homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53-110


#2072 2011-09-12 18:55:11

tya
Hero member
Inregistrat: 2011-09-04
Mesaje: 2546

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

ms green puss tie ce tratament ti-a dat pt rana de pe col? mie mi-a gasit doar o inflamatie, deci nu e chiar rana.....cred......
sapt asta tre sa incep si eu luuuuuuuuuuuuuuuuuungul tratament neutral
o seara frumoasa va doresc tuturor pusspusspuss


Si daca nu ma mai tin picioarele voi merge si in maini sa imi traiesc visul hjarta
http://www.fertilityfriend.com/home/3aa469

Offline

 



#2073 2011-09-12 18:56:22

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

?n sf?rșit am terminat și eu postarea pentru blog pc

Sonia puss
promoția care a terminat (și pe care o numești ?copiii tăi?) sunt prima ta promoție? big_smile

Tya puss o să vezi că te ținem noi de vorbă și nici nu vei simți c?nd vor trece cele 6 luni big_smile

Poke puss mulțumim la fel smile

Deya puss goodluck la analize

Onuța puss da chicot sunt eleva bulă lol mulțumesc kram

Elena puss aștept cu nerăbdare explicațiile care le vei primi legat de colostru.. p?nă atunci o să ?gugălesc? și eu să văd care-i baiul hmm

Green puss goodluck joi la gine! să nu mai fie rana pe domnul col și să fie totul ?n regulă să ?ncepi rapid lucrul la bebe kram rezultatele de la analize c?nd le primești?

Cmin puss cum vii tu ?dupe? miros la pagina 69 chicot

gata, nu mai pup pe restul lumii că sunt pe fază și le pup c?nd intră lol


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#2074 2011-09-12 19:06:13

Ioana He
Insomniac member
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 6024

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

actuale aspirante cat de curand burtici cu bebei frumosi si sanatosi, eu va pupacesc pe toate si ma car acasica  puss . Pupacesc si cele cateva burtici de pe aici si le sfatuiesc sa ne apuce de mana si sa ne traga dupa ele  kram
Va doresc o sear placuta si odihna multa.
wave

Offline

 

#2075 2011-09-12 19:18:19

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

am revenit puss

mada multumesc, am avut mare spor. o seara frumoasa puss

elena nu stiu ce sa-ti spun, dar din experienta mea iti spun ca stiu asa: analizele pt lighioane se fac din secretie pt ca doar recoltate astfel vei sti daca esti infectat sau nu. analiza de sange nu e relevanta pt ca anticorpii se pastreaza ani de zile si iti poate iesi ca ai mycoplasma, desi se poate ca tu sa n-o ai. mie cel putin asa mi-au explicat la laborator cand am facut chlamydia. pt ca mi-au incurcat recipientele a trebuit sa fac din sange si nici in ziua de azi nu sunt convinsa ca aveam intr-adevar chlamydia sau nu, mai ales ca se face igA si nu igG, igM nici nu au. daca ai IgG si IgM atunci ar trebui sa iasa la IgM daca e infectat sau nu in prezent. zic si eu  nustiu

green asa-i ca a fost banal si acum iti vine sa razi de cate griji ti-ai facut? odihna placuta!

angel si bebe pusspuss, cmin si bebe pusspuss

almi puss rotfl eleva bula?

ioana o seara buna. te trag eu si pe tine la burtici, si pe toate aspirantele


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#2076 2011-09-12 19:30:13

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

Ioana puss have a nice evening u2

Onu da lol mama e de vină.. așa ?i zice lui tata c?nd face cursuri, că-i elevul bulă rotfl2 și eu m-am luat după ea big_smile

noi o să ieșim un pic prin oraș să dăm o tură smile dacă nu mai intru las pupici de rezervă puss puss puss și vă citesc m?ine după ce vin de la școală kram


