homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7-99


#1863 2011-07-05 12:51:32

czuky
Hero member
De la: timisoara, mosnita noua
Inregistrat: 2010-03-11
Mesaje: 2363
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

fetelor inca nu a spart gingia  supa dar urmeaza cat de curand si ne chinuim supa

a mea nu mai are stare se ridica in picioare la patut la mobila unde e televizorul,peste tot unde se poate agata de ceva,ma gandeam la stresu asta undeva pe la 9 luni nu acuma wow

pucca hjarta  grater  numai inger nu sunt dar e fain cum e scris puss


Mamica de Natalia Stefania..multumim Doamne 29.11.2010
Nimic nu doare mai tare,decat lucrul pe care l-ai inteles prea tarziu.

bebe    26+ <3

Offline

 



#1864 2011-07-05 12:52:30

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Multumesc pentru rapunsuri!
Kata, cum consum eu kilul de visine?Ca fructe crude nu pot manca. Compoturile nu au efect. Cafeaua nici atat. Ramane sa ma umplu de prune uscate iar..


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#1865 2011-07-05 12:52:47

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

dc nu poti manca fructe crude?


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1866 2011-07-05 13:04:53

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

buna

pucca eu il stiam, dar tot m-am emotioanat toata cand l-am citit...cum sa nu te emotionezi, cand ieri dimineata spre ex cand s-a trezit s-a ridicat pe patutu in sus si a inceput sa zica ffff clara : mama, mama, mama....ea zice de obicei , mam cu limba scoasa,,dar eri era suepr clar si se vedea ca ma chema pe mine hjartahjartahjartahjartahjarta:...imi venea sa o mananc nu alta...

eu am mancat si fructe crude, cate una pe zi la inceput, si usor usor am bagat de toate....

czuky asta cur idicatul e nasoala:), noi ne-am ridicat m-am tarziu, eu ma streseam ca nu se ridica, dar dupa ce s-a ridicat am constata ce bien era inainte...

noi am tras deja o ieseala de la 8.30-10...apoi papa si somn pana acum cred, ma duc sa vad ca imi trimite baby phonul niste semnale:)


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#1867 2011-07-05 13:07:21

pucca_pucca89
Hero member
Inregistrat: 2009-08-22
Mesaje: 2957

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

adinagrig a scris:

buna

pucca eu il stiam, dar tot m-am emotioanat toata cand l-am citit...cum sa nu te emotionezi, cand ieri dimineata spre ex cand s-a trezit s-a ridicat pe patutu in sus si a inceput sa zica ffff clara : mama, mama, mama....ea zice de obicei , mam cu limba scoasa,,dar eri era suepr clar si se vedea ca ma chema pe mine hjartahjartahjartahjartahjarta:...imi venea sa o mananc nu alta...

hjarta  hjarta  hjarta


mamica de Liviu Andrei,din 01.05.2011

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1868 2011-07-05 13:18:05

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Pucca grater ce frumos ...mi s-a facut pielea de gaina. nici eunu sunt chiar asa inger,incerc ,dar nu reusesc mereu


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#1869 2011-07-05 13:30:15

ddunia
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2270

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

hjarta  hjarta  hjarta frumos spus


In 30.11.2011, pui mic a implinit 1 an de IUBIRE hjarta hjarta hjarta
Multumesc, Doamne, pentru aceasta minune!!!

Offline

 

#1870 2011-07-05 13:41:21

stefany
Sr. member
Inregistrat: 2007-07-22
Mesaje: 1922

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

katami a scris:

stefany a scris:

Lucky de ce nu pui interfonul pe silentios?...la noi toate's asa si telefon,si interfon...

exact. si soneria desfiintata big_smile (numa ca si asa se mai intampla sa bata la usa baba de la asociatie exact cand i se dau chi opilului peste cap a somn, dupa 1-2 h de leganat box si bateeeeee, apoi deschide usa "sa-mi spuna ca am uitt-o descuiata" punish - la faza asta l-am vazut pe sotzoiul meu cel politicos luand-o pe baba la 3 pazeste big_smile )

felicitari pt dintoc, ianis!!

