homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53-115


#2167 2011-09-13 13:08:44

lau_ri_k
New member
De la: CLUJ-NAPOCA
Inregistrat: 2008-11-27
Mesaje: 49

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

Salutare viitoare mamici.
sper ca msj meu nu pica inportun.
sunt si eu o aspiranta la acest statut ravnit de multe femei, doar ca......................se cam lasa asteptat.
luna aceasta pe 3 a fost ovulatia si atunci am avut contact neprotejat. oare e posibil sa se intample minunea?
cred ca e cam devreme pt semne de sarcina, dar ma cam dor sanii, am schimbari de comportament total aiurea, am stari de ameteala....
ma gandesc ca poate e si pe baza de autosugestie tongue


al9leacer nails  vreau si eu bebelul meu gravida  bebic majoreta

Offline

 



#2168 2011-09-13 13:18:43

Ioana He
Insomniac member
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 6024

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

bine-ai venit laurica in randul aspirantelor si iti doresc trecere rapida la burtici  kram . eu personal cred ca e devreme pentru simptome desi am auzit fete care au avut.  tu de cand incerci sa faci bebe? ti-ai facut analizele?

Offline

 

#2169 2011-09-13 13:19:07

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

Sonia puss zi usoara
muco puss mai e putin wink
lau_ri_k buna. e greu sa-ti raspunda cineva daca s-a intamplat minunea...atata timp cat prestezi neprotejat in perioada ovulatiei, sansele sunt mari.
spune-ne mai multe despre tine, varsta, de cat timp incerci sa faci bebe, ce analize ai facut? sotul are spermograma ok?
daca esti sigura ca ai ovulat pe 3, maine dimineata poti incerca un test de sarcina
iti tin pumnii sa-ti indeplinesti visul cat mai curand  goodluck

Offline

 

#2170 2011-09-13 13:23:42

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

Neata !

Geo, o zi buna sa ai ! puss

Far, multumesc puss   Te astept cu o veste mare  majoreta

Any, multumesc pentru informatii, imi sunt foarte utile. Trebuia sa merg azi sa fac analiza de prolactina dar am amanat pe maine, pentru ca aseara am uitat ca merg si am baut o bere  rodnar si ma temeam sa nu influenteze rezultatul. La mine s-a confirmat ca am ovulatie si ecografic, dar am citit ca se poate pierde sarcina in primele saptamani daca o ai marita... nustiu  Medicamentele respective se iau pe reteta?

Diri tin pumnii sa iasa totul asa cum iti doresti, sa vina copilasul mult-dorit !

Sonia puss Vreau sa devin o profesoara asa cum esti tu, numai sa-mi gasesc loc de munca vara urmatoare, dupa licenta  chicot
majoreta maine
Succes la scoala !

Angel puss mie prima data mi s-a intamplat dupa ce am pierdut sarcina, si de atunci am mai observat de cateva ori cate o picatura, de data asta insa a fost ceva mai mult.
Da, poate si la mine e ca nu mi-am intarcat sotul  rotfl
Pup la burtica  puss

Ioana puss   Sa vina uratii mai repede ca sa incepi o luna noua, sau, si mai bine, sa iasa un test cu ochisori  majoreta

Mada puss

Poke puss   chicot da, e marti 13, eu m-am nascut pe data de 13, marti  lol

Dea puss

Mika puss

Laurik  goodluck succes si sa stai cat mai putin aici !


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#2171 2011-09-13 13:24:50

far_away
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-06-28
Mesaje: 3650

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

sonia puss o zi frumoasa !
laura, buna! goodluck daca e asa cum zici tu, adica ovulatie pe 3+ contact neprotejat, sunt sanse sa fie bebe. Acum depinde cum ti-ai dat seama ca pe 3 ai ovulat?daca vrei , poti sa ne povestesti mai multe despre tine? (bineinteles, in cazul in care vrei sa ni te alaturi si nu esti doar in trecere p'aici wink )


My Ovulation Chart sjuk
hjarta mami de Andrei

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2172 2011-09-13 13:37:27

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

hello! pupicioi la gacicuțe puss puss puss

elena.plahatca a scris:

