homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Manichiura - 5-44


#818 2011-12-26 01:20:44

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: Manichiura - 5

multe fete au unghiile scurte si late, si patrate pentru ca daca ai mana mica, evident si degetele scurte si unghiile vor fii pe masura. asta nu egal ne-feminin. nu zic ca te-ai referit la asta, faceam doar o remarca (mai ales si ti-au placut ale lui meliko si nu sunt deloc lungi sau subtiri din fire, din poze cel putin tongue ). am observat ca de fapt in general baietii au unghiile lungi lol pentru ca au mainile mai mari si degetele lungi de multe ori, nu zic ca nu am intalnit si exceptii.

Offline

 



#819 2011-12-26 10:56:09

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Manichiura - 5

ma bag si eu? tongue unghiile din carne carne, daca sunt din acelea micute, mie mi se par foarte urate. imi pare rau ca nu gasesc o poza sa arat exact la ce ma refer ca sa nu se inteleaga aiurea.
poate ceva gen asta dar taiata din carne...bleah!
http://www.google.ro/imgres?q=unghii+ga … &ty=59

de fapt mie nici o unghie taiata din carne, lasata asa nu imi place cine stie ce, o fi ea frumoasa prin formatul unghiei (daca este frumoasa! ca nu toate sunt) dar in rest e... unghie. nici frumoasa, nici urata doar..banala.
uite ca poza asta, nu sunt urate caci au forma frumoasa, sunt curate dar...mie imi par complet banale, nu spun nimic. (bine ele saracele sunt lacuite etc, dar poza mai elocventa nu am gasit lol )

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/32652_nails.jpg

frankie sa nu crezi ca zic ceva sa te contrazic pe tine, fiecare are imaginea proprie tongue imaginea sexy-relaxata asa cum iti place tie mie nu imi place asa mult, pentru mine denota ori lipsa de timp completa ori lipsa de interes tongue but please nu o lua personal tongue

eu una stiu cum ii plac si lui gagicamiu care, ca prim lucru pe care il observa/analizeaza la o femeie este manichiura. daca nu este ingrijita, unghii lungi si manichiura eleganto-simplista nu ii place mana acelei femei. daca deja si le taie din carne sau nu si le ingrijeste, poate sa zica si papa lol eu ajunsesem sa le am foarte foarte lungi si cand le taiam ca nu le mai suportam el era cel mai suparat lol

Ultima oara a fost editat de coraline (2011-12-26 10:58:14)


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#820 2011-12-26 13:57:51

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: Manichiura - 5

cora nu o iau peronal, dar nu stiu de ce asociati, taiat cu neingrijit va sau cu lipsa de timp si interes? dar poate nu imi cresc efectiv... sau se rup, agata mereu de nu pot sa le las nici un cm (nu e cazul meu dar dau un exemplu concludent) sau cant la chitara, sau cazul meu, ma catar din cand in cand (alpinism), in astfel de cazuri nu ai cum! sa nu le ai taiate din carne. stii in ce hal doare sa te urci pe perete sau stanca cu ditamai unghiile? si categoric le rupi instant, chiar si ale mele care sunt super tari/rezistente... plus ca risti sa cazi. pai daca le fac absolut tot ce le fac si cand sunt lungi, numai ca nu sunt lungi nu egal neingrijire sau ca-mi ia mai putin timp, le acord acelsi timp si interes si arata la fel de ingrijit, doar ca efectiv nu sunt lungi. stiu ca lung denota feminitate, dar nu neingrijire. poate pt ca de obicei cand ai vazut unghii scurte erau la femei neingrijite. eu sunt doar naturala, imaginea sexy-relaxata era de femeie frumoasa dar nemachiata, neojata (sau ma rog doar cu lac), pt ca pana la urma trebuie sa fii frumoasa si fara machiaje, altfel nu cred ca esti frumoasa. punct tongue bineinteles ca nu te duci asa la o ocazie, dar te duci asa pe munte, la alergat, in parc cu cainele sau cu iubitul, etc. etc. cred ca daca reusesti sa fii frumoasa si asa... you really got it. smile

Offline

 

#821 2011-12-26 14:00:54

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Manichiura - 5

@ asil - bine ca poti sta locului atata timp. Eu n-as putea, mi-ar trebui ori la baie, ori sa mananc ceva, ori sa beau ceva, ori sa caut ceva in poseta.

Apropo de manichura, eu am niste preferinte mai ciudate - in primul rand nu-mi plac unghiile mai lungi de 2 - maxim 3 mm, ca mi se pare ca arata ca niste lopeti, indiferent ca-s naturale sau artificiale, rotunde sau patrate. Si in al doilea rand nu-mi plac unghiile cu model pe toate, ci doar pe una singura iar restul simple. Asta in general.
Eu, pe ale mele, le am naturale, nu zic ca nu mi-as pune unghii false daca ar fi cazul, dar doar daca as fi mireasa si mi s-ar rupe inainte, dar si alea scurte, pana in 2mm. Ca si culori, imi plac fie naturale, doar cu un roz-bej foarte pal aproape transparent, fie rosii, fie negre.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#822 2011-12-26 14:09:42

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: Manichiura - 5

kath, dar le pilesti bine marginile daca le lasi mai lungi? ca daca nu, de aia arata ca niste lopeti. eu acum le-am taiat din carne (si mama de cand nu le-am mai avut asa) pt ca pilisem prea mult o unghie si arata opusul lopetelei rotfl2 si nu o suportam. adica nu stiu, din pozele din urma, toate fetele au lopeti? va

Offline

 

 Publicitate


loading...

