homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57-108


#2034 2011-12-03 16:42:30

dea_dea
Sr. member
Inregistrat: 2010-08-20
Mesaje: 1757

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

puss puss puss

Am intrat sa va pupacesc! Sunt prin zona.....iar muncesc de acasa! Pana luni trebuie sa termin...iar inchidere de luna iar toata harababura din tara asta! Ca fara lunare nu se poate....

Da oricum...sunt pe aici!


http://www.fertilityfriend.com/home/30bc6a
O minune creste in burtica la mami!Sunt cea mai fericita!
bebe 38+

Offline

 



#2035 2011-12-03 16:42:34

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Gata treburile gospodaresti!  happy

haideti sa ne inveselim putin si sa cititi acest articol! chicot

"Sunteti pregatiti sa aveti copii?

1. Pentru a avea o idee despre cum va veti petrece serile, intre orele 17h si 22h parcurgeti in lung si in lat sufrageria purtand in brate un sac umed care cantareste intre 4 si 6 kg. La ora 22h lasati sacul, reglati desteptatorul la 00h00 si mergeti la culcare. La miezul noptii, treziti-va si parcurgeti din nou sufrageria purtand sacul timp de o ora. Reglati desteptatorul la ora 3h00. Imposibil sa mai adormiti, evident,
asa ca treziti-va la ora 2h00 si serviti-va ceva de baut. Intoarcerea in pat la 2h45. Cand suna desteptatorul, un sfert de ora mai tarziu, trezirea! Cantati cantecele de leagan pana la ora 4h00. Reglati desteptatorul la 5h00. Treziti-va si preparati micul dejun. Mentineti acest ritm timp de 5 ani...fara sa va pierdeti buna dispozitie!

... 2. Goliti un pepene si practicati in mijloc o gaura de talia unei mingi de golf. Suspendati-l de tavan cu o sfoara si balansati-l de la stanga la dreapta. Dintr-o farfurie cu supa (foarte lichida) incercati sa hraniti "pepenele" (care e in miscare), jucandu-va de-a avionul cu o lingurita. Continuati exercitiul pana cand farfuria e pe jumatate golita, varsati restul... pe genunchii dvs...bravo! acum stiti sa hraniti un bebelus! Pentru a avea o idee despre ceea ce se va intampla cand va incepe sa mearga, etalati dulceata pe canapea si pe perdele,
disimulati un pic de peste congelat in spatele televizorului si lasati-l acolo timp de o luna sau doua...

3. Imbracatul celor mici nu e chiar o formalitate. Incepeti prin a
cumpara o caracatita si o plasa pentru peste. Incercati sa introduceti caracatita in plasa. Timp prevazut: toata dimineata.

4. Nu sperati ca veti mai avea o masina curata si stralucitoare ca in ziua cand ati cumparat-o. Cumparati o inghetata de vanilie si uitati-o in cutia de pe bord. Introduceti o moneda in casetofon (sau CD player). Sfaramati un pachet de biscuti sau de ciocolata pe scaunele din spate.
In final, zgariati fiecare portiera cu un cui. Perfect!

5. Mergeti la supermarket insotiti de ceva care se apropie cel mai mult de un copil mic: o capra adulta de preferinta. Daca intentionati sa aveti mai multi copii, folositi mai multe capre. Faceti cumparaturile fara sa le scapati din ochi si platiti fara comentarii tot ceea ce au distrus.

6. Repetati de cel putin 5 ori tot ceea ce spuneti.

7. O ultima recomandare: inainte de a face copii, vizitati-va prietenii care au deja. Criticati din plin metoda lor de educatie, lipsa lor de rabdare sau de autoritate. Permiteti-va sa le dati sfaturi asupra orei de culcare, olitei, lipsa bunelor maniere la masa etc. Intr-un cuvant: ajutati-i sa-si rezolve problemele si, in acelasi timp, profitati bine de situatie: este ultima oara cand detineti solutiile."


