homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Menstruatie prelungita


#1 2011-09-29 17:15:16

simona933
New member
Inregistrat: 2011-02-01
Mesaje: 16

Menstruatie prelungita

Buna, am 19 ani si mi`am inceput viata sexuala acum 10 luni. Am luat anticonceptionale ca sa fiu sigura ca nu raman insarcinata. Dar problema e ca le`am luat intrerupt, am luat prin februarie 2 luni, apoi le`am intrerupt, apoi am mai luat prin iulie o luna, iar le`am intrerupt si acum am inceput sa iau iar, sunt la a 11a pastila. Am luat prima pastila in a doua zi de menstruatie, dar pana acum nu mi`a mai trecut menstruatia, deci de 12 zile ma tot tine, nu imi curge abundent dar imi curge si are si un miros putin urat. Nu stiu ce sa fac, va rog sa ma ajutati cu un sfat ceva, stiu ca am gresit ca nu le`am luat continuu, dar acum nu mai pot da timpul inapoi. Orice sfat e bine venit.

Offline

 



#2 2011-09-29 22:55:52

mihaela2289
Hero member
Inregistrat: 2006-09-18
Mesaje: 2945

Re: Menstruatie prelungita

continua sa le iei.. asta e singurul sfat care ti-l pot da. e bine ca stii ca le-ai luat haotic si te-ai dat peste cap, acum asteapta sa treaca spottingul si ia-le si tu o perioada mai lunga sau renunta definitiv
sper totusi ca le iei macar la recomanarea medicului


www.specialitaticulinare.blogspot.com - Super chec marmorat, neinecacios si simplu de facut!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.