homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Manichiura - 5-40


#742 2011-12-18 23:32:55

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: Manichiura - 5

daca ai sani naturali cupa C ti-ai mai oune silicoane?

Offline

 



#743 2011-12-18 23:34:47

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: Manichiura - 5

offtopic eu una nu mi-as pune silicoane,dar mi-as face un lifting  forgetit
si eu aveam unghiile tari si lungi,dar cu gel e mult mai ok.parerea mea
in primul rand tine oja mult mai bine peste gel,nu se rup asa usor,nu agata,etc.

Ultima oara a fost editat de dianah (2011-12-18 23:39:46)


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

#744 2011-12-18 23:40:19

heart_beat
Insomniac member
De la: ♫
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 7463

Re: Manichiura - 5

si eu sunt fana unghii naturale lol

Offline

 

#745 2011-12-18 23:45:44

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: Manichiura - 5

dianah a scris:

offtopic eu una nu mi-as pune silicoane,dar mi-as face un lifting  forgetit
si eu aveam unghiile tari si lungi,dar cu gel e mult mai ok.parerea mea
in primul rand tine oja mult mai bine peste gel,nu se rup asa usor,nu agata,etc.

Diana cu un top coat bun o manichiura ma tine o saptamana, mai mult de atat? as ajunge sa ma plictisesc de model.

De agatat, rupt, stii probabil ca nu e cazul.

Cred ca as fi usor penibila sa imi pun gel doar ca sa pot sa ma dau cu parerea cum e sa ai gel. In plus, arata mai natural si sunt ale mele nu dau o gramada de bani sa mi le pun si nici nu umblu prin saloane ca nu imi permite timpul. Am un cos intreg de chesii pentru unghii si mi le fac cand am eu timp, nu cand ma programeaza altcineva. si multe alte avantaje, cum ar fi aspectul

Offline

 

#746 2011-12-18 23:52:47

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: Manichiura - 5

era doar parerea mea.sunt obsedata de unghii inca din scoala generala.nu mi-as permite sa umblu pe la saloane,tocmai de aceea mi-am luat tot ce tine de unghii false si mi le fac eu acasa.nu e deloc costisitor.modelele nu le fac in gel,ci peste gel.iar stratul de gel il aplic foarte subtire,nu cum vad ca se aplica prin saloane.eu una sunt foarte multumita de ce imi iese,mai ales ca lumea nici nu observa ca am gel pe unghii.


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#747 2011-12-18 23:54:13

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: Manichiura - 5

oki Diana, inteleg ca avem opinii diferite si inteleg fetele care isi pun gel din motive rationale puss

Offline

 

#748 2011-12-18 23:56:13

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: Manichiura - 5

par 
a...si inca un avantaj.daca ti se rupe in carne o unghiuta de-a ta,trebuie sa le tai pe toate,ca sa fie la fel.dar daca ai gel si ti se rupe o unghie, iti pui alta  nails


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

#749 2011-12-19 00:04:07

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: Manichiura - 5

Eu stiu ca unghiile cu gel se pun pentru a le inlocui pe cele naturale. Dar de aici pana la a-ti pune unghii cu gel pentru ca`s mai "bune" e cale lunga  lol

Offline

 

#750 2011-12-19 00:19:16

allesandra
Full member
Inregistrat: 2010-09-14
Mesaje: 526

Offline

 

#751 2011-12-19 09:10:45

rosebunny
Insomniac member
Inregistrat: 2010-09-28
Mesaje: 7248

Re: Manichiura - 5

ms alle  par  nu ma gandeam ca se mai uita cineva la ele printre atatea discutii  lol

si in legatura cu discutia despre unghii cu gel vs naturale, intradevar au si alea cu gel avantajele lor: daca nu ai rabdare sa ti le faci saptamana de saptamana, faci un model si gata, te tine cateva saptamani; apoi daca se rup, asa cum s`a zis, iti pui alta. as incerca si eu odata sa`mi pun, insa tot afecteaza unghia un pic si eu si asa am unghiile cam sensibile, dar tot o sa imi pun vreodata, sa vad cum e.


Tot raul e spre bine smile
Zambim si noi azi? smile

Offline

 

#752 2011-12-19 09:24:42

daenarys
Vizitator

Re: Manichiura - 5

fetelor da nu s epoate pune doar un strat de gel peste unghia naturala.doar asa de protectie si s afei mai frumoasa si stralucitoare?
si cat costa intretinerea?si la cat timp trebuie facuta?

 

#753 2011-12-19 10:15:36

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: Manichiura - 5

nu stiu cat se subtire se poate pune gelul, insa stiu ca intretinerea se face cam la 3 saptamani (chiar si la 2 daca iti cresc repede unghiile). la mine in cluj costa sa le intretii de la 30 lei pana la 50-60 lei, depinde de salon.


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#754 2011-12-19 10:42:09

Karina_
Full member
Inregistrat: 2010-12-16
Mesaje: 763

Re: Manichiura - 5

Jeniffer a scris:

Diana cu un top coat bun o manichiura ma tine o saptamana, mai mult de atat? as ajunge sa ma plictisesc de model.

Ce top coat folosesti?
De produsele china glaze ce parere aveti? Ma tenteaza lacul first & last.
Eu nu mi-as pune unghii false sau gel pentru ca imi e teama sa nu imi afecteze prea tare unghia naturala dar ce se intampla daca unghia naturala nu e pilita deloc inainte de aplicarea gelului?

