homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7-137


#2585 2011-07-15 08:27:30

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Papu  puss  kram


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 



#2586 2011-07-15 08:43:14

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Neata! wave

Noi am avut o noapte muuult mai linistita decat precedenta ca doar nu mai eram singura acasa  lol Slava Domnului ca nu l-a mai chinuit durerea  signof10

Andreea pai daca ii iau cei place am pus-o big_smile respectiv telecomanda si laptopul restul cand ii plac cand le ignora dar astea 2 au succes garantat  lol

Ally la Mamaia mergem.Mi-a fost teama sa plec cu el mai departe  cesafac ca nu as fi mers in" tara asta de rahat"  rotfl2  rotfl2  rotfl2


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#2587 2011-07-15 08:56:23

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Si noi vrem sa ne ducem la mare macar un week-end, dar imi e teama, sambata trecuta am fost la ziua surorii mele si iar a facut o criza din aia de sperietura, nervi, nu stiu ce a fost... plangea cu tipete si suspine, nu s-a linistit decat cand am plecat din locul respectiv... Multa lume imi zice ca sa nu ma duc nicaieri cu ea pana nu face un an, dar mi se pare ca ma izolez de toate pt ca nu am cu cine sa o las si oriunde mergem trebuie sa o luam cu noi... grater

Ultima oara a fost editat de Papucica (2011-07-15 08:57:29)

Offline

 

#2588 2011-07-15 09:22:41

stefany
Sr. member
Inregistrat: 2007-07-22
Mesaje: 1922

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Neata  wave  mornincoffee
Si noi inca stam pe ganduri cu plecarea in concediu cu Ianis. Tot la Mamaia vroiam si tot in ideea ca e mai ''aproape'', adica daca doamne feri se intampla ceva suntem in tara si nu la nspe mii de km diatanta. Dar a inceput sotul sa se suceasca cum ca e Ianis prea mic,o sa-mi fie mie greu,o sa ma stresez mai mult decat o sa ma relaxez,etc,etc... si nu mai am chef sa ma lupt cu morile de vant...Daca o fi sa mergem clar la mare vreau si ca de obicei o sa ne hotaram cu o zi ,doua inainte cum facem de obicei dumbom


Din 9.12.2010 viata mea s-a schimbat

Offline

 

#2589 2011-07-15 09:26:55

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Papu acolo au stat multi pe langa ea? Au luat-o in brate? S-au scalambait (n-am gasit alt cuv tongue ) la ea?...etc. Eu zic asa (nu stiu daca functioneaza dar poti incerca -eu n-am avut parte de asa ceva dar asa as face) cand mergi intr-un loc nou incearca sa o ti tu in brate sa-i vorbesti calm cu ea (ii povestesti unde este, ca stai cu ea si nu o lasi singura....nu ca intelege ea dar cred ca ajuta la psihicul tau mega stresat tongue pe ea in mod cert o calmeaza calmitatea ta din glas/comportament ) , sa inceerci pentru inceput sa te izolezi un pic de restul lumii si incet incet sa te apropii de grup (si eu m-as speria de 5 fete scalambaite si voci pitzigaiate care se napustesc asupra mea tongue), sa nu te opresti cu ea intr-un puct fix (o plimbi sa exploreze/cunoasca locul - sa puna mana) . Nu stiu daca este o solutie dar eu asa as face  nustiu

Am o intrebare intrebatoare: cupilul mieu daca ii dau mainile sa se ridice in fund este fix in picioare (de o sapt numai asa face disperat ) si am obs ce de cateva zile de cate ori se ridica a inceput sa tina picioarele din ce in ce mai corect.Deobicei el cand atingea cu piciorusele incepea sa bata pamantul cu piciorele intinse in fata (ca si cum am bate apa de pe marginea piscinei - n-am gasit alta comparatie tongue ) . Este ok sa-l mai pun asa? El se ridica singurel, eu doar ii ofer sustinere.