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2077 2011-09-12 20:14:47

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

seara faina almi. am primit rezultatele la sange, am unda verde de la doc. bag o tura de calciu cu d3 ca era imediat sub limita calciul si a zis sa il iau totusi.
angel nu ride rotfl am ramas fara o masea..acum sa vad ce variante am care sa nu coste enorm sa pun ceva la gaura
onu da, a fost usor ca are mana buna doctorita mea numai ca nestiind ce se intampla exact la o extractie tot ma gandeam aiurea big_smile
tya eu am facut 3 luni de cervugid. insa nu am ajuns la control cand am terminat cura ca nu am fost in tara si merg acum
mi-am facut niste supa, al meu a pasat-o..sper sa pot manca cumva. va pup pe toate ne citim maine ca ma bag la dus si ceva film


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#2078 2011-09-12 20:19:32

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

buna seara frumoasele mele puss puss puss puss puss puss

am net happy happy

azi am disparut ca am avut treaba si nici nu am putut recupera.

va pup pe toate dulce dulce puss puss puss puss si fug sa recuperez

Offline

 

#2079 2011-09-12 20:30:22

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

Angel am inteles gresit sau si acum ai colostru?

Almi...cam singura explicatie a ramas prolactina, si am google-it ca nu e buna nici asta...

Onu...asa mi-au zis doctorii, asa am facut....acum sunt foarte obosita de atata mers a doctori si nici nu mai am incredere totala in ei...asa ca o sa iau tratamentul 2 luni si o sa incep sa lucrez la bebe imediat dupa ( doctorul mi-a zis ca nici nu e nevoie sa revin la control dupa ce termin) inca nu am cumparat medicamentele, si costa 200 de euro.. sad

Ioana, sa ai o seara frumoasa!


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#2080 2011-09-12 21:17:01

nerama
Insomniac member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-11-18
Mesaje: 8269

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

wave hello fetele mele dragi puss puss
scuze ca n-am mai intrat dar am fost la sat ca am copt vinete si kapia pentru iarna...

mika mea scumpa puss puss cum mai e S cu spatele? sper ca mai ok... te pupic dulce puss puss si LA MULTI ANI!!! pentru ieri (cu scuze pentru intarziere rodnar )

almisor puss puss tummenupp bine i-ai zis fetei aleia applause ai fost tare kram a meritat din plin...

georgy puss puss imi pare rau pentru unchi si matusa  supa cat despre bunica rotfl2 rotfl2 e de coma rotfl cu tanga rotfl2

diri puss puss goodluck  goodluck  goodluck  goodluck ma rog pentru tine sa fie totul bine si sa ne dai vestea cea mare in cateva zile goodluck  goodluck puss puss puss

scuze ca nu va scriu la toate dar sunt obosita ca am terminat in mare cu curatenia... ma doare spatele dupa cat am copt sambata...

va pupacesc dulce si va imbratisez puss puss kram kram


din 10.10.2011 sunt cea mai fericita mamica hjarta bebe
un anisor si jumatate de fericire, implinire si bucurii

Offline

 

#2081 2011-09-12 21:25:34

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

am  citit asa :

any puss puss faza cu sarea o stiu si eu , bunica mea i-a facut verisoarei mele si s-a adeverit..coincidenta banuiesc, ca nici eu nu prea cred in astea . ce frumos ai petrecut weekendul, acusi te vei juca cu piticii tai puss puss

angelus si bebelina puss puss aiurea cu calculatorul, noroc ca a inceput scoala big_smile , multumesc de pupiceii tripli puss puss puss si abia astept sa termini si tu treburi de toamna sa stai cu noi , ne e dor de tine puss puss

georgy puss puss puss puss puss ce dor mi-a fost de tine, condoleante puss puss
cat despre patanii rotfl rotfl rotfl buni cu bikini rotfl rotfl
ma bucur ca se simte mai bine tatal tau puss

sonia puss puss goodluck in noul an scolar , sa fie unul scurt pt tine chicot, cat despre copii tai hjarta sunt sigura ca noii elevi te vor iubi la fel de tare puss puss , si asa de frumos ai spus cu bobocul in burtica hjarta hjarta
goodluck cu hsg-ul

