homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Schimbare zi menstruatie


#1 2011-06-30 21:02:27

addiutza
Membru
Inregistrat: 2011-06-30
Mesaje: 3

schimbare zi menstruatie

:-s Buna. Vreau si eu sa stiu daca am facut bine ce am facut. Iau desorelle din octombrie si imi vine mesntruatia in a 3 zi de pauza. De obicei am facut pauza de 7 zile. Luna asta dupa ce mi a venit mesntruatia am luat pastila cu o zi inainte, adica nu am inceput in ziua a 8 ci in ziua a 7. Este vreo problema? Este afectata protectia? Mesntra mi a trecut duminica. Luni nu a curs nimic cand am luat pastila dar marti si miercuri am avut o scurgere maronie care cred k a fost de la pastila luata mai devreme.Am luat asa ca sa schimb ziua in care imi vine luna viitoare. Acuma vreau sa stiu dupa ce imi vine luna urmatoare pot sa fac tot pauza de 7 zile? Am facut bine ce am facut pt ca nu vreau sa scada protectia. Poate sa ma lamureasca si pe mine cineva? Si inca ceva. As vrea sa stiu daca in urmatoarea luna (iulie) as putea sa opresc menstruatia. Adica sa imi vina cu o sapt mai tarziu pt ca vreau sa merg la mare in perioada aia pe 19. si mie ar trebui sa imi vina pe 19 sau 20. Pot sa opresc mesntruatia luna viitoare sau sa o fac sa vina cu o saptamana mai tarziu? Daca da cum? Si sa nu fie afectata protectia in nici o zi. Astept un raspuns de la voii  :-?? :cascat:

Ultima oara a fost editat de addiutza (2011-06-30 21:03:39)

Offline

 



#2 2011-06-30 23:28:29

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: schimbare zi menstruatie

nu este afectata protectia daca ai inceput folia cu o zi mai devreme, ideea e sa nu incepi mai tarziu! ca sa iti amani menstruatia trebuie sa incepi o noua folie fara sa mai faci pauza! noua folie ori o iei pana la capat si dupa aia faci pauza, ori o intrerupi cand vrei sa iti vina menstruatia, si atunci faci pauza de 7 zile, dupa care incepi o alta folie!


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#3 2011-07-01 09:55:45

addiutza
Membru
Inregistrat: 2011-06-30
Mesaje: 3

Re: schimbare zi menstruatie

mersi frumos. acum m am lamurit si eu. o sa iau o folie pana la capat in continuarea acesteia apoi o sa fac pauza de sapte zile. iti multumesc pt raspuns

Offline

 

#4 2011-07-04 13:33:32

addiutza
Membru
Inregistrat: 2011-06-30
Mesaje: 3

Re: schimbare zi menstruatie

daca incep o noua folie in continuarea acesteia fara sa fac pauza sunt protejata? iar pauza o fac tot de sapte zile? pt k ultima pauza am facut o de 6 zile ca sa incep pastilele lunea nu martea cum incepean inainte? vreau sa stiu daca sunt protejata in tot acest timp

Offline

 

#5 2011-07-04 19:58:16

daenarys
Vizitator

Re: schimbare zi menstruatie

da esti protejata

 

 Publicitate


loading...

#6 2014-03-08 08:07:17

larixxx
New member
Inregistrat: 2010-01-31
Mesaje: 35

Re: schimbare zi menstruatie

buna trebuia sa incep folia vineri adica ieri si am uitat sa iau pastila ..sa o iau ambele pastile si sa ma protejez suplimentar sau sa iau cea de sambata

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.