homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7-62


#1160 2011-06-25 16:42:20

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

sora mea (de cand am nascut, pana atunci fceam chef cu chitaristii) storstark
insa cadou de la al meu VREAU rotfl2 sa fie el si de 2 lei (la propriu), dar sa fie lol


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 



#1161 2011-06-25 16:49:36

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

si eu la fel cu ziua mea...  forgetit

Stef, pe noi ne-a ajutat foarte mult Protectis. pe termen lung.
iar de la morcov fiert face de 2 ori pe zi... caca rosu  rotfl . e cam pe dos copilul asta  hmm ( deja ma simt aiurea ca repet poezia asta cu protectisul. si faza cu Lactana, Blue, cred ca ti-am mai zis-o lol, mi-am dat seama dupa  )

Andreea, eu stiu cum e...  supa  si cred ca detinem recordul cu 13 ore fara papa...

Offline

 

#1162 2011-06-25 16:51:37

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Bai asa cu chitaristi mi-ar placea si mie dar singurul pe care il cunosc si stie sa cante la chitara este socrul meu big_smile asa ca..... mai bine pe youtube tongue

Cadoul pe care-l vreau si il primesc de la Dragos este ca-mi face absolut toate poftele tongue azi doar ce vreau eu facem big_smile
Cred ca asta este fericirea suprema pentru mine, sa fim sanatosi, sa ii am pe ei aproape si sa am liniste sa ma pot bucura de ei  smile nu cred ca ar putea ceva sa ma faca si mai fericita decat acum (decat un report la loto pe numele meu lol )


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#1163 2011-06-25 17:22:01

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Garga  puss  kram

Mirik ce frumos ai spus-o hjarta  hjarta


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#1164 2011-06-25 17:44:41

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

mirik a scris:

Bai asa cu chitaristi mi-ar placea si mie dar singurul pe care il cunosc si stie sa cante la chitara este socrul meu big_smile asa ca..... mai bine pe youtube tongue

Cadoul pe care-l vreau si il primesc de la Dragos este ca-mi face absolut toate poftele tongue azi doar ce vreau eu facem big_smile
Cred ca asta este fericirea suprema pentru mine, sa fim sanatosi, sa ii am pe ei aproape si sa am liniste sa ma pot bucura de ei  smile nu cred ca ar putea ceva sa ma faca si mai fericita decat acum (decat un report la loto pe numele meu lol )

applause  applause  cool


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1165 2011-06-25 18:00:29

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

mirik a scris:

Bai asa cu chitaristi mi-ar placea si mie dar singurul pe care il cunosc si stie sa cante la chitara este socrul meu big_smile asa ca..... mai bine pe youtube tongue

rotfl2) iaca aici, sa nu trebuiasca sa-ti invti socrii big_smile (tipul cel brunet mi-a fff bun prieten, am fost colegi de grupa in fac si nedespatiti in muuuuulte chefuieli, zile de nastere si iesiri pe munte... scuzati calitatea inregistrarii, e singura cu trupa lor - aproape unplugged - in care se si VAD chitarele)

in rest hjarta hjarta


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1166 2011-06-25 18:15:20

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Kata  applause  applause


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#1167 2011-06-25 18:35:29

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Fetele  par

Miri  birthday

Ally, bravo pentru propozitii  applause noi mai avem muuult pana acolo. Pare rau de gatut rosu  supa

Andreea  supa

Si noi tot cu maraiala suntem, nu ne intelegem deloc  supa

Offline

 

#1168 2011-06-25 18:59:53

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Mirik, la multi ani cu sanatate si cu tot ce iti doresti!
Ma inscriu si eu in randul celor care au parte de maraiala azi. Fetita mea vrea doar la piept de 3 ore incoace, imi vine sa ma urc pe pereti la propriu, dar nu prea imi iese...Sper sa treaca!
Pupici pentru toate!


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#1169 2011-06-25 19:07:43

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

buna tuturor. fetelor am si eu nevoie de noste pareri va rog. bebeloiul meu face kk verde inchis cu putin galben, foarte putin, e normal? si miroase oarecum nu foarte "frumos". ma ingrijoreaza culoarea. adica face asa de cand i am schimbat laptele de la milumil la hiip1. ii merge bine cu hipp are 6300 la 2 luni, acum nu stiu eu i am mai dat ceai de musetel foarte diluat la sfatul medicului si baby drink, o fi de la ceaiuri? voi ce spuneti? Garga tu spuneai ceva de kk verde..? ca nu e normal? am auzit si eu ca e normal sa faca galben auriu...ii dau doar lapte praf. O avea ceva la stomacel? o sa incerc sa nu i mai dau ceai  pentru ca a inceput sa bea mai mult ceai decat lapte..si nu prea mai vrea lapte. o fi din cauza caldurii?inainte papa 150-180 ml lqa fiecare masa...
Pupici la toate!  par   si Mirik , La multi ani! puss   
Si al meu e marait azi, n a dormit deloc, noaptea doarme de la 11-12 la 6 dim fara sa se trezeasca,ziua mai doarme dar nu in fiecare zi.pupici la toti bebicii! par

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2011-06-25 19:10:41)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#1170 2011-06-25 19:15:03

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Numai noutati pe ziua de astazi...
Andu felicitari pentru propozitii si sa iti treaca repede gatul.
Maria grater

Likeit
nu  a pricep sa iti spun ceva (poate fetele care au dat LP stiu ce se intampla).

