homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57-98


#1844 2011-12-01 22:14:10

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Buna idee, Mikado! Deja se mareste numarul pacientelor Grizonatului! cool


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 



#1845 2011-12-01 22:20:18

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

bmiha, nu la cm-ul asta. eu am protocol lung si  incep pe 28.12 cu inhibarea , pe30.01 punctia si pe 01.02 ET. momentan inca iau cycloproginova pt ca am facut histero.

iti doresc sa fie cu noroc si al tine goodluck cum de v-ati hotarat sa mergeti acolo?


.

Offline

 

#1846 2011-12-01 22:36:12

bmihaela
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2140

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

mikado a scris:

bmiha, nu la cm-ul asta. eu am protocol lung si  incep pe 28.12 cu inhibarea , pe30.01 punctia si pe 01.02 ET. momentan inca iau cycloproginova pt ca am facut histero.

iti doresc sa fie cu noroc si al tine goodluck cum de v-ati hotarat sa mergeti acolo?

Ne-am hotarat asa... dintr-o data...
Am fost pe 6 nov la consultatie, mi-a placut cum rata clinica... pare ca sunt bine dotati (fiind si clinica noua); dr zice ca are exprienta de peste 15 ani in FIV...
Acum vedem ce-o sa fie... Am refacut toate analizele; au iesit bune...
O sa vedem si tratamentul cu clexane in ce moment o sa-l incep... a zis ca o sa vedem si analizele de sange cum evolueaza pe perioada stimularii... deocamdata sunt inca cu aspenter
LE: Poate ne adunam asa o gasca mare si plecam de la aspirante...  rugaciune  goodluck
Eu ziceam ca as fi mers la Sibiu, dar am fost dezamagita de nereusita lui Diri; chiar imi propusesem ca daca reusesc ei acolo, merg si eu tot la Sibiu...

Ultima oara a fost editat de bmihaela (2011-12-01 22:38:37)

Offline

 

#1847 2011-12-01 23:08:13

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

bmiha, am inteles  goodluck si eu am rascolit netul dupa informatii...am citit si bune si rele, despre Sibiu, medlife...si m-am oprit la medlife, acum sper sa fie bine pana la capat. pana acum sunt supermultumita de dr. , macar am descoperit care e problema.
eu am renuntat la apsenter, grizonatul nu a fost de acord...asa ca de pe 18.01 incep clexane de 0.4

ma bucur ca analizele sunt bune applause 
rugaciune  sa mutam gasca la prenatal rugaciune  ca prea mult am stat pe aici wink

despre Sibiu si ce i s-a intamplat lui diri nu am cuvinte  supa


.

Offline

 

#1848 2011-12-01 23:13:21

bmihaela
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2140

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

mikado a scris:

bmiha, am inteles  goodluck si eu am rascolit netul dupa informatii...am citit si bune si rele, despre Sibiu, medlife...si m-am oprit la medlife, acum sper sa fie bine pana la capat. pana acum sunt supermultumita de dr. , macar am descoperit care e problema.
eu am renuntat la apsenter, grizonatul nu a fost de acord...asa ca de pe 18.01 incep clexane de 0.4

ma bucur ca analizele sunt bune applause 
rugaciune  sa mutam gasca la prenatal rugaciune  ca prea mult am stat pe aici wink

despre Sibiu si ce i s-a intamplat lui diri nu am cuvinte  supa

Pana la urma trebuie sa vrea si Dumnezeu cu noi...
rugaciune
Noapte buna va doresc si ne tinem pumnii reciproc.  smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1849 2011-12-01 23:22:52

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Sonia puss ma bucur ca ti-a inspirat incredere doctorul, sper sa iasa bune analizele, sau cel putin sa descoperiti problema si sa o puteti rezolva usor.

V-am pupat pe toate puss puss puss puss

Somn usor !


