homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53-14


#248 2011-08-29 23:13:21

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

mayya cred. de fapt eu mi-am dorit de mica sa devin mama la un moment dat in viata. eu zic ca a venit in momentul perfect si ma simt extrem de norocoasa pt sotul pe care il am, pt casnicia noastra si pt ca ne-am realizat ca familie in doar un an de zile

amsam sora ta a avut sangerarea dupa contact sau dupa ce a luat pastila? am citit ca postinorul da sangerari. ce ar trebui sa o sperie e faptul ca la 17 ani nu se protejeaza cand face sex si poate ar trebui sa o scuturi putin explicandu-i cate efecte negative poate avea acest fapt: sarcina nedorita, BTS-uri. nu cred ca si-ar dori sa se procopseasca cu ceva. plus ca pastila asta se ia o data pe an, ce va face data viitoare cand nu se protejeaza? posibil sa nu ramana, posibil sa ramana, aici depinde de mai multi factori. faptul ca n-a terminat in ea nu e o garantie, poate foarte bine sa ramana insarcinata daca e in perioada fertila. ii doresc sa fie bine si sa aiba grija de ea
si inca ceva: postarea aceluiasi mesaj la diferite topicuri nu va grabi primirea unui raspuns, ci va atrage un warn

eu ies, plec acasa. va citesc maine dimineata. somnic dulce tuturor pusspusspuss

Ultima oara a fost editat de Onutza23 (2011-08-29 23:20:01)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 



#249 2011-08-29 23:17:44

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

Onu par    goodluck cum o vrea DD, important este sa fie sanatos

Maya par  si eu am ,,nebunii" din astea chicot
eu ma vad mami de bebe boy wink

Asam, nu inteleg de ce sora ta nu s-a protejat  spranceana era in perioada fertila? in ce zi a CM-ului este?
Postinorul ( ca despre acest medicament este vorba) se folosesc in cazuri de urgenta si se ia in primele 72 de ore.

***

Ultima oara a fost editat de mikado (2011-08-30 00:17:07)


.

Offline

 

#250 2011-08-29 23:46:48

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

scuzati absentam am vb pe mes cu nasa mea

onutza puss puss puss o sa fiti o familie superba applause

mikulina puss puss asa e , te-ar prinde bine un baietel big_smile

fug si eu in pat

va pupacesc puss puss puss puss puss noapte buna!

Offline

 

#251 2011-08-29 23:50:01

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

Maya, Onutza, somn usor!  kram  par

ma bag si eu la somn, noapte buna  puss  wave

Ultima oara a fost editat de mikado (2011-08-30 00:02:38)


.

Offline

 

#252 2011-08-30 00:41:30

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

Bună seara! puss puss puss vă pup dulce pe toate! Am ajuns și noi acasă pe la 22:00 sunt obosită..

?n primul r?nd multă baftă ?n noua căsuță goodluck și să vă prezentați c?t mai multe cu teste + !

am reușit să recuperez.. am citit mai mult pe sărite așa că dacă voi fi paralelă cu c?te ceva de pe aici sper să-mi fie cu iertare buga rodnar

..:::23.08.2011:::..

dirida a scris:

Almi, distractie placuta la munte, incerca sa te detasezi in vacanta asta! puss

far_away a scris:

almisor puss sa aveti distractie placuta la munte si sa veniti muuuult mai relaxati puss

mucoasa a scris:

almi distractie faina la munte, sa te intorci cu mintea limpede puss puss

AnaArc a scris:

Almisor  kram ma bucur ca nu te-ai supi, ma gandeam sa nu ma intelegi gresit, sa fie super la munte, sa te distrezi cum trebuie, sa-ti incarci bateriile sa rezolvi totul cand te intorci  applause  applause ca-ti sta sotiorul acasa, ma bucur pt tine puss

mayya06 a scris:

almi puss ma bucur ca plecati la mune, va veti linisti si voi putin, sa aveti vreme buna si sa va relaxati cat mai mult puss puss puss

sonia30 a scris:

almi puss distractie placuta la munte si sa rezolvi cu persosana care te-a suparat!