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#2036 2011-12-03 16:51:52

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

atipii cateva minute cred.da mai statui in pat.

dea puss spor!

raveca,inainte mi-era groaza de ce scrisesi tu,acum as plimba sacu incontinuu.iar ultimul punct l-am pus in practica.acum nu mai simt nevoia.nu vreau decat un pui al meu.si-atat.fara sa mai dau vreun sfat,fara sa vizitez,fara nimic...

il astept pe-al meu sa se trezeasca si iesim sa imi iau demachiant si ceva sa isi faca sandwichuri,ca daca o pleca cine stie cand vine.sper doar sa vina pana maine seara la 9,10,ca luni la prima ora trebuie sa ne trezim sa o luam din loc.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2037 2011-12-03 16:51:58

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Buna  fetelor

Sonia puss imi pare rau ca sunt atat de costisitoare analizele pe care trebie sa le faci, sper sa iasa bune si sa va reveniti financiar.  Parerea mea este ca sunt importante mai ales ca voi incercati sa faceti un copil de atata timp fara rezultate si fara motive cunoscute dij cauza carora intarzie sa apara...poate asa veti depista si problema nustiu

Mada puss ce gest frumos din partea surorilor tale

Maya puss imi pare rau ca treci prin astfel de momente triste kram kram kram nu am cuvinte sad

Atat de mult sper pentru fetele care fac in scurt timp FIV si IA rugaciune    Si pentru celelalte, care incercam luna de luna rugaciune

Va pup pe toate puss puss puss puss


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#2038 2011-12-03 16:57:43

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

hello fetelor.
daca aveti idee...am facut vreo prostie ca m-am vopsit azi? nu stiu daca am ovulat inca si am avut doar 2 contacte pana acum. stiu ca nu se recomanda vopsitul in timpul sarcinii, insa ma gandesc ca in perioada asta (cu 1 contact in preajma presupusei ovulatii) nu are ce dauna, nu? sau ma insel?
sonia  goodluck la spermo sotului. mergi sa-ti vezi sora. stiu ca e aiurea sa imprumuti insa daca ea prefera sa va dea niste banuti drept cadou in loc sa va ia ceva ce nu aveti nevoie acum, foarte frumos din partea ei. ma bucur ca poate sa va ajute cat de cat
mada or sa vina si zile mai bune. e greu cu banii in ziua de azi. in unele momente, oricat de greu ar fi, trebuie sa acceptam ajutorul celor din familie. bine ca exista si pot ajuta cat de cat.
mayya  kram vine bebe si la tine si atunci o sa vrei sa urli de bucurie  puss e bine ca te-ai descarcat. ia pregateste un film si ceva gustare sa petreci timpul linistita cu sotul
almi, place de tine ca esti cam ca mine. bine ca eu inca nu am trecut prin cine stie ce greutati insa incerc mereu sa fiu cu zambetul pe buze si sa raman optimista. cad o zi si apoi imi vad de drum
bmiha  goodluck  sa ai si tu puiul tau
dea spor la munca
raveca  chicot
elena puss
eu astept sa faca sotzoi niste burgeri si ne relaxam.
pup restul fetelor


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2039 2011-12-03 16:58:28

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

elena,multumim puss o sa fac toate investigatiile de pe lista.luni facem ce ne-am programat si pana in craciun mai facem un drum sa le facem pe toate.

green,multumesc puss o sa merg la craiova,da nu in ajun.vreau sa imi fac bradul meu mai devreme si vreau sa stau cu al meu.atat.doar eu cu el,la noi acasa,cu bradutul nostru.chiar daca mogaldeata lipseste,ceea e cel mai sfasietor pt mine,dar macar sunt acasa la mine,sub luminitile mele,cu speranta mea,cu rugaciunea ca la anu nu o sa mai fim 2.asa cum i-am zis si dr-speram ca de acest craciun sa fim 3...da nu s-a putut.asta e.al 2 lea craciun.da la anu vom fi 3 hjarta

nu cred sa afecteze vopseaua.

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2011-12-03 17:03:04)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2040 2011-12-03 17:00:27

dea_dea
Sr. member
Inregistrat: 2010-08-20
Mesaje: 1757

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Sonia kram ai dreptate! Sper din suflet sa se intoarca sotul tau la timp si sa puteti ajunge luni! Iti urez tot binele din lume si sper ca totul sa se rezolve printr-un bebe in burtica cat mai curand! Te imbratisez cu mare drag! kram

Elena kram Sper ca Dumnezeu va va rasplatesca rabdarea cat mai repede tuturor,atat fetelor care se pregatesc pt FIV sau IA! Numai Dumnezeu stie cat de tare imi doresc sa aveti si voi bebele vostru..... rugaciune Mai mult nu pot spune...pt ca nu am uitat nici eu prin cate am trecut si cat am asteptat acest moment!