#823 2011-12-26 14:13:51

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Manichiura - 5

pentru ca in general cand se vede o mana cu unghii taiate din carne, sunt si neingrijite, forma urata, cuticule neingrijite. mie una imaginea asta imi creeaza.

este adevarat, daca esti intr-adevar frumoasa, esti si cu, si fara machiaje, insa totusi ele sunt facute sa corecteze. cum corectezi o spranceana urata din nastere, un ochi lasat, un cos, asa corectezi si o unghie tongue
eu una sunt prea perfectionista ca sa stau fara anumite tabieturi, stiu cam defecte si trebuie neaparat sa le acopar. si nu prea am intalnit persoana care fara strop de machiaj, fara unghii facute, fara nici macar un artificiu, sa arate frumos, superb. arata natural, dragut dar nu frumos smile

ah eu nu ma iau neaparat de lungimea unghiilor (doar daca sunt sunt roase/aproape in carne) si chiar de felul cum arata, ingrijite, curatate, forma lor...

nu contest alegerea unora de a fi liberi si naturali, insa eu una, personal, nu ma simt nici macar o secunda sexy daca nu sunt aranjata, cu unghii aranjate in discutia de fata tongue este un lucru care tine de alegerile si opiniile personale tongue si aplic, poate din pacate, aceleasi principii si pe cei din jurul meu.
e ca si cum as avea o haina veche, urata, dar curata tongue nu ma simt bine in ea oricat de curata ar fi.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#824 2011-12-26 14:35:02

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Manichiura - 5

Frankie, ce sa fac, mie asa mi se par, si nu ale mele, ca ale mele nu cresc niciodata atat de mult incat sa arate a lopatele.
De ex, imi plac f f mult unghiile lui meliko si ale lui rosebunny din urma cu 1,2,3 pagini. Ale lui meliko mi se par adorabile - si lungimea potrivita si desenul rezonabil (pe 2 unghii) si facut f frumos. Si ale lui rosebunny, in special cele cu oameni de zapada, mi se par foarte dragute si cu o lungime ok.

Nu contest ca multe sunt pictate f f frumos, se vede ca fetele care le fac au talent, dar stii vorba aia "less is more"? Un model de ala frumos - dupa mine - ar arata mai ok pe 1-2 unghii, in loc de 5. Mai putin la fetele care sunt manichiuriste si asa si-ar face reclama oarecum.
La fel ca si la alte accesorii sau articole de imbracaminte, si unghiile trebuie adaptate la tinuta, la ocazie, la locul de munca, la varsta etc.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#825 2011-12-26 14:53:46

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Manichiura - 5

Nici mie nu mi se pare ca trebuie sa ai unghii lungi ca sa fii ingrijita, ci sa fie curate, cu cuticulele ingrijite, date cu un lac... e suficient. Mai rau e sa ai oja sarita sau jeg pe sub oja lol
Si eu am unghii care se rup destul de repede si sunt si antitalent la oja colorata, asa ca de obicei am lac incolor sau nude
Iar modelele pe unghii mie personal nu-mi plac, chestie de gust, dar cum ziceau si fetele, de varsta, mediu etc... la mine ar fi ca nuca-n perete
A, si mai plec si cu unghiile nelacuite de acasa, ca mai au si ele nevoie sa respire smile si nu mi s-a parut ca ar trebui sa ma simt aiurea  nustiu

Ultima oara a fost editat de heimdall (2011-12-26 15:19:22)

Offline

 

#826 2011-12-26 15:50:54

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: Manichiura - 5

treaba voastra eu ma mandresc cu faptul ca intodeauna dupa ce am dormit cu un baiat, in acelasi pat/cort lol sau nu, dar oricum ne-am trezit impreuna, oricat de pretentios si atent la detalii ar fii fost am primit mereu remarci pe aceeasi idee: ca sunt frumoasa si dimineata, si nemachiata si nearanjata si cand abia m-am trezit, ca nu intelege cum pot sa arat asa dimineata, si cea mai draguta, exact cuvintele lui tongue 'mi-am dat seama ca nu esti o femeie frumoasa... (eu in gandul meu what?)... esti o femeie superba! (eu   huh ) si imi explica aceeasi chestie (dormisem 2 ore lol )

Offline

 

