homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53-53


#989 2011-09-01 22:43:48

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

green puss asa o sa fac,o sa astept cuminte

fete,io mai stau un pic la tv sa-mi vina somn si ma culc.va pup.noapte buna puss

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2011-09-01 22:49:08)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 



#990 2011-09-01 23:02:24

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

va spun si eu noapte buna, vise frumoase pusspuss


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#991 2011-09-01 23:15:47

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

fetelor scuzati disparitia dar am avut musafiri , a venit un prieten pe la noi si am stat de vorba o gramada

onuzta puss scuze ca iti raspund cu intarziere. spitalul judetean e pe parte stanga cum vii tu, dupa ce treci de metro e omv , apoi un semafor si dupa semafor pe stanga e spitalul. nu faceti stanga la semafor ci mergeti inainte .oricum se vede de la semaforul ala de la omv.pe stanga e spitalul judetean si pe dreapta e cel vechi. tu ai treaba la cel de pe stanga. ca sa ajungi la synevo trebuie sa mergi cumva in spatele spitalului. eventual intrebi la poarta si te ghideaza.cand vii? poate ne vedem la o cafea big_smile ce zici? multumesc de cuvintele frumoase puss

sonia puss goodluck maine la dentist si noapte buna puss puss

mada puss puss

green puss puss multumesc puss

any puss puss off ai grija cu mana , noapte buna puss puss

Offline

 

#992 2011-09-01 23:20:42

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

wave am ajuns si eu acasa si  am intrat sa va zic noapte buna puss  wave

Any, vb  maine puss

Green, nu tb sa-i faci vant pisicii daca vrei bebe...daca mata e deparazitata, vaccinata nu prezinta risc ...important  este sa nu te atingi de litiera sa..il pui pe sototi sa faca asta wink


.

Offline

 

#993 2011-09-01 23:21:52

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

mikulina puss puss noapte buna si somn usor puss puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#994 2011-09-01 23:28:33

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

scuzati disparitia, am ramas fara net
am papat melcisori, am facut si dus, is gata de culcare smile
onutza puss mi-a trecut durerea de spate, oricum nu era acuta, junghiuri cand si cand
sonia somnic usor si bafta maine la dentist puss
green lol ce dragutza esti tu puss
mika puss noapte buna
mayya puss

ma bag in patut, va pup, somn usor cu vise frumoase sa aveti toate puss

Offline

 

#995 2011-09-01 23:31:00

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

mada puss puss noapte buna si somn usor puss puss

Offline

 

#996 2011-09-02 00:26:02

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

hello!

onu, mayya, mădă puss puss puss pentru aseară

muco puss eu am făcut toate analizele enumerate de tine smile

mădă puss eu știu fete care după HSG n-au avut menstruație 40 săptăm?ni și la finalul celor 40 de săptăm?ni și-au văzut visul ?mplinit  bebic
c?nd faci test? partydance  partydance  partydance

ioana puss bun venit! te primim ?n club, cum să nu big_smile
?mi pare rău că a trebuit să treci printr-o astfel de pierdere.. important este că acum ești ok și mergi mai departe kram
eu sunt una dintre persoanele care nu era de acord cu ?ntreruperea sarcinii ?n general.. mereu spuneam că dacă voi fi ?nsărcinată și voi descoperi că bebe este cu probleme nu voi renunța și probabil spuneam asta pentru că nu am trecut prin situația respectivă.. cu siguranță să te vezi ?n situația aia g?ndești total diferit.. probabil g?ndirea mea era egoistă (?n sensul că mă g?ndesc să nu renunț la bebele cu probleme ca să nu mă chinui eu făc?ndu-mi păcate).. ?n ultima vreme ?nsă, am ajuns să mă g?ndesc mai des la astfel de situații, cu at?t mai mult cu c?t aud tot mai des de ele: copii cu risc mare de malformații, copii cu malformații severe etc.. și parcă nu mai g?ndesc așa.. cu siguranță dacă aș trece printr-o astfel de situație, aș proceda cum ai procedat tu par
c?t despre testele de sarcină.. nu-ți doresc să te potolești să le mai cumperi ?n modul ?n care am făcut-o eu, că nu-i deloc ok.. ?ți recomand să iei teste ieftine de sarcină și dacă iese unul ieftin pozitiv bine (adică fără umbre și chestii de genul) să-l repeți cu unul mai calitativ.. dar per ansamblu, rezumă-te la teste ieftine, cele mai ieftine.. pentru că nu există metodă care să te facă să renunți la a mai da bani pe ele.. e ceva ce vine din instinct pentru că-ți dorești să vezi II.. știi că singurul cel mai la ?ndem?nă mod de a afla dacă dorința cea mai mare a vieții se va ?mplini ?n luna respectivă este testul ăla care zace pe raftul farmaciei și de aici p?nă la a-l cumpăra e un mic pas smile

