homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53-139


#2623 2011-09-15 21:45:51

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

mayya la serviciu, lucrez la meniu ca au aparut ceva modificari si astept sa treaca timpul sa vina ora inchiderii smile. sunt fericita ca am scapat de clientul ala fitos care vroia sa vina sambata seara, asa ca voi putea merge si eu la nunta linistita cat de cat. tu ce faci?

green eu in prima luna in care am ovulat am avut niste dureri groaznice, nici nu puteam sa stau in fund, asa de tare ma durea. ba chiar crezusem ca am racit de la apa, fusesem la strand, si am mers la eco imediat ce s-au mai diminuat durerile si nu aveam nimic, doar ca ovarele mele incepeau sa functioneze dupa o pauza de aproape 4 ani

Ultima oara a fost editat de Onutza23 (2011-09-15 21:49:17)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 



#2624 2011-09-15 21:50:04

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

onutza tummenupp ce fain ca ai scapat de fitos . hai ca nu mai ai mult si se face 11. eu ce sa fac ..prin casa, cam somnoroasa

neruchi puss puss

Offline

 

#2625 2011-09-15 21:58:45

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

fitosul n-a mai dat nici un semn, si la cate mofturi avea nu prea cred ca s-ar lasa pe ultima zi cu pregatirile. doar n-o veni maine ca nici nu-l primesc smile.

de ce nu te bagi in pat sa te odihnesti? eu am baieti care se uita la meci, dar ii trimit acasa dupa ce se termina prima repriza big_smile. sper smile. abia astept sa ma intind si eu, sa dorm o jumatate de ora macar mai mult...

Ultima oara a fost editat de Onutza23 (2011-09-15 21:59:40)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#2626 2011-09-15 22:01:53

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

onutza eu zic ca sunt somnoroasa dar daca ma bag acu in bat stau cu ochii cat cepele ca nu vine somnul. astept sa termine sotoiu treaba sa ma adoarma el chicot

Offline

 

#2627 2011-09-15 22:01:55

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

onu puss distractie placuta la nunta. mno apoi chiar sunt asa intre...cred ca stau eu cumintica si astept ...ca de simtit tre sa simt si eu ceva big_smile sau sa vad  secretiile mai abundente. daca o fi ceva merg luna viitoare sa verific ovulatia.. smile vad ca ma tot razgandesc dar sunt cam emotionata si optimista in acelasi timp, vreau sa las lucrurile sa decurga normal deocamdata. daca voi simti ca e ceva in neregula voi merge mai departe. pana atunci..las asa..cum o fi big_smile


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2628 2011-09-15 22:10:13

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

green puss mai bine asa, fara stres , asa vine bebe mai repede puss

Offline

 

#2629 2011-09-15 22:16:33

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

green sunt de acord. fara stres. important e ca ti-ai facut analizele si sunt in regula. prestati cat puteti si sigur vine si bebe wink

ma duc sa-mi fac situatiile, va scriu acum de noapte buna ca poate nu mai merge iar pagina si nu reusesc sa-mi iau la revedere. va pup fetelor, va doresc o seara frumoasa si un somn cat mai placut! pusspusspuss

Ultima oara a fost editat de Onutza23 (2011-09-15 22:51:38)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#2630 2011-09-15 22:54:10

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

onutza noapte buna si odihna placuta puss puss puss puss

fug si eu in patut , noapte buna la toata lumea puss puss puss puss

Offline

 

#2631 2011-09-15 23:00:17

nerama
Insomniac member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-11-18
Mesaje: 8269

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

green puss iubiti-va mult si fara stres

noapte buna si de la mine puss puss


din 10.10.2011 sunt cea mai fericita mamica hjarta bebe
un anisor si jumatate de fericire, implinire si bucurii

Offline

 

#2632 2011-09-15 23:38:17

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

am revenit.. ieșisem să dorm apoi am plecat ?n oraș și acum am ajuns acasă.. sunt varză de oboseală, nu v-am citit, vă citesc m?ine puss puss puss somn ușor kram


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#2633 2011-09-15 23:43:45

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

Green puss Multumesc

Nera puss Multumesc
Noapte buna !