Noua ne ies dinti jos (caninii de jos --asa se numesc) si mai avea un pic si distrugea mobila. Durerile sunt mari dar face fata cu bine, fara sa o dau cu gel. Am trimis-o cu tati la animale, la ferma si m-au sunat acum ca vin acasa.
Aseara am stat pan ala 3 dimineata si am citit de ce unii copii lovesc si/sau imping pe altii; cum sa discuti cu ei (ca parinte) si cum sa procedeze parintele al carui copil este impins/lovit. Noi am avut iarasi un episod cu vecinica. Mama ei a luat-o in casa (time-out) dar copilul meu urla cand este impins si nu de durere fizica ci emotionala caci o afecteaza mental, emotional ceea ce ii face prietena ei. M-am pus la studiu. Si am luat niste decizii. Scriu mai incolo ce si cum caci acum caut haine de schimb pt CArol care am inteles ca este plina cu noroi.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1171 2011-06-25 19:18:35

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Likeit, eu nu stiu ce sa iti spun, sigur vor raspunde mamicile cu experienta. Si fetita mea facuse verde intr-o zi si am intrebat pe forum, mi s-a raspuns ca e normal, dar eu o alaptez. Nu te ingrijora prea tare, s avedem ce spun mamicile.
Sweety, cu intarziere completez si eu ca patesc exact ca tine cand alaptez. Curge din celalt san muuult lapte!Am cumparat niste absorbante pentru san si le folosesc, insa uneori trece laptele si de absorbante. Am scris despre ele in caz ca te intereseaza, se gasesc la hipermarketuri.

Intrebare: am surprins-o pe fetita tragandu-se de urechi, nu de cercei, ci de urechi. Ce o fi asta in limbajul bebeilor?Ceva dorea ea sa imi transmita, dar eu..nu stiu sa descifrez.

Ultima oara a fost editat de razu (2011-06-25 19:20:06)


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#1172 2011-06-25 19:22:24

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

razu a scris:



[b]Intrebare
: am surprins-o pe fetita tragandu-se de urechi, nu de cercei, ci de urechi. Ce o fi asta in limbajul bebeilor?Ceva dorea ea sa imi transmita, dar eu..nu stiu sa descifrez.

Fie durere de dinti (desi este devreme), fie infectie in urechi. Sau poate o face asa ca isi descopera urechea dar urmareste-o, vezi cat si cum plange si daca o sa continue consulta un pediatru.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1173 2011-06-25 19:23:04

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

wave
fetelor, voi cum de aveti timp sa cititi tot pe aici si sa si scrieti?  grater  neutral
eu nu reusesc, si ma oftic rau.. imi e asa dor de voi !!!! kram  par
de abia am timp de wc-u... termin de hranit copilul si pun la sterilizat din nou castroanele si instrumentele de mancat, ma pregatesc pt urmatoarea masa, i-o dau, il culc, se trezeste ne jucam si repede pun iar la sterilizat si tot asa pana seara la 8 cand il spal si il culc si adorm si eu cu el acolo. asa se duc zilele mele. na ca parca am citat dintr-o manea  rotfl

Offline

 

#1174 2011-06-25 19:25:57

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Flower, multumesc mult!Am atins-o si eu pe la urechiuse sa vad daca reactioneaza, daca plange, dar nu. Sper sa  fie ok


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#1175 2011-06-25 19:39:56

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Razu ,  multumesc frumos. pupici la frumoasa voastra!


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#1176 2011-06-25 19:50:06

GeoGeo
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-02-15
Mesaje: 4747

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

buna fetelor .... uf... ca nu mai apucam sa citesc, ca iar aparea o pagina .. noi de o sapt adormim f greu seara .. nu stiu de ce , ca fata mea nu avea din astea .. or fi dintii or fi alte laea, nu stiu decat ca nu am simtit saptamana asta cum a trecut , sunt franta, as adormi acum cu nasu' in tastatura sad

deci :

1. la multi ani mirik !
2. eu spal hainele ei cu detergentul nostru si dau dubla clatire
3si a mea se mai trage de urechi... mai ales la nervi   dar este posibil sa fie si cu dintii pentru nervi avem de cand avem dinti


nu mai stiu ce am citit... pup


yes it's official  : sunt mamiiiicaaaa ! smile

Offline

 

#1177 2011-06-25 19:58:49

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

pass, eu sterilizez doar o dta pe zi. si la calc stau cand legan sau cand doarme stef ca altceva oricum nu pot face in timpul asta.

LikeIt, daca mereu e verde caca nu stiu daca e normal. mergi si fa-i o coprocultura si un coproparazitologic macar sa poti sta linistita.

Offline

 

#1178 2011-06-25 20:03:31

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Garga, si ce trebuie pentru aceste 2 analize? ii ia sange sau trebuie sa duc mostre de urina si kk? am sa ma duc la un centru privat, ca dc stau dupa doctor.. multumesc garga par


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.