onutza si bebe puss puss ati gasit ce cautati? daca ai nevoie iti spun magazine de pe aici unde gasesti gresie si faianta frumoasa, nu mai ai mult si termini perioada nebuna puss

mika puss puss birthday birthday sa fiti fericiti si sanatosi si urmatoarea aniversare sa fie in 3 puss puss puss
ce mai faci ? cum stati cu santierul? tare faza cu penisopapucii lol

mada puss puss  poate ceva s-a schimbat daca zici ca ai egg  goodluck goodluck eu sper intr-o minune pt tine puss puss

green puss puss ma bucur ca ai scapat cu bine de dentist puss si goodluck joi la gineco

deya puss puss  goodluck sa iasa bine analizele

tya puss puss  ma bucur de vestile bune, ai vazut ca totul a fost bine, goodluck cu tratamentul si sa treaca repede lunile de pauza puss

almi puss puss  tare faza cu private spice lol, stii ca te iubesc nu? pt toate cuvintele tale puss puss mi-a placut mereu cum ne incurajezi si mai ales imi place ce le zici unora tummenupp , esti o scumpa hjarta hjarta
super machiajul de azi puss , goodluck in noul an scolar puss

ana si bebe puss puss

dirida puss puss goodluck goodluck majoreta majoreta iti doresc din tot sufletul sa fie ultimii urati din urmatoarele 9 luni, goodluck sa fie totul bine si  sa vii cu vestea cea mare. deja am emotii big_smile

poke si bebe puss puss

elena puss puss birthday birthday pt ieri , sa fiti fericiti si sanatosi si sa vina bebe cat mai repede goodluck cu tratamentul  si sper sa gsesti cauza problemelor cu sanul si sa nu fie nimic grav rugaciune

cmin si bebe puss puss ce mai faci?

ioana puss puss imi pare rau de test supa , nu iti pierde speranta , luna viitoare va fi cea norocoasa goodluck goodluck

neruca si bebe puss puss

daca am uitat ceva sau pe cineva imi cer scuze  si va dau pupici in plus puss puss puss puss puss puss

Offline

 

#2082 2011-09-12 21:40:23

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

hopsieu

azi am disparut ...S s-a simtit rau ...l-am dus la acupunctura (la o chinezoaica...cred ca daca tot merg cu el ma bag si eu la o tura de ,,ace"), apoi dupa ce l-am lasat acasa am plecat la muncitori...acum am ajuns disperat  vad dublu de oboseala

deya, multumesc , pup puss

Maya, multumesc pt urari puss  constructia merge, sapatamana asta turnam stalpii de la etaj, scarile, iar cealalta punem acoperisul ....apoi urmeaza nebunia cu finsiajele  forgetit  acum nu ma intereseaza decat sa-i treaca lui S spatele

green majoreta  goodluck

onuta, da  sad  ieri era mai bine

Nerucut , multumesc mult par  pupici pt voi puss  puss

sper ca n-am uitat sa multumesc cuiva...promit sa recuperez din urma  buga

merg sa pap ceva...sunt lesinata de foame si nu ma pot concentra la citit  chicot

Ultima oara a fost editat de mikado (2011-09-12 21:46:01)


.

Offline

 

#2083 2011-09-12 21:43:50

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

mikulina puss puss imi pare rau ca S nu se simte bine si sper sa isi revina cat mai repede . fugi sa papi puss puss pofta buna!