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1850 2011-12-01 23:40:47

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Hello again!
am iesit repede pt ca a trebuit sa plecam pana in oras..

raveca puss eu am facut histerosalpingografie la alt medic.. ceea ce spui tu eu stiu ca este histerosonografie cesafac
- ti-a zis mika deja tongue

mika puss probabil tu ai un tratament mai complex si de aceea e asa mult.. pentru FIV nu ma mir sa coste atat..

mada puss adevarul e ca pe 18 fac 2 ani de cand sunt aspiranta...
Voi intra la fel de mult si aici dar imi doresc sa intru sa scriu si la burtici..sa am ce scrie si acolo..

bmiha  puss da voi face IA in ianuarie daca e C acasa chicot
Iti doresc multa bafta la FIV  goodluck

sonish  puss ma bucur mult ca ti-a placut de grizonat.. si ma bucur mult cand vad ca esti plina de optimism si speranta.. Albu este un medic jos palaria.. vorbeste putin si cu folos.. eu ii tot insistam ca vreu IA si el foarte finut dar cat se poate de obiectiv mi-a zis ca nu are rost sa arunc banii pe fereastra si ca pana nu avem rezultate care sa ne dea macar o mica speranta o facem degeaba.. Doar m-a vazut dezamagita si s-a pus sa imi explice in mare ca noi conform vechii spermograme am avea maxim 250 000 spermatozoizi buni si numarul minim pentru FIV este de 1 milion cu indulgenta.. mi-a explicat totul cu toate ca am iesit cu sufletul trist din cabinet.. si ii multumesc pentru asta.. contraza enorm sa stii cum sa comunici cu femeile care se afla in asemenea situatii..
multa bafta si sper ca dr Albu sa fie cel care te va indruma catre luminita de la capatul tunelului, capat la care se afla bebele mult dorit par

Am vazut ca vreti sa ne mutam la prenatal in gasca mare rock asa sa ne ajute Dumnezeu rugaciune eu sunt hotarata sa fiu mamica in 2012 rock am zis!

somnic usor si va citesc maine puss puss puss

Ultima oara a fost editat de Almi Ingerash (2011-12-01 23:41:18)


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#1851 2011-12-01 23:59:22

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Almi puss eu in noiembrie am facut 2 ani de cand sunt aspiranta...cred ca si asta a contribuit la starea mea din ultimul timp...
tu clar o sa fii mamica in 2012! acusi faci IA si ramai, clar wink

va pup si eu, noapte buna puss

Offline

 

#1852 2011-12-02 07:41:46

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Neata! azi servesc eu licorile diminetii  mornincoffee cafea  mornincoffee ciocolata calda  mornincoffee ceiut

Nu mai pot adormi am avut niste cosmaruri oribile in ultima jumatate de ora ... Intai aud ca intra cineva in casa si se uita la mine pe geamul usii si eu incerc sa ma misc, sa ma trezesc complet si nu pot pana nu pleaca. In  cateva minute adorm din nou si de data asta se apropie o silueta neagra de mine si ma trezesc tremurand toata  sm


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1853 2011-12-02 08:15:05

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Neata,

se pare ca imi scade temp sad
Merg sa citesc.

Sonia, ma bucur ca ti-a placut de medic si ca ai incredere in el.  happy  happy Sa iasa bune analizele puss

Bulica, mult succes si tie   goodluck  goodluck  goodluck

Raveca  goodluck

Pup pe toata lumea

Ultima oara a fost editat de timean86 (2011-12-02 08:21:50)


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#1854 2011-12-02 08:21:48

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Time,nu a scazut mult puss poate varia


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1855 2011-12-02 08:22:25

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Elena, naspa cosmarul tau. Om vedea ce va fi kram


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#1856 2011-12-02 08:28:26

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

neata fete puss hai la cafeloaie mornincoffee

miku drag par iti multumescdin suflet.sper ca acest dr cu ajutorul lui Dumnezeu sa ne dea si noua bebele mult dorit.si ma rog sa avem toate burtica la inceputul anului care vine rugaciune

miha,mult noroc cu fiv ul! goodluck

almisor kram iti multumesc pt tot.si eu am intrat in cabinet,spunandu-i ca am emotii.si zice pe un ton-de ce ,doamnaaa? chicot cand i-am spus ca nu vreau sa mai pierd timpul si vreau IA,zice-eu pot sa va fac imediat,da macar sa stiti ca ati facut totul ca sa reusiti.i-am zis ca inteleg,da ca speram sa fim 3 de acest Craciun si ca am intrat intr-un fel de depresie.si-mi zice-nu e cazul.zic eu-am deja 31 de ani.zice-cand am auzit ca aveti 31,m-am bucurat chicot oricum ma rog sa iasa spermograma si testu MAR bine alui meu.am niste emotii.....

