homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53-34


#628 2011-08-31 18:21:00

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

onu,sa dea Dumnezeu sa fie sanatos rugaciune


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 



#629 2011-08-31 18:25:38

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

atat imi doresc, sanatate pt el (el fiind bebe, nu baiatul tongue )
tu ce faci? am citit ca petreci diseara


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#630 2011-08-31 18:29:07

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

da,cam fara chef.si cam obosita.si ma doare si incheietura piciorului,acum s-a mutat la stangu.si spatele la jumate.numai chef de petrecere n-am.o sa incerc pt cateva ore sa mai uit.m-as mira,daincerc...


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#631 2011-08-31 18:33:44

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

poate va fi o petrecere reusita si te vei distra
ce aiurea cu durerile, si pe mine ma doare putin spatele acum. sa nu mai faci efort, da?


am recuperat si din urma:

green puss ma bucur ca ai ajuns cu bine acasa.  goodluck la analize, sa iasa totul bine si la gineco la fel, sa te poti apuca de bebe curand
spor la cumparaturi

mayya puss felicitari pt marirea de salariu.imi pare rau de spotting, dar poate totusi nu vin uratii  goodluck

sonia puss furtunul nostru la dis s-a rupt a doua oara in luna august. sa ma fi vazut alaltaseara cum ma dusuiam cu apa curgand in toate partile  chicot 
scrie-ne in continuare starile tale, ca nu superi pe mine. noi ne dorim macar cu o vorba buna sa te putem ajuta. si nu mai spune ca esti proasta, ai nevoie doar de putin optimism si cum ai spus si tu, deocamdata nu ai descoperit o problema pt care nu ramai asa ca nu vad de ce n-ai incerca sa fii mai optimista
si eu ador melodia laurei paussini, pe ea am dansat pt prima oara cu sotul meu. si vivo per lei e hjarta

mona bine ai venit si o sedere cat mai scurta la aspirante!

poke si bebe pusspuss tot ala cu mobila a ramas in ecuatie. ia zi, pt a cata oara n-a venit azi nici n-a rasp la tel?

any puss te astept cu vesti de la gineco  goodluck . nu mai fi stresata ca iti gaseste ceva, in cel mai rau caz ai o lighioana care trece cu antibiotic, iti amintesti de mine ca am avut 2? hai curaj, ca la tine nu va iesi nimic
cum te-ai simtit azi, tot te-a intepat ovarul? la raceala mai sunt si alte simptome, urinari dese si dureroase, usturime
si da, la ora cand ai postat tu ca sunt la control, chiar eram pe capra big_smile

almi puss ma bucur ca si-a gasit sotul costumatie de nunta, sa-si cumpere rapid si ce mai are nevoie
am pierdut pozele, ai zis ca le lasi pana in seara asta si la 4 le-ai si scos tongue. intru pe blog sa ma uit la ele wink

diri puss ma bucur ca ti-a venit tratamentul si ai obtinut si reducere wink. succes  goodluck  goodluck  goodluck

far puss sper sa se rezolve curand cu netul. si asta sa fie ultima luna cu urati. curaj si o noua luna cu noroc din plin!
goodluck  cu tratamentul si cu stimularea, sa dea roade luna asta

bmihaela  goodluck pe mai departe! si sa iasa buna analiza de data asta

mada puss

angel si bebe pusspuss

mika puss vreau si eu sa vad casuta grater. a plecat musafirul de acolo?

cmin si bebe pusspuss

dea puss bine ai revenit din concediu, ma bucur ca esti bine si ca te-ai odihnit

si eu am o melodie de suflet, beyonce - dangerously in love, mi-a dedicat-o sotul cand eram in anul 1 de facultate si am discutat prima oara de casatorie si copii, parca a compus-o pt noi, atat de bine ni se potrivesc versurile

Ultima oara a fost editat de Onutza23 (2011-08-31 18:44:41)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#632 2011-08-31 18:48:45

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

am revenit wave
am mancat, spalat vase happy  asa ca raman cu voi acuma dance


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

 Publicitate


loading...