green_fairy a scris:

almi puss distractie placuta la munte si sper sa rezolvi divergentele cu acea persoana

mikado a scris:

Almi, distractie placuta la munte! puss

Onutza23 a scris:

almi puss distractie placuta la munte si sa te intorci cu forte proaspete, sa-i pui la punct pe cei care te-au suparat

angel_sweety a scris:

Almi puss distractie placuta la munte, iar cand te intorci sa ii zici persoanei respective tot ce ai pe suflet, nu se merita sa menajezi pe nimeni , descarca-ti nervi ca asa e bine

puss puss puss puss puss puss puss puss puss puss m-am detașat, m-am relaxat și m-am odihnit ?n concediul ăsta și chiar mă simt cu bateriile ?ncărcate smile
ana puss azi am aflat că pe 6 va pleca și C.. lucru care mă bucură pentru că asta ?nseamnă că pe 4 octombrie e acasă deci e acasă c?nd vom cununa (pe 9 octombrie) big_smile
fetelor, c?t despre persoana/persoanele care m-a(u) supărat.. se vor lămuri treburile.. și să-mi fie cu iertare, las pe Cineva mai Mare dec?t mine să Ierte.. ?n cel mai rău caz pot trece peste, doar că-mi va fi destul de greu.. și ce-a fost p?nă acum nu va mai fi.. eh, forgetit noi să fim sănătoși smile

dea_dea a scris:

Almi puss multumesc la fel de mult pt ajutorul tau! Ma rog pentru tine! Si vreau sa cred ca te voi lua cu mine...

puss mulțumesc.. vom vedea ce va fi.. deocamdată situația ?n care suntem ne ține cu g?ndurile ceva mai la distanță de proiectul bebe.. nu mai suntem așa stresați pe tema asta și cred eu că așa e cel mai bine tongue
?ncă o dată felicitări pentru sarcină și ?ți doresc să fie totul de la foarte bine ?n sus kram

smart puss clexane-ul se dă pe toată perioada sarcinii? tu faci și acum?? sad deja ?ncep să am dureri de cap supa

..:::24.08.2011:::..
dirida puss multă baftă pe mai departe cu FIV-ul goodluck
lol ce tare, mă vezi ?n locul onuței kram din păcate eu o să răm?n aici să păzesc topicul aspirantelor chicot după ultima vizită la medicul androlog, FIV-ul e muuuuuuuult prea departe de mine forgetit

..:::25.08.2011:::..
anca no offense, dar (poate nu ai observat că majoritatea fetelor au punctat și au pus accent pe chestia asta) tu c?nd intri la noi de ce nu saluți ?nainte de toate? sunt 4 litere pe care le poți tasta ?n primul mesaj care-l postezi aici zi de zi (am observat că intri zilnic la noi și scrii) B U N Ă ... o fi chiar așa greu să saluți? scuze dar văd că dacă ți se bat apropos-uri nu sesizezi sau nu vrei să sesizezi spranceana

..:::26.08.2011:::..
diri puss rugaciune să iasă totul bine!

mucoasa a scris:

fetelor e ok sa merg pt exam secretie, pap, michoplasma, ureaplasma si chlamidia in ziua 13 sau 14 a cm?

da! wink exam de secreție + pap eu le-am făcut mereu ?n ziua 14-15 a ciclului.. iar myco, urea și toxo se fac ?n orice zi a ciclului după ce trece menstruația.. deci se pot face toate de-odată smile
...iar almi mai are de așteptat.. deocamdată sunt la stadiul ?n care C face tratament pentru ?mbunătățirea spermogramei.. tratament cu vitamine cesafac .. probabil vom ?ncerca o IA ?n iarnă.. deși nu cred că va ieși nimic ok at?t timp c?t eu nu răspund la stimulare sad

