homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7-75


#1407 2011-06-28 16:36:52

stefany
Sr. member
Inregistrat: 2007-07-22
Mesaje: 1922

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Gea,eu zic sa nu-ti faci probleme cu greutatea micutei...cu cine sa semene durdulie? par Iar despre suplimente de Ca si Fe eu una n-as lua eu-adult fara analize in prealabil...dapai un copil de nici un an? Nu stiu,eu personal consider ca ar fi nevoie de analize inainte .Daca nu-s carente ,suplimentele alea fac mai mult rau in nici un caz bine. puss


Din 9.12.2010 viata mea s-a schimbat

Offline

 



#1408 2011-06-28 16:40:17

Lallica
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-08-12
Mesaje: 1433

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

birthday Sasha
birthday Andreea

Vorba Adinei...sunt mamici pe aici care isi plimba copii prin IOR?


Viata noastra, iubirea noastra, motivul nostru de a trai -Ilinca Maria - 30.03.2011
https://picasaweb.google.com/1021621878 … 7235112530

Offline

 

#1409 2011-06-28 16:42:33

czuky
Hero member
De la: timisoara, mosnita noua
Inregistrat: 2010-03-11
Mesaje: 2363
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

wow  geo la ce inaltime aveai 38 de kg.eu zic sa ii faci analize inainte de ai da suplimentele astea puss


Mamica de Natalia Stefania..multumim Doamne 29.11.2010
Nimic nu doare mai tare,decat lucrul pe care l-ai inteles prea tarziu.

bebe    26+ <3

Offline

 

#1410 2011-06-28 16:51:52

geasiemi06
Full member
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 903

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

czuky a scris:

wow  geo la ce inaltime aveai 38 de kg.eu zic sa ii faci analize inainte de ai da suplimentele astea puss

la 1,56 cm tongue ,chiar daca o sa o chinui asta este la un an o sa-i fac un set de analize uzuale,asa stiam si eu ca se da numai daca are carenta de fier,calciu....


Alexia-Ioana 25 august 2010

Offline

 

#1411 2011-06-28 18:05:21

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

stefany a scris:

Gea,eu zic sa nu-ti faci probleme cu greutatea micutei...cu cine sa semene durdulie? par Iar despre suplimente de Ca si Fe eu una n-as lua eu-adult fara analize in prealabil...dapai un copil de nici un an? Nu stiu,eu personal consider ca ar fi nevoie de analize inainte .Daca nu-s carente ,suplimentele alea fac mai mult rau in nici un caz bine. puss

de acord wink

pucca, si eu zic la fel ca sun, cred ca e ok... dar degeba ne dam noi cu parerea, sigur numai un dr iti poate spune


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1412 2011-06-28 18:08:31

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Mamici, cu ce ocupati bebeii mai marisori, dar care nu merg inca de-a busilea?   disperat 

David sta bine in fund, se mai si joaca in patut, pe covorul de activitati, dar nu mai mult de 5 - 10 minute, caci el vrea sa mearga, sa vada, nu rezista sa stea locului  spranceana  Ma mananca sa-i iau un premergator sau un jomperoo, sau ceva de genul: http://www.amazon.co.uk/Fisher-Price-Bo … amp;s=baby Numai ca mi se par scumpe si exista riscul sa nu-i placa si atunci mi-am luat teapa  cesafac

Si asta mi se pare ok: http://www.amazon.co.uk/Bright-Starts-D … amp;sr=1-1

Ultima oara a fost editat de blueeyes (2011-06-28 18:21:36)


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#1413 2011-06-28 18:15:13

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

blue, io-l caram dupa mine la faza asta (si da, e cea mai nasoala, ca e zdravan si te rupe).. dar nu regret, asa as face si la urmatorul.
de sculele astea EI cred ca sunt incantati, dar io nu-s lol ca dup-aia te trezesti ca merg pe varfuri/sar in loc sa mearga (asta am vazut-o live la baiatul nasei lui cris, care face un an la inceput de iulie si care, cand atinge pamantul, nu are reflex de mers, ci de... sarit tongue nu exagerez deloc deloc).
sigur ca se poate sa fie ok... fa si tu cum simti....


