homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-15-48


#894 2011-08-10 13:44:34

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-15

poke ma bucur ... doar ca mi-e frica sa nu se gandeasca sa vina mai repede
nera  dance


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 



#895 2011-08-10 14:02:37

nerama
Insomniac member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-11-18
Mesaje: 8269

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-15

cmin puss cica de la 6 luni incepe sa se intoarca... asa ca stai linistita... eu ar trebui sa ma panichez ca inca nu e intors cesafac


din 10.10.2011 sunt cea mai fericita mamica hjarta bebe
un anisor si jumatate de fericire, implinire si bucurii

Offline

 

#896 2011-08-10 14:32:51

deya
Sr. member
De la: Brasov
Inregistrat: 2011-07-13
Mesaje: 1090

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-15

am uitat sa va intreb
exista posibilitatea sa nu fi masurat dr bine la penultima eco?


8.10.2012 — Eduard Cristian  hjarta
16.02.2014 - Alexandru Valentin hjarta

Offline

 

#897 2011-08-10 18:54:38

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-15

da, se poate orice, nu-s sanse f mari, dar, pana sa faci chiuretaje etc, verifica si ras-verific, sa nu fie undeva o greseala puss


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#898 2011-08-11 08:08:47

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-15

Neata burticute wave

Deya supa imi pare rau . Tinem pumnii stransi sa se intample o minune kram

Nera stai linistita ca si bebele meu e tot cu capul in sus si cu fundul in jos, asa ca nu-i mare bai. Bine ca la mine oricum nu conteaza de se intoarce sau nu , ca tot la cutit apelam big_smile . Cat despre greutate, daca la Cmin la 26 sapt avea 1 kg , la mine avea atata abia la 28 sapt. Fiecare bebeloi are ritmul lui de dezvoltare. Partea buna cu toate tumbele lui este ca nu mai are cordonul pe langa gat ci il avea pe ochi acum chicot . Si pana la urma eu ma astept la orice in privinta greutatii daca imi amintesc de Garga, Coco si Miriku ca la ele una s-a zis la eco si alta greutate avea bebe. Pana la urma tine de unde pui cursorul.

Cmin eu zic sa nu te panichezi ca ar putea bebe sa vina devreme, caci din ce am citit asta e perioada in care el trebe sa se intoarca kram

Pe-al meu l-a laudat tanti doc ieri ca " ce copil cuminte ai" ca-l gasise pe el somnul in momentul ala si azi dimineata mi-a dat trezirea la 7  chicot


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

 Publicitate


loading...

#899 2011-08-11 09:30:22

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-15

neata!
smart, felicitari pt bebe cuminte chicot


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#900 2011-08-11 10:03:47

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-15

buna dimineata fetelor!
vin si eu cu vesti despre bebicu meu
ieri am fost la doctorul de familie, care impreuna cu asistenta si au propuse sa ma enerveze fantastic. Le-am zis ca sunt insarcinata, le-am zis ca sunt probabil in 4 sapt si vreo 5 6 zile, si ea, asistenta m a intrebat ca ce vreau de la ei acum cand sarcina e asa mica, ca ei nu pot nici sa ma ia in evidenta, pana la 3 luni   skitarg ca daca pierd sarcina...vai ca mi-a venit sa o crap...i am raspuns ca cu atat mai mult sa ma ia in evidenta, ca daca o pierd e normal ca pe fisa mea sa fie acest lucru semnalat...apoi ca de unde stiu eu ca sunt gravida si tot din astea de mi-a venit sa plang si sa rad in acelasi timp...mai ales cand dr a zis ca el stie ca sarcina se calculeaza de la data ovulatiei...nu zau ca ai fost tu acolo cand am ovulat eu   skitarg
apoi am mai facut un test de sarcina, care normal ca s a pozitivat in secunda 2 si am decis sa merg la doctorita mea, desi n-aveam programare si era si ultima zi de serviciu a dumneaei. Na ca m a si primit dna doctor si incepui eu sa-i insir toate noutatiel inclusiv ce am patit la dr de familie si ii zisei cand am avut menstra si ca sunt constienta ca nu se vede nimic la eco acum, dar ca am venit ca sa ma linistesc si sa mi zica cand tre sa ma alarmez si mai ales ce sa fac in anumite cazuri....si surpriza. Dna dr. a zis ca putem sa ne uitam acolo in interior. si intai cu degetelul si mi a zis ca uterul este moale...semn ca acolo creste ceva, si mi a facut si eco vaginal...colul inchis, uterul lung si un punctisor mic mic mic acre e bebicu meu drag si scump, implantat deja in uter, bine si frumos.
Acuma ca ma spovedi si la voi, vreau sa zic ca sunt mult mai linstita si ca astept cuminte sa se intoarca dna dr din concediu cand mi a zis ca mi da sa fac analizele ce trebuiesc...intre timp schimb dr de familie...
va pup burtici...
deya tin si eu pumnii..