..:::27.08.2011:::..
mădă puss mă bucur că te-ai ?ntors big_smile și eu am fost acum pe Transalpina chicot a fost SUPER, o să pun zilele următoare pozuțe.. mă bucur enorm de mult că ?ncepi să redevii optimistă, contează mult! ?ți urez baftă multă să iasă totul bine și să nu ai nevoie de FIV kram

mika puss ?mi pare rău că nu ne-am sincronizat să ne ?nt?lnim la mare.. poate ne vedem totuși c?nd ajungem noi la București la medic.. asta prin octombrie.. nustiu

diri wow Dumnezeule ce prețuri la tratament.. m-apucă groaza disperat

bmiha puss goodluck

..:::28.08.2011:::..
mika puss tu femibion nu iei dec?t ?n primele 5-6 zile ale ciclului? hmm

bunea georgeta a scris:

Almi , stiu ca tu esti plecata la munte..distractie frumoasa puss

puss a fost frumos smile

..:::29.08.2011:::..
onu puss indiferent de sexul bebelui eu zic că important este să fie sănătos kram

după cum spuneam sus, v-am citit puțin pe sărite.. am vrut să recuperez totul ?n seara asta.. m?ine merg la ORL că am o ureche ?nfundată de 2 zile și mă și doare.. plus de asta p?nă pleacă C (pe 6) trebuie să căutăm haine de nuntă că nu mai avem c?nd să căutăm pentru el.. vine joi ?nainte de nuntă (nunta va fi duminică) și nu stau atunci să caut țoale doar că n-are el chef să le cumpărăm acum spranceana
una peste alta mi-a fost dor de voi kram

vă pup dulce, somn ușor și m?ine sper să stau mai mult cu voi kram


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

 Publicitate


loading...

#253 2011-08-30 07:49:59

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

Buna dimineata!

amsam, ai warn pentru postare multipla in primul rand (sa stii ca daca postezi de mai multe ori nu inseamna ca vei primi si raspuns mai repede, posteaza o singura data intrebarea la topicul corespunzator si asteapta sa primesti raspuns.
In al doilea rand, nu ai postat unde trebuie, aici fetele se chinuie sa ramana, nu sa impiedice o sarcina cu Postinor.
In al treilea rand, cred ca ti-au raspuns deja fetele, si spune-i surorii tale sa se protejeze, e cel mai indicat sfat!

dirida  multă baftă pe mai departe cu FIV-ul
ce tare, mă vezi ?n locul onuței  din păcate eu o să răm?n aici să păzesc topicul aspirantelor  după ultima vizită la medicul androlog, FIV-ul e muuuuuuuult prea departe de mine

multumesc si te rog nu gandi asa. Mai tii minte cand ziceam ca anu asta o las mai moale cu totul? Uite ca nici nu s-a terminat 2011 si eu fac FIV. Eu cred ca pana la urma toate vor fi la timpul lor, cand nici nu te astepti. Daca ma intrebai la inceputul anului daca voi face FIV anul acesta, cred ca iti radeam in nas lol. Deci never say never , da?
Tu tb sa stii ca locul onutezi este al tau,atat!

Si ma bucur ca te-ai relaxat, a venit numai bine iesirea asta wink. Si ma bcuur ca s-a aranjat si situatia cu sotul, macar stiti ce aveti de facut.


Onu, contrar a ce zic fetele eu cred ca e fetita big_smile. Nush, pe tine nu te vad mama de baietel, esti atat de firava incat te vad numai cu o fetita in brate wink.


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#254 2011-08-30 09:26:10

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

Neata dragelor,
Ce faceti? Mie imi este foarte somn  cascat  cascat  cascat  Care imi da si mie o cafea cu lapte? big_smile

merg sa va citesc puss

Offline

 

#255 2011-08-30 09:29:38

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

neatza puss
va invit la cafea, cioco, ceai, limo mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee
diri multumesc ca m-ai trecut in lista puss  cu ce te servesc? chicot
almi bine ai revenit, cu forte proaspete si mai relaxata puss  iti multumesc pt raspuns kram
mada te servesc eu cu cafea puss  ce mai faci?cum esti?
o zi frumoasa!!

