homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53-96


#1806 2011-09-08 20:48:20

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

almi puss apoi la tine cred ca ar fi si cazul...si la alte fete ca diri, mika care asteapta de ceva timp si au atata rabdare..sper sa va fie rasplatit tot timpul asta de asteptare cu 1-2 minuni mici cat mai repede


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 



#1807 2011-09-08 21:07:42

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

tya lol eu sunt călită big_smile

green kram hope so...


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#1808 2011-09-08 21:23:47

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

wave

fuseram un pic la plimbare,mancaram pizza,terminaram vinu

angelus kram

maya,multumesc puss si tu sa ai test pozitiv luna viitoare! goodluck

any,multumesc puss hai ca in curand te apuci de treaba chicot

green puss mult succes!si multa iubire!

almisor puss si mie mi-e frica de rezultat la HSG cesafac

tya goodluck sa fie bine la colposcopie!

miku trombon tu ci faci?te pup de 1000 de ori puss

va pup pe toate puss noapte buna kram


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1809 2011-09-08 21:35:38

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

hello  wave
scuze pt ca am disparut zilele astea, dar am avut si o inmormantare in familie ( un unchi ) si treaba multa la birou, sunt terminata  cascat
sper ca sunteti toate bine, merg sa incerc sa recuperez ce-ati scris
va pup puss puss

Offline

 

#1810 2011-09-08 21:54:58

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

sonia puss te cred, am trecut prin ce treci tu acum, prin emoții, frică etc, știu cu ce se măn?ncă toate astea.. dar trebuie să fii tare ORICE ar fi.. g?ndește-te și repetă-ți că ?pentru orice există o soluție și sigur voi avea și eu bebelul/bebeii mei ?ntr-o bună zi? oridec?teori te g?ndești la HSG sau la orice alt rezultat și simți că te ia cu frică.. pe mine asta m-a ajutat.. m-a ajutat c?nd am căzut ?n depresie și simțeam că orice aș face nu-mi pot lua g?ndul de la realitatea cu care mă confrunt ?n proiectul BEBE.. m-a ajutat să mă ridic și să merg mai departe smile
am urmărit toate postările tale de aici, chiar dacă toată vara am fost mai mult absentă.. poate nu ți-am răspuns mereu și să știi că am făcut-o intenționat (sper să nu te superi pe mine).. nu am vrut să te cocoloșesc cu mesaje cu păreri de rău baz?ndu-mă pe principiul ?ce ție nu-ți place altuia nu-i face?, asta pentru că mie personal nu-mi place c?nd sunt supărată să fiu lingușită.. mă ia mai tare supărarea și parcă mă afund mai rău.. prefer să las totul așa, să-mi treacă și apoi să ?mpărtășesc cu ceilalți frustrările, dezamăgirile și supărările mele.. tot ce am povestit pe forum (mă refer la problemele mari care le-am avut) am povestit după ce am depășit momentul/momentele.. pentru că dacă sunt supărată și fac exact ce ți-am zis mai sus nu mai ies ?n veci din depresie, și asta am ?nvățat-o aici.. au fost momente c?nd povesteam prin ce trec chiar ?n momentele respective și mi-am revenit destul de greu.. ?n ultima vreme toate problemele le-am povestit după ce le-am depășit din punct de vedere emoțional..
acum să-ți spun ce vroiam să-ți spun de fapt și sper din nou să nu te superi pe mine: și eu ?mi doresc bebe.. și nu unul.. vreau 4.. și vreau asta de mult timp, de c?nd mă știu.. [mereu am visat să am minim 2 copii pentru că știu cum este să fii singur la părinți și nu vreau ca (virgulă) copilul meu (dacă m-aș g?ndi la varianta de a mă opri la unul singur) să treacă prin ce trec eu acum (e bine să fii singur la părinți c?t ești mic, apoi c?nd ?ncep problemele de adulți simți nevoia să vorbești cu cineva care să te ?nțeleagă pentru că părinților nu vrei să le spui nimic să nu ?i ?ncarci negativ din punct de vedere emoțional)..] dar nimic nu-mi garantează că ?mi voi vedea visul ?mplinit.. dec?t credința ?n Cel de Sus și dorința asta nebună de a deveni mamă.. sunt sigură că multe femei care sunt aici simt ce povestesc eu aici, simt ce simți tu (nervi, nerăbdare, dezamăgire etc) DAR trebuie să găsim o modalitate de a merge mai departe..
tu știi că eu țin mult la tine, ești one of the best de pe forumul ăsta din punctul meu de vedere, și de-asta te rog mult ?NCEARCĂ să ieși din depresie, să g?ndești POZITIV pentru că ?n momentul de față e mai bine să g?ndești pozitiv dec?t negativ și totodată să-ți păstrezi realismul.. ATENȚIE: realismul, nu pesimismul wink
sper din suflet că nu am supărat pe nimeni cu ce am scris mai sus, mai ales pe tine SONIA kram


