homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53-25


#457 2011-08-30 19:57:43

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

da happydance  abia astept sa faci testul chicot
eu stii ce fac? big_smile  citesc povestea nasterilor de pe forum rotfl2  zici ca eu trebuie sa nasc azi maine chicot


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 



#458 2011-08-30 19:58:47

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

any nu iti pune mari sperante in mine ca nici eu nu pun smile
le-am citit si eu , frumoase momente hjarta

Offline

 

#459 2011-08-30 20:00:02

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

maya draga puss  eu vreau sa sper pt tine, imi doresc din tot sufletul sa fie bebe in burtica rugaciune


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#460 2011-08-30 20:08:10

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

any puss puss esti p scumpa, multumesc puss
fete dragi eu fug sa pap
va astept la o portie puss

Offline

 

#461 2011-08-30 20:09:41

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

pofta mare kram


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

 Publicitate


loading...

#462 2011-08-30 21:11:50

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

eu merg sa fac baita si apoi ma epilez ca maine o sa-mi admire veverita ginecologul rotfl2
o seara faina wave  puss  puss  puss  puss


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#463 2011-08-30 21:31:40

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

am revenit wave

maya,miku,multumesc puss

any,o seara frumoasa wave pui maine pozici puss

maya goodluck la test

eu nu am cumparat niciodata test supa nu am avut nevoie supa


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#464 2011-08-30 21:54:58

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

va pup si va spun noapte buna puss


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#465 2011-08-30 22:09:00

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

big_smile multumesc mult fetelor
da asa repede m-am dus la medic sa prind programare la laborator pentru inceputul lunii sa am gratuitate big_smile
asa e anca cu anemia, cu calciul stiu ca mai aveam lipsa, nu prea mananc lactate. am zis sa mananc macar un iaurt pe zi pana la analize si sa vad daca e mai ok ..doar de curiozitate.
tot nu am recuperat...doar putin 2 pagini ca am tot frecat prin casa si facut de mancare big_smile a facut el sotoiul curat cum a putut dar altfel e cand fac eu si frec fiecare coltisor
mayya tin pumnii sa fie cu plus
nu stiu dea ce a facut dar probabil voi afla din urma
va pup. merg si eu la prima masa ca lumea pe ziua de azi


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#466 2011-08-30 23:06:22

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

noapte buna  par  wave


.

Offline

 

#467 2011-08-30 23:46:24

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

hello! wave

am ajuns și noi finally home.. am reușit să cumpărăm costum + pantofi pentru soțoi.. mai avem de luat cămașă, vestă + lavalieră (sau papion diablo ) dar le luăm noi și pe astea p?nă pleacă la munci big_smile

mulțumesc fetelor care mi-au urat spor la shopping big_smile

mayya puss felicitări pentru mărirea de salariu

mika puss poate zilele astea prind și eu pozele care le tot ascunzi după ***** lol
somn ușor puss

green puss welcome back home kram

mona puss bun venit! goodluck să apară bebe rapid big_smile
vezi că pe prima pagină sunt niște linkuri.. accesează linkul pentru analizele care trebuie să le faci c?nd vrei să te apuci de bebe.. le poți face din proprie inițiativă fără recomandări de la medic smile
?ți monitorizezi cumva ovulația? știi c?nd are loc? dacă nu, eu zic să ?ncepi cu cont pe ferty (ai aici linkul: http://forum.anticonceptionale.ro/p1756 … l#p1756237 ) și dacă e ceva ce nu ?nțelegi noi te putem ajuta big_smile


acum pozele promise (făcute la Peștera Muierilor, Transalpina, Ocna Sibiului) :

*************

la final o niște poze cu animăluțele de la țară big_smile

**********************

și cu pitica (finuța botezată de ai mei) ?mbrăcată ?n bundița mea lol :

*****************

acum merg și eu la nani wave las pozele p?nă m?ine seară tongue

Ultima oara a fost editat de Almi Ingerash (2011-08-31 15:53:15)


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#468 2011-08-31 07:51:27

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

Buna dimineata,

green, bine ai revenit acasa. Si mult succes la analize, sa vii cu vesti bune ca acusi tb sa-ti ocupi locul la burtici!

Mone27, bine ai venit printre noi. Sa ai sedera scurta aici! Si fetele te-au sfatuit f bine, asa ca eu nu mai zic nimic.

Almi, ce mumusei sunteti, si ce v-ati plimbat! F frumoase pozele.

maya, felicitari pentru marire  applause Si putina galerie, asteptam testuletul  majoreta

Mi-au venit medicamenetele(Adica gonalul). Am primit si 2 mil reducere pt ca am card la farmacia resp si pentru ca a fost o suma mare big_smile. Deci in total am dat 26 mil in loc de 28 big_smile. Tot e bun...

Maine ma intep pentru prima data, fac diphereline-ul. Incep emotiile mari pentru ca intru in linie dreapta de acum  rugaciune

M-am interesat si de innohep, nu prea se gaseste pe stoc dar aduc pe comanda din tara si chiar daca o sa fie compesat. M-am mai linistit, ma speriasem ca nu o sa am de unde face rost, dar se pare ca se rezolva pana la urma big_smile


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#469 2011-08-31 08:06:18

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

neata fete cucuiete puss

Almi puss sunteti 2 frumosi iar peisajele hjarta hjarta , romania e frumoasa oamenii nu stiu sa o pastreze

Diri puss neata  goodluck  goodluck cu tratamentul

Any puss azi mergi la gine? atunci  goodluck  goodluck

Mayya puss te asteptam cu un test +  goodluck  goodluck  goodluck  goodluck

va pup pe toate si va invit la cafea  mornincoffee ceai de buruieni  mornincoffee si ciocolata calda  mornincoffee