Ultima oara a fost editat de mucoasa (2011-08-30 09:30:31)


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#256 2011-08-30 09:43:47

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

Neata gagicute wave

Am intrat sa va salut si taman bine ca vad ca Almi ma intreaba ceva : Da fac si acum si voi mai face inca 6 sapt dupa nastere. Am vazut ca si tu esti pricopsita ca si mine sad . Nu-ti fa griji, te obisnuiesti cu ele si chiar nu e atat de rau precum suna. kram

Fetelor care vreti sa ma intrebati ceva, va rog sa puneti intrebarile in partea cealalta ca aici intru rar de tot si n-as vrea sa ziceti ca sunt rautacioasa ca nu va raspund smile

O zi frumoasa tuturor!


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#257 2011-08-30 09:48:01

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

neata fete puss

almisor,bine-ai revenit! puss si multa sanatate!

eu am cele 2 nume de fetita in cap demuuuult,de baietel inca nu ne-am hotarat,da nici nu vreau pana cand nu o sa am burtica.

mikule puss si eu te vad tot cu baietel,ai fata de mama de baiat chicot

va pup pe toate puss


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#258 2011-08-30 09:48:13

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

Muco multumesc pentru cafea puss Eu sunt ok, m-am trezit cam greu azi desi am dormit 8 ore. Inca nu am simptome de urati, din cand in cand ma mai inteapa ovarul drept. Ce bine-ar fi sa vina luna asta fara dureri smile
Almi puss bine-ai revenit! ma bucur ca te-ai relaxat si sigur e mai bine sa nu te mai gandesti atat de intens la proiectul bebe. Cunosc atatea cazuri in care bebele a venit cand se asteptau mai putin wink
Mayya imi pare rau pt simptome 'sigure' de urati cum spui tu, dar lasa ca va fi bine luna asta puss asa ai zis ca esti optimista, da? puss
Onutza bafta miercuri, eu mi te imaginez si mama de fetita si mama de baietel, asta pt ca vei fi o mama grozava indiferent de ce bebe vei avea puss
Sonia puss Angel puss fetele mele de dimineata pe unde umblati?  trombon

Offline

 

#259 2011-08-30 09:51:47

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

muco, un ceai, multumesc big_smile

smart, dupa nastere mai ai posibilitatea sa le iei compensat?


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#260 2011-08-30 09:52:08

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

mada puss ma strigasi,aparui big_smile


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#261 2011-08-30 09:55:56

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

Neata!  puss  coffestudiu

Almi, bine ai revenit  puss  ma bucur ca te-ai linistit/relaxat
femibion iau toata luna wink

Any kram vinnnnn  rock   mornincoffee

Sonia puss deci am fata de soacra cu nora (scorpie) lol

Ultima oara a fost editat de mikado (2011-08-30 10:00:12)


.

Offline

 

#262 2011-08-30 09:56:28

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

sonia puss  ce planuri ai pt azi? chicot
mada puss  imi place ca esti linistita acum, cel putin asa imi pari kram  eu sper sa nu mai vina uratii deloc tongue  si  sa ramai cand nici nu te astepti big_smile
mika te vad chicot  hai la cafea mornincoffee
dirida uite ceaiul mornincoffee  kram
almi  puss te-ai trezit? nu pui ceva poze? chicot


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#263 2011-08-30 09:57:34

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

neata mikule puss ce faci? par

any puss neata.acum la 10 jum am o med,apoi fac mancare.cam atat.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#264 2011-08-30 09:59:06

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

eu as fugii acasa  ca sa mai dorm un pic chicot
nu stiu de ce ma simt asa de obosita


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#265 2011-08-30 10:01:55

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

Sonia, incerc sa-mi tin ochii deschisi...iar nu m-am odihnit cum trebuie bang  tu?


.

Offline

 

#266 2011-08-30 10:02:29

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

Muco ms puss
Asa e Sonia, te-am strigat ai aparut puss esti ok azi?
Mika si Diri eu pe amandoua va vad mame si de fete si de baieti big_smile cred ca o sa faceti cate o pereche puss puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.