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2590 2011-07-15 09:35:51

cocof
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 6513

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

hellooooo mamici si pitici  happy  happy  happy
Ne facem si noi aparitia pe forumache dupa o absenta marisoara. Noi am venit marti dimi din concediu si de atunci am fost intr-o agitatie maxima . Am tot incercat sa intru, am citit pe sarite, dar nu am putut scrie numic...
Eu , cu toate ca am plecat in concediu cu 3 copii dupa mine (bb1, bb2 si al meu barbat) si fara ajutoare, am avut parte de un concediu foarte relaxant. BB s-a comportat exemplar (muuult mai bine decat acasa): avea un progrem regulat de somn (ceea ce acasa nu are), manca , de fapt lingea pana la fund tot ceea ce-i dadeam, iar in restul timpului se juca, vorbea , cheastii din astea de ale bebeilor. Adora sa-l bag in apa , si in mare si in piscina, asa ca piscinuta gonflabila am folosit-o decat o data, a atat cu curu pe nisip, a si gustat din el si se juca cu ce apuca, in general prefera capace de la creme sau diverse cutii. big_smile
Am reusit sa ne ferim de bau bauol de enterocolita, dar am venit acasa cu o tuse (amandoi imi buhaie si acum prin casa), dar numai atat, fara febra, apetit scazut, sau altceva. deocamdata nu le-am dat nimic...vad doar ca pe zi ce trece , episoadele de tuse sunt mai rare.
Cu mancarica pentru bb, a fost super ok treaba cu borcanele facute de mine acasa si sterilizate (le-a ras pe toate), iar dimineata ii dadeam branzica din comert (din aia verde bio)cu fructe aduse cu mine de acasa si seara iaurtel (tot de acasa carat) cu babana si biscuiti si dupa... toaaata noaptea tzitzi (in legatura cu asta am o mica ingrijorare ca nu ar fi laptic suficient ca suge foarte des, se foieste, se intoarce cu spatele si dupa revine la san, se enerveaza...nu stiu ce sa zic... cert e ca bibe nu mai accepta deloc, nici macar cu apa).
Cat despre mare... locatia a fost perfecta pentru ceea ce vroiam eu - liniste, departe de nebunia unei statiuni, verdeata muulta, milioane de pasari si fluturi cum nu am vazut niciodata, plaja fara inghesuiala, privata , a complexului, piscine la alegere si multe atractii pentru copii mai mari (aqua parc, minigolf, minidisco si o gramada de actvitati de pranz cu animatorii,  etc) pe care i-am avut o cupati 100% din timp.
Pupacesc tot ce prind pe aici  puss  puss  puss  puss  si mi-a fost dor rau de tot de voi si de bebeii vostri nazdravani.
Fug sa alimentez cupilu' si revin !!!1


mami de cocosel din 12.11.10 hjarta
sjuk    ...O POVESTE... ...DOUA POVESTI...

Offline

 

#2591 2011-07-15 09:41:44

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Cocof  puss

Ma duc sa caut cum ai facut borcanelele.  Cu cate zile inainte de a pleca le-ai facut?Ai facut combinatii diferite sau un maglavais toata saptamana? Ai evitat ceva alimente? Sa u ai bagat tot ce ai introdus pana akm? big_smilebig_smilebig_smile

l.e: Ce fel de borcanele ai folosit?Cu filet?

Ultima oara a fost editat de mirik (2011-07-15 10:28:15)


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#2592 2011-07-15 10:13:36

czuky
Hero member
De la: timisoara, mosnita noua
Inregistrat: 2010-03-11
Mesaje: 2363
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

o naopte naspa. coffestudiu trezirea de dimineata si mers la medic.rezultat rosu in gat=antibiotic grater  m-am tot gandit sa nu ii dau dar a zis ca e rosie rau.de 2 zile statea pe nurofen si oscilo si nimic tot mai rau.asta e.Azi nici nu ma strofoc sai fac ceva de mancare sad abia suge saraca sad

na ca m-am descarcat ma duc sa vad ce ati scris puss

neata mamici puss


Mamica de Natalia Stefania..multumim Doamne 29.11.2010
Nimic nu doare mai tare,decat lucrul pe care l-ai inteles prea tarziu.

bebe    26+ <3

Offline

 

#2593 2011-07-15 10:15:31

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Czuky sad offf
Pupat puiuta sa treaca puss
De ce ai schimbat avatarul?????  grater  grater  grater


Cum sa fac compot(fara zahar) pentru iarna???