Green multumesc! puss

Ultima oara a fost editat de dea_dea (2011-12-03 17:01:47)


http://www.fertilityfriend.com/home/30bc6a
O minune creste in burtica la mami!Sunt cea mai fericita!
bebe 38+

Offline

 

#2041 2011-12-03 17:06:01

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Salutare....Ma numesc Eveline si va citesc de vreo saptamana.Evident nu am avut rabdare sa citesc tot. E impresionant cat de multa empatie aratati unele fata de altele. Bravo celor care le stau la dispozitie cu sfaturi femeilor care sunt sau la inceput de drum, sau mai putin informate.
Sonia, nu renunta la analizelele pe care le poti face gratuit. Nu doar ca ai dreptul la ele. Dar e si o diferenta foarte mare financiara de care nu cred ca e momentul sa te lipsesti. Si bunastarea psihica si fizica are multa legatura cu echilibrul financiar. Si tu ai nevoie acum de bunastare din toate punctele de vedere. Succes luni si mai ales succes la rezultate.
Mayya incearca sa te bucuri pentru ea. Stiu ca e greu, am trecut si eu prin ceea ce treci acum. Dar singura care poate sa te ridice din groapa sentimentala esti tu insuti....Cat despre plans, felicitari. Este cea mai buna terapie.


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#2042 2011-12-03 17:06:16

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

multumesc mult,dea puss nu cred ca se uita momentele de durere si asteptare.nu o sa uit niciodata.da cand imi voi mangaia burtica si apoi imi voi strange puiul in brate,toate durerile,toata furia,toate lacrimile planse si neplanse se vor risipi.atunci voi sti ca incepe viata mea,viata mea implinita cu sotul meu si copilasul meu mult iubit si asteptat.asa de departe mi se par momentele alea,da tot ce pot sa fac e sa ma rog sa le apuc si eu.

sa nu uitam totusi-69 happy

eveline,buna.multumesc.esti aspiranta?

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2011-12-03 17:08:33)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2043 2011-12-03 17:16:14

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Da Sonia, sunt aspiranta.


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#2044 2011-12-03 17:16:34

dea_dea
Sr. member
Inregistrat: 2010-08-20
Mesaje: 1757

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Sonia puss nu ai pt ce! Astfel de momente nu se uita tocmai repede! iti doresc sa te ajute Dumnezeu in drumul tau catre bebe! rugaciune
Si da...... 69  trombon trombon  trombon

Bine ai venit Eveline! Daca esti aspiranta iti doresc si tie sa stai cat mai putin aici! goodluck

Ultima oara a fost editat de dea_dea (2011-12-03 17:17:42)


http://www.fertilityfriend.com/home/30bc6a
O minune creste in burtica la mami!Sunt cea mai fericita!
bebe 38+

Offline

 

#2045 2011-12-03 17:17:16

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

mult succes,eveline goodluck incerci demult?

multumesc din suflet,dea puss


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2046 2011-12-03 17:22:52

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

bang De vreo patru ani Sonia. Pe cale naturala. De vreo sase luni cu asistenta medicala. Pana acum nu stiu decat ca am SOMP. Urmez un tratament in urma dozarilor hormonale. Daca se dovedeste ca e singura problema ar trebui sa scap repede de pe aici. rugaciune


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#2047 2011-12-03 17:24:52

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

nu stiu ce inseamna SOMP cesafac  e vreun hormon?cati ani ai?


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2048 2011-12-03 17:25:35

daenarys
Vizitator

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

sonia,sindromul ovarelor micropolichistice

buna fetelor puss

 

#2049 2011-12-03 17:26:44

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

dae,buna puss mersi.nu stiu prescurtaile astea




melodia care ma descrie cel mai bine in asemenea momente...

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2011-12-03 17:37:25)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2050 2011-12-03 17:36:32

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

24 am sonia...
SOMP = sindromul ovarelor micropolichistice.

Ultima oara a fost editat de Hellstorm (2011-12-03 17:37:48)


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#2051 2011-12-03 17:37:35

dea_dea
Sr. member
Inregistrat: 2010-08-20
Mesaje: 1757

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Daenarys puss

Eveline...multi inainte!


http://www.fertilityfriend.com/home/30bc6a
O minune creste in burtica la mami!Sunt cea mai fericita!
bebe 38+

Offline

 

#2052 2011-12-03 17:38:26

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

eveline,esti tanara.vrei sa fii mamica tanara.ce frumos! hjarta

eu am stat ca proasta pana la varsta asta...


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.