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 

#901 2011-08-11 10:08:27

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-15

neata ...
amalia ma bucur ca sunteti bine ... nu te mai enerva din cauza doctorilor  forgetit
smart .. ce bebe cuminte ai  chicot  ... nu ma panichez ... ma gandeam si eu asa
poke  puss


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#902 2011-08-11 10:43:10

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-15

buna dimineata!

deya kram kram kram imi pare tare tare rau pt vestea ce ai primit-o supa dar nu-ti pierde speranta, fa analiza beta hcg si mai fa o ecografie peste o saptamana. sper sa fie bine pana la urma rugaciune si sa se fi inselat doctorul care ti-a facut ultima ecografie. imi poti spune la cine ai fost? intrebai mai demult de doctorul radoi parca... ai fost la el, cum ti s-a parut?

este nevoie de chiuretaj daca sarcina se opreste din evolutie? cesafac nu se elimina totul prin sangerari?

Ultima oara a fost editat de anca90 (2011-08-18 11:19:14)

Offline

 

#903 2011-08-11 10:48:33

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-15

amalia, bine v-ati vazut! auzi, tu de pe unde esti, ca vad ca folosesti perfectul simplu big_smile om fi colege de oras chicot
anca, la sarcina oprita in evolutie nu e obligatoriu ca bebe sa se elimine singur. am citit de femei care au stat cateva saptamani cu copilul mort si nu s-a eliminat. oricum, indicat e sa se faca chiuretaj, ca sa fie totul curatat ca lumea. dar tu de ce te tot gandesti la asta?
ai facut 7-8 saptamani? sau cam cat ai nustiu


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#904 2011-08-11 10:58:15

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-15

pokemon a scris:

amalia, bine v-ati vazut! auzi, tu de pe unde esti, ca vad ca folosesti perfectul simplu big_smile om fi colege de oras chicot
anca, la sarcina oprita in evolutie nu e obligatoriu ca bebe sa se elimine singur. am citit de femei care au stat cateva saptamani cu copilul mort si nu s-a eliminat. oricum, indicat e sa se faca chiuretaj, ca sa fie totul curatat ca lumea. dar tu de ce te tot gandesti la asta?
ai facut 7-8 saptamani? sau cam cat ai nustiu

eu sunt din Dr Tr Severin... puss va tinem la curent cu stirile.


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 

#905 2011-08-11 11:04:43

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-15

nuuu pokemon, abia ce am implinit 6... pai tot sangerez si imi imaginez ca sarcina s-a oprit din evolutie si corpul incearca s-o elimine. voi vedea maine la doctor ce-mi spune. pana atunci... cesafac cesafac cesafac

mie mi-e tare teama de chiuretajele astea cesafac. am impresia ca poti face rani de la ele - am eu piticii mei.

Ultima oara a fost editat de anca90 (2011-08-11 11:05:48)

Offline

 

#906 2011-08-11 11:27:14

deya
Sr. member
De la: Brasov
Inregistrat: 2011-07-13
Mesaje: 1090

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-15

neata  puss

anca eu am fost la dr bordas ieri si pana acum la dr antonya

cea mai mare banuiala a mea este ca la penultima eco sa nu il fi masurat bine pe bebe si el mititelul sa nu fi avut 6 saptamani
maine ma mai duc la o eco si saptamana viitoare hotarasc ce este de facut dupa beta HCG si probabil alta eco

incearca sa nu te gadesti ca se va intampla si la tine asa .... eu de exemplu nu am avut nici macar pete maronii, daramite sangerari; asa ca daca mai ai sangeri probabil nu este musai ceva rau
iti tin pumnii maine la eco  goodluck  si sa fiti bine si sanatosi

vad ca fetele au niste bebei tare nabadaiosi care fac muuulte tumbe smile

amalia ma bucur ca bebe este bine si lasa doctorii in pace ca daca asculti pe fiecare nu mai stii ce sa faci sad

puss burticile

Ultima oara a fost editat de deya (2011-08-11 11:28:40)