mika puss

sonish puss iar te bagi la băute cu copiii? lol

anca bună (parcă așa mai merge tongue )
văd că ți-au răspuns fetele smile
goodluck cu analizele

elena puss bine ai revenit

mayya puss ?mi pare rău pentru test.. goodluck la ciclul următor kram

fetelor eu mă bag la tura din decembrie-ianuarie.. mă bate g?ndul să ?ncerc prima IA atunci rodnar

angeluș puss mulțumim
nu știu c?nd ne sincronizăm online.. azi am avut treabă acasă, apoi am vrut să vă citesc dar a trebuit să plec.. am ajuns la 23:15 ?n casă.. și ați scris mult și abia acum am reușit să termin.. sper ca m?ine să stau mai mult cu voi că va fi C la pescuit smile nu pot promite nimic..

somn ușor și pupici tuturor puss puss puss

Ultima oara a fost editat de Almi Ingerash (2011-09-02 00:29:27)


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#997 2011-09-02 01:45:27

deya
Sr. member
De la: Brasov
Inregistrat: 2011-07-13
Mesaje: 1090

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

fetelor eu am disparut pt ca am avut niste musafiri
mi-am gasit bluzita big_smile

va  puss  de noapte buna
recuperez maine din urma


8.10.2012 — Eduard Cristian  hjarta
16.02.2014 - Alexandru Valentin hjarta

Offline

 

#998 2011-09-02 06:44:38

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

neata fete cucuiete puss

haideti la cafea , am un somn de vad mov  cascat  mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee

Ultima oara a fost editat de angel_sweety (2011-09-02 06:49:38)


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#999 2011-09-02 08:00:01

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

angelus neatza puss  puss  mersi de cafea mornincoffee  mi-a fost dor rodnar ce te-ai trezit cu noaptea in cap? va
sonia puss  multa bafta azi la dentist majoreta stai linistita ca va fi bine (nu-ti va  cadea dintele din fata chicot ) kram
mika puss  te-am tot pandit aseara, dar pana la urma am adormit big_smile
te astept la o cafea mornincoffee
poate ai timp azi sa ma lamuresti cu cateva chestii rodnar
mada puss  tam -ta -ram majoreta  rodnar
almi puss  mersi si tie de raspuns, niciodata nu uiti sa raspunzi cuiva kram
poate ai timp sa stai azi cu noi rodnar
deya  puss  tummenupp  cand e nunta?
anuca  puss  trombon  trombon ce mai faci?sper ca esti bine kram
pupici pt toate fara nominalizari puss  puss


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#1000 2011-09-02 08:05:08

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

Buna dimineata!

Ioana, bine ai venit si sa nu stai mult pe la noi big_smile. Nu stiu cum sa te dezvat de a cumpara teste, eu demult nu mai practic asta, am in caza 2 teste , nu le-am folosit, pt ca mie nu-mi intarzie niciodata...la fix vine. testele alea le-am cumparat la insitentele fetelor, cand intr-o luna prin feb-martie mi-a intarziat un pic, si cand sa fac test in dimineatat resp mi-a si venit rotfl. Eu zic sa te iei si dupa simptome. Daca cu 2-3 zile inainte de a venit ciclul ai sanii f tensionati si durerosi si umflati, ai ceva intpaturi prin burtica, si te simti obosita, atunci cumpara, daca nu astepata ciclul. Fetele aici au tot incercat ele sa ma convinga ca exista cazuri in care nu ai nici un simptom, dar sincer eu nu cred asta, si mai cred ca instinctul de mama iti zice ceva...iti da un semn..sa crezi macar.

Si imi pare nespus de rau ca a trebuit sa treci prin asa experienta neplacuta. Imi inchipui cat de greu v-a fost sa luati decizia, mai ales ca va doreati foarte mult.  puss


azi am aflat ca o cunostinta de-a mea care a incercat in zadar 10 ani de zile sa aiba bebe, inseminari, fiv nereusit, a ramas     are 2 luni acuma si a facut fiv la sibiu

Muco, Mi-ai umplut sufletul de speranta. Inca o dovada ca am facut alegerea buna. Doamne ajuta sa reusesc si eu! Si felictari cunostintei!

Si eu sunt f impieduicata, daca nu dau cu capu de ceva, nu ma impidic sau cad pe jos nu ma simt bine big_smile. Sotul rade tot timpul de mine rotfl

Onu, exact, si eu am IGG poz la CMV si nu tin minte cand am avut, si cand am avut probabil nici n-am stiut ca am vreun virus. Eu banuiesc vara resp cand aveam febra din senin, si m-a tinut asa vreo 2 saptamani. Cine stie de pe unde l-am luat lol. Din cate am inteles daca il ai cand nu esti insarcinata nu e f periculos, se manifesta prin febra si oboseala. problema e daca il capeti cand esti insarcinata, de aia se si cere a se face analiza in sarcina in caz ca nu exista anticorpi.