Laurik, poate vine bebe  goodluck

Maya, multumesc puss

Onu, sigur ca nu ma supar, si mie mi-e cam ciuda... Poate ca m-am grabit, inainte sa fac un grafic sa-mi dau seama ca dureaza 4 luni tratamentul  bang .  Pff, nu stiu ce sa mai fac. Eu i-am trimis bani bunicii mele, ca e farmacista in Rep. Moldova. Mi-a cumparat  tot si banii mi i-a trimis inapoi sad Mi-ar si parea rau sa arunc medicamentele cand la salarul ei trebuie sa munceasca 2 luni pentrun ele  cesafac
Si eu stiam ca antibioticele se iau in zile consecutive, odata la 12 ore de obicei....  Nu mai stiu ce sa cred
Ma bucur ca ai scapat de fitos  chicot
Somn usor !

Green, ovulatia trebuie sa-si revina, ai sa vezi, o sa fie bine  goodluck

Almi, noapte buna ! puss

Ultima oara a fost editat de elena.plahatca (2011-09-15 23:44:14)


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#2634 2011-09-15 23:51:04

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

abia acum sa plec si eu acasa...

elena ma bucur ca nu te-ai suparat, sunt insistenta, stiu, dar pana la urma e o bacterie fir-ar ea sa fie, tratamentul e prea lung. inteleg si faptul ca nu poti arunca pastilele, au costat multi banuti, dar nu stiu... mergi al doctorul la care a fost green, strict sa-i arati analizele si sa vezi ce tratament iti da el. eu sunt sigura ca e mult mai simplu tratamentul si ai timp sa ramai insarcinata si anul asta goodluck

acum chiar ca ies, abia astept sa ma bag in pat. va pupacesc pe toate, somn usor pusspuss


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#2635 2011-09-16 00:28:30

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

Onu, multumesc pentru sustinere kram voi cantari situatia si voi hotara cum fac pana la urma, acum sunt destul de dezorientata sad
Vise placute tie si lui bebe puss


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#2636 2011-09-16 07:23:23

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

neatza dragele mele puss  puss  puss
va invit la cafea, cioco, ceai, capuccino mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee
eu sunt fericita ca azi diminineata mi-au venit in forta uratii happy , dar in acelas timp imi este foarte rau, am dureri si ametesc.abia stau in picioare supa acuma astept sa-si faca efectul nurofenul ca altfel nu stiu cum o sa rezist la lucru forgetit
va doresc o zi frumoasa!
merg sa va citesc coffestudiu

dirida puss  te-au sunat de la dr???ce ti-au zis?
mada  puss ce ti-a pregatit sotoiul? big_smile eu te-as sfatui sa mergi sa faci laparoscopia, sa nu o mai amani ca sa poata veni bebe cat mai repede rugaciune
maya puss ai facut out majoreta  sa fie cu ochisori de data aceasta rugaciune
sonia puss  ce-mi place cum esti acum, de acuma sigur vine bebe kram
green puss  ce tare ai fost cu medicul chicot , ma bucur ca ti-ai gasit unul cu care o sa poti colabora in apropiata sarcina goodluck
elenuca puss  tot bolnavioara esti supa , stai in pat si bea cat mai multe ceaiuri goodluck  sa te refaci repede kram cat despre tratamentul pt lighioane, poate bine zice onutza si ar trebui sa mai ceri o opininie nustiu
neruca puss  tu cum mai esti? faci ultimele pregatiri pt bebe? big_smile am vazut hainutele, paturicile si patutul hjarta  hjarta  abia astept sa-ti vad si baietelul tau drag rodnar  hjarta  hjarta
laurik puss  sper sa nici nu vina uratii majoreta ceva simptome ai?? big_smile
onutza puss  mi-ai lipsit ieri, hai ca mai avem 3 zile amandoua majoreta ma bucur ca nu mai vine fitosul acela si o sa poti merge la nunta happy care rochita o iei pana la urma? big_smile
si iti zic de pe acuma ca poate nu ne mai vedem azi pe forum ca plec la reghin birthday  birthday  birthday  pt 18+ big_smile sa ai un bebe sanatos si frumos ca si tine puss  puss  puss  puss  puss
botezul o sa fie pe 8 octombrie, am luat acum cadoul ca prea multe se vor aglomera pe sfarsitul lui sept/inceputul lui octombrie si sa ne putem descurca cu banii. inca nu stim ce vom face de aniversare, daca venim sau nu nustiu totul depinde de bani supa
almi puss bafta multa pt azi. te astept sa vi cu vesti bune goodluck
ioana puss  trombon  hai ca imi dai emotii chicot

Ultima oara a fost editat de mucoasa (2011-09-16 07:51:00)


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#2637 2011-09-16 07:59:21

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

Neata fete dragi!