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#470 2011-08-31 08:17:02

far_away
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-06-28
Mesaje: 3650

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

neata fete puss
acum vad ca merge netul cat de cat, dar nu stiu pt cat timp supa abea astept sa se rezolve probl sau o sa schimbam furnizorul neutral
eu ma simt bine, a inceput o noua luna cu noi sanse si cu noi sperante big_smile
merg sa citesc din urma si revin puss


My Ovulation Chart sjuk
hjarta mami de Andrei

Offline

 

#471 2011-08-31 08:23:40

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

neata parfumel puss capul sus, o noua luna incepe


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#472 2011-08-31 08:29:51

bmihaela
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2140

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

wave

Dirigoodluck
puss  pentru toate
Am ajuns si eu acasa din excursia la Sibiu la medic. Am stabilit ca o sa repet amh-ul la un alt laborator deoarece situatia care se vede ecografic la fata locului nu seamana deloc cu valoarea de amh pe care mi-au dat-o cei de la analize. Dupa ce-mi vine din nou rezultatul (3 saptamani) o sa vad incotro ma indrept. Intre timp o sa fac un drum la Bucuresti la dr. Marinescu sa vad si parerea dumnealui; intamplator sau nu, m-am cazat in una dintre nopti la aceeasi pensiune cu o doamna asistenta de la dumnealui de la cabinet si, tot intamplator sau nu, dumneaiei a fost cea care a intrat in vorba cu noi fara sa ne fi vazut vreodata in viata asta... Nu cred casta s-a intamplat fara vreun rost, asa ca o sa merg la o consultatie si apoi o sa vad ce facem...
Mi-a placut si de dr. Ispasoiu; a fost pentru prima data cand am vazut un medic luindu-si notite din ce-i spuneam despre cazul meu...
In rest, va doresc sa aveti toate o zi buna si succes la analize si tot ce mai are fiecare de facut...

LE: am uitat sa va spun ca excursia a fost foarte frumoasa; am mers pe Transalpina, am vizitat salina Turda care a fost amenajata, am trecut pe la cateva manastiri...

Ultima oara a fost editat de bmihaela (2011-08-31 08:32:24)

Offline

 

#473 2011-08-31 08:40:30

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

Neata bulica  puss

Multumesc si tie iti doresc mult succes.

Eu ti-am zis ca nu mi se pare ca AMH-ul coreleaza cu FSH-ul. La un AMH asa mic ar fi trebuit sa fie si FSH destul de maricel. De aceea te-amn si intrebat daca e de incredere laboratorul. Mult success si sa iasa bun la urmatorul laborator!

Asa urasc laboratoarele astea, nu mai poti sa ai incredere deloc in ele.

Chiar ca e cam mare coniocidenta cu asistenta, eu zic sa mergi unde crezi tu ca ai incredere, e f important si asta. Ma bucur ca ti-a placut de dr I, si la noi a luat f multe notite pe calc, scria el acolo tot. Si stii ce mi-a mai placut, s-a uitat cu atentie la absolut toate analizele mele, pana si la cele de urocultura. Nici un dr la care am fost nu s-a mai uitat pe absolut toate analizele.

Mult success iti dorec


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#474 2011-08-31 08:47:48

bmihaela
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2140

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

dirida a scris:

Neata bulica  puss

Multumesc si tie iti doresc mult succes.

Eu ti-am zis ca nu mi se pare ca AMH-ul coreleaza cu FSH-ul. La un AMH asa mic ar fi trebuit sa fie si FSH destul de maricel. De aceea te-amn si intrebat daca e de incredere laboratorul. Mult success si sa iasa bun la urmatorul laborator!

Asa urasc laboratoarele astea, nu mai poti sa ai incredere deloc in ele.

Chiar ca e cam mare coniocidenta cu asistenta, eu zic sa mergi unde crezi tu ca ai incredere, e f important si asta. Ma bucur ca ti-a placut de dr I, si la noi a luat f multe notite pe calc, scria el acolo tot. Si stii ce mi-a mai placut, s-a uitat cu atentie la absolut toate analizele mele, pana si la cele de urocultura. Nici un dr la care am fost nu s-a mai uitat pe absolut toate analizele.

Mult success iti dorec

Ce ma impinge sa merg la Bucuresti este hipotiroidismul meu autoimun; Sotia d-lui dr. Marinescu fiind endocrinolog, as vrea sa vad parerea lor ca echipa... Eu din cate tot citesc, diagnosticul meu poate insemna ca am mai multe procese autoimune, nu doar la tiroida, si astea pot influenta inclusiv procedura de FIV; din pacate insa, majoritatea medicilor nu pun prea mare accent pe tot ce se intampla in organismul omului, se intereseaza strict de bucatica lor...

LE: Diri, am uitat sa te intreb, cum ai facut tu dovada la dosar ca incercati sa aveti un copil de cel putin 2 ani ? va

Ultima oara a fost editat de bmihaela (2011-08-31 08:56:49)

Offline

 

#475 2011-08-31 09:09:17

Alecsa_andra
New member
De la: undeva in vest
Inregistrat: 2011-07-19
Mesaje: 20

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

Va salut fetelor! Eu nu am mai intrat pt ca m-am bucurat de o vacanta bine meritata smile scurta ce-i drept, dar bine venita. Maya, am vazut ca urmeaza sa faci test astazi. Sa fie cu noroc! In rest, mai e vreo graviduta? Bafta tuturor fetelor, sa fie cat mai multe teste pozitive!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.