Almi sad cand aud de tratament mi se face pielea gaina... numai in urmatoarele doua luni am de luat vreo 14 tipuri de medicamente, si nu e un numar exagerat, chiar atatea am.. sa mai imi dea si vreo jumatate de an tratament pt prolactina..nu stiu ce voi face...stiu ca trebuie sa lupt, voi toate luptati, dar momentan ma simt slabita... sad

puss te cred și te ?nțeleg kram hai că o să fie bine, sunt sigură.. TREBUIE să fie bine pentru toată lumea smile

geo, sonia, mădă, dea, poke puss puss puss puss puss

far puss să dea Domnul goodluck

mucoasa a scris:

almi puss sa ai un an scolar asa cum ti-ai dorit : cu note mari si cu un bebe in burtica majoreta  rugaciune

puss mi-ar plăcea măcar să-l termin cu burtică chicot mulțumesc par
legat de ce ai zis cu monitorizarea ovulației bazată doar pe teste și mucus cervical.. și eu o monitorizam după mucus cervical și temperatură și teste și după mucus ovulam ?n fiecare zi, dar după teste și temperaturi nu ovulam big_smile deci nu vă mai luați după secreții c?nd vreți să vă detectați ovulația.. cel mai ok este monitorizarea eco.. dacă nu poți monitoriza cu eco, temperatura răm?ne soluția de rezervă.. legat de teste și secreții mie personal nu mi se par niște metode exacte sau aproximativ exacte de a afla ziua ovulației..

dirida puss eu am deja emoții.. zău că nu m-am g?ndit că pot avea at?tea emoții pentru cineva.. parcă ?mi fug ochii după toate postările tale să văd ce vești ne mai aduci lol abia aștept rezultatul de la beta big_smile goodluck

angel puss nu r?de de elevul bulă  butter

ioana puss dacă ai ovulat mai t?rziu probabil a fost prea devreme pentru test big_smile goodluck să fie bebe!

laurik bine ai venit! goodluck să vină bebe repede smile de c?t timp ?ncercați? de unde știi că pe 3 a fost ovulația?

eu azi am aflat care va fi programul meu tot anul.. este un an taaaaaaare greu din punctul ăsta de vedere, ?ncărcat rău: luni și marți de la 8 la 14 am ore.. restul săptăm?nii mă bat de muște rotfl2 teoretic ar trebui să ?ncep practica.. adică zilele de miercuri, joi și vineri să fac practică ?n farmacie.. dar p?nă găsesc, mai e..


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#2173 2011-09-13 13:39:24

dea_dea
Sr. member
Inregistrat: 2010-08-20
Mesaje: 1757

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

Almi puss

Am plecat! wave Nu mai pot sta!


http://www.fertilityfriend.com/home/30bc6a
O minune creste in burtica la mami!Sunt cea mai fericita!
bebe 38+

Offline

 

#2174 2011-09-13 13:40:12

nerama
Insomniac member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-11-18
Mesaje: 8269

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

wave pupici dulci la toate fetele puss puss puss

sonia goodluck maine puss si multumesc de intrebare, bebe e bine kram

ma duc sa strang rufele...


din 10.10.2011 sunt cea mai fericita mamica hjarta bebe
un anisor si jumatate de fericire, implinire si bucurii

Offline

 

#2175 2011-09-13 13:42:47

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

buna scumpelor pusspusspuss


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#2176 2011-09-13 13:53:09

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

Almi, multumesc pentru incurajari puss si tie iti doresc sa fie bine pana la urma majoreta

Nera puss

Onu puss

Eu merg putin  cu bicicleta, numai ca nu stiu pe unde sa merg, in parcuri e prea aglomerat, pe strada mi-e frica iar pista de bicicleta are tot betonul crapat si stramb... chicot

Ultima oara a fost editat de elena.plahatca (2011-09-13 13:53:28)


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#2177 2011-09-13 13:57:02

Ioana He
Insomniac member
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 6024

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

doar ce-am fost sa mananc si s-a umplut forumul  lol , binea-ti revenit fetelor  puss
elena, oricum ar fi sper sa fie "sau, si mai bine, sa iasa un test cu ochisori "  lol , multumesc  puss . Bicicleala placuta
almi, sper din inima sa fie cum spui tu  kram , mie testele de ovulatie mi-au iesit pozitive in zilele 14 si 15, deci sansele sunt minime, dar pana nu vad rosu in fata ochilor tot mai sper cat de cat  rugaciune
dea, o zi usora  wave
nerama, onuta  kram
sper ca nu am scapat pe cineva, daca da pulsez  puss  puss  puss