Am fost sunata asara la 8 fara 10. Mi-a zis ca incep azi seara, imi aleg o ora si apoi fiecare injectie o fac la aceeasi ora in fiecare zi, Doza e de 225. Dupa socotelile mele cele 2 pen-uri de gonal 900 imi ajung fix pt 8 intepaturi. Adica, pana la prima eco, care a zis ca o am pe 24 sept(sambata viitoare) la ora 9. Apoi din 2 in 2 zile pana la punctie. Tratamentul nu are o zi limita, mi-a zis ca dureaza intre 10-14 zile, depinde de oraginism, dupa prima eco se hotaraste cum se mergem mai departe. Deci cel mai probabil mai trebuie sa cumpar Gonal, sigur nu ajunge.
Mi-a explicat la tel cum se face, si a zis ca daca am nelamuriri sa sun ca mi se va ecplica de cate ori trebuie. Deseara o sa ne punem amandoi(eu si sotul) si o scoatem noi la capat...mai sunt si tutoriale pe net, trebuie sa reusim.

Azi e ultima mea zi de servici, de luni imi iau concediu, la noapte plec la Bucuresti, maine tb sa fiu la dr Uscatescu sa-mi dea tratamentul cu heparina.

Gata, am intrat in  joc. Doamne ajuta!

Ma duc sa citesc din urma!
Va pup

LE: green, ma bucur ca ti-a placut de dr. Si eu am auzit de bine de el. Insa eu nu puteam sa merg la el, pt ca activeaza la Omini clinic, singura clinica din Iasi care a intrat in programul FIV. Eu nu am vrut sa merg la ei si acum daca as fi mers pentru o eco trebuia sa spun pt ce am nevoie, si n-0ar fi dat bine....
Dar sa stii ca dintre toti de le OMini de el am auzit numai de bine, plus ca pe per sarcinii e un super doctor. Dar, vezi ca el e adeptul nasterii naturale daca nu sunt probleme big_smile Deci o sa cam ai munca de lamurire cu el daca vrei ceza.

Elena, si eu ti-am zis ca mi se pare tare suspect tratamentul ala al tau, n-am mai auzit pt bacteriile astea sa faci atata amar de tratament. Ok, incerci un tratament, nu merg incerci altul. Dar e ciudat ca nu ti-a facut antibiograma, care apropo la orice lab te duci iti face daca iese o lighioana. Si e mult mai ok sa iei un tratament dupa antibiograma, ca macar stii la ce antibiotic nu e rezistenta lighioana. Nush, mai gandste-te! Poate nu trebuie sa arunci medicamnetele, poate sunt bune si astea dar modul in care le ei sa fie altul...stiu si eu?


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#2638 2011-09-16 08:32:44

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

diri super applause  ma bucur ca te-au sunat si ti-au zis ce trebuie sa faci. multa bafta iti doresc din tot suflerul, ca in octombrie sa ne dai vestea dungata rugaciune  rugaciune  rugaciune
bafta si pt maine la dr U goodluck ai intrat in linie dreapta, mai ai doar un pic applause



mika, georgy, angelus puss  puss  mornincoffee

Ultima oara a fost editat de mucoasa (2011-09-16 08:35:08)


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#2639 2011-09-16 08:37:32

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

neata fete dulci , haideti la cafea mornincoffee


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#2640 2011-09-16 08:44:49

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

neata fete puss  mornincoffee

eu sunt cam obosita,m-a omorat spatele toata noaptea,iar de dimineata nu mai putui sa stau in nici o pozitie,deci adio somn.si de o sapt ma doare si dupa ceafa,spondiloza de ani de zile.si vad ca in ultimu timp ma tine durerea saptamani intregi.plus ca din cauza asta imi expoldeaza capu si ochii de durere.deci o zi perfecta! roll dar mergem mai departe!

onu,maya multumesc big_smile  puss

any puss sa dea Dumnezeu la toate!sa scapi repede de urati si sa vina bebeloiu happy

diri rugaciune

mikuuuuuu trombon ce faci?

va pup pe toate puss

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2011-09-16 08:46:20)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Online

 

#2641 2011-09-16 08:52:06

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

angelus puss  esti bine? bebelina ce mai face? hjarta  cand mai mergi la control?
sonia puss  imi pare rau ca ai dureri sad  iti doresc o zi usoara si patfierbinte  chicot


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.