8.10.2012 — Eduard Cristian  hjarta
16.02.2014 - Alexandru Valentin hjarta

Offline

 

#907 2011-08-11 11:27:33

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-15

anca, succes! goodluck
amalia, deci esti prin zona big_smile
am uitat sa zic...noaptea trecuta iar am visat ca am fetita chicot e pt a treia oara cand visez ca tot fetita fac smile era ciudat ca ma chema doc la control, aveam 34 de sapt si in loc de control imi facea cezariana cu anestezie generala cesafac nu pot sa va spun ce suparata eram dupa ca mi-a facut cezariana lol si vroiam sa trimit si eu mesaj ca am nascut, dar nu stiam daca e fata sau baiat cesafac si abia dupa mult chin imi aduceau bebeul sa il vad si era titita lol
deya   kram

Ultima oara a fost editat de pokemon (2011-08-11 11:28:38)


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#908 2011-08-11 11:42:26

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-15

POke multam puss

Cmin e cuminte bebe, n-am ce zice, stie ca ma-sa e dusa cu pluta si ma bumbaceste zilnic chicot

Amalia applause pt bebe cumintel din burtica smile

Anca goodluck sper sa se termine cu bine


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#909 2011-08-11 11:46:22

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-15

deya, pokemon, smart multumesc.

deya, sper sa fiti bine, multa bafta maine la eco! goodluck mergi iarasi la antonya?

Ultima oara a fost editat de anca90 (2011-08-18 11:18:12)

Offline

 

#910 2011-08-11 11:52:13

deya
Sr. member
De la: Brasov
Inregistrat: 2011-07-13
Mesaje: 1090

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-15

da anca, tot la anonya ma duc din pura curiozitate
vreau sa vad ce va spune si ea

nu imi fac sperante false ... din pacate m-am consolat (relativ) cu ideea
dar tocmai pt ca nu stiu exact cand s-a prins jupanul exista si posibilitatea asta
oricum saptamana viitoare ar trebui sa aiba ritm cardiac, asa ca o sa vedem

vedem noi ... ca pana la urma nu este sfarsitul lumii

Ultima oara a fost editat de deya (2011-08-11 12:59:27)


8.10.2012 — Eduard Cristian  hjarta
16.02.2014 - Alexandru Valentin hjarta

Offline

 

#911 2011-08-11 12:49:01

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-15

in caz ca e pe aici cineva care foloseste utrogestan: vi s-a intamplat sa sangerati mai tare de la el? va de 2 zile observ ca noaptea apar sangerarile efective, iar astazi am pus un utrogestan peste zi si vad ca iarasi a aparut sange cesafac
a, si e ft uscat inauntru, ma irit si ma ustura cand pun ovulul hmm.

Ultima oara a fost editat de anca90 (2011-08-11 13:15:44)

Offline

 

#912 2011-08-11 16:10:41

nerama
Insomniac member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-11-18
Mesaje: 8269

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-15

wave pupici puss

anca puss pe mine nu m-a ajutat utro... eu a trebuit sa iau duphaston pe gura sa mi se opreasca scurgerile.... cum am trecut pe duphaston cum s-au ameliorat si au disparut de tot... eventual intreaba dr daca poti trece si tu... si eu ma si iritam de la ovule... nu le suportam...

smartuc:* felicitari pentru bebe cumintel si jucaus kram

sotul meu asta-noapte, in timp ce eu dormeam dusa, se juca cu fi-su lol sateam cu fata la el si tinea mana pe burta si gandacul ii dadea cu piciorusele de numa lol


din 10.10.2011 sunt cea mai fericita mamica hjarta bebe
un anisor si jumatate de fericire, implinire si bucurii

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.