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1811 2011-09-08 22:42:31

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

Muco multumesc pt capuccino puss si mie imi esti tare draga si ma bucur ca ai reusit sa gasesti consolare si putere de un zambet aici cu noi atunci cand ai avut nevoie Ma bucur ca si hematologul a zis ca e ok, inca cateva zile si gata restrictiile wink o sa fie cu noroc puss
Onu ai grija cu programul asta puss daca te simti prea obosita ia-ti pauza!
Parfumel, draga mea, sper din tot sufletul ca ovulatia pe stanga big_smile sa-ti aduca testul + puss
Ioana puss cred ca toate de aici stim cat de groaznic e un test - ....imi pare rau si iti doresc sa reusesti luna asta!
Diri puss eu am facut 3 luni diphereline si nu am avut deloc intepaturi nustiu sa nu fie de la stomac, poate ai mancat ceva...
Deya mult noroc sa treaca gardnerella repede puss
Elena weekend placut puss
Mayya puss sa-ti fie de bine tunsoarea si culoarea, n-am apucat sa intru in album, dar maine sigur o sa te vad big_smile
Dea puss imi place semnatura ta   smile
Green puss multa bafta la dentist
Tya succesc cu investigatiile puss sa speram ca nu e nimic rau.
Almi puss Mika puss Cmin puss Nera puss Angel puss va pup pe toate puss
Sonia puss si eu ti-am mai spus si sunt de acord cu Almi : trebuie sa fii optimista, du-te la hsg plina de speranta, indiferent de rezultat ai mare nevoie sa fii puternica puss
oricum in ultimele zile ai fost foarte ok, bravo puss  applause
In final, urez si eu  birthday  tuturor sarbatoritelor, multa sanatate si fericire puss
noapte buna  wave

Offline

 

#1812 2011-09-08 22:58:46

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

soniuca puss puss puss puss noapte buna si somn usor puss puss

almisor puss puss puss puss

mada puss puss puss puss condoleante puss , noapte buna puss puss

fug si eu la somn puss puss puss
va pupacesc puss puss puss noapte buna puss

Offline

 

#1813 2011-09-08 23:30:03

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

mădă puss condoleanțe kram par

LE: somn ușor și de la mine! wave

Ultima oara a fost editat de Almi Ingerash (2011-09-09 00:58:36)


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#1814 2011-09-09 07:29:01

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

buna dimineata puss  puss
va invit la cafea, ceai, cioco, capuccino mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee
eu nu stiu ce am, dar mai nou ma trezesc de cate 3 ori pe noapte, iar dimineata sunt obosita skitarg
hai ca incepe wk-ul majoreta  scularea fetelor trombon  trombon
deci am citit asa happy
tya puss imi pare rau pt rezultatele de la pap, dar cum zice si almi (stie ea ce vorveste) nu te speria si fa-o ca este pt binele tau. multa goodluck
angelus puss  ce harnica esti, cum ati petrecut?te astept la cafea mornincoffee
georgy puss  trombon  trombon  sper ca esti bine.sa stii ca mi-e dor de tine  rodnar
maya puss nu am nimic cumparat de la ikea (prin zona mea nu avem) dar stiu ca au numai lucruri frumoase hjarta
green puss  multa  goodluck  la gine, o sa vezi ca va fi bine si va aparea si d-na ovulatiune cand nici nu te astepti chicot  cat despre testele de ovulatie, mie imi place sa le fac chicot  iar cand apar cele 2 linii, visez ca de fapt sunt teste de sarcina rotfl2 eu sunt un pic dusa cu pluta punk
sonia puss ti-ai facut de cap aseara chicot
onutza puss  mai rezisti? o zi usoara si linistita iti doresc majoreta
mika puss  sper sa fie ziuat ta mai lejera, fara batai de cap.iti las o cafea mornincoffee
mada puss  condoleante supa   kram
almi puss  applause  pt ce ai scris, pt mine esti una dintre cele mai puternice femei pe care le-am intalnit(virtual ), iar eu m-am inspirat de la tine si de la fete sa fiu optimista, increzatoare si sa gandesc pozitiv, ceea ce m-a ajutat foarte mult .de atunci parca si lucrurile din viata mea incep sa mearga, sa fie mai bine
pupici la toate fetele puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss

