homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57-115


#2167 2011-12-04 20:03:00

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Angel, cred  drool  eu nu am,  dar am auzit ca mancarea iese delicioasa  drool


.

Offline

 



#2168 2011-12-04 20:06:50

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

eu am luat-o asta vara cand am fost in romania, cand am luat si ceaunul lol
dar abia acum m-am hotarat sa o incerc


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#2169 2011-12-04 20:10:02

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

angelus,imi raspunde din spate neutral

miku par

ce de bunatati drool

noi mancaram,acum merg sa ma usuc si pat.

nu stiu maine seara cand intru,sa vedem cand om  ajunge.

va pup.noapte buna puss


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2170 2011-12-04 20:13:10

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Sonia , ufff , puss sa treaca durerea, iar ziua de maine sa fie cu noroc
somnic pufos

ies si eu , merg langa sot la tv , vise placute tuturor


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#2171 2011-12-04 20:15:06

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

cred ca investesc si eu intr-o asemenea oala  big_smile

Soniuc, succes! si nu uita spirala lucreaza pt voi  kram  somn usor!

pup foca de noapte buna  puss si puiutul din piscina  puss  par

Ultima oara a fost editat de mikado (2011-12-04 20:17:44)


.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2172 2011-12-04 20:22:19

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Gata, am vazut si luminitele. Nu pot spune ca m-au impresionat f tare...dar ma rog...sunt ok. Era o aglomeratie...mama mama!

Sonia drum bun maine si succes la analize! puss

Si eu folosesc vasul roman la sarmale. Ies f bune. Numai ca mi se pare ca se fac greu, plus ca inainte de a-l folosi trebuie tinut in apa si dureaza cam mult.


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#2173 2011-12-04 20:45:54

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Maya, Mada, Sonia, Geo va confisc tristetea!  va imbratisez cu draga si va trimit pupici optimisti,  plini de speranta  puss  puss  puss  puss  kram

Any  kram  ar fi frumi sa ne intalnim  rock 

Geo  puss  n-am reusit sa te sun  bang  maine tot dupa ora 20 te gasesc? La multi ani de sf. Andrei !!!!  buga  buga  buga  buei, eu nu am in cap decta bunea georgeta...vai de capul meu  dumbom

bumbi, hell, bine ati venit! va doresc sedere cat mai scurta la aspirante  goodluck 

Onutza puss normal ca eu  chicot  S in bucatarie are 2 maini stangi  lol

va pup pe toate  puss

Ultima oara a fost editat de mikado (2011-12-04 20:52:06)


.

Offline

 

#2174 2011-12-04 21:00:54

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

wave
Sonia puss multa bafta maine. o sa stam intr-o spirala toata ziua. somn usor kram
Muco puss Onutza puss sunteti niste dragutze
Mika puss ce de bunatati ai gatit. n-ai mai pus poze la papa bun. multumim pt pupici optimisti puss
Angel puss si eu gatesc sarmalele in vas roman. ma bucur ca esti bine, saptamana viitoare intri in 39+, dar mai ai timp forgetit  visslar

Raveca, Hellstorm sa stiti ca fiecare dintre noi are momente in care se simte mai trist, mai pesimist, mai lipsit de putere...daca in fata familiei ne mai abtinem ca sa nu-i ingrijoram, pe forum ne mai 'vaitam' si noi fara sa devenim patetice si fara sa cerem compatimire, doar intelegere. daca avem un astfel de moment nu inseamna ca nu suntem recunoscatori pt ceea ce avem si iubim. e o perioada mai de suflet si mie mi se normal sa simt ca ceva lipseste din sufletul meu si dupa alte 2 craciunuri in care am sperat ca "asta e ultimul fara bebe", anul asta nu mai curaj sa sper...atata tot. optimismul va reveni candva, cu siguranta!

va pup, noapte buna

Offline

 

#2175 2011-12-04 21:09:00

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Madu  kram  n-am aparatul acasa  sad  a ramas la prietenii nostri...da, n-am actualizat papa bun, ultima oara am postat la retete in imagini. somn usor  kram

eu prefer sa nu zic nimic, desi am sufletul trist...cu problema mea si sansele fiv-ului sunt reduse supa  forgetit  in fine, eu cred ca aici, nimeni nu cerseste compatimire  forgetit

Ultima oara a fost editat de mikado (2011-12-04 21:10:01)


.

Offline

 

#2176 2011-12-04 21:36:13

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Madalyna, cred ca nu s-a inteles exact ce am vrut sa zic si sincer imi pare rau.
Scopul meu a fost sa scot putin fetele din starea de tristete si sa le insuflu putina incredere. Mie una imi face mult mai bine ca atunci cand sunt trista, cineva sa incerce sa ma inveseleasca si nu sa inceapa sa planga mai rau decat o fac eu.
Nu zic ca nu e greu sa traim si acest Craciun fara bebe, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ii facem sa sufere si pe cei de langa noi. Cred ca ar trebui sa ne gandim si la ei, la dorintele lor...pt ca in ritmul asta uitam sa fim sotii, copii, surori si asa mai departe.