(io ma chinuii sa plasez pisicuta cea mica si... ma cam chinui degeaba bang )

par O daa uitasem de sonerie lol Si aia e pe silent! Dar la bataile in usa clar nu mai am replica bang  eu simt ca-mi fuge pamantul de sub picioare cand Ianis e aproape adormit cu tzitzi in gura (isi da ochii peste cap de somn,exact cum ziceai tu smile )si se aude o bataie in usa...suava mai intai si apoi ma intreb daca nu-si toceste pumnii batand bang ...la noi de obicei e femeia de servici de pe scara care vine sa ceara apa...fix de la noi,dupa ce i-am zis de n ori ca am copil mic...Bravo sotzoiului big_smile Al meu nu-i cand am nevoie...
Imi pare tare rau de pisi sad Ai mei stau la casa si au in curte vreo 5,6 pisici(si ale vecinilor)Ba eu,ba soramea le mai ducem cate un cadou dinasta big_smile
Adina  hjarta Ce frumos! Cand incep piticii sa zica ma-ma constienti de ceea ce spun?
Czuky,lasa ca iese el dintocul...trebuie! puss Ce active sunteti voi deja:applause: Noi nici acum nu mergem de-a buselea...oare sa ma ingrijorez? Stam singuri in fundulet,am vrea sa ne ridicam si in picioruse dar de-abuselea NU! Si doar pe burtica ii place la maxim,dar nu da nici un semn ca s-ar sprijini in genunchi.

Ultima oara a fost editat de stefany (2011-07-05 13:42:34)


Din 9.12.2010 viata mea s-a schimbat

Offline

 

#1871 2011-07-05 13:45:20

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

cria a inceput sa mearga de-a busilea dupa 10 luni. iar in picioare sstinut de la 7 jum. relax smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1872 2011-07-05 13:50:26

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

lucky777 a scris:

ooooooooooooooooof grater grater grater
mi-a cazut bebe din patut grater l-am lasat 1 min ca sa merg la baie grater grater
a cazut pe spate, pe parchet
mor! grater grater grater ce sa fac???  disperat

daca s-a lovit la cap trebuie sa il urmaresti 48 de ore sa nu il deranjeze lumina, sa nu faca febra, sa nu verse in jet, nu are voie alimente excitante pentru creier (ciocolata, desi nu cred ca e cazul la voi)  nu are voie la televizor, are tulburari de mers, plange fara sa il poti opri. cam atat imi amintesc eu din instructajul pe care l-am primit cand si-a spart r. capul
iar daca a adormit imediat dupa ce s-a lovit trebuie sa il urmaresti in somn cateva ore,  sa vezi daca are modificari ale culorii pielii, frisoane, sau modificari ale respiratiei, daca toate astea sunt modificate sau daca consideri ca nu arata cand doarme asa cum e in mod normal trebuie sa incerci sa il trezesti, daca nu-i convine faptul ca incerci sa il trezesti iti va da de inteles  si apoi se va culca la loc, iar daca  nu face acest lucru trebuie sa il trezesti complet , iar daca nu se trezeste trebuie vazut de un cadru medical





R. a facut enterocolita acuta ... cum imi dau seama ca i-a trecut , defapt cate scaune normale trebuie sa aibe ca sa consider ca nu mai are nimic  ?

Offline

 

#1873 2011-07-05 14:05:40

stefany
Sr. member
Inregistrat: 2007-07-22
Mesaje: 1922

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

katami a scris:

cria a inceput sa mearga de-a busilea dupa 10 luni. iar in picioare sstinut de la 7 jum. relax smile

Deci exista probabilitatea sa vrea sa mearga in picioare(sustinut) mai degraba, decat de-a busilea for the first time  chicot Ok,bine de stiut wink


Din 9.12.2010 viata mea s-a schimbat

Offline

 

#1874 2011-07-05 14:15:55

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Pucca grater plang de a binelea. Foarte frumos.