#633 2011-08-31 18:50:22

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

any puss baga repede. cum a fost? ai avut vreun motiv sa te temi?


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#634 2011-08-31 18:54:08

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

am revenit si eu wave, am ajuns acasa si nu am chef de nimc, asa ca stau cu voi  big_smile

onutza si bebe puss puss smecher bebe al tau , si cam timid big_smile, o fi fetita si e rusinoasa . ma bucur ca totul e bine si bebe e vioi si sanatos.

soniuca puss puss uff sper sa te simti mai bine cu durerile astea, birthday fetei nasilor si petrecere frumoasa puss puss
sa dansezi cat poti s amai treaca supararea puss

any puss puss cum a fost ? totul bine?

Offline

 

#635 2011-08-31 19:00:47

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

deci intai vreau sa va multumesc pt incurajari puss  puss  nu a fost asa rau pe cat m-am asteptat dumbom doar ca am stat destul de mult pe capra cu picioarele desfacute rotfl
mi-au recoltat pt chlamydia, ureaplasma, mychoplasma, pap si secretie dance  macar am scapat de astea
au zis sa sun cam intr-o sapt pt rezultate, dar s-ar putea sa fie gata mai repede happy
onutza puss  si eu m-am gandit la tine azi rodnar  ce bebe energic ai hjarta ma bucur din suflet ca e totul bine puss  puss  puss , asa sa fie si pana la 40+ rugaciune
sa stii ca in timp ce asteptam la cabinet, am intrat in vorba cu o d-na care mi-a zis sa am mare incredere in Dzeu, ca EL stie de ce face astfel lucrurile  rodnar asa m-a linistit d-na happy  nu stiu cum sa explic ce am simtit exact, dar e ceva de genul ca stiu ca totul va fi bine rugaciune
sonia puss  distractie frumoasa majoreta

LE: onutza stii ca ti-am zis ca fetita o sa ai? big_smile  oricum sa fie sanatoasa, ca apoi vine si baietelul chicot

Ultima oara a fost editat de mucoasa (2011-08-31 19:03:07)


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#636 2011-08-31 19:03:19

deya
Sr. member
De la: Brasov
Inregistrat: 2011-07-13
Mesaje: 1090

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

buna fetelor, va  puss  pe toate

abia acum mi-am facut si eu curaj sa ma inscriu la aspirante desi va tot citesc

povestea mea (pentru cine nu o stie deja):
eu 25 ani, sotul 30 ani. in luna mai ne-am hotarat pt proiectul bebe si am inceput cu analizele. in luna aprilie ne-am apucat de treaba si in iulie s-a intamplat minunea care din pacate a tinut doar 6 saptamani, dupa care s-a oprit in evolutie. in 16 august am facut chiuretaj si de astazi ne-am apucat de facut analize (din nou sad). speram ca dupa ce trec cdele 3 luni de pauza sa reusim sa avem un bebe sanatos. acum asteptam sa vedem ce iese la analize.


8.10.2012 — Eduard Cristian  hjarta
16.02.2014 - Alexandru Valentin hjarta

Offline

 

#637 2011-08-31 19:07:18

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

deya biine ai venit puss  ma bucur ca ti-ai facut curaj sa intrii la aspirante big_smile
am citit dincolo ce analize ti-a dat sa faci, sunt ok alea, dar vezi ca pe prima pagina este o lista cu analize care ar trebuie sa le faci
iti doresc ca peste 3 luni sa vina bebe majoreta


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#638 2011-08-31 19:08:40

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

any puss ma bucur ca a fost bine, goodluck sa iasa totul bine

deya puss puss bine ai venit la noi. imi pare rau ca a trebuit sa treci prin asa ceva supa. goodluck in continuare si sa vina bebe cat mai repede. ce analize ai facu?