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#2594 2011-07-15 10:31:10

czuky
Hero member
De la: timisoara, mosnita noua
Inregistrat: 2010-03-11
Mesaje: 2363
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

coco ce ma bucur pt voi de concediul placut smile

miri asa am simtit sa il schimb nustiu  cesafac  multumim sper sa ne facem bine rpd.

alyna rotfl2  ma de ce lume selecta aveti in cartier rotfl


Mamica de Natalia Stefania..multumim Doamne 29.11.2010
Nimic nu doare mai tare,decat lucrul pe care l-ai inteles prea tarziu.

bebe    26+ <3

Offline

 

#2595 2011-07-15 10:32:26

cocof
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 6513

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

am lipsit putin din bucatarie si am gasit-o pe Sara indopandu-l pe GAndac cu iaurtul ei Danonino cu capsuni, de care el era super incantat (deci fata mea , cand nu mai poate sa-si termine iaurtul , il baga lui fa-su pe gat si el nu protesteaza deloc, din cotra, se pare ...  bang  bang  bang ... asteptam reactii...
Miri, am facut 9 borcane cam de 250 gr fiecare. Le-am spalat bine de tot si le-am bagat la cuptor la 160 gr. sa se sterilizeze bine pe interior. Intre timp pregateam mancarica la aburi, la robot si imi ieseau cate 2 portii odata, asa ca fiecare sarja a fost cu alta combinatie. Am pus absolut tot ca ii pun in mod normal ( legume, carnita si putin ulei - aici m schimbat pentru ca in  mod normal ii pun unt). Am umplut borcanele scoase direct din cuptor cu mancarica proaspat facuta si le-am inchis eremetic, asa, fierbinti cum erau. Am repetat operatiunea, cu toate borcanele, asa, doua cate doua si cand totul a fost gata, le-am scufundat intr-o oala cu ala fierbinte siu am fiert la ele inca o ora cam (indicatiile sunt de 20 de minute, dar eu mi-am luat un timp asigurator). Le-am lasat dupa aceea sa se raceasca incat, in apa in care au fiert si dimi, le-am pus in bagaj si la drum cu ele. Acolo, le-am tinut in frigi cu toate ca nu este nevoie. Le-am incalzit la robot si ...gata.


mami de cocosel din 12.11.10 hjarta
sjuk    ...O POVESTE... ...DOUA POVESTI...

Offline

 

#2596 2011-07-15 10:37:50

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Coco te iubeeeeesccccccc! Vrei sa fi sotia mea? tongue

Ce fel de borcane ai folosit?Cu filet? In oala cand le fierbi pui ceva sub ele? Nu se sparg?

Ma eu cred ca Danonino ala numai capsuni nu o avea in el  nustiu sa speram ca nu se intampla nimic rugaciune


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#2597 2011-07-15 10:39:48

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

neata..coco buna idee, o sa fac si eu unul 2 borcane...noi putem sa papam zic eu si de la restaurant un piure..sau pui lol

revin, ca fac de papa la tanarul ce se "cearta" cu nenea ce repara acoperisul...e de inteles, l-a trezit la 7  box

cocof mai bine danonino decat "royal canin medium sensible"...cum i-am scos eu zilele trecute din gura...sau sa imparta acelasi biscuite  disperat

Ultima oara a fost editat de ally_na (2011-07-15 10:43:52)


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#2598 2011-07-15 10:50:42

prigatel
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-09-06
Mesaje: 3945

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

super ideea cu borcanelele coco. e cam devreme pt noi, dar orice idee buna conteaza. as vrea sa te mai intreb ce robot de gatit la aburi ai si ce incalzitor (daca e separat). si noi vrem sa luam acum ca sunt reduceri, dar nu ne-am hotarat. incalzitor as vrea sa fie si pt biberoane si pr t borcanase si cu adaptor pt masina. asa am vazut numai de la beaba. cat despre rorbot am vazut de la chicco, tefal si beaba. as vrea sa fie cat mai complet. gateste, paseaza si unele incalzesc mancarea si dezgheata.


