homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57-56


#1046 2011-11-24 22:56:58

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

sonia, normal ca poti merge si la o simpla discutie. poate iti mai da ceva analize de facut iar cand revii cu rezulatetele poti face eco par  hai, capul sus. va fi bine, ai sa vezi  puss


.

Offline

 



#1047 2011-11-24 23:00:26

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

multumesc ,miku puss asa ma ganisem si eu.ca fac analizele de mi le mai da.oricum decembrie si ianuarie cred ca nu fac IA.ca vin sarbatorile,cine mai sta sa ma monitorizeze pe mine?cred ca de-abia in februarie fac.as fi vrut anul asta.ca in feb sa fac alta daca nu reuseste.da Dumnezeu stie mai bine.va fi bine si pt noi rugaciune


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1048 2011-11-24 23:08:43

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

exact sonia, eu cred ca toate se vor intampla la timpul lor puss


.

Offline

 

#1049 2011-11-24 23:14:33

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

hello again! puss puss puss
am ajuns acasă și abia acum am reușit să mă liniștesc și să vă citesc.. am recuperat din urmă:

alaltăseară am ieșit pentru că a trebuit să ne vedem cu niște prieteni și n-am apucat să vă anunț..

Onutza23 a scris:

almi puss sunt total de acord cu ce ai spus legat de doctori, noi ii platim iar ei ar trebui sa ne asculte si pe noi, daca cer ceva sa-mi dea
goodluck  goodluck  goodluck maine, sa te intorci cu vesti bune
ce tare al tau ca te epileaza, tre sa fac si eu cumva sa-l conving pe al meu

puss mă epilează fără comentarii lol altfel o să doarmă cu o maimuță rotfl2 glumesc! ideea e că el se mișcă mai repede (după cum am mai zis) și sunt gata mai repede big_smile

sonia30 a scris:

almisor puss sa fie bine maine goodluck si pt sotu tau!astept sa intri sa imi spui ce vesti ai rugaciune

puss

elena.plahatca a scris:

Almi puss nu cred ca am ovulat mai tarziu, si testele de ovulatie si temperatura indica aceeasi zi. Dar cum de te-a epilac C?  chicot  face practica pentru dupa IA pe care urmeaza sa o faceti tillfreds

puss tu știi mai bine c?nd ai ovulat tongue
ei.. probabil... nu vă g?ndiți fetelor că m-a epilat inghinal lol doar pe picioare retas

mayya06 a scris:

almi goodluck maine

puss

ieri ?nainte să plecăm nu am avut timp să intru la voi, așa că vă răspund acum:

mucoasa a scris:

almi puss multa bafta pt azi goodluck  goodluck  goodluck

angel_sweety a scris:

Almi puss mult noroc azi sa aveti rezultate bune

Onutza23 a scris:

almi puss tin pumnii sa fie totul bine  goodluck  goodluck  goodluck

sonia30 a scris:

almisor goodluck  rugaciune

madalyna7 a scris:

Almi  goodluck  goodluck  goodluck

green_fairy a scris:

almi hai cu vesti bune

cocof a scris:

Almi, muuuuuult succes astazi si sa fie asa cum ne-am inteles - cu depasiri de plan la gigei  goodluck  goodluck  goodluck

mikado a scris:

Almi par  kram  succes! tin pumnii si te astept cu vesti bune rugaciune

be_happy a scris:

Almi, bafta sa iasa ok analizele!

be_happy a scris:

Almi, tin pumnii sa fie totul ok

mayya06 a scris:

almi puss puss rugaciune rugaciune sa fie buna spermograma. Trebuie sa fie bine! iti tin pumnii si speram sa ne aduci numai vesti bune.

par  par  par  par par par par par par par par
?n primul r?nd vă mulțumesc din suflet pentru susținere și pentru g?ndurile bune.. mi-au dat lacrimile citind c?te urări de bine și c?tă susținere am de la voi.. contează enorm..
?n al doilea r?nd ?mi permit să păstrez toate astea pentru rezultatul/rezultatele pe care urmează să le primim..

mikado a scris:

Almi, nu zici nimic? trombon  trombon

ba da, la ora aia așteptam să intru ?n cabinetul lui Albu lol puss

acum ce am citit că mi s-a scris după ce am postat azi după-amiază:

gargarita a scris:

Almi, tinem pumnii!  goodluck

mulțumesc gărgă smile p?nă și eu ?ncep să-mi țin pumnii chicot

Onutza23 a scris:

almi ma bucur ca esti optimista, asa si trebuie. o sa te ajute si pe tine grizonatul sa ai un bebe. succes pe sapt viitoare la rezultate, rugaciune sa fie mult mai bune ca data trecuta!

