homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Am o problema ! Help me-2


#20 2011-09-19 21:26:16

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Am o problema ! Help me

Mocaboss, ma repet, insarcinata nu are cum sa ramana de la sex anal. La faza cu boala nu iti pot spune sigur pentru ca e destul de riscant. Asa cum spunea cineva mai sus, chestia presupune o oarecare igiena. Pe acest forum sunt de parere ca gasesti o groaza de informatii despre toate felurile de sex. Cititi amandoi inainte sa mai incercati ceva si reveniti cu intrebari la ce nu sunteti lamuriti. Mult succes!!


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 



#21 2011-09-19 21:27:35

Mocaboss
New member
Inregistrat: 2011-08-13
Mesaje: 17

Re: Am o problema ! Help me

Ok dar macar raspundemi la atata " Ajung la spital sau nu " ca is stresat foarte rau rau rau

Offline

 

#22 2011-09-19 21:31:26

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Am o problema ! Help me

Cel mai probabil nu. Sigur, sigur ti-am spus ca nu am de unde sa stiu. Si daca ajungi la spital ce? Ti-e asa frica de doctori? tongue  Mergi, te tratezi, rezolvi problema si te-ai ales cu o experienta din care ai invatat ca cel mai bine, daca vrei sa faci sex anal, e sa folosesti un prezervativ si niste lubrefiant wink . Mult succes!! tummenupp

"raspundemi"= raspunde-mi smile

Ultima oara a fost editat de x_ynna (2011-09-19 21:31:57)


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#23 2011-09-19 21:37:35

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Am o problema ! Help me

terminati cu discutiile inutile si cu offtopicul


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#24 2011-09-19 21:37:46

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Am o problema ! Help me

poti sa iei anumite bacterii ... nu este recomandat sa faci sex anal fara prezervativ deoarece te poti imbolnavi de nenumarate boli ...

in afara de asta este de ajuns sa deschizi un singur topic legat de acest subiect. citeste regulamentul forumului.iti poti lua warn pt postari multiple.



In primul rand, bolile cu transmitere sexuala pot fi contactate si prin sex anal. Ba mai mult, unele se transmit mai usor prin sex anal. Astfel, prin sex anal se pot transmite HIV, hepatita A, hepatita C, HPV, Escherichia coli, Chlamydia , herpes genital, gonoree si multe alte boli cu transmitere sexuala.Chiar daca penetrarea anala nu poate determina aparitia unei sarcini, in cazul eliminarii spermei din anus si intrarea in contact cu vaginul, poate determina patrunderea spermatozoizilor in uter si migrarea catre ovul cu fecundarea lui.


mportanta igienei

Trebuie sa recunoastem ca orificiul anal nu este chiar cea mai igienica parte a corpului uman. Sexul anal este ceva ce oamenii au descoperit pe parcursul existentei lor, nicidecum ceva natural. Revenind la orificiul anal, trebuie sa spunem ca acesta este incarcat cu bacterii, iar acest lucru este foarte periculos daca nu avem o igiena maxima. Nu incercati niciodata o penetrare vaginala imediat dupa una anala, fara a face dus inainte. Curatati-va mainile, jucariile sexuale, penisul si toate ?lucrurile? implicate. Dusul nu trebuie sa lipseasca nici dupa ce actul s-a consumat.

Va puteti reduce expunerea la bacterii atunci cand folositi prezervativ in timpul penetrarii anale. Chiar daca va sunteti fideli unul celuilalt, prezervativul este esential atunci cand vine vorba de sex anal.


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2011-09-19 21:38:45

dudu.f
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 1863

Re: Am o problema ! Help me

E mai interesant topicul asa ca cel din discutii diverse.
ynna 'joaca' la categoria 22(ani) ..oare sumire la ce categorie e?

offtopic
Propun deschiderea unei sectiuni pe forum: "Dispute personale" si la descriere: "Paine si circ"

Ultima oara a fost editat de dudu.f (2011-09-19 21:43:21)


“Happiness is when what you think, what you say, and what you do are in harmony.” - Gandhi

Offline

 

#26 2011-09-19 21:39:05

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Am o problema ! Help me

si mocaboss ai ban pana te mai racoresti si iti trece cheful de deschis topicuri


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#27 2011-09-19 21:40:57

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Am o problema ! Help me

eu nici nu mai stiu in ce parte sa ii raspund ...


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.