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#2177 2011-12-04 22:50:40

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

buna seara pusspuss

georgi puss sper ca ai avut parte de o plimbare frumoasa. o saptamana usoara la munca!

dea si bebe pusspuss o seara frumoasa!

any si bebe pusspuss ce film ati vazut?

raveca puss imi pare rau ca nu ai avut parte de un spectacol frumos de luminite. daca nici in bucuresti nu e frumos, nu-ti poti imagina ce e intr-un orasel chicot

hellstorm imi pare rau ca esti atat de departe de casa, si ca sotul nu e langa tine

bumbi poate ai ovulat mai tarziu si a fost prea devreme pt test, mai ales ca tu stii perioada fertila cam cand a fost, nu ziua in care ai ovulat. daca iti intarzie inca vreo 2-3 zile repeta testul, dar cauta unul bun care sigur nu da gres

mika
puss ce faci, cum se mai simte sotul?
drool drool ce de bunatati ai gatit azi. noi de maine vrem sa tinem post pana vineri si sa mergem la preot, deja ma gandesc ce voi pregati ca sa se sature si al meu

angel si bebe pusspuss bine ca ai aparut, ca deja intrasem la banuieli tongue. frumos programul de azi, ce bine ca de acum o sa pot lenevi si eu o zi intreaga cu sotul
drool  drool sarmale... preferatele mele!
somnic dulce la amandoua!

sonia puss drum bun maine si sa te intorci numai cu vesti bune. si neaparat mai optimista! tin pumnii sa fie totul bine, sunt alaturi de tine! par goodluck  goodluck

mada puss somn dulce

mada, mika aici nimeni nu va compatimeste, sa fie clar! mi se pare normal sa va spuneti off-urile si aici sa gasiti intelegere, de asta e topicul asta si tocmai de asta am devenit atat de unite toate! eu tot ce pot face e sa va spun o vorba buna, de incurajare si sa ma rog la DD sa va binecuvanteze burtica la fiecare din voi kram kram


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#2178 2011-12-04 23:08:23

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

mada nu era vorba de compatimire. Si normal ca aveti voie sa fiti triste. Nici nu a zis nimeni sa sariti in sus ca nu sarim nici noi. E doar dorinta de a va ajuta sa treceti mai usor peste ce treceti. Revin cu afirmatia facuta mai devreme. Eu spun ce m-a ajutat si ma ajuta pe mine. Asta nu inseamna ca este universal valabil si nici ca sar in sus de fericire ca nu am bb. Doar ca incerc sa trec peste situatiile grele tocami ca sa MA simt pregatita si puternica pentru lupta pe care o am mai departe de dus.
Cat despre Craciun....Eu nu il sarbatoresc de mult tocami pentru ca imi creaza mai multa suferinta decat bucurie, insa nu uit niciodata sa fac vizite alor mei inainte sau imediat dupa Craciun....Asa fac eu, insa cred ca fiecare dintre noi simpte cel mai bine cum e potrivit pentru ea...

Ultima oara a fost editat de Hellstorm (2011-12-04 23:14:13)


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#2179 2011-12-04 23:09:44

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

onutza puss  S este bine, inca se recupereaza  smile
a, pai tocmai asta spuneam ca eu niciodata n-am simtit ca m-ar compatimi cineva  forgetit  apai io mi-am spus off-urile aici, pentru ca v-am simtit aproape si orice vorba buna/incurajare conteaza kram  mai ales ca ne cunoastem de ceva timp wink  eu sunt deja veterana  lol
acum nah, si aici, ca si in viata reala mai exista si neintelegeri, important este sa stim sa trecem peste  wink

Ultima oara a fost editat de mikado (2011-12-04 23:16:24)


.

Offline

 

#2180 2011-12-04 23:13:48

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Hello  wave
Ne-am intors de la intalnirea cu colegii, am fost oarecum in centrul atentiei, colegii nu intelegeau cum de ne-am casatorit asa devreme si ne puneau tot felul de intrebari  dumbom  Si ne ziceau toti sa nu ne gandim la copii decat peste vreo 10ani  spranceana  da, sigur

bumbi, daca ti-a intarziat menstruatia si testul a iesit negativ...cel mai probabil este negativ (99% dupa studiile clinice)...dar cunosc cazuri in care s-a pozitivat mai tarziu

Mika puss

Angel puss se pot face si sarmale in vasul roman? eu pt vasul asta stiu o singura reteta : carne+ cartofi+ ceapa+smantana  nustiu


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#2181 2011-12-04 23:18:04

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Raveca puss Hellstorm puss
eu chiar am spus ca aici ne 'vaitam' ca sa nu ingrijoram familia. de unde reiese ca stim sa fim si sotii, surori etc.
in fine, poate am inteles eu gresit, doar ca aici chiar ma descarc de multe ori si in acelasi timp in viata reala ca sa zic asa nu ingrijorez pe nimeni cu tristetea mea...
onutza puss  teiubesc
mika puss kram
elena puss

acum chiar fug la culcare, pe maine

Offline

 

#2182 2011-12-04 23:22:24

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Mada, imi cer scuze dar eu nu am afirmat ca nu v-ati implini indatoririle fata de familie sau ca nu ii iubiti...


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#2183 2011-12-04 23:23:01

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Mada kram somn usor !


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#2184 2011-12-04 23:25:21

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

kapitulation

onutza, mada,  somn usor!  puss

elena puss  cainii latra,  ursul trece  forgetit voi  patfierbinte  spermatozoid  gravida


.

Offline

 

#2185 2011-12-04 23:26:53

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

mika normal ca orice ar fi important e sa stim sa trecem peste neintelegeri wink

mada teiubesc. somn dulce! puss

elena puss ma bucur ca v-ati simtit bine. voi ziceti ca ei si faceti ca voi wink

Ultima oara a fost editat de Onutza23 (2011-12-04 23:28:17)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.