Ultima oara a fost editat de mucoasa (2011-09-09 07:30:00)


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#1815 2011-09-09 08:05:49

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

Buna dimineata!

In primul rand imi cer scuze ca n-am reusit ieri sa multumesc pt urarile adresate sotului meu. o fac acum cu intarziere: Multumesc!

Madalyna, condoleante pentru unchiul tau!
Mi-au trecut intepaturile, doar atunci au fost. Cred ca e de bine de acum.

Green, bravo, foarte bun start, sunt sigura ca ai sa patesti la onu  chicot

Tya, pare rau pt rezultatul nu tocmai bun. Eu am facut colcoscopie, in spital, din cauza unei nebune de doctorite care era de garda, careia i s-a parut dupa fata mea ca as avea HPV cu toate ca am PAP curat (apropo sa nu te duci niciodata la Lupascu, nu sunt singura care a declarat-o nebuna, personal mai stiu 2 cazuri unde a dramatizat de a bagat bietele fete in boale si de fapt nu era nimic, plus ca e avara dupa bani). Nu doare, e ca la un control pe masa. Asa ca nu mai fi speriata.

almi, esti o fata f buna, si sunt sigura ca intr-un final vei fi rasplatita cu un dar mult asteptat.

Aseara m-am apucat de PrivatPractice (un fel de continuare la Grey's anatomy). Si am ramas blocata de un fragment dintr-un episod: un cuplu a apelat la o clinica de fertilizare ca sa aiba un copil, si dupa multe incercari, sarcini obtinute greu si pierdute, sotul dezgustat de atatea injectii pe care i le-a facut sotiei in burta etc etc. au reusit sa aiba o fetita . Dupa ce s-a nascut fetita sotul a schimbat-o cu o alta fetita de culoare care se nascuse fix in aceeasi noapte pentru a facut o convulsie cand era in bratele lui si se speriase sa fie ceva in neregula cu ea(fara sa stie mama). Dupa ceva timp celalat cuplu revine cu bebele la control si afla cu stupoare ca fetita are o boala genetica si nu apuca varsta de 5 ani. Li se fac analizele la parinti si se afla ca ei sunt perfect sanatosi, atunci si-au dat seama ca ceva e in neregula, si dupa multe investigatii afla ce am scris despre celalalt cuplu. Din aceasta cauza trebuie sa faca schimb de copii, nu stiu daca va imaginati ce durere, sa afli intr-o zi ca de fapt copilul tau nu e al tau. A fost o scena care m-a marcat teribil. supa

Sunt in z13 DPO  happy  Cred ca maine ma napadesc uratii. Dar parca niciodata n-am mai fost asa de fericita si n-am asteptat mai mult sa vina odata uratii. O sa fie ultima data cand imi mai vin , ca dupa 9 luni "adio urati!"