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1414 2011-06-28 18:15:14

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

blueeyes a scris:

Mamici, cu ce ocupati bebeii mai marisori, dar care nu merg inca de-a busilea?   disperat 

David sta bine in fund, se mai si joaca in patut, pe covorul de activitati, dar nu mai mult de 5 - 10 minute, caci el vrea sa mearga, sa vada, nu rezista sa stea locului  spranceana  Ma mananca sa-i iau un premergator sau un jomperoo, sau ceva de genul: http://www.amazon.co.uk/Fisher-Price-Bo … amp;s=baby Numai ca mi se par scumpe si exista riscul sa nu-i placa si atunci mi-am luat teapa  cesafac

Parca Ally_na vindea un jumperoo, nu-i place il vinzi si tu la randul tau si gata... Sau un leagan din ala de se pune in tocul usii, dai niste gauri in tavan si gata, cum are Sanca poze la ea la topic...

Offline

 

#1415 2011-06-28 18:23:18

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Nu imi plac leaganele alea  hmm  Iar jumperoo am gasit la pret de jumate, pe amazon, numai ca nush daca sa ma bag sau nu  disperat  De carat, nu rezist sa-l mai car, mi-au murit genunchii de durere  bang


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#1416 2011-06-28 18:50:17

stefany
Sr. member
Inregistrat: 2007-07-22
Mesaje: 1922

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

blueeyes a scris:

Nu imi plac leaganele alea  hmm  Iar jumperoo am gasit la pret de jumate, pe amazon, numai ca nush daca sa ma bag sau nu  disperat  De carat, nu rezist sa-l mai car, mi-au murit genunchii de durere  bang

Blue, jumperoo de pe Amazon avem noi,luat acum 2 sapt.Asta ehttp://www.amazon.co.uk/Fisher-Price-K7198-Rainforest-Jumperoo/dp/B000LXQVA4/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1309276057&sr=8-1   Ianis e f incantat de el, nu vad probleme.M-am documentat si eu inainte si l-am preferat in locul unui premergator clar.Noua ni l-a recomandat si ortopedul fiindca Ianis avea tendinta sa isi tina piciorusul drept in interior si prin asta isi formeaza calcatul corect. Stiu mamici care-l folosesc de la 4 luni jumate,dar eu mai devreme de 6 luni nu l-as fi pus pe Ianis.Si in nici un caz mai mult de o jumate de ora. Acum tu stii,oricum sanse sa nu-i placa nu cred ca sunt...si mie mi-a fost un pic teama ca arunc banii de pomana lol


Din 9.12.2010 viata mea s-a schimbat

Offline

 

#1417 2011-06-28 18:55:29

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

blue  nu da cu pietre bre lol....ala ce il vand eu era la 500 roni pe amazon cand l-am luat ca desteapta , si  l-am comanadat de la americani, va vine sa credeti ca a aparut dupa 3 luni ????    yikes      si e nou nout....( pe atunci nu stiam de amazon uk), unde e prostia    skitarg   ,in timp, daca ala nu vanea, am comandat unul ( la nevoie ) de la uk, si ala a ajuns in 8 zile smile...

Andu e f marait, nu mai pot, febra nu mai are smile, dar are bubite si o stare de innebunesc   disperat  ....plange, rade, nu mananca grater simt ca ma lasa nervii
au mai venit si destepti cu ideea...bubele sunt de la caine, eu le explic ca e ceva viral ei o tin pe a lor...mor pe binevoitorii astia grater

sunt un car de nervi, obosita si satula , sunt atat de nervoasa incat ma irita pana si tatal meu care se scalambaie la Andrei     box , sotul  care isi gaseste de munca prin casa ( chestii electrice) ]$; box  box


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#1418 2011-06-28 18:58:55

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

ally_na a scris:

au mai venit si destepti cu ideea...bubele sunt de la caine, eu le explic ca e ceva viral ei o tin pe a lor...mor pe binevoitorii astia grater

rotfl ahaaa, saracu' copil, dupa 1 an si ceva de convietuit cu canele s-a saturat si i-au erupt toate suparaile organismuli rotfl ha bre rotfl


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1419 2011-06-28 19:02:57

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

asa este....crede'ma NU MAI POT, sunt nedormita de 4 nopti ( imi pare rau ca ma plang asa ) si cand aud si aberatiile astea ma apuca toti nervii de pe lume , Iar ai mei , parca au innebunit brusc, se scalambaie si comporta cu el , parca e retardat sad...sau sunt e prea obosita sa mai vad atata spectacol in fata unui copil ce plange din orice si sta numai cu mana in gura grater..daca pot sa ii fac poza la gingiile de sus ( la masele ) va ia cu fiori sad


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#1420 2011-06-28 19:14:04

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Ally_na imi pare rau de starea lui Andu. Dar ai rabdare ca o sa ii treaca in curand (ii apar caninii?).

