homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

El nu face sex oral


#1 2011-08-26 22:07:03

Ralu90
Membru
Inregistrat: 2011-08-26
Mesaje: 2

el nu face sex oral

Hello oameni buni. Am citit cateva dintre posturile de pe forum in topicul asta si mi s-au parut foarte tari discutiile/oamenii ce discuta. De asta va rog sa ma ajutati si pe mine cu o dilema ce ma macina. sunt cu tipul asta de 5 luni, nu e mult dar lucrurile se misca repede. La pat la inceput nu era ok( pentru ca lui ii place hard sex mie dragoste dar si sex) dar s-a remediat cu timpul, m-am mai dat eu dupa el, el dupa mine. Dilema mea se refera la sexul oral. La inceput el mi-a facut de cateva ori (2-3) dar acum deloc. Eu ii fac destul de des pentru ca stiu ca ii place insa as vrea ca si el sa faca asta. Nu stiu cum era in relatiile anterioare insa din discutii reiesea ca nu a avut vreo problema cu asta. I-am sugerat ca as vrea sa imi faca si el mie, mi se pare normal sa vina de la sine, dar nimic...si nu stiu ce se intampla sad  voi ce credeti?

Offline

 

#2 2011-08-26 22:09:27

Violete.Purpurii
Diamond member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2010-07-29
Mesaje: 32583

Re: el nu face sex oral

te deranjeaza chiar atat de tare asta ? sau nu intelegi de ce nu mai face ? ...cauti motivul hmm

Offline

 

#3 2011-08-26 22:11:33

Ralu90
Membru
Inregistrat: 2011-08-26
Mesaje: 2

Re: el nu face sex oral

bai nu neaparat ca deranjeaza, e adevarat ca conteaza pentru mine, dar as vrea sa stiu si motivul. Ai trecut printr-o situatie similara?

Offline

 

#4 2011-08-26 22:26:59

V's bunny
Full member
Inregistrat: 2009-05-03
Mesaje: 618

Re: el nu face sex oral

Dar de ce nu discuti cu el despre chestia asta? Eu asa as face, ca doar sunteti oameni mari. Poate o fi genul mai egoist, ti-a facut tie la inceput ca sa te determine sa-i faci tu lui si pe urma s-a lasat de sportul asta ca a vazut ca tu oricum ii faci de placere. Discuta deschis cu el fiindca numai el te poate lamuri, n-are de ce sa-ti fie jena.

Offline

 

#5 2011-08-26 22:43:13

Wolley
Full member
Inregistrat: 2010-11-15
Mesaje: 916

Re: el nu face sex oral

Ralu90 a scris:

lui ii place hard sex mie dragoste dar si sex

adica el te considera partenera sexuala, nu si iubita?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2011-08-26 22:44:15

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: el nu face sex oral

Un fost de-al meu refuza vehement sa faca pe motiv ca 'nu se imagineaza facand asa ceva'. Mi-a facut de cateva ori, da' nu mai mult de 8-10 intr-un an si ceva, cat am fost impreuna. El pur si simplu nu vedea rostul in a-mi face mie oral, ca vezi doamne se descurca si cu degetele, fara sa inteleaga ca nu era aceeasi chestie. El considera ca daca nu ii provoaca direct lui placere, nu are rost sa faca. Solutie n-am gasit, l-am lasat in ale lui...

Offline

 

#7 2011-08-26 23:18:29

yoyo84
Membru
Inregistrat: 2011-08-26
Mesaje: 4

Re: el nu face sex oral

buna! uite pana nu demult am fost cu cineva care facea asta de placere, iar eu nu  i-am facut-o niciodata(de fapt nu am facut-o nimanui). l-am intrebat dc face asta, cu toate ca eu nu-l rasplateam cu aceeasi moneda, la care mi-a raspuns ca nu-l deranjeaza catusi de putin, chiar ca-i place si nu e nicio problema pt el. am ramas cu gura cascata. deci se-ntampla si invers ...

Offline

 

#8 2011-08-26 23:41:11

Andyno
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-06-16
Mesaje: 159

Re: el nu face sex oral

mie personal imi place sa i fac prietenei oral...chiar foarte mult si ma excita lucrul asta...imi place sa bag cu capul intre picioarele ei si sa o mananc pe toata big_smile hjarta bine...are si pasarica foarte frumoasa...chiar perfecta.

depinde si de om, cuplu etc...nu suntem toti la fel.

Ultima oara a fost editat de Andyno (2011-08-26 23:41:55)


gONE aFTER pUSSY'es! ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)

Offline

 

#9 2011-08-26 23:52:37

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: el nu face sex oral

Acum merge bine, actualul e cam ca tine. Ii face placere sa ma vada in starea aia, it turns him on. Dar acel fost in mod special pur si simplu refuza sa faca, gasea cele mai aiurea motive si nu vroia. Na, fiecare cu piticii lui de la mansarda.

Offline

 

#10 2011-08-27 10:43:24

V.
Banat
Inregistrat: 2010-08-10
Mesaje: 176

Re: el nu face sex oral

Ralu90, cel mai simplu e sa discuti cu el, sa ii spui clar, in cuvintele si propozitii simple 'Domne, vreau oral'. Daca refuza incearca sa vezi de ce nu vrea sa faca asta si explica-i ca faptul ca tu ii faci (chiar daca tie iti face placere) si el nu, duce cu gandul la dublu-standard.

