homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7-28


#514 2011-06-17 14:31:48

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

dragut tortul, frumos din partea lor smile

Offline

 



#515 2011-06-17 14:48:42

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Bravo Tudor! applause

Offline

 

#516 2011-06-17 14:53:26

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

bravo-bravo!  applause

Offline

 

#517 2011-06-17 14:58:10

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Mamici, de Pass, Naf, ce mai stiti? puss

Ultima oara a fost editat de Papucica (2011-06-17 14:58:34)

Offline

 

#518 2011-06-17 14:59:02

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

ally_na...am pus in ghilimele acolo..era doar asa o vorba...nu au fost 5 ani de chin...
eu cu sotul meu cand auzim ca se mai casatoreste cate unu zicem, i-auzi,s-a mai nenorocit inca unul...era o gluma...

deci a mea are asa pe cerul gurii o albeata,aia o fi candida? si mie mi-a zis dr sa-i dau...dar eu ii dau si tot nu dispare...cu toat e ca se stramba saraca....

myla frumos tortul..si frumos din partea lor..esti o norocoasa ca primesti pampers....si nu cumperi...


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

 Publicitate


loading...

#519 2011-06-17 15:20:05

mylacik
Hero member
De la: Slovacia
Inregistrat: 2010-06-30
Mesaje: 3883

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

am revenit..dar nu am facut nimic..trebuie sa ma duc luni..
Sweety, si soacra`mea face la fel..ii vorbeste cand doarme..dar am vazut ca daca ii spun ca nu`mi convine ceva nu mai zice nimic..nu mai insista..tace din gura..
La multi ani fericiti impreuna ! puss
la mine sunt 29 de grade in casa..si bebe tot e acoperit cu patura bang cand am plecat eu era dezvelit..soacra`mea l`a invelit ..
dunga neagra mai e si la mine..sper sa dispara cat mai repede.. roll


Garga, tare haios e bebele lol hjarta

Camy applause pt Tudor

da, si mie imi place tortul ..are cam 72 de pamp. deocamdata sunt norocoasa ca am primit pampersi si nu am cumparat deloc..sa vedem mai tarziu lol
aici de la 6 saptamani au voie sa vina sa vada bebele (nu mai stiu cum e la noi) si se aduc cadouri/bani..deci tot o sa mai primesc .. si ce rau imi pare mie chicot


http://www.fertilityfriend.com/home/Mylacik
21.05.2011 Mamica fericita de puiut Fabian !! hjarta hjarta Iti multumesc Doamne pentru minune !
bebe avem 3 anisori hjarta hjarta

Offline

 

#520 2011-06-17 15:26:29

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Orice primit e bun venit! Nu refuza nimic! lol
Asa imi zice mie tata! rotfl

Ultima oara a fost editat de Papucica (2011-06-17 15:26:55)

Offline

 

#521 2011-06-17 15:55:14

mylacik
Hero member
De la: Slovacia
Inregistrat: 2010-06-30
Mesaje: 3883

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

normal lol
mi`am luat ceai de la Hipp ,sa vdm daca ajuta.. cesafac


http://www.fertilityfriend.com/home/Mylacik
21.05.2011 Mamica fericita de puiut Fabian !! hjarta hjarta Iti multumesc Doamne pentru minune !
bebe avem 3 anisori hjarta hjarta

Offline

 

#522 2011-06-17 16:06:31

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

bravo tudor smile
sweet gata am prins ideea , scuze

super tort puss


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#523 2011-06-17 16:38:30

GeoGeo
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-02-15
Mesaje: 4747

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

buna smile

kata si ally .. frumoase faze fac baietii vostri hjarta

a facut si natalia o data ceva asa : mi-a carpit o data una peste ochi (  nnu mai zic cine a invatat-o ) si eu m-am suparat .... dar chiar m-am intristat si m-am dat asa deoparte si i-am zis nu-i frumos mama ... si ea a stat asa un pic, a lungit ochisorii si apoi a venit si m-a pupat si am luat-o in brate si m-a straaans taare! mi-au dat lacrimile sad

ally, cu intarziere : natalina doarme in tricou sau maieu+sort +cearceaf super subtire pe care il da jos D:

sweety stai pe pozitii ... eventual infige-te in soacra-ta si in oricine e bagacios ... iar pe sot ... "recompeseaza-l" doar daca iti tine partea ... nitel post nu strica cateodata .


sanca, ce are daria ? de ce face febra ?

felicitari tudor !


yes it's official  : sunt mamiiiicaaaa ! smile

Offline

 

