homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Dupa parerea voastra?Sunt sanse?-6


#96 2011-09-06 20:51:26

3m0nik
Full member
Inregistrat: 2011-04-14
Mesaje: 111

Re: Dupa parerea voastra?Sunt sanse?

Ar trebui sa imi fac griji.Mi-a venit de dimineata ciclul,cu durere de burta si de spate si simteam ca ma taie in doua,asa am de fiecare data in prima,iar acum spre seara da semne ca se opreste,imi curge foarte foarte putin.Azi mi-a curs in prostie,am schimbat 3 tampoane,iar acum abia abia.E sarcina,poate fi,scuze ca te bat la cap:(

Offline

 



#97 2011-09-06 20:57:52

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Dupa parerea voastra?Sunt sanse?

stai linistita, de-aia stau pe forumu asta, sa ma bata lumea la cap lol

nu e, la fluxul ala pe care l-ai avut azi smile


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#98 2011-09-06 21:06:07

3m0nik
Full member
Inregistrat: 2011-04-14
Mesaje: 111

Re: Dupa parerea voastra?Sunt sanse?

Yoyolina,esti un inger,jur.Deci,pot dormi linistita.Adica am citit ca daca e sarcina,e foarte putin,adica rezumandu-se la cateva pete maronii.Eu abia stateam in fund de durere si aveam putin cheaguri si mi-a curs mult.

Offline

 

#99 2011-09-06 21:11:02

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Dupa parerea voastra?Sunt sanse?

ce inger bai? lol fii serioasa smile eu doar privesc situatia dintr-o prisma strict obiectiva.

sper ca acum chiar esti linistita puss


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#100 2011-09-06 21:17:29

3m0nik
Full member
Inregistrat: 2011-04-14
Mesaje: 111

Re: Dupa parerea voastra?Sunt sanse?

Da.Duminica ma duc la biserica si jur ca aprin o lumanare si pentru tine.M-ai linistit>multumesc mult:*pusspuss*:

Offline

 

 Publicitate


loading...

#101 2011-09-06 21:19:46

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Dupa parerea voastra?Sunt sanse?

n-ai pt ce puss

bafta la doctor!


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#102 2011-09-06 22:11:18

3m0nik
Full member
Inregistrat: 2011-04-14
Mesaje: 111

Re: Dupa parerea voastra?Sunt sanse?

Oricum,durere mele de spate persista,iar cand ma duc la baie imi curge.poate e o dereglare,din pricina inceperii vietii sexuale,zic eu.Oricum,doctoru e pe lista,mai devreme sau mai tarziu.Oricum,Yoyolina,m-ai calmat,nu e sarcina happydance .Deci ar fi prea absurd,prezervativ,scos afara,2 teste negative si ciclu venit,as fi de trecut in cartea recordurilor:))

Ultima oara a fost editat de 3m0nik (2011-09-06 22:12:21)

Offline

 

#103 2011-09-11 14:35:29

Blue-Snowflake
New member
Inregistrat: 2011-08-29
Mesaje: 25

Re: Dupa parerea voastra?Sunt sanse?

Fetelor, am revenit big_smile. Si cu vesti bune. Astazi menstra mea nu s-a lasat asteptata si a venit happydance . Mentionez ca am facut ieri un test, a iesit negativ, deci de calmat m-am calmat. Teoretic as putea sa incep ac-urile asta seara, cum trebuie, nu? big_smile

Offline

 

#104 2011-09-11 15:23:14

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: Dupa parerea voastra?Sunt sanse?

corect


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 

#105 2011-09-18 03:10:11

FloralNinja
New member
Inregistrat: 2011-08-27
Mesaje: 9

Re: Dupa parerea voastra?Sunt sanse?

acum cateva zile mi-a venit iara ciclul, evident la fel ca prima data , maroniu dar si cu sange, e redus cantitativ si nu am deloc dureri...tot sunt in dubii, daca am luat anticonceptionale 2 ani de zile este posibil ca intreruperea lor sa aibe o influenta asa mare asupra ciclului meu menstrual? Testu de sarcina l-am facut cred ca la o luna de la actul sexual in sine si iesise negativ ...deci de atunci au  trecut 2 luni si 4 zile lol , simptome nu am deloc, nici macar dureri din cauza menstruatiei, am tot citit ca au fost cazuri in care din cauza Ac poti avea dereglari hormonale si sa ai menstruatia redusa cantitativ si maronie, evident ca ma sperie si gandul ca exista ciclu menstrual peste sarcina, dar ma gandesc ca daca testul era negativ si tinand cont ca au trecut 2 luni eu nu am absolut nici un simptom, sunt eu paranoica? lol mentionez ca scurgerile astea ciudatele ma tin tot cat ma tinea un ciclu menstrual normal, dar e ciudat ca nu am dureri...

