homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Am nevoie de o metoda contraceptiva!!!


#1 2011-11-26 17:41:07

Lady_ione
Membru
Inregistrat: 2011-11-26
Mesaje: 1

Am nevoie de o metoda contraceptiva!!!

Am 31 de ani si din pacate am suferit un infarct miocardic si o angioplastie cu implant de stent. Din cate mi-a zis medicul cardiolog nu mai am voie sa folosesc pastilele anticonceptionale. Steriletul nu ma tenteaza( desi am consultat doi medici din orasul meu si ambii mi-au recomandat un sterilet pe 5 ani). puteti sa imi recomandati ceva?
Va multumesc!!!

Offline

 



#2 2011-11-26 19:15:36

Daniela_Maria
Membru
Inregistrat: 2011-09-17
Mesaje: 4

Re: Am nevoie de o metoda contraceptiva!!!

Buna fetelor.Am o intrebare pentru voi am o cistita enervanta si vreau sa incep tratamentul cu cuminol de luni care este prima zi de pauza la antibebe.Este nevoie de protectie suplimentara daca fac tratamentul strict in perioada de pauza?

Offline

 

#3 2011-11-26 19:19:16

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Am nevoie de o metoda contraceptiva!!!

Daniela, nu e nevoie
Lady, un medic de planning iti poate spune cel mai bine, poate ajungi la doctoressa s-o intrebi. De ce nu vrei sterilet? Prezervativul atunci... nu prea cred ca sunt alte variante

Ultima oara a fost editat de heimdall (2011-11-26 19:19:37)

Offline

 

#4 2011-11-26 19:21:29

daenarys
Vizitator

Re: Am nevoie de o metoda contraceptiva!!!

Daniela,daca tratamentul e strict in pauza nu ai nevoie de protectie.si ai grija ca intre ultina pastila de antibiotic si prima pastila din noua folie sa treaca 24 de ore,asta daca iei antibiotic toate 7 zile de pauza

Lady,sfatul meu e sa mergi la un medic de planning si sa vb cu el ce optiuni ai.din punctul meu de vedere daca sterilet nu vrei iti mai ramen prezervatuvul,spermicide combinate cu metoda calendarului
sanatate multa iti doresc

 

#5 2011-11-26 19:27:25

Daniela_Maria
Membru
Inregistrat: 2011-09-17
Mesaje: 4

Re: Am nevoie de o metoda contraceptiva!!!

multumesc fetelor mult de tot.Tratamentul il termin vineri si prima pastiluta o iau luni la ora 21 deci trec lejer 24 de ore de la ultimul antibiotic.Inca o data va multumesc enorm.

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.