11 23:54:41

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

hello!
adina, eu inca nu m-am culcat desi mi-e un somn... nu stiu de ce ca m-am trezit la  10 azi... m-am trezit, m-am uitat la ceas, apoi ma uit la copil, dormea, ma uit la motan dormea... dupa care ma mai uit o data la ceas   va  lol

sanca, ma bucur ca e ok daria  par

ddunia  supa  sper sa capati repede de lighioana...

mie baia zilnica mi se pare obligatorie, fie iarna fie vara, fie ca vorbim de un nou nascut fie de un batran. baita zilnica il invata pe bebe cu o rutina pe care o va respecta toata viata. noi azi am facut vaccin si i-am facut si baita desi pediatra si medicul de familie zic sa nu facem... la cel de 2 luni si 4 luni nu i-am facut dar acum, pe caldurile astea n-am putut sa nu-i fac, mai ales ca nu pricep care e treaba...  hmm
kata, eu mereu am folosit apa separata pentru limpezit...

johnson's si sanosan cica sunt f alergene...

camy  disperat  eu am "doar" 31gr.
dormim cu geam sau usa deschise ( asta de muuuult), stef in body cu maneca scurta si sosete ca se mai racoreste spre dimi.

miri lol si stef face fel de fel cand scapa la tastatura  tongue

nu mai stiu ce am citit. am avut un net praf azi. ma duc la somn  cascat    wave

Offline

 

#2327 2011-07-12 00:36:29

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

gargarita a scris:

hello!
noi azi am facut vaccin si i-am facut si baita desi pediatra si medicul de familie zic sa nu facem... la cel de 2 luni si 4 luni nu i-am facut dar acum, pe caldurile astea n-am putut sa nu-i fac, mai ales ca nu pricep care e treaba...  hmm
:

nu se face baie dupa vaccin doarece de la intepatura ramane gaura produsa de la ac , care s-ar putea infecta sau inflama datorita sapunului care ar patrunde acolo ....  asa mi-a spus mie doctora de familie

Offline

 

#2328 2011-07-12 05:17:00

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Garga, eu mereu i-am facut baie dupa vaccin si a fost okay.

Ally_na stai linistita ca Andu este bine. Daca vomita, era ametit, plangea etc etc (simptome din astea ciudate) atunci iti faceai griji.

Noi am fost la pediatru - am sunat si ne-a primit imediat. Am observat la Carol ca inchide ochii, ii strange si chiar sta secunde bune in pozitia asta. M-am speriat tare, nu stiam ce are...Chiar cand am ajuns la medic, in sala de asteptare erau niste doamne cu copii lor si toti se uitau la Carol si ea a inchis ochii si clipea cu ei inchisi (stiti cum fac orbii...).
M-am speriat degeaba lol. Domnisoara este mai rusinoasa si asta ii modul ei de a se ascunde. A controlat-o medicul (si apoi inca o doctorita) si ne=a spus ca asa mai fac unii copii. Ne-a invatat niste jocuri ca sa ne convingem ca ea asa se ascunde (ex. suntem in masina si eu intreb Unde-i Carol si am vazut (de data asta) cum inchide ochii si incearca sa ma priveasca pe sub gene). Dar ce spaima am mai tras...


Am o mare rugaminte la voi: imi spuneti si mie pretul in lei la o cutie de Cavit Junior cu aroma de vanilie?


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#2329 2011-07-12 06:51:48

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

neatza. noi suntem treji de... la 4.30 bang gaze sad

blue, de ce n-ar avea efect nedizolvat?

flower lol cris la fel face, numa ca el se si freaca la ochi "a somn" lol si cand ne indepartam de "persoana periculoasa", rade complice la mine lol


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2330 2011-07-12 07:26:29

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Neata!

Mama frate ce combinatie de taste reuseste copilul asta al meu  va

Flower  rotfl  rotfl  rotfl
Pe net Cavit-ul vad ca variaza intre 7 lei si 11 lei  . in farmacii nu stiu sa-ti spun  nustiu

Intrebare: Sasha are pe scalp niste pete galbui care sunt niste depuneri, nu stiu cum sa va explic  nustiu daca le racai ii smulg si par  sad au avut puii vostrii asa ceva?Ce sa fie oare?

Ieri mi-a tusit de cateva ori  cesafac i-am dat oscillo si ma gandeam sa-i dau azi stodal  cesafac vi se pare ok ce fac sau ar trebuii sa merg direct la dr?