Ultima oara a fost editat de Ioana He (2011-09-13 13:57:52)

Offline

 

#2178 2011-09-13 13:57:55

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

elena distractie placuta cu bicicleta puss
citeam din urma ce ai scris tu si vroiam sa te intreb ceva. cred si eu ca ai obosit de mers la doctori, ai fost la vreo 4 de cand ai intrat pe forum smile. in schimb dezaprob total ce ti-a spus ultimul: cum adica sa nu mai mergi la control dupa ce termini tratamentul??? pai tre sa repeti mycoplasma ca poate nu ai scapat de ea si e riscant apoi pt sarcina, ori pierzi, ori te chinui mult sa ramai insarcinata. tu stii mai bine ce vrei sa fai, sfatul meu e sa mergi din nou la recoltare dupa tratament. apropo, ce ti-a dat pt mycoplasma?

ioana puss

Ultima oara a fost editat de Onutza23 (2011-09-13 13:58:25)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#2179 2011-09-13 13:58:01

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

mi-a cazut iar netul dumbom
mada puss  da mai e foarte putin chicot
elena ma bucur ca te-au ajutat info, pt orice ma poti intreba.daca mergi maine dimi la analiza, ar fi bine sa fi trezita cu macar 2 ore inainte si sa nu te stresezi , deaorece influenteaza rezultatul majoreta
si eu cred ca de asta am pierdut ca am intrerupt brusc tratamentul supa da. medicamentele se dau pe reteta doar si cu o schema specifica, o sa-ti zica dr cum sa le iei puss
almi puss  zuza chicot am si zis ca dupa teste si mucus aveam ovulatie (cred) dar nu faceam eco rodnar mi-am luat temperatura doar din aprilie si se confirma ovulatia ca in mai am ramas gravi. ai dreptate ca cel mai sigur mod e confirmarea cu eco tummenupp
deea wave 8 saptamani deja hjarta
neruca puss
onutza puss hai ca mai ai un pik majoreta


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#2180 2011-09-13 14:01:13

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

salutare frumoasele mele puss puss puss puss
va pup pe toate fara exceptie puss puss puss puss puss
fug sa va citesc

Offline

 

#2181 2011-09-13 14:02:22

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

any puss da, putin si scap, inca 6 zile. din pacate sambata se anunta o zi de cacao, nu stiu cum o sa reusesc sa ajung la nunta...

mayya puss


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#2182 2011-09-13 14:03:55

nerama
Insomniac member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-11-18
Mesaje: 8269

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

almisor puss
onutza puss
ioana puss
any puss
elena puss
mayya puss

si de rezerva pentru restul fetelor puss  puss puss

Ultima oara a fost editat de nerama (2011-09-13 14:05:13)


din 10.10.2011 sunt cea mai fericita mamica hjarta bebe
un anisor si jumatate de fericire, implinire si bucurii

Offline

 

#2183 2011-09-13 14:07:03

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

maya puss
onutza uf ce nasol supa nu are cine sa mearga in locul tau la lucru?
neruca inca un rand pt bebe puss  puss


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#2184 2011-09-13 14:14:31

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

nera si bebe pusspuss am citit ca ai terminat curatenia. felicitari si de acum mai odihneste-te si tu, cred ca esti franta

any initial a zis mama ca va merge sa inchida sambata seara si duminica dimineata sa deschida, insa am o masa anuntata pe sambata seara, un fitos din oras si daca se confirma, tre sa fie om aici sa se ocupe cineva. norocul meu ar fi sa nu mai confirme, sau macar sa se intoarca la timp colega mea sa o rog sa-mi faca sambata de dupa amiaza si recuperez eu luni. acum sa vad, cum mi-o fi norocul smile


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#2185 2011-09-13 14:21:41

nerama
Insomniac member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-11-18
Mesaje: 8269

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

onu puss de acu e mai lejer cu treaba...


din 10.10.2011 sunt cea mai fericita mamica hjarta bebe
un anisor si jumatate de fericire, implinire si bucurii

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.