Offline

 

#755 2011-12-19 10:46:53

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: Manichiura - 5

daca nu e pilita, nu adera gelul si se dezlipeste..
unghiile nu sunt afectate neaparat, ca se pileste doar putin unghia, ca sa fie putin poroasa. daca gelul se da jos corect, nu trebuie neaparat sa ti se strice unghia, eventual sa fie doar putin mai subtire...


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#756 2011-12-19 11:44:43

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: Manichiura - 5

daenarys a scris:

fetelor da nu s epoate pune doar un strat de gel peste unghia naturala.doar asa de protectie si s afei mai frumoasa si stralucitoare?
si cat costa intretinerea?si la cat timp trebuie facuta?

se poate,cum sa nu.intretinerea se face in functie de cat de repede iti cresc tie unghiile,cam la 2-3-4 saptamani.
de pilit se pileste doar f putin unghia,pentru ca gelul sa ''prinda'' mai bine si sa nu ''puste''(sa fie putin aspra,nu lucioasa)
si la mine in oras intretinerea costa intre 30-50 lei.sunt fete(o gramada) care pun unghii acasa si nu e atat de scump ca la salon.


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

#757 2011-12-19 12:47:59

Asil
Full member
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 218

Re: Manichiura - 5

mie Nu mi se rup NICIODATA unghiile, nu mi se agata cum spuneti voi, eu le scurtez numai prin pilire sa nu ajung cu ele exagerat de lungi. mi le tai accidental cand gatesc, dar acum sunt f. atenta. nu mi-am facut la ele niciodata, vreun tratament cu ceva, din contra, le tin de cand ma stiu prin soda si detergenti fara sa fie deranjate in vreun fel. a intrebat o fata de un top coat bun. eu ma dau cu orice lac banal de la piata si tot o sapt. ma tin deci nu am un top coat de calitate, nu ca nu as putea sa-mi cumpar, dar nu vad rostul in cazul meu.
nu mai vb. de aspectul unghiilor, cele cu gel se vad din avion ca sunt puse si daca sunt puse mai bine se vede imediat cand incep sa creasca, intre a doua sapt. si a treia cand te duci sa le refaci se vede ca sunt cu gel ceea ce nu-mi place, tot ce-i fals nu se compara cu naturalul.

Offline

 

#758 2011-12-19 12:51:00

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: Manichiura - 5

Karina_ a scris:

Jeniffer a scris:

Diana cu un top coat bun o manichiura ma tine o saptamana, mai mult de atat? as ajunge sa ma plictisesc de model.

Ce top coat folosesti?
De produsele china glaze ce parere aveti? Ma tenteaza lacul first & last.
Eu nu mi-as pune unghii false sau gel pentru ca imi e teama sa nu imi afecteze prea tare unghia naturala dar ce se intampla daca unghia naturala nu e pilita deloc inainte de aplicarea gelului?

Am unul de la Opi, Flormar si ladys, sau cum naiba le spune. Cel de la OPI luceste cel mai frumos, are un luciu aparte, daca il aplic peste sclipici ai impresia ca e gel, dar si cel de la Flormar mi se pare destul de bun.Este vorba despre cel care din kitul pt french.

Offline

 

#759 2011-12-19 12:51:44

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: Manichiura - 5

Asil a scris:

mie Nu mi se rup NICIODATA unghiile, nu mi se agata cum spuneti voi, eu le scurtez numai prin pilire sa nu ajung cu ele exagerat de lungi. mi le tai accidental cand gatesc, dar acum sunt f. atenta. nu mi-am facut la ele niciodata, vreun tratament cu ceva, din contra, le tin de cand ma stiu prin soda si detergenti fara sa fie deranjate in vreun fel. a intrebat o fata de un top coat bun. eu ma dau cu orice lac banal de la piata si tot o sapt. ma tin deci nu am un top coat de calitate, nu ca nu as putea sa-mi cumpar, dar nu vad rostul in cazul meu.
nu mai vb. de aspectul unghiilor, cele cu gel se vad din avion ca sunt puse si daca sunt puse mai bine se vede imediat cand incep sa creasca, intre a doua sapt. si a treia cand te duci sa le refaci se vede ca sunt cu gel ceea ce nu-mi place, tot ce-i fals nu se compara cu naturalul.

Mie intr-o saptamana imi cresc considerabil. Iti dai seama cum s-ar vedea la mine lol?

Offline

 

#760 2011-12-19 12:58:30

daenarys
Vizitator

Re: Manichiura - 5

dianah a scris:

daenarys a scris:

fetelor da nu s epoate pune doar un strat de gel peste unghia naturala.doar asa de protectie si s afei mai frumoasa si stralucitoare?
si cat costa intretinerea?si la cat timp trebuie facuta?

se poate,cum sa nu.intretinerea se face in functie de cat de repede iti cresc tie unghiile,cam la 2-3-4 saptamani.
de pilit se pileste doar f putin unghia,pentru ca gelul sa ''prinda'' mai bine si sa nu ''puste''(sa fie putin aspra,nu lucioasa)
si la mine in oras intretinerea costa intre 30-50 lei.sunt fete(o gramada) care pun unghii acasa si nu e atat de scump ca la salon.

multumesc frumos fetelor puss
pt bucuresti imi puteti recomanda undeva unde sa merg?
eu cred ca as avea nevoie de o intretinere la 3 saptamani smile
daca pun doar protectie bunuiesc ca nu ma raportez strict la lungimea unghiei mele?nu se ma lungeste ca in cazul constructie,nu?

Ultima oara a fost editat de daenarys (2011-12-19 13:06:32)

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.