#524 2011-06-17 16:43:57

czuky
Hero member
De la: timisoara, mosnita noua
Inregistrat: 2010-03-11
Mesaje: 2363
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

supa Natalia a cazut din pat grater nu imi vine sa cred la cat eram de atenta sa nu pice si s-a intamplat bang  bang  bang asa de tare a plans si are un ditamai cucuiu supa  am sunta dr sa intreb si a zis ca nu are numica daca i se vede cucuiul,fetelor la ce dilatatie de pupile sami fac griji,ca a mea mai are cateodata pupilele dilatate..?atunci cand sunt aproape cat irisul nustiu



garga nu am apucat sati multumesc pt adugarea numelui la prima pagina,ms mult puss

Ultima oara a fost editat de czuky (2011-06-17 16:57:32)


Mamica de Natalia Stefania..multumim Doamne 29.11.2010
Nimic nu doare mai tare,decat lucrul pe care l-ai inteles prea tarziu.

bebe    26+ <3

Offline

 

#525 2011-06-17 17:13:31

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Czuky, pupici la Nati! Nu stiu ce sa iti zic ca nu am patit inca...

Offline

 

#526 2011-06-17 17:35:09

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Offf Czuky, imi pare rau pentru patanie. Pe langa pupile vezi sa nu vomite, sa nu aibe un comportament schimbat etcDar eu nu cred ca a patit ceva kram  puss


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#527 2011-06-17 18:07:05

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

czuky, "bun" venit in club sad
andreea zice bine... sa nu vomite, sa nu fie somnolenta etc


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#528 2011-06-17 18:48:39

sanca
Hero member
Inregistrat: 2005-09-13
Mesaje: 3053

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

wave
eu mai am putin si o iau pe aratura. azi am fost cu daria si la medicul de familie. am zis ca e bine sa cer o a 2-a parere tinand cont ca dariei tot ii apare febra si dupa 24 ore de antibiotic. si pana la urma bine am facut. are putin rosu in gat si mi-a zis dr ca cica este o viroza cu rosu in gat febra mare si care mai si anemiaza bebei puternic. avea in cabinet un aparat ca si ala de luat glicemia insa masura hemoglobina - a intepat-o in degetul si rezultatul: 8,7. concluzie anemie destul de puternica. e si alba ca varu de cateva zile insa eu puneam pe faptul ca nu mananca nimic. asa ca am plecat acasa cu: fier, calciul, vitamina c, continuam cu antibiotic si nurofen. problema mea cea mai mare e ca nu pot sa ii dau nimic. tot ce trebuie bagat in seringa nu pot sa o fac sa inghita. cum ma vede cum urla. si daca reusesc o mica parte din continut restul nu mai merge. innebunesc. da din maini si din picioare, urla,  azi era si maica-mea aici si o tineam si am zis ca ii dau cu forta si gata.. ti-ai gasit.. urla cu gurita stransa  grater in ritmul asta nu mai pot!!! va rog idei cum sa o fac sa manance ceva sau cum sa ii dau medicamentele sa nu ajungem mai rau grater

aaa si colac peste pupaza cred ca in curand ne iese un dinte sus ca se vede deja acolo la iesire. ma mir ca nu mananca nimic  grater

si apropo de soacre.. a mea azi a inceput la tel sa imi zica ca e copilul anemic ca eu nu m-am alimentat cum trebuie in sarcina. sunt prea obosita si necajita cu daria chiar nu avem chef sa ma apuc sa ii zic vreo 2.. pana la urma si daca e asa nu cred ca e cazul sa imi reproseze

Ultima oara a fost editat de sanca (2011-06-17 18:51:42)


Daria Ioana - 06.08.2010

Offline

 

#529 2011-06-17 18:50:47

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Tocmai am observat la Iulica mea pe pielea capului niste cojite galbui-portocalii... E normal asa ceva? Daca le frec mai tare se iau, dar nu vreau sa o necajesc prea tare, de limpezit am grija sa o limpezesc bine pe caputz... nustiu

Ma declar oficial invinsa kapitulation , a supt asta mica la mine azi de m-a innebunit, din ora in ora, nici nu mai stiu, am sanii mici-mici de parca nici nu alaptez...

Sanca, multa putere si rabdare iti doresc, sanatate Dariei! Soacra-ta!  box  box  box  box

Ultima oara a fost editat de Papucica (2011-06-17 18:53:54)

Offline

 

#530 2011-06-17 18:53:56

sanca
Hero member
Inregistrat: 2005-09-13
Mesaje: 3053

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

papu din ce descrii sunt crustele de lapte care le au multi bebei. o sa cada singure. stiu ca este de la avene ceva gel special pt crustele astea


Daria Ioana - 06.08.2010

Offline

 

#531 2011-06-17 19:00:06

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Czuky noi am cazut de pe scari; 17 trepte si jos era gresie si suntem bine merci...nu exista copil care sa nu cada din pat sau de pe scari. Daca nu vomita si nu este ametita stai linistita ca este bine. Iar cucuil o sa dispara.

