homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Oare sunt insarcinata?


#1 2011-09-04 21:37:37

angels22
New member
Inregistrat: 2011-09-04
Mesaje: 20

oare sunt insarcinata?

buna ziua tuturor!
sunt noua pe acest forum, dar am o nelamurire si sper sa ma ajutati voi.
m-am mutat cu prietenul meu de 2 ani jumate, si in tot acest timp am avut contacte sexuale neprotejate,ma fereste prietenul meu dar luna asta simt ca este ceva in neregula cu mine, adica am de vreo 2 saptamani stari de voma, ameteli, somnolenta, nu mai pot sa mai suport mirosul de tigara. tin sa precizez ca ultima menstruatie am avut-o pe 3 august si s-a terminat pe 9 august. acum mi-a venit pe data de 2 septembrie, dar a inceput cu o scurgere maronie, cateva picaturi, prima zi, iar azi e rosu, dar inspre roz cu cateva cheaguri, si e la fel de putin imi curge numai cand merg la toaleta, si am dureri in jurul buricului si stari de voma,ma simt si balonata iar dureri de sani nu am deloc,ii simt doar umflati si grei voi credeti ca poate fi vorba de o sarcina si sa imi fi venit ciclul peste sarcina. v-as ramane recunoscatoare daca m-ati ajuta cu o parere celor care a-ti trecut prin asta. va multumesc

Offline

 



#2 2011-09-04 21:48:48

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: oare sunt insarcinata?

Metoda contraceptiva pe care o folositi nu e deloooooc sigura,in primul rand nu te protejeaza de BTS(bine,poate v-ati facut analizele inainte si sunteti siguri unul de celalt;insa nu e un detaliu care trebuie omis) si in al2lea rand nu te protejeaza de sarcina. Un test de sarcina ai facut? E inutil sa te intreb cat timp a trecut de la ultimul contact neprotejat,din moment ce spui ca de 2 ani faceti asa si probabil aveti si o viata sexuala activa.
Deci un test de sarcina si eventual o vizita la medicul ginecolog daca o sa ai dubii upa testul de sarcina.
Si neaparat,folositi alta metoda contraceptiva,la sfatul medicului.

Si ca sa iti raspund la intrebarea principala:da,sunt sanse ff mari sa fii insarcinata.

Offline

 

#3 2011-09-04 22:13:05

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: oare sunt insarcinata?

topic inchis. E suficient sa postezi o singura data


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.