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#1816 2011-09-09 08:30:19

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

neata fete puss  mornincoffee

almisor puss iti multumesc sincer pt cuvintele tale,pt tot ce mi-ai spus.am citit de aseara,da n-am avut puterea sa mai scriu o litera.mi-au dat lacrimile.m-am simtit exact asa cum ai descris.si nu acum,ci de multe ori starile prin care treceai tu le simteam si eu.da,trebuie sa fiu tare orice ar fi.si ma bucur ca simti ca sunt one of the best de-aici rodnar multumesc mult! par sa te ajute Dumnezeu sa faci cat mai repede IA si sa ramai graviduta din prima! rugaciune si nu,nu am cum sa ma supar,ci doar sa iti fiu recunoscatoare pt tot. puss

mada puss condoleante.iti multumesc puss sper sa fie totul bine.si la tine! kram

maya puss

any,neata puss da,ne-am facut chicot

diri,neata puss

dormeam asa bine cand suna ceasu...acu mor de somn.beau cafeaua si fug la scoala.la 12 ma intalnesc cu copiii mei hjarta

va pup pe toate puss

eu aseara am vazut un episod din anatomia lu grey.o fetita bolnava,ultimele clipe.mi-au curs lacrimile incontinuu....

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2011-09-09 08:32:51)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1817 2011-09-09 08:32:22

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

neatza diri puss  sa napadeasca uratii cat mai repede majoreta ce-mi place optimismul tau applause
imi pare rau ca te-a marcat asa de mult episodul supa
sonia puss  chicot

Ultima oara a fost editat de mucoasa (2011-09-09 08:38:10)


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#1818 2011-09-09 08:39:46

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

am uitat sa va zic ieri.al meu mi-a luat deja un cadou de ziua mea.o camera de filmat.ca ne lipsea smile si a facut rost de ea.nu chiar noua,da buna.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1819 2011-09-09 08:40:24

far_away
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-06-28
Mesaje: 3650

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

neata fete puss
ce faceti voi?
eu am fost ieri la medic, foliculii mei au crescut, cel mai mare avea 18mm si celalalt 17 hjarta
mi-a facut brevactid 5000 ca sa se sparga si mi-a zis ca cel mai probabil se vor sparge diseara sau maine dimineata smile
nu-mi vine sa cred ca am ovulatie in z 13 smile
merg sa citesc ce ati mai facut puss


My Ovulation Chart sjuk
hjarta mami de Andrei

Offline

 

#1820 2011-09-09 08:41:35

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

faruc,neata puss luna asta sigur e bebe goodluck

plec sa ma pregatesc.vorbim mai tarziu wave

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2011-09-09 08:42:43)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1821 2011-09-09 08:48:00

tya
Hero member
Inregistrat: 2011-09-04
Mesaje: 2546

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

neata fetele puss multumesc fetelor pentru gandurile bune sonia, muco, dirida, madalyna pusspusspuss
multumesc mult dirida pentru incurajari puss tu ai facut si biopsie sau doar colposcopie? m-am mai linistit eu un picutz ca mai am cateva zile pana fac si ma voi stresa atunci chicot
sa inteleg ca tie ti-a iesit bine colposcopia, nu?
pupicei pusspusspusspuss

LE: dirida la ce spital ai facut tu colposcopia? la elena doamna?

Ultima oara a fost editat de tya (2011-09-09 08:50:35)


Si daca nu ma mai tin picioarele voi merge si in maini sa imi traiesc visul hjarta
http://www.fertilityfriend.com/home/3aa469

Offline

 

#1822 2011-09-09 08:49:25

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

sonia sa stapaniti sanatosi camera happydance  puss  cand e ziua ta? big_smile
faruc puss felicitari dance  deci diseara  patfierbinte  patfierbinte  majoreta  sa iasa cu gemeni chicot
tya puss


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#1823 2011-09-09 08:55:12

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

far, bravo, o sa venim amandoua cu gemenasi big_smile

eram doar curioasa, ca am intrebat zielle astea. Tie ti-a dat arefam de inainte de ovulatie?

tya, da, a iesit bine. am facut la Cuza Voda.


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#1824 2011-09-09 08:56:45

tya
Hero member
Inregistrat: 2011-09-04
Mesaje: 2546

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-53

aaaa....ai zis o data ca ai fost internata la elena doamna, de asta am intrebat; eu acolo voi face, ca acolo e medicul la care merg eu ....


Si daca nu ma mai tin picioarele voi merge si in maini sa imi traiesc visul hjarta
http://www.fertilityfriend.com/home/3aa469

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.