Sweety, la multi ani de "nenorocire" lol

Ally_na la noi sunt intre 25 si 23 grade si doarme in pantaloni luni si bluza lunga (pijama din bumbac) cu sosete de cele mai multe ori (si asta din cauza mea: eu nu pot sta fara ciorapi, nu pot dormi fara ei si s-a luat dupa mine si vine cu ciorapii dupa mine sa ii pun. Dar ziua sta pe parchet-gresie fara ciorapei. Acum doarme numai cu un tricou si in putza goala rotfl. A adormit si nu am mai avut timp sa ii pun scutec).

Camy felicitari pentru Tudor! A stat si Carol pe wc cam 5 min fara sa produca ceva dar a trecut pragul psihologic de frica de colac. Nu am nicio sansa la olita asa ca incepem direct cu wc, cu colac special pt copii (ea are cu Dora ca-i fan Dora).

Kata
..."bai" lol...Carol bea apa din furtunul cu care udam in fata casei. Si intr-o zi vine un nou vecin, batran, la noi si imi spune ca a fost medic si ca recomanda (omul a fost ft politicos) sa nu o mai las sa bea apa de acolo sau sa puna gura la furtun. Sunt foarte multe vacterii care se dezvolta in umezeala si in mizeria din furtun si se imbolnavesc. Banuiesc ca a facut stomach flu de la apa din furtun caci s-a imbolnavit imediat cum a baut apa de acolo.

Am patit doua faze ciudate
1. Am vorbit cu mama care imi povesteste ca era cu o colega de-ale ei la un cabinet particular. Acolo au venit o mamica si fetita ei de 6 ani sa ii ia niste probe de sange, din nas si din gat. A stat copilul cuminte pana cand au incercat sa ii ia exudatul si apoi s-a speriat (zic eu!!) si a reactionat mai violent: zbatul, dat in mama. Dupa un timp, mama ei s-a enervat si a inceput sa o bata pe fetitza.

Maica-mea si colega ei (care-i tanara) au zis ca "copilul este needucat". Atat de tare m-am enervat pe ele de am zis ca ma duc in tara si le bat pe amandoua. Dar cm nu pot face asta, nu o sa mai sun o perioada. Daca mama este pe sistem vechi unde bataia=educatie, colega ei care este de 30 m-a dezgustat totalmente. Si nici dupa ce am vb cu mama nu a inteles ca fetita era speriata si ca nu stiu sa isi controleze reactiile. Si ma mai enerveaza ca mereu ii zice lui Carol: fetita mare de 1, 5 ani si inca mai vrea tatza...imi vine sa ii fac ceva. Deci nu mai sun lol


2. Am fost intr-un parc cu tati si Carol. Acolo nu erau decat o femeie in jur de 60 si ceva de ani si doi copii cam de 5-6 ani. Vorbeau rusa. Noi romana. La un mom. dat vine doamna langa noi si ne intreaba intr-o romana corecta dar cu accent moldovenesc daca vb romaneste. Zicem ca da, ca suntem romani. Ea zice ca este din Transnistia. Si ca sa fac conversatie (nu ma intrebati ce a fost in capul meu caci de regula nu continuu discutii din astea) o intreb daca sta cu nepotii (asumand ca aia sunt nepotii ei). Si zice:"sa vedeti ca astia sunt copii vecinilor si eu stau cu ei pana la toamna". ok...apoi ne zice ca ea este libera de la toamna si daca vreau sa o las pe Carol cu ea ca poate ma "intorc la lucru". Ca un fraier ce sunt iarasi dau explicatii si ii zic ca de la toamna o sa stea cu mine acasa un timp. Atat mi-a trebuit:"cum doamna sa stai acasa? Nu ai de lucru? Ca esti tanara...du-te la lucru si fa bani si nu sta sa clocesti acasa"...al meu radea cu spume, eu m-am blocat. Si madame a plecat dar tinea teorie ca femeile din ziua de azi sunt "puturoase" si nu vor sa munceasca etc etc.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#532 2011-06-17 19:03:03

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

offf... czuky. o pupam pe Naty  par  eu nu stiu ce sa te sfatuiesc, si stef a cazut dar nu s-a lovit.

Sanca  supa  cu un minibiberon ai incercat sa-i dai medicamentele? stef accepta asa siropurile de colici... nu mereu din pacate.

LE flow, la faza nr 2 si eu as "rade cu spume" dar mi-e ca trezesc copilul adormit cu greu lol ma lasa rece astfel de comentarii  forgetit
la faza nr.1 ... ce sa mai zic...  supa

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.