Offline

 

#639 2011-08-31 19:09:02

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

mayya puss multumesc, asta conteaza , ca e bine el. in rest, mai asteptam o luna sa aflam si ce e

any ma bucur ca a fost bine, sa fie si rezultatele toate in regula goodluck
mi-ai zis ca e fetitza, asteptam sa confirme si doctorul chicot. stii ca doar tu si diri mi-ati zis ca ma vedeti mama de fetitza? in rest toti zic ca e baietel. aflam peste o luna ce are intre picioare
si legat de ce ti-a spus doamna respectiva, noi am mai discutat despre Dumnezeu si ma bcuur ca acum ti-a intarit si mai mult convingerea ca va fi bine

deya noi ne cunoastem de la burtici, imi pare rau ca ai revenit la aspirante. iti doresc sa fie bine si sa treaca repede cele 3 luni, sa te mai prind si eu la burtici inca o data goodluck


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#640 2011-08-31 19:14:01

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

maya mersi puss  puss  puss
onutza  puss  tu stii ca  teiubesc  teiubesc  tongue
stiu ca toata lumea zicea ca e baiat, stiu ca ti-ai fi dorit ca primul bebe sa fie baiat si de aceea nu am mai zis de fetita chicot  dar stiu ca SINGURUL lucru care ti-l doresti e sa fie sanatos puss
deya ai scris dincolo de "ceva anti lupus (daca aveti vreo idee ce poate fi, ca eu nu am inteles prea bine ce scrie pe biletel)" = asta e anticoagulant lupic, nu e asa de scump.
si eu am facut anticorpii antifosfolipidici, m-a costat 94 lei, iar azi le-am facut cele de secretie
bafta goodluck  sa iasa toate analizele bune
daca ai intrebari, te ajut cu placere


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#641 2011-08-31 19:18:51

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

onu,mersi puss o sa incerc sa ma linistesc

maya,multumesc puss daca pot din cauza durerii o sa dansez...as vrea,da... supa

deya goodluck bine-ai venit!

any,multumesc puss


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#642 2011-08-31 19:21:44

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

sonia sa te relaxezi acolo si sa incerci sa te simti bine, sa mai uiti de probleme majoreta  puss


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#643 2011-08-31 19:23:47

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

any puss o sa incerc daca ma lasa si picioru asta...ca ma lua mai rau..tocmai acum supa

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2011-08-31 19:24:07)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#644 2011-08-31 19:25:16

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

of sonia supa  ce rau imi pare


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#645 2011-08-31 19:26:28

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

any puss  supa


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#646 2011-08-31 19:37:27

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

puss Buna wave Am intrat sa va citesc putin si sa va salut.Va pup e toate puss

   angelus  puss , La multi ani mamei tale! party ( cu intarziere iti spun)..cu toate ca ti-au raspuns mayya si sonia, iti spun si eu ca sunt la sora mea si sper saptamana viitoare sa ajung acasa( pe joi , vineri)

  Almi, bine ai revenit  puss . Ma bucur ca ti-ai incarcat bateriile si te-ai relaxat

  Mada puss  cu siguranta o sa ardem ibrice in continuare chicot

  muca, multumesc de cafea.Saptamana viitoare sper sa o beau cu voi pe forum dimineata big_smile  puss

Mika puss , o sa ard forgetit  chicot .La multi ani , nepotelei tale party

Diri puss , bafta cu tratamentul rugaciune  goodluck  goodluck  fata si baiat sa-ti dea d-zeu wink ..vom vedea cand voi lua locul cuiva, inca stau si pazesc aspirantele chicot

Sonis, iar esti  trista sad  puss ..pe joi sau vineri sper sa ajung la mine acasa

  mayya, multumesc. puss Doamne ajuta , sa nu vine uratii rugaciune  rugaciune

Deea, bine ai revenit! puss

green puss  goodluck cu tratamentul

Mona, bine ai venit! goodluck

deya, bine ai venit! goodluck

far, sa fie luna aceasta , luna norocoasa rugaciune


si de rezerva puss  puss Cand sunt putin mai libera o sa intru sa va salut.Ma bucur ca nu m-ati uitat lol  lol  puss
  O seara frumoasa wave


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.