homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7-23


#419 2011-06-16 15:34:14

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Miri  rotfl2 nu esti normala fata, ti-am mai zis eu big_smile (si n-am apucat sa citesc tot ce-ai scris tongue )

Ruxxy  puss

Kata sad da... vb lu' Miri, traim in Romania, se poate orice sad

offtopic Garga, unde pot pune si eu un link cu hainute pt bebei? intrebau fetele la un mom dat, de unde cumparam hainute si am "desoperit" o tipa care aduce hainute faine. am tot luat in ultima vreme si sunt multumita


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 



#420 2011-06-16 15:41:37

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

la bazar zic eu lol


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#421 2011-06-16 15:55:31

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Tocmai mi-a facut fi-mea o figura: bazaia, i-am dat tzatza, a tras de cateva ori, apoi s-a intors cu fundu' la mine, si-a bagat degetul in gura si s-a culcat! Imi venea sa ma infig in curu' ei nitel! hjarta

Offline

 

#422 2011-06-16 15:58:59

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

papu...al meu asa face in fiecare seara, dupa ce "ma cearta" ca il adorm si il culc in patutul lui, il iau cu mine si el imi intoarce fundul....minunat e cand imi baga un picior in gura


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#423 2011-06-16 16:01:06

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Ally, hjarta, cred ca de acum incep si la noi figurile! lol
Cred ca am luat patut degeaba: in el nu are loc sa se dea de-a berbeleaca pe timpul noptii... Azi-noapte era aproape de marginea patului pe burta si dormea, desi eu o pun in mijlocul patului, nu am simtit-o deloc cand s-a miscat...

Ultima oara a fost editat de Papucica (2011-06-16 16:02:13)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#424 2011-06-16 16:17:49

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

hello!
m-am distrat cu voi azi smile


aliy, poti sa pui aici. nu-i reclama daca nu ai nicio colaborare cu tipa si nu-ti iese nimic.

Offline

 

#425 2011-06-16 16:18:04

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Papucica a scris:

Tocmai mi-a facut fi-mea o figura: bazaia, i-am dat tzatza, a tras de cateva ori, apoi s-a intors cu fundu' la mine, si-a bagat degetul in gura si s-a culcat! Imi venea sa ma infig in curu' ei nitel! hjarta

lol f frumos  hjarta

le: am pus la bazar Garga. nu am nici o legatura (decat cumpar de la ea) si nu-mi iese nimic.

Ultima oara a fost editat de aliy (2011-06-16 16:18:56)


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

#426 2011-06-16 16:27:10

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Mama mia ce limbarita ati avut azi lol
Noi am fost putin iesite, abia am culcat-o acum la 4. Cred ca va trebui sa o trec la un singur somn pentru ca dupa masa abia imi adoarme.


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#427 2011-06-16 16:30:34

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

buna fetelor

intru si eu putin , suntem cu pregatirile pt vacanta....bagaje, ultimele cumparaturi...

va pup , ne vedem cu bine sapt viitoare!


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#428 2011-06-16 16:36:39

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Adina, spor la bagaje si vacanta placuta! puss

Offline

 

#429 2011-06-16 16:38:01

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Miri, esto fabuloasa. Am ras :-)........desi sunt suparata.
Am vorbit aseara cu al meu si iam explicat frumos ca el este cel care trebuie aa intervina sa o puna pe maica-sa la locul ei ca sa avem liniste. Si ma ia voma cand mi-amintesc ce a raapuns :Cum sa gfaca asa ceva ? De ce sa nu se bage maica-sa, ca doar el este multumit educatia pe caare a primit-o si ca maica-sa are expeeienta si el are increderee in ea. Evident ca i-am spus ca asa ceva nu o sa accept niciodata. Eu am facut copilul si vreau sa il cresc cu el nu cu maica-sa. Oricata expeeienta ar avea. De parca ea n-a fost ca mine, ea s-a nascut geniu.
Am inceput sa ii povestesc si maica'mii, chiar daca mu e tocmai Ok. Dar daca e sa se intample ceva,vreau sa fie pregatita si de partea mea.
Al meu vrea sa traim ca o familoe maaaaaare si fericita si sa crestem fata asa la gramada. Cum asa ceva???? Unde o fi auzit asa ceva??? Nu pot sa cred ca gandeste la modul asta.  Nu-l recunosc.

Pucca sad

Ultima oara a fost editat de adina84 (2011-06-16 16:42:16)

Offline

 

#430 2011-06-16 16:40:19

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Adina, vacanta placuta si sa se poarte Ana asa cum iti doresti  par


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

#431 2011-06-16 16:44:29

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Myla parca intreba de ceai... Eu am de la fares si cred ca este bun.