puss sunt sigură că ne va ajuta ?n măsura ?n care poate și ?n măsura ?n care știința poate face față ?n ceea ce ne privește.. sper să fie niște rezultate măcar bunicele dacă nu bune..

be_happy a scris:

Almi, iti tin pumnii sa iasa analizele sotului mai bine decat data trecuta puss iti doresc forta si rabdare pana o sa ajungeti sa aveti puiul vostru.

puss mulțumesc.. sper să fie bine rugaciune

mikado a scris:

Almisor puss  par  bine sa s-a rezolvat si iti pot trimite pe mail. facem o spirala pt voi http://s.rimg.info/223f1da60863d70e01b3ea4730a14218.gif
ti-am zis eu ca dr. white e de milioane goodluck

puss lol mulțumesc pentru spirală.. sper să dea rezultate și ?n cazul nostru..
da, este extraordinar.. din punctul meu de vedere nu există cineva mai bun..

mucoasa a scris:

almi puss  puss suntem alaturi de tine kram
mika puss ma bag si eu la spirala pt almi rock

puss mulțumesc chicot

elena puss ?mi pare rău pentru ur?ți și pentru bunicul tău supa supa ..

green_fairy a scris:

almi  kram sper din suflet sa reusiti sa aveti puiul vostru. multa bafta la analize

puss și noi sperăm.. să fie! par

sonia30 a scris:

almisor puss sper ca esti bine.ma bucur ca esti optmista.imi dai si mie din optimismul si speranta ta.iti multumesc kram

puss sunt (sau ?ncerc să fiu) pe linia de plutire.. sinceră să fiu ?n momentul ăsta singurele care mă țin  pe linia de plutire sunt rugăciunile către Doamne Doamne și speranța..

și acum că sunt la laptop și pot scrie mai repede dec?t de pe telefon o să-mi exprim un pic părerea și sentimentele față de situația ?n care sunt/suntem acum (eu și C).. aseară am ieșit din cabinetul medicului și eram varză.. tot drumul de la cabinet p?nă la locul unde am fost cazați eu am condus și C spunea traseul pentru că eu am fost ?n stare doar să nu intru ?n mașina din față.. nu știu c?nd am ajuns.. ne-am plimbat puțin prin Cișmigiu ca să-mi ridice moralul.. săracul ?ncerca să mă ia cu discuții de genul ?uite țuca a scăzut nivelul apei (din lacul din Cișmigiu)?, ?e mișto să te plimbi vara pe aici doar că probabil te papă ț?nțarii?, ?c?nd am fost ?n armată veneam și pe aici ?n permisie? etc.. era haios ?ntr-un fel doar că pe mine mă măcinau alte g?nduri.. după ce am ajuns ?n apartament, v-am citit pe voi și apoi m-am culcat.. nici nu știu c?nd am adormit..
dimineață m-am trezit ceva mai optimistă dec?t m-am culcat aseară.. pe drum, c?nd ne ?ntorceam, am stat de vorbă și am discutat despre ?cel mai rău caz?.. și situația stă cam așa:
- dacă spermograma va ieși ok sau mai ok dec?t data trecută vom face IA sau FIV (?n funcție de ce ne va recomanda medicul) și ne vom ruga să fie bebe
- dacă spermograma va ieși la fel de proastă sau mai proastă ?nseamnă că tratamentul pe care l-a făcut din august p?nă acum poate să-l facă 10 ani de acum ?ncolo fără succes și cu siguranță este ceva genetic.. vom face cariotipul ca să avem confirmarea negru pe alb.. iar aici:
  - dacă cariotipul va ieși nasol ne vom lua adio de la bebele nostru și vom merge mai departe adopt?nd un suflețel.. C deja știe ce vrea: un bebe mic mic, de c?teva zile/săptăm?ni (la fel vreau și eu)
  - dacă cariotipul va ieși ok, vom merge mai departe cu investigațiile și cu tratamentele și vom spera ?n continuare că vom avea un bebe s?nge din s?ngele nostru..
acum, indiferent de situație, fie că vom avea bebele/bebeii noștri sau nu, eu ?mi doresc enorm de mult să adopt un bebe.. ?mi doresc asta de mult timp, chiar dinainte să-l cunosc pe C.. și azi i-am zis și l-am rugat să se g?ndească..
poate ăsta e prețul care trebuie să-l plătim ca să avem și noi un bebe al nostru.. poate dragostea asta pe care o am eu pentru toți bebeii și copiii pe care-i văd pretutindeni trebuie demonstrată adopt?nd un bebe și arăt?ndu-i Lui Doamne Doamne că este ceva real și pot iubi un copil abandonat exact ca pe propriul meu copil și că nu fac diferențe ?ntre ei.. nu, nu vreau să se interpreteze că mă g?ndesc la adopție din egoism, pentru că vreau eu un copil de dragul de a mă m?ndri afară că sunt mamă.. eu văd altfel adopția: adopția este o acțiune specială la care recurg oameni speciali.. nu știu dacă v-am zis dar la nuntă, sora miresei mi-a zis așa: ?există oameni speciali, cupluri care nu sunt at?t de norocoși să aibă proprii copii și sunt dispuși să iubească copiii ?făcuți de oameni care nu și-i doresc?.. așa cum există cupluri care nu pot avea proprii copii și care efectiv nu pot crește/iubi copiii ?făcuți de alții?.. ?
poate că noi suntem unul din cuplurile acelea speciale.. dar p?nă atunci, vom lua totul treptat, așa cum ni le va da Bunul Dumnezeu..