Eu m-am intepat aseara pentru prima data big_smile. Am facut diphereline-ul, nu m-a durut injectia, insa asta noapte n-am puttu sa dorm pe buca respectiva pt ca a inceput sa ma doara. Si acu ma mai doare. Am vb cu asistenta dr de familie, a zis ca ne invata cum sa facem injectiile subcutanat si sa vin cand tb sa o fac pe prima la ea. I-am zis si de reteta compensata pt heparina si a zis ca dupa ce vin cu scrisoarea medicala de la hematolog imi da si de aia. Mi-am luat si trimitere la gineco, pt ca dupa ce imi trece ciclul tb sa merg la un eco, si unde vreau eu sa merg cica tb sa platesc si consultatia pe langa eco, iar daca vin cu trimitere platesc jumatate de pret. Deci am rezolvat ceva probleme ieri la dr de familie. De acum asteptam menstruatia si ne punem pe treaba serioasa. Incep sa am emotii mari si sa nu mai am rabdare, abia astept sa treaca astea 2 sapt.

Sonia, bafta la dentist azi!


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#1001 2011-09-02 08:22:00

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

diri neatza puss  crede-ma ca ieri aveam piele de gaina si plangeam cand am aflat big_smile deci nu-mi venea sa cred majoreta  era asa de fericita hjarta  saraca doar acuma a inceput sa zica ca ii era frica , mai ales ca la inceput a avut si sangerari cesafac
atata speranta am, sunt optimista, cum am mai zis si zilele astea happydance e ca si cum Dzeu imi arata ca se poate, sa fiu tare si o sa am burtica gravida  happy stiu ca asa va fi!
CRED ca ai facut alegerea buna rugaciune  Dzeu iti va da si tie un puiut (doi, trei chicot ), meriti asta puss
LE: eu sunt o impiedicata de felul meu , nu pot sta sobra sau serioasa, doar cand e cazul chicot - asa zice iubi rotfl2
- sper sa nu te mai doara intepatura majoreta  injectiile in burta le incepi de azi? cesafac

Ultima oara a fost editat de mucoasa (2011-09-02 08:24:20)


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#1002 2011-09-02 08:35:49

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

neata muco.

O sa ne dea Doamne Doamne la toate pana la urma.
Sunt bucuroasa ca am ales Polisano, sunt sigura ca n-o sa-mi para rau.

Injectiile in burtica nu le incep azi. Aste menstra pe sapt viitoare, apoi merg la eco, si dupa eco sun dr sa-mi zica cand incep trat hormonal


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#1003 2011-09-02 08:40:49

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

inteleg tummenupp  multa bafta cu tratamentul goodluck sa dea roade rugaciune  rugaciune  asta e tot ce conteaza kram

ai intreba ieri ce lucrez si ti-am raspuns smile  ai prins raspunsul ca am sters repede?

Ultima oara a fost editat de mucoasa (2011-09-02 08:41:57)


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#1004 2011-09-02 08:55:07

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

da, am prins raspunsul big_smile

multumesc  puss Doamne ajuta!


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#1005 2011-09-02 09:09:33

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

neata fete puss  mornincoffee

sunt suparata ca al meu e retinut la serviciu si nici nu cred ca poate pleca.si asa nu mai putem mergem la dentist.si chiar trebuia.alta data nu stiu cand putem sa mai mergem,eu incepand scoala.zise ca vede daca poate pleca in jur de 11.mi-e necaz de mor.

any,multumesc puss sper sa ajungem azi

diri,multumesc puss sa ti se indeplineasca visul cat mai repede!

angelus,neata puss mersi de cafea.si pe mine ma reprezinta melodia azi.m-a durut iar picioru,am dormit prost

va pup pe toate puss

afara e zi de toamna.a plouat si e innorat.astept iar soarele.nu-mi place toamna.decat daca anu asta va fi o toamna speciala hjarta

almisor puss da lol da nu bem alcool chicot

mada,multumesc puss

maya,multumesc mult puss

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2011-09-02 10:05:22)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1006 2011-09-02 09:09:44

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

neata dragelor!
diri, succes cu tratamentul sa se finalizeze cu un bebe!
eu am fost ocupata, nu am timp sa citesc din urma...dar va imbratisez!


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#1007 2011-09-02 09:16:00

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

poke puss neata si spor la treaba!da ai grija de bebe.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.