#827 2011-12-26 16:00:05

timo
Hero member
Inregistrat: 2011-02-13
Mesaje: 4733

Re: Manichiura - 5

vaaai..sa spun..sa nu spun angel  nu, nu mai spun visslar  retas

oricum fiecare cu preferinta lui, ca doar daia suntem oameni. si orice persoana e frumoasa, in felul ei (cica  nustiu )

but...sa vedem sa vedem sa vedem  nails  nails

Later edit: Vai ce dor imi e sa stau cu cortul pe munte  hjarta  supa

Ultima oara a fost editat de timo (2011-12-26 16:09:34)

Offline

 

#828 2011-12-26 21:07:48

mihaela2289
Hero member
Inregistrat: 2006-09-18
Mesaje: 2945

Re: Manichiura - 5

"modelul" meu de saptamana trecuta (nu radeti f rau big_smile )

http://img9.imageshack.us/img9/2438/img0013tu.th.jpg

unghiile mele de Craciun hjarta

http://img46.imageshack.us/img46/8316/img0089zk.th.jpg

si unghiile mamei, tot de Craciun

http://img580.imageshack.us/img580/7296/img0084ob.th.jpg
http://img46.imageshack.us/img46/2203/img0082xx.th.jpg


www.specialitaticulinare.blogspot.com - Super chec marmorat, neinecacios si simplu de facut!!

Offline

 

#829 2011-12-26 23:56:02

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: Manichiura - 5

fetelor de unde si ce marca este crapacioasa? si cum naiba se cheama oficial ca doar nu o sa intreb daca au crapacioasa rotfl

Offline

 

#830 2011-12-27 00:33:58

Asil
Full member
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 218

Re: Manichiura - 5

mama ce dezbateri aici...
deci fetelor, fiecare are alt gust, suntem diferiti ca de-aia suntem oameni. eu sunt de acord cu ce spune de ex. coraline, poza aia nu-mi spune nimic, dar sunt de acord si cu celelalte fete in privinta lungimii unghiilor, sunt frumoase si lungi dar si scurte, conteaza numai forma lor.
am vazut unghii scurte dulci foc si unghii lungi superbe gen allesandra, dar am vazut si unghii scurte date cu oja oribile, si unghii lungi cu o forma atat de urata ca pareau de vrajitoare.
de plecat de acasa fara oja never ever la mine, ma dau cu oja de niste zeci de ani, nu le las sa respire niciodata mai mult de o noapte, pt. ca ma sterg duminica si ma fac lunea, nu pot sa stau fara oja, tre' sa fiu impecabila, si un simplu lac pur si simplu nu ma reprezinta.
deci...pareri si pareri...

frankie, ba exact asa ceri:  "oja care se crapa, aveti ? " wink

Ultima oara a fost editat de Asil (2011-12-27 01:03:26)

Offline

 

#831 2011-12-27 00:46:56

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: Manichiura - 5

Frankie, crackle se cheama. gasesti la Flormar, Natty sau Rimmel, care crapa mult mai finut

Offline

 

#832 2011-12-27 01:54:08

allesandra
Full member
Inregistrat: 2010-09-14
Mesaje: 526

Offline

 

#833 2011-12-27 10:05:54

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: Manichiura - 5

alle,sunt facute cu stampila?sunt superbe  hjarta


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

#834 2011-12-27 10:48:00

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Manichiura - 5

Asil a scris:

mama ce dezbateri aici...
deci fetelor, fiecare are alt gust, suntem diferiti ca de-aia suntem oameni. eu sunt de acord cu ce spune de ex. coraline, poza aia nu-mi spune nimic, dar sunt de acord si cu celelalte fete in privinta lungimii unghiilor, sunt frumoase si lungi dar si scurte, conteaza numai forma lor.
am vazut unghii scurte dulci foc si unghii lungi superbe gen allesandra, dar am vazut si unghii scurte date cu oja oribile, si unghii lungi cu o forma atat de urata ca pareau de vrajitoare.
de plecat de acasa fara oja never ever la mine, ma dau cu oja de niste zeci de ani, nu le las sa respire niciodata mai mult de o noapte, pt. ca ma sterg duminica si ma fac lunea, nu pot sa stau fara oja, tre' sa fiu impecabila, si un simplu lac pur si simplu nu ma reprezinta.
deci...pareri si pareri...

frankie, ba exact asa ceri:  "oja care se crapa, aveti ? " wink

imi cer scuze dar nu ma pot abtine  rotfl2  rotfl2


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#835 2011-12-27 12:07:40

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: Manichiura - 5

spranceana


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

#836 2011-12-27 12:11:28

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: Manichiura - 5

mi le-am facut si eu rosii, in ton cu sarbatorile! tongue dar in ultimul timp nu prea am mai apucat sa le bibilesc cum trebuie, plus ca am tot impachetat cadouri la serviciu si le-am facut varza, le-am rupt, s-au exfoliat, vai de capul lor! acum le-am taiat din carne, nu arata asa de rau pentru ca forma lor e destul de lunga oricum, si degetele le am lungi! dar mi-ar placea si mie sa le pot tine un pic mai lungi...


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.