Explicati-mi si mie de ce unii copii sunt excesiv de agresivi? Copila vecinei mele depaseste orice, ORICE limita de agresivitate pe care poate sa o aiba un copil. Ieri plangea vecina...i-a dat in ochi cu o jucarie de era vanata -rosie acolo. Apoi, au iesit si ea si Carol cu niste carucioare de papusi si imingea in caruciorul lui Carol cu caruciorul ei si urla ca nu putea sa il distruga...la orice miscare tinde sa o impinga de Carol, sa o bata chiar dar sunt atenta. O bate pe mama ei, ii da pumni. A mai "batut" o vecina si a incercat sa dea si in mine aseara dar i-am prins mana si m-am uitat in ochii ei si i-am zis ca daca da nu-i de bine. I-am zis eu multe in romana si cred ca s-a speriat --pur si simplu nu o mai suport desi ma comport frumos cu ea, ii dau si ei din ce ii dau lui Carol (castronel cu pepene, suc de fructe etc).
Se poate sa fie si ceva genetic aici? Vecina zice ca fratele ei era excesiv de agresiv pana pe la vreo 30 de ani.
Ati mai intalnit copii asa? A durat mult starea asta? S-au schimbat? Personal nu cred ca fiica vecinei se v-a schimba asa ca desi nu am control asupra ei am control in ce priveste locul si persoanele cu care se joaca Carol asa ca ii dau "buna ziua" vecinei mai rar lol.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1421 2011-06-28 19:20:56

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

ally :hug kram Doamne cat te inteleg sad spe sa treaca repede

flower, eu cred ca nu e nik gentic, ci e lipsa de atentie sau alt "semnal de alarma". si al meu e "atomic", dar nu agresiv cu alti copii (cu mine mai are el ce are lol )


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1422 2011-06-28 19:25:08

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

buna  wave

birthday  andreea, sa fi sanatoasa si sa treaca toate relele mai repede sa te poti bucura de Maria asa cum trebuie  par

la multe lunite Sasha  par


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

#1423 2011-06-28 19:30:24

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

hello!

Ally, multa sanatate lui Andu!

Andreuca, La multi ani! te pupacim  puss  kram  birthday

maine noi plecam si n-am avut deloc spor cu pregatirile azi, stef maraie/ plange non stop, imi petrec timpul plimbandu-l prin casa in brate sau carucior  disperat
la un moment dat i-am dat paracetamol caci m-am gandit ca poate il doare ceva, nu mai stiam ce sa-i fac..... sad coincidenta sau nu, s-a linistit si a dormit de 3 ori mai mult ca de obicei. habar n-am ce i se intampla  cesafac

sper sa mai intru saptamana asta cate putin. va pupacesc  puss  wave

Offline

 

#1424 2011-06-28 19:45:02

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

katami a scris:

ally :hug kram Doamne cat te inteleg sad spe sa treaca repede

flower, eu cred ca nu e nik gentic, ci e lipsa de atentie sau alt "semnal de alarma". si al meu e "atomic", dar nu agresiv cu alti copii (cu mine mai are el ce are lol )

Si eu zic la fel: este ceva, lipsa a ceva. Stiu si ce dar nu ma amestec in familia lor (mama ei sta cu ea putin tare in rest o paseaza la celalalt copil sau in gradina la mine lol. Am incercat sa ii zic ieri cate ceva dar mi-a zis ca este faza cu varsta si chiar m-a si "amenintat " ca si Carol o sa fie la fel. Nu am zis nimic si nici nu i-am reamintit ca fiica ei a inceput sa aiba astfel de episoade de la 1 1/2 an...ce vad eu acum si nu pot explica in asa fel incat sa redau dimensiunea agresivitatii este un exemplu clar al lipsei mamei de langa copil. Si ar putea sa stea acasa cateva luni, dar...ce-i mai greu decat meseria de mama?


Andreea
La multi ani! Sa ramai asa cum te-am cunoscut eu: frumoasa, desteapta si un munte de rabdare.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1425 2011-06-28 19:46:48

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Bebelinei mele a inceput sa ii cada parul tocmai acum... E ok?

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.