Offline

 

#2084 2011-09-12 21:46:40

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

wave

am fost un pic la plimbare,mancaram.

almisor puss prima promotie de 4 ani,adica ai mei de mititei.am mai avut o clasa la dirigentie,da doar a7a si a8a.nu se compara.deci pot sa-i numesc primii big_smile plimbare placuta!

maya,multumesc mult puss si pt tine  goodluck luna asta!

va pup,ma bag la dus,dorm pe mine si ma mai dor si calcaiele.noapte buna puss

miku puss imi pare rau pt S.sa-si revina repede! goodluck pofta buna.si ai grija de tine! par

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2011-09-12 21:48:15)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2085 2011-09-12 21:54:17

nerama
Insomniac member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-11-18
Mesaje: 8269

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

mika mea puss puss papa si pune-te in patuc kram sa dea DD sa il ajute pe S acele si sa nu-l mai doara spatele par
mayya puss kram
sonia puss ai inceput scoala, ce frumos kram sa ai parte de copii cumintei par


din 10.10.2011 sunt cea mai fericita mamica hjarta bebe
un anisor si jumatate de fericire, implinire si bucurii

Offline

 

#2086 2011-09-12 22:18:39

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

soniuca puss puss puss noapte buna si multumesc puss puss

neruca puss puss

fete drgai fug si eu la somn puss puss puss noapte buna puss puss

Ultima oara a fost editat de mayya06 (2011-09-12 22:39:11)

Offline

 

#2087 2011-09-12 22:58:18

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

am revenit chicot

green_fairy a scris:

seara faina almi. am primit rezultatele la sange, am unda verde de la doc. bag o tura de calciu cu d3 ca era imediat sub limita calciul si a zis sa il iau totusi.

super puss ai mai scris, dar cum eu sunt uitucă dumbom scuze buga
baftă multă goodluck

elena.plahatca a scris:

Almi...cam singura explicatie a ramas prolactina, si am google-it ca nu e buna nici asta...

puss știu că nu-i ok cu prolactina mărită.. oricum, eu zic că există tratament și o să fie bine.. și spun asta pentru că știu că muco are probleme cu prolactina cesafac

nerama a scris:

almisor puss puss tummenupp bine i-ai zis fetei aleia applause ai fost tare kram a meritat din plin...

puss kram

mayya06 a scris:

almi puss puss  tare faza cu private spice lol, stii ca te iubesc nu? pt toate cuvintele tale puss puss mi-a placut mereu cum ne incurajezi si mai ales imi place ce le zici unora tummenupp , esti o scumpa hjarta hjarta
super machiajul de azi puss , goodluck in noul an scolar puss

puss știu că mă iubești lol sentimentul este reciproc să știi rodnar
mulțumesc pentru aprecieri (legat de machiaj) chicot puss

mika puss multă sănătate lui S kram goodluck

sonia30 a scris:

almisor puss prima promotie de 4 ani,adica ai mei de mititei.am mai avut o clasa la dirigentie,da doar a7a si a8a.nu se compara.deci pot sa-i numesc primii big_smile plimbare placuta!

puss așa vei prinde drag de toate clasele pe care le vei avea, o să vezi smile

somn ușor și de la mine wave


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#2088 2011-09-12 23:02:08

tya
Hero member
Inregistrat: 2011-09-04
Mesaje: 2546

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

multumesc mult mayya, almi pusspusspuss
merg si eu la nani ca maine e o noua zi de munca  cascat
pupicei multi pusspusspusspusspusspuss


Si daca nu ma mai tin picioarele voi merge si in maini sa imi traiesc visul hjarta
http://www.fertilityfriend.com/home/3aa469

Offline

 

#2089 2011-09-12 23:15:38

nerama
Insomniac member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-11-18
Mesaje: 8269

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

noapte buna puss wave


din 10.10.2011 sunt cea mai fericita mamica hjarta bebe
un anisor si jumatate de fericire, implinire si bucurii

Offline

 

#2090 2011-09-12 23:24:01

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

Nera puss

Maya, multumesc puss

Mika puss Sper sa se simta mai bine sotul tau

Almi sad cand aud de tratament mi se face pielea gaina... numai in urmatoarele doua luni am de luat vreo 14 tipuri de medicamente, si nu e un numar exagerat, chiar atatea am.. sa mai imi dea si vreo jumatate de an tratament pt prolactina..nu stiu ce voi face...stiu ca trebuie sa lupt, voi toate luptati, dar momentan ma simt slabita... sad

Tya, noapte buna puss


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.