elena,multumesc mult puss ce nasol cu cosmarurile!

maduta par la anu iei si tu tauru de coarne,da? puss

eu m-am gandit si aseara,franta cum eram,si acum sa vorbesc cu dr si sa il intreb luni pt IA pe langa sperm alui meu care e fff imp,ce e mai important de facut eu din lista aia lunga de investigatii pt a face IA in ianuarie?ca daca fac toata lista nu mai a cesafac m bani de IA supa si astia sunt banii din descoperirea de card pe care nici nu am acoperit-o.da am luam din astia acum si pt drumuri,pt ce mai facem luni...sper sa fie de acord sa nu le fac pe toate.

ma trezii la 7 si ceva.incepura apoi copiii sa zdupane si nu mai adormii.cand ma uitai la ces in jum de ora trebuia sa sune.sunt obosita.am 2 med,da sper sa vina toti.si apoi ore pana la 6.tot ma doare capu si spatele.da mergem inainte!

va pup si va multumesc pt tot! puss

MIKU,ALMISOR,va multumesc ca m-ati ghidat spre acest dr.daca nu va cunosteam pe voi,nu ajungeam nici la acest dr. par

neata,time.multumesc puss nu te descuraja,nu scazu mult goodluck

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2011-12-02 08:29:30)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Online

 

#1857 2011-12-02 08:33:56

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

Eu va urez o zi frumoasa, am plecat la facultate wave puss


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1858 2011-12-02 08:37:13

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

pa,elena wave la fel

fete,cat v-a costat pe voi MTHFR si PAI?ca nu le gasesc pe site la synevo.nu stiu alta denumire nustiu multatiile factorului 2 si 5 sunt 220 fiecare.da pe astea nu le gasesc.

si cate trombofilii!Doamne,nici n-am auzit de ele.si Ac Anti treponema pallidum ce e?ca am vazut ca e 150 lei si trebuie sa il fac si eu si al meu cesafac

L.E.gata vazui-e sifilis.da stiam ca se numeste vdrl si nu era asa scump cesafac

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2011-12-02 08:39:15)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Online

 

#1859 2011-12-02 08:44:42

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

neatza fete frmusele puss
ieri am plecat asa pe nepregatite la sighisoara, a fost super frumos big_smile
soniuca puss ma bucur ca a fost ok la dr si ti-a dat mari sperante, acuma iti urez multa bafta ca analizele sa iasa bune si sa poti face IA cat de repede goodluck  goodluck  goodluck
bmiha puss bafta si tie la fiv goodluck
timea puss nu a scazut mult temperatura
elena puss ce de cosmaruri cold
va pup pe toate fara nominalizari ca azi nu sunt in stare de nimic


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#1860 2011-12-02 08:48:13

daenarys
Vizitator

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

sonia puss

 

#1861 2011-12-02 08:56:36

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

any,neata. puss multumesc mult.sunt asa deamagita ca e o lista intreaga de investigatii care mai de care mai scumpe si nu stiu cum o sa ne descurcam.ca si la IA ne vor trebui o gramada de bani,monitorizari,stat in bucuresti,etc.trebuie sa gasim o cale de mijloc.da intai sa ii iasa rez bun alui meu.asta ma rog rugaciune  ma bucur ca te-ai simtit bine ieri.eu am avut o zi ff obositoare,azi la fel.si maine.da sper sa vina la med,ca-mi trebuie bani.niciodata ca acum.si luni dim la prima ora o luam iar din loc...

dae puss

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2011-12-02 08:57:41)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Online

 

#1862 2011-12-02 09:01:04

daenarys
Vizitator

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-57

sonia,priveste partea buna a lucrurilor,sunt sanse f mari ca anul care vine sa apara bebe
cu banutii vedeti voi cum faceti,sunteti oameni muncitori o sa fie totul bine
puss

eu astazi as vrea in mare parte sa ma ocup de scoala sper sa nu ma apuce lenea lol

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.