Offline

 

#1875 2011-07-05 14:23:01

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

blueeyes a scris:

razu a scris:

Apropo de constipatie...Intrebare: ce sa incercam noi, mamele care alaptam, pentru constipatie?Eu ma lupt cu ea din sarcina, o reglasem binisor, dar acum....fructe nu pot manca. Degeaba consum lichide la greu si compot si iaurt si fibre...nu au efect. Aveti ceva sigestii?Pana ajung la medic mai e mult... si problema mea devine foarte serioasa, dureroasa etc.
Scuze daca s-a mai discutat, banuiesc ca da, dar nu stiu unde sa caut.
Multumesc! kram

Eu folosesc prune deshidratate. Plus o gura de cafea si m-am rezolvat  chicot

Geo, eu sunt din Brasov  smile

Razu exact ca si Blue: prune deshidratate sau chiar suc de prune; apa cu tarate de grau si cafea.


Kata
voi ati facut o analiza lui Cris pt intoleranta la gluten?


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1876 2011-07-05 14:25:03

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Pucca, foarte frumos! hjarta
Exact la mine sub balcon se lucreaza cu pick-hammer-ul!  bang  bang  bang

Offline

 

#1877 2011-07-05 14:44:28

GeoGeo
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-02-15
Mesaje: 4747

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

stefany a scris:

katami a scris:

cria a inceput sa mearga de-a busilea dupa 10 luni. iar in picioare sstinut de la 7 jum. relax smile

Deci exista probabilitatea sa vrea sa mearga in picioare(sustinut) mai degraba, decat de-a busilea for the first time  chicot Ok,bine de stiut wink

si noi la fel ... intai sustinuta de manute si abea apoi, peste vreo luna, de-a busilea ... si nici acum nu se omoara dupa sportul asta  chicot  chicot  chicot


yes it's official  : sunt mamiiiicaaaa ! smile

Offline

 

#1878 2011-07-05 14:53:06

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

buna, hai ca avem si noi net
pucca m-ai lovit, grater,, sunt un inger NU.....andu s-a trezit la 5.30 si nu a mai vrut sa adoarma , si eu m-am suparat pe el grater si a adormit saracul iar la 7.30, asta dupa ce m-am ratoit putin la el si la cainele din curte si la barbat ..grater...sunt la ciclu si am o mie de nervi si dureri

luky pupam piticul "zburator",
sanca doamne ajuta...hai ca mai citesc sa vad ce ati mai scris


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#1879 2011-07-05 15:13:16

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

buna!
mie mi-a zis dr ca daca face de mai mult de 4 ori pe zi  nu prea e bine si de aia v-am intrebat...

nu face de 6-7 ori pe zi...de cel mult 4 ori a facut...eu nu situ cat e normal s afaca si cat nu...din ce imi spune dr si din ce mai intreb si eu,ca in rest nu stiu...

razu si a mea mai face cateodata asa spre verde..dar nu rau...
iar de constipatie pot sa zic ca si eu sunt,de ex azi am facut de abia de sapt trecuta..deci cam de o sapt nu mai facusem....si eu mananc iaurt zilnic,beau lichide,supe,ciorbe ...
incearca cu prune dezhidratate....
ma duc la fetita ca nu sta...are program nu vrea sa doarma pana la 5 acuma...


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

#1880 2011-07-05 15:21:13

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

Multumesc tuturor!
Vad ca solutia o reprezinta prunele.
Kata, nu mananc frucute pentru ca asa mi s-a recomandat, sa nu provoc fetiteti dureri de burta. Doar banane mi s-a permis sa mananc. Intentionez sa incerc sa mananc, dar ma tem de reactia fetei. Abia am mancat putin pepene rosu. Ieri o feliuta minuscula de rosie. Azi incerc sa mananc jumatate de rosie. Sau s aincerc cu un pic de mar....mai vad.


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#1881 2011-07-05 16:30:14

pucca_pucca89
Hero member
Inregistrat: 2009-08-22
Mesaje: 2957

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 7

ally  puss


mamica de Liviu Andrei,din 01.05.2011

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.