Offline

 

#432 2011-06-16 16:50:13

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

ally_na a scris:

am gresit aseara fata de andu si vreau sa va povestesc , ma simt ca naiba, dar voi m-ati mai inseninat smile, dupa ce toata seara m-a secat cu tzitzi si molfaia i sugea si...asa mai departe, i-am zis ca..."tzitzi face nani" gata ..laa tzitzi...( ca o idoata, nu situ ce mi-a venit, nu am explicatii ca eram obosita si ma dureau sfarcurile ...), copilul intelege , se culca si spre dimineata , il aud,....mama..mama...el era treaz si punea mana pe san..si zicea...tzitzi, nani???...si o mangaia...saracul copil....nu punea gura pe ea, i-am bagat tzitzi in gura si el a fost f fericit si uimit.....ufff....uite asa, gresesc eu ca "desteapta"..

vaaai hjarta

sa va zic si eu... aseara, la ora 9, cupilu nedormit de la 12, ruuupt in gura si cu dureri de la gaze, bazaia a somn in wrap, dar, tot din cauza gazelor, nu adormea. si la un moment dat, isi ia de alaturi o masinuta s incpee sa faca "curse" cu ea pe pieptul meu. eu suport una, doua, trei... eram si eu terminata fizic si psihic, asa ca (da, mai dau si eu naibii ap-ul cateodata rodnar sad ) i-o iau din mana si o arunc pe canapea, zicand nervoasa "gata, paa". cupilu boceste. io, vazandu-l asa si stiind ce show fusese inainte, ma simt prost ca l-am facut si eu sa planga si i-o dau inapoi. la care cupilu jneap o tura pe sternul meu... APOI O PUNE SINGUR ALATURI, UNDE O ARUNCASEM EU, SI ZICE:" PAAAA", infundand nasucul in tzatza spre somn hjarta hjarta grater
inutil sa spun ca boceam smile grater

adinagrig, vacanta placuta!!

adina84, ce nervi mi-am facut io citindu-te box in locul tau eu as face scandal mare sad (NU zic sa faci ca mine, Doamne fereste)...

si eu mi-am facut acu 5 minute niste nervi in parc... again... de data asta pe mine, ca (probabil de nesomn) sunt o mamaliga box cris are o pasiune pt apa... si asta incude tevile alea din parcuri folosite la udat florile. inclusiv bautul din ele e fascinant.
booon... azi se repede sa suga dintr-o astfel de teava. io eram langa el. pe banca, anga, 2 bunii cu un copil mai marisor, care repeta obsesiv: "nu-i voie la apa, nuu?" uitandu-se la cris. mie imi parea rau de copil, ca-l starneam, dar nu aveam ce-i face. numa ce aud in spate o voce nervoasa: "bai, aia e murdara!"
credeam ca vorbeste cu cris, m-a enervat tonul suficient incat sa nu- bag in seama, dar (de ce-s toanta? bang ) ii zic lui cris, moale:" hai la-o, nu mai pune gura pe ea". de stricta politete.
in spate iar: "bai, pe aia se pisa boschetarii". ma intorc, nenea vorbea CU MINE neutral se uita la mine, nu la cris.
SI NU-MI EXPLIC unde a murit spiritul meu razboinic, ca in loc sa-l trimit la dracu ca vorbeste asa si se si baga in seama fara sa-l invite nimeni, am fost in stare sa-i zic doar: "eh, curata nu-i, dar nu cred ca e chiar asa un pericol". dupa care, de atunci, stau si fierb ca proasta gandindu-ma cate repici "a la miri" i-as fi putut tranti.
CLAR IMI TRE UN SOMN rotfl sa-mi revin, asa lol

razu puss


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#433 2011-06-16 16:50:47

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Merge si cel de la Fares dar ca si proprietati si gust mi se pare mai bun cel facut din chimen si anason varsat luate de la plafar...

Offline

 

#434 2011-06-16 17:04:25

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Katami, scandalul e ca si inceput. Uite cine era de fapt adversarul meu. Nu stiu ce va iesi din asta... Maica-sa aia expeeimentata nu gandeste deloc bagandu-se asa intre noi .
Ma uit la copilasul care doarme linistit si senin si care n-are nicio vina si ma apuca plansul.

Ultima oara a fost editat de adina84 (2011-06-16 17:08:06)

Offline

 

#435 2011-06-16 17:05:42

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

kata, fugi la somn lol

puii vostrii fac niste faze...  hjarta

Offline

 

#436 2011-06-16 17:10:52

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Adina  supa

Imi pare rau de ce ti se intampla... Parca ma vad pe mine si pe familia 'mare si fericita'  bang

Ally_na, kata, papu, puiuti de nota 10  applause


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#437 2011-06-16 17:14:42

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

adina, Doane ajuta sa faci cum e mai intelept :supa; eu nu stiu ce sa-ti spun, in locul tau m-s aprinde clar, dar... nu stiu cat de radical e bine sa fii in decizii. mai degraba sunt pt niste discutii dure in fam extinsa... directe, asa


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.