homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sangerari intre menstre


#1 2011-10-21 19:35:21

anka.babydoll
Membru
Inregistrat: 2011-10-21
Mesaje: 3

sangerari intre menstre

buna seara. am si eu o problema: am inceput sa i-au anticonceptionale acum vreo 5-6 ani. prima doctorita mi-a recomandat loete, dar dupa 2 luni de tatonare,am renuntat la ele pt ca ma simteam f rau. am inceput sa i-au diane 35, si am luat fara probleme vreo 3 ani si ceva. apoi, intruna din pauze, am discutat cu un medic de la planning, care mi-a recomandat marvelon, sugerand ca diane35 aveau o doza mult prea mare, si ca nu sunt foarte recomandate ca si protectie. am luat cateva luni marvelon, timp in care am inceput sa am sangerari intre menstre. am fost din nou la doctor, care mi-a spus ca am gresit ca am schimbat diane35 pe marvelon, si ca ar fi bine sa incerc novinette. problema a persistat, asa ca m-am enervat si am schimbat si doctorul. noul doctor mi-a recomandat artitia, pe care le-am luat, fara rezultat; apoi am trecut pe yasmine. acum i-au yasmine de 2 luni, dar nu vad nici o imbunatatire. extra mi-a dat si etamsilat fiole, si acestea fara nici un rezultat. nu mai stiu ce sa fac, si cu ce doctor sa mai vorbesc. mi-am facut toate analizele posibile, si nu rezulta din nici una ceva care sa duca la aceste simptome. practic, am doua menstruatii pe luna. din cele 4 saptamani ale unei luni, eu 2 sapt...am probleme... singura diferenta intre mentruatia normala si cea anormala e ca nu am dureri, nu sunt balonata, si sangele e in unele zile pur...ca si cum te-ai taia la deget, iar in unele zile doar maroniu. voi ce credeti? ce ar trebui sa fac? doctoressa...help me pls

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.