vă pup pe toate și scuze că m-am ?ntins (din nou) at?t puss puss puss


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#1050 2011-11-24 23:21:54

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Almi, eu sper din suflet ca spermograma sa iasa mai buna si sa puteti face FIV sau IA rugaciune  Ma bucur ca sunteti dispusi si sa adoptati, ca aveti puterea de a fi unul din acele "cupluri speciale" kram


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1051 2011-11-24 23:23:22

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

miku par

almisor kram mi-au dat lacrimile hjarta de-asta iti multumesc ca existi.ca ma ridici puss sa va ajute Dumnezeu rugaciune

eu ma bag la somn.va pup.noapte buna puss


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1052 2011-11-24 23:28:41

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

elena puss mulțumesc.. vom vedea ce se va ?nt?mpla.. și voi ?ncerca ?n continuare să mă mențin pe linia de plutire smile

sonia puss asta sunt.. nu intenționez să ridic pe nimeni, dar dacă se ?nt?mplă asta mă bucur enorm că sunt de folos ?n sensul ăsta.. sper din suflet să ai succes și de Paști să fii vomităcioasă din cauza gemenilor goodluck kram


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#1053 2011-11-24 23:58:41

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Almi Ingerash a scris:

sper din suflet să ai succes și de Paști să fii vomităcioasă din cauza gemenilor goodluck kram

Subscriu  goodluck


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1054 2011-11-25 00:02:47

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

almi, m-a impresionat ce ai scris  kram te admir si imi doresc din tot sufletul sa reusesti sa devii mama   puss  puss

nb Sonia puss

Ultima oara a fost editat de mikado (2011-11-25 00:03:28)


.

Offline

 

#1055 2011-11-25 00:08:53

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

mika puss par eu ?mi doresc ca ?ntr-o bună zi toate fetele care sunt aici să aibă fiecare topicul ei și să ne ??nt?lnim? la topicul cu diversificarea m?ncării bebelușilor..

merg la nani wave vă citesc m?ine seară puss puss puss


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#1056 2011-11-25 00:11:09

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

almisor, ce avatar ai  hjarta  hjarta  hjarta  va veni si ziua in care,  acolo vor fi poze cu bb-le vostru  puss  noapte buna  kram

fug si eu la  sover  nb par

Ultima oara a fost editat de mikado (2011-11-25 00:22:36)


.

Offline

 

#1057 2011-11-25 00:59:51

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Noapte buna puss
eu mai am inca o ora-doua de citit si merg la nani chicot


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1058 2011-11-25 02:16:31

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Hello fete dragi!

Nu prea am avut timp sa citesc tot ce ati scris, dar am tras putin cu ochiul la ultimele 2 pagini.

Almi, imi pare nespus de rau ca treci prin cea ce treci, dar din mesajul tau am inteles ca inca esti puternica si vei merge mai departe incercand orice iti va sta in putinta sa reusiti sa fiti parinti si sa oferiti dragostea voastra unui sufletel.

Din pacate va trebui sa te aduc cu picioarele pe pamant in ceea ce priveste adoptia. Nu o sa poti sa adopti un copilas de numai cateva zile, asta e realitatea si din pacate nu o sa se schimbe. Odata cu noua lege , care am aflat zilele trecute(mi-a zis sotul si urmaream si eu pe net asta) in cel mai fericit caz vei putea adopta un bebelus de min 1 luna dupa eliberarea certificatului de nastere, dar numai in cazul in care nu i se cunosc ambii parinti. In cazul in care copilului i se cunoaste macar un parinte va fi declarat adoptabil abia daca in max 1 an daca in acest timp nu i se gaseste nici o ruda pana la gr 4 care sa il doreasca si nici nu-l viziteaza absolut nimeni. Si eu cand am mers prima data la Protectia copilului mi-am dorit un bebelus cat mai mic, pt ca nu vreau sa pierd nimic din viata lui, insa legea nu prea e de partea noastra in aceasta privinta si va tb sa ne conformam. Plus ca daca iti doresti un copil cat mai mic astepatarea e mai lunga, poate fi vorba de 2 ani chiar. Nu pot sa zic ca stiu foarte multe despre adoptie, insa m-am documentat in ultima perioada, am citit legea veche, am citit legea noua, am intrebat asistentul social si daca ai vreo intrebare daca stiu iti raspund.