Offline

 

#106 2011-09-18 10:01:46

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Dupa parerea voastra?Sunt sanse?

E posibil sa fie din cauza ca ai renuntat la AC.uri. Nu te speria, nu esti insarcinata. Mult succes!!


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#107 2011-09-21 03:53:48

FloralNinja
New member
Inregistrat: 2011-08-27
Mesaje: 9

Re: Dupa parerea voastra?Sunt sanse?

sunt din ce in ce mai paranoica, azi am observat ca am o usoara durere in partea dreapta , depinde cum stau, de obicei nu se simtea atunci cand stau jos sau daca stau intr-o pozitie mai confortabila, si cateodata parca am o senzatie ca o presiunea asupra abdomenului, stiu ca poate sa fie doar in mintea mea senzatia asta dar mi-e foarte frica, durerea din partea dreapta de abia azi am simtit'o , mi-e tare frica sa nu fiu insarcinata, stiu ca sunt incapatanata ca dar am facut testul ala de sarcina dupa o luna de la actul sexual si iesise negativ si exact in perioada in care am avut actul sexual a fost dupa ce am decis sa intrerup pastilele, bineinteles terminasem folia, imi venise ciclul , dupa ce mi s-a terminat menstra la 5 zile am avut actul in sine care nici macar nu a avut final, adica el nu s-a terminat ... si apoi mi-a intarziat ciclul o luna dupa care mi-a venit si m-a tinut atunci cam 6 zile der diferea culoarea cat si cantitatea si nu aveam dureri, si saptamana trecuta mi-a venit din nou, deja cred ca am facut tot asa 6 zile, numai ca am acuma am avut si sange mai rosu, dar si maro doar ca fara dureri normale ca la o menstruatie, inainte sa iau anticonceptionale nici nu puteam sa stau in picioare de dureri iar... stiu ca o data ce intrerupi pastilele ac va dura ceva timp pana cand ciclul meu menstrual va reveni la normal , nu stiu ce sa fac, maicamea tot timpul sta cu ochii pe mine, iar eu devin din ce in ce mai paranoia...e posibil sa fie totul in capul meu? tinand cont ca in afara de faptul ca simt o presiune asupra abdomenului pentru ca ma gandesc tot timpul la asta lol ?  in afara de asta nu am alte simptome si in mod normal dupa socoteala mea au trecut cam 2 luni si 17 zile lol

Offline

 

#108 2011-09-21 04:36:18

FloralNinja
New member
Inregistrat: 2011-08-27
Mesaje: 9

Re: Dupa parerea voastra?Sunt sanse?

apropo am mai observat ca in jurul sfarcului mi-au aparut niste puncte f mici mai pigmentate, nu sunt multe, am cate unul in jurul sfarcului, acuma nu stiu daca le aveam inainte sau daca mi-au aparut recent , dar mi-au sarit in ochi acum cateva zile cand am iesit de la dush , stiu ca in mod normal la sarcina deja in luna a doua sanii s-ar marii si ar fi sensibili dar la mine nici nu s-au marit si nici nu sunt sensibili, decat ca nu stiu ce;s cu punctisoarele astea mici

Offline

 

#109 2011-09-21 06:40:48

FloralNinja
New member
Inregistrat: 2011-08-27
Mesaje: 9

Re: Dupa parerea voastra?Sunt sanse?

ca am tot stat sa imi studiez sanii lol am observat ca sunt sani am niste firicele f subtiri si scurte ca niste vene de culoare mov ... am intrebat'o si pe mama de acestea, maicamea mi-a zis ca punctisoarele alea in mod normal exista pe orice sfarc si ca probabil le aveam si inainte dar nu le-am observat eu si ca venele alea micute sunt din cauza faptului ca sunt eu prea slaba lucru care e cam adevarat ca eu sunt cam slabuta si am sanii mici , nu stiu daca le aveam si inainte sincer, cert ii ca ma contrazic singura mereu cu toate ca testul de sarcina de acum o luna si ceva era negativ  plus ca sunt sigura ca pana acuma trebuia sa am vreun simptom ceva, greturi, pofta de mancare, si toate cele , dar ...nu...e normal sa am chestiile alea pe sani? app cand ai ciclu peste sarcina, de fapt acele sangerari maro care cica e normal sa le ai in timpul sarcinii tin tot asa de mult? 3 6 zile? ca un cilu normal? sau dureaza mai putin? eu am avut ultimele menstruatii maro asa dar de data asta am avut si cu sange ...doar ca nu am avut dureri menstruale

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.