IOANA ALEXANDRA este in bratele noastre - 27.06.2011     http://lb2f.lilypie.com/HJICp2.png
VLAD ANDREI primul nostru pui - 20.10.2005     http://dhbf.daisypath.com/Nfqsp2.png

http://www.fertilityfriend.com/home/prigatel

Offline

 

#2599 2011-07-15 11:25:03

cocof
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 6513

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

mirik  lol , eu as accepta propunerea, dar cu sotii din dotare ce facem  rotfl2  rotfl2  rotfl2
Borcane cu filet (aveam unele in care fusese dulcata ca al meu sot e fan dulceata/gem din comert ca homemade nu are de unde  big_smile ). Si da, in oala am pus un prosop sub ele si pe cat posibil intre ele.
Ally  rotfl2 royal canin medium sensible yummyyy  lol are  muulte vitamine  wink
Priga eu am robotul de la Beaba si l-am preferat ca are recipientul de preparare mai mare. Tot din aceleasi motiva l-as fi preferat si pe cel de la chico dar la mine s-a ivit o ocazie si l-am luat pe acesta de care sunt super incantata. face de toate gateste, paseaza, incalzeste, dezgheata, sterilizeaza...


mami de cocosel din 12.11.10 hjarta
sjuk    ...O POVESTE... ...DOUA POVESTI...

Offline

 

#2600 2011-07-15 11:35:22

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Cocof sa va fie de bine concediul  puss  kram

Si noi mergem in august in Grecia dar stam la apartamente cu colt de bucatarie si o sa ii gatesc eu piticei.


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#2601 2011-07-15 11:36:50

cocof
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 6513

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Si eu puteam sa-i fac acolo, pe loc, la robot, dar am preferat sa nu pierd timpul cu asta acolo...


mami de cocosel din 12.11.10 hjarta
sjuk    ...O POVESTE... ...DOUA POVESTI...

Offline

 

#2602 2011-07-15 11:39:24

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Neatza, mamici!
Cocof, bun venit! kram E de vis ceea ce ai povestit despre concediul tau! Noi suyntem inca micuti ca sa plecam pe undeva...
Sweety, pe 25 ii facem vaccinul. Tu l-ai facut fetitei? par
Aseara am stat min parca pana la 22.30, abia pe la 22 adormise si micuta noastra dupa o zi super agitata. Sper ca azi sa fie mai bine. Acum doarme de 15 minute...
Pupici pentru bebei si mamici! puss

LE: Coco, ce fel de robot e asta minune?Eu habar nu am despre roboti si alte cele, dar banuiesc ca ne va trebbui si noua cand trecem la deiversificare. Banuiesc ca il folosesti si acasa, nu?Sau cu ce gatim mancare pentru bebei?Am citit cateva pagini la "diversificare", dar nu am priceput ce aparatura imi va fi de folos.

Ultima oara a fost editat de razu (2011-07-15 11:42:23)


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#2603 2011-07-15 11:39:55

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

wave

Coco, bine ai revenit  puss ce povestesti tu acolo, sper sa se intample si la mine big_smile sa fie puiul cumintel, nu zvapaiat ca acasa  disperat  mie mi-e teama de drum , ca e lunggg  cesafac
Saru'mana si eu pt ideea cu borcanelele... o sa fac si eu smile

Miri, eu zic ca e ok, adica n-ai ce sa-i faci daca el vrea in picioare big_smile ... o sa fie ca la noi:intai in icioare si mai apoi stat in fund corect tongue


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.