Intr-adevar sunteti niste oameni speciali, iar daca sotul tau nu a fost impotriva adoptiei de prima data cand ati discutat despre asta inseamna ceva...inseamna ca isi doreste sa aiba un sufletel in familia voastra indiferent de modul in care acesta provine.

Eu nu prea am ce sa va povesesc, nu prea am apucat sa vad nimic aici, sunt toata ziua la munca. sambata ma duc la plaja si vineri seara au zis ca ma scot in oras la party big_smile. E cam nasol ca nu am masina, doar un coleg de al meu si aici nu prea poti sa te plimbi pe jos, asa ca depind de masina lui, iar daca el nu iese nici eu nu pot. Plus ca se intuneca la 5 seara, si nu prea mai ai ce sa vezi pe intuneric. Dar in weekend-ul asta mai vin 2 colegi...o fata si un baiat si sper ca ei sunt mai distractivi si o sa iesim in oras mai des smile Nici poze nu am facut ca n-am avut unde si cand, am sa incerc sa pun in album cate am care oricum sunt putine.


va pup pe toate!


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#1059 2011-11-25 08:00:43

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Neata kram

Diri puss  distractie placuta

Dau o cafea mornincoffee

L.E. am citit din urma. Elena imi pare rau pentru bunicul tau. kram

Almi, ceea ce ai scris tu m-a emotionat. Iti doresc din suflet sa iti realizezi ambele visuri/dorinte. Sa ai copilasul tau dar si sa adopti un sufletel nevinovat, care are atata nevoie de iubirea voastra.   par
Si eu intru in spirala  happydance

Ultima oara a fost editat de timean86 (2011-11-25 08:11:55)


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#1060 2011-11-25 08:14:05

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

neatza puss
va invit la cafea, cioco, ceai, capuccino mornincoffee
mada puss  azi e vineri dance  dance  dance
va doresc o zi scurta si frumoasa majoreta
merg sa va citesc


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#1061 2011-11-25 08:27:56

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Any puss ti-ai schimbat semnatura chicot


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#1062 2011-11-25 08:48:20

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

buna dimineata fete dragi. ma pun repede sa va citesc din urma, ieri nu am intrat ca nu am avut timp efectiv...am avut si prilej de sarbatoare am facut 2 ani cu iubitul meu, asa ca de voie de nevoie a trebuit sa uit ca m-am certat cu el alaltaieri.
va pup si va imbratisez.


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 

#1063 2011-11-25 08:56:42

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

ioana puss interesant elefant rotfl2 mai ales prima parte big_smile
green puss ai fost rasfatata ieri big_smile
sonia puss  rotfl  rotfl
elena puss imi pare rau pt bunicul tau supa sper sa reuseasca operatia si sa-si revina dupa goodluck  goodluck  rugaciune
onutza puss azi iar esti la lucu?
mika puss vad ca iar ai fost tot pe fuga, hai ca azi e vineri si poate te mai odinhesti si tu un pic kram S cum se simte?
almi puss ti-am mai zis si repet: esti una dintre fetele tari si pe care le stimez din toata inima applause m-ai impresionat foarte tare prin ce ai scris, stiu ca tot ce ne-ai povestit a fost din suflet. tu si C sunteti intradevar niste oamneni speciali pe care sper ca intr-o buna zi sa am si eu onoarea sa va cunosc personal kram eu sper si ma rog pt voi sa aveti si voi puiutul vostru, iar daca Dzeu considera ca trebuie sa adoptati, atunci sa nu dureze mult formalitatile si sa primiti un bebe exact asa cum va doriti rugaciune dar pana atunci, mai exista sperante la spermograma, deci iti urez din toata inima goodluck  goodluck  goodluck  goodluck sa iasa bine pt a putea face IA sau FIV teiubesc  teiubesc  puss
diri puss ma bucur ca ne mai dai de veste, have fun la party diseara majoreta
time puss da am schimbat-o azi chicot
amalia puss  birthday  birthday multi ani fericiti impreuna


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#1064 2011-11-25 09:07:40

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Amalia birthday birthday felicitari si multi inainte

Ultima oara a fost editat de timean86 (2011-11-25 09:08:10)


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.