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#2331 2011-07-12 08:33:30

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

nu stiam ca produsele de la sonosan sunt alergene, eu am primit un set si l-am dat pe bebe cu crema si nu a avut nimic de la ea
al meu culege pufuleti de pe jos si ii papa, sunt mai buni asa lol


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#2332 2011-07-12 08:41:48

sanca
Hero member
Inregistrat: 2005-09-13
Mesaje: 3053

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

neata
si noi am avut o noapte aiurea. m-am trezit mai obosita decat m-am culcat.. nu stiu ce sa ma mai fac dar in ritmul asta mult nu mai rezist  supa lunea viitoare merg cu ea la un homeopat f bun in arad care se ocupa de bebei. i-am spus la tel problema si a zis sa stau calma ca o rezolvam..  rugaciune sa dea dumnezeu sa fie asa. de mancat nu mananca absolut nimic.. nu stiu ce sa ma mai fac cu ea, ce sa-i mai dau grater

dupa noptile care le avem si eu si sotul suntem rupti, el mai merge si la servici am inceput sa ne tot certam pe fondul oboselii din o gramada de prostii grater(

miri ce are sasha sunt cruste de lapte. si daria a avut si in timp dispar. eu am folosit o vreme ceva gel special pt crustele alea de la avene. o faceam inainte de baie, o masam bine, apoi spalat normal pe cap.

Ultima oara a fost editat de sanca (2011-07-12 08:43:01)


Daria Ioana - 06.08.2010

Offline

 

#2333 2011-07-12 09:13:10

GeoGeo
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-02-15
Mesaje: 4747

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

mirik a scris:

Neata!


Intrebare: Sasha are pe scalp niste pete galbui care sunt niste depuneri, nu stiu cum sa va explic  nustiu daca le racai ii smulg si par  sad au avut puii vostrii asa ceva?Ce sa fie oare?
?

si natalia are ...  sunt coji e lapte. eu am mai dat-o cu galbenus de ou, ulei de masline ... se duc doar ca pe ea o spal greu pe cap, cred ca se duceau mai repede

neata mamici !


yes it's official  : sunt mamiiiicaaaa ! smile

Offline

 

#2334 2011-07-12 09:18:04

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

neata

David are febra 38.2. I-am dat Nurofen, ce sa fac in continuare?  disperat  (cred ca e de la dinti, e marait de cateva zile bune  cesafac  )


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#2335 2011-07-12 09:25:27

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

neata si andu a avut cojite din alea smile

flow multam de raspuns, da nu e ok azi, nu a vomittat, ametit nimic....dar ce sperietura am tras sa il vad asa cum o ia pe o parte grater

si noi am dormit cu geamul largggggggggggg deschis si a fost asa bine , are baiatul asta niste pozitii , cu capul in capul meu dar de-a latul lol si mai dragut este cand intinde mana si surubeaza la sfarc big_smile

mamici am o intrebare la voi : , am o amica ce are o fetita de 1 an si 9-10 luni si copilul nu e alaptat exclusiv dar seara tzitzi e baza, din motive asemanatoare cu ale lui Nico trebuie sa plece din tara , deci trebuie sa intarce copilul mai devreme de cat se astepta, problema este ca nu vrea sa il intarce fortat, gen gata plec....adio san, nu vrea trauma dubla ptr copil, ( mama plecata si fara tzatza , atat cat mai era ea ), cum credeti ca poate sa procedeze fara a fi o durere enorma ptr copil sad,

blue eu zic ca daca mai creste febra, sau iti mai face azi si peste 38, 4-38,6 rectal sa vorbesti cu dr sad

Ultima oara a fost editat de ally_na (2011-07-12 09:45:39)


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#2336 2011-07-12 09:47:04

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

ok, ally_na, multumesc puss

M-am uitat si are gingia de sus infiorator de inflamata si umflata, ceva in genul cum avea Maria al lui Andreed sad


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#2337 2011-07-12 10:00:32

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

sanca rugaciune Doamne ajuta sa aiba homeopatul dreptate!! (daca mere, da-mi si mie nr, ca ii fac o vizita lol )

ally, daca fata deja accepta biberoul, nu are ce face decat sa incerce biberoane seara... poate are noroc... eu stiu un caz in care a mers la 1 an asa ceva, copilul fiind obisnuit cu biberon.

miri, custe de lapte, cum au zis fetele (=dermatita seboreica, de fapt tongue). trec (ce ma uimeste e ca voi nu le-ati avut cand era mic mic si le aveti acum... cris a avut intre 1 si 4 luni aproape ceara pe cap, dar dup-aia gata... sau ma rog, mai apareau fff subtiri vara trecuta, acu vad ca deloc...)

blue, si eu zic la fel ca ally puss

Ultima oara a fost editat de katami (2011-07-12 10:01:04)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.