homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Buna


#1 2011-10-18 12:20:58

beatriceeeeee
Membru
Inregistrat: 2011-10-18
Mesaje: 4

buna

buna ziua as vrea sa aflu si eu daca as putea fi insarcinata..... pe 14 octobrie am avut un act sexual protejat cu prietenul meu dar sa rupt prezervativul si imediat am luat postinor2 insa pe data de 15 era data cand trebuia sami vina menstra dar deja mia intarziat 4 zile ar trebui sa ma gandesc la o sarcina sau este de la postinor si in cat timp ar trebui sa-mi vina menstruatia? va rog raspundetimi!

Offline

 



#2 2011-10-18 14:09:14

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: buna

pastila de a doua zi te deregleaza hormonal deci este foarte probabil ca intarzierea sa fie din cauza asta. nu cred ca am auzit vreodata de cineva careia sa-i fii venit normal dupa contraceptia de urgenta. daca ai administrat-o corect, prima pastila cat mai curand dupa act, in maxim 72 de ore, iar a doua la 12 ore dupa, nu ai de ce sa-ti faci griji. iar daca prezervativul s-a rupt inainte de ejaculare cu atat mai putin. peste 3 saptamani poti sa faci si un test sa fii 100% sigura, pana atunci eu zic sa nu te stresezi daca ai luat corect postinorul. rabdare si sa ne anunti cand vine smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.