Aici nu prea ai ce sfaturi sa gasesti in afara de asta , iar motivul pentru care el nu face asta... se afla in mintea lui nu aici. Si eu am prietene ai caror iubiti refuza sa le faca oral pentru ca au o mentalitate putin prosteasca de genul "Eu sunt un mascul alfa, eu primesc doar."

Succes.

Offline

 

#11 2011-08-27 17:46:37

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: el nu face sex oral

Nici iubitul meu nu a facut asta la inceput. Ulterior a inceput sa o studieze, sa o mangaie, sa o pupe, dupa si mai mult si uite asa s-a trezit facandu-mi oral. Tinand cont ca tie ti-a facut la inceput si acum nu mai vrea e mai complicat un pic. Poate ai o mica modificare de secretie care nu e placuta pt el si nu stie cum sa-ti zica, ma gandesc si la asta.


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 

#12 2011-08-27 19:31:03

Violete.Purpurii
Diamond member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2010-07-29
Mesaje: 32583

Re: el nu face sex oral

Ralu90 a scris:

bai nu neaparat ca deranjeaza, e adevarat ca conteaza pentru mine, dar as vrea sa stiu si motivul. Ai trecut printr-o situatie similara?

da, pot sa zic ca a fost ceva de genul...dar nu ma deranja...si nici nu am cautat motivul...poate pur si simplu nu ii place...sau nu simte sa faca asta  sjuk

Offline

 

#13 2011-08-27 19:32:00

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: el nu face sex oral

Andyno a scris:

mie personal imi place sa i fac prietenei oral...chiar foarte mult si ma excita lucrul asta...imi place sa bag cu capul intre picioarele ei si sa o mananc pe toata big_smile hjarta bine...are si pasarica foarte frumoasa...chiar perfecta.

depinde si de om, cuplu etc...nu suntem toti la fel.

ce intelegi prin ''pasarica foarte frumoasa...chiar perfecta''? pe bune ca is curioasa sa vad ce intelegri voi barbatii prin aceasta notiune!

Offline

 

#14 2011-08-28 00:23:41

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: el nu face sex oral

Roz, mica si zglobie lol  Adevarul e ca si eu analizez dpdv estetic jucariile tipilor. Exista putze mai dragute, mai roz, mai frumusele, cu pielea mai intinsa, cu vinisoare mai proeminente, etc lol Probabil si ei fac asta.

Offline

 

#15 2011-08-28 04:59:50

miruna25
Full member
Inregistrat: 2007-01-28
Mesaje: 431

Re: el nu face sex oral

Nu cred ca inseamna altceva decat ca  nu e una din pozitiile lui preferate. E normal, la inceputul unei relatii faci mult mai multe in pat, pentru ca vrei sa impresionezi pe cealalta persoana, esti inca in faza de cucerire. Dar dupa o vreme, mi se pare ca te indrepti inspre pozitiile sau activitatile care iti plac cel mai mult, si le elimini pe cele mai putin preferate. Decat, sigur, daca ar fi ceva care ii face o placere deosebita partenerului. Daca e important pentru tine, iti place, i-as spune direct, nu as sugera, ca ar fi frumos, din cand in cand, pentru ca nu are de unde sa stie.
Si eu am fost cu tip care tot asa, la inceput mi-a facut, pe urma a renuntat. Dar e si pentru ca mie nu imi place in mod deosebit, deci probabil ca nici eu nu dadeam semne ca imi doresc, si nici el nu era innebunit, asa ca ce sens avea?


Always remember that true beauty comes from within: from within bottles, jars, compacts, and tubes :-).

Offline

 

#16 2011-08-28 11:51:28

V's bunny
Full member
Inregistrat: 2009-05-03
Mesaje: 618

Re: el nu face sex oral

OmniaVincitAmor a scris:

Roz, mica si zglobie lol  Adevarul e ca si eu analizez dpdv estetic jucariile tipilor. Exista putze mai dragute, mai roz, mai frumusele, cu pielea mai intinsa, cu vinisoare mai proeminente, etc lol Probabil si ei fac asta.

Asa e lol  Mie mi se par cele mai urate alea subtiri la varf si groase in rest lol Dupa mine, frumusetea atat a unei pasarici, cat si a unei putze consta in primul rand in simetrie, apoi culoare si bineinteles, functionalitate big_smile

Offline

 

#17 2011-09-01 06:30:39

mihaela2289
Hero member
Inregistrat: 2006-09-18
Mesaje: 2945

Re: el nu face sex oral

sa va zic la ce m-am gandit eu cand am citit numele topicului?!
"EL PIERDE" big_smile


www.specialitaticulinare.blogspot.com - Super chec marmorat, neinecacios si simplu de facut!!

Offline

 

#18 2012-02-25 00:38:04

old_soul
Insomniac member
De la: locul unde e liniste
Inregistrat: 2008-04-29
Mesaje: 6127

Re: el nu face sex oral

intrebare de om prost.de ce vor barbatii sex oral? sunt curioasa ce ziceti voi,nu ce scrie prin nu stiu ce reviste...de ce e asa de super-excitant? rodnar
al meu ar face aproape orice sa aiba parte  big_smile

Ultima oara a fost editat de Little_Pumpkin (2012-02-25 00:38:36)


My Tears Dry On Their Own

Offline

 

#19 2012-02-25 01:54:07

Random
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2011-01-28
Mesaje: 3238

Re: el nu face sex oral

Tie iti ofera?


Do the world a favor, stay like this forever.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.