homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sarcina sau nu-4


#58 2012-04-02 21:36:44

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: sarcina sau nu

nu se intampla nimic daca le iei putin timp, presupun ca n-o sa le iei 9 luni
dar nu are sens sa-ti faci scenarii de genul asta

Offline

 

#59 2012-04-02 21:38:05

keyshutza
New member
Inregistrat: 2012-04-02
Mesaje: 16

Re: sarcina sau nu

Multumesc frumos :-*

Offline

 

#60 2012-04-13 23:21:13

babydolldeea
New member
Inregistrat: 2012-03-02
Mesaje: 67

Re: sarcina sau nu

buna, am sieu nevoie de niste pareri, scuze o sa fie o poveste cam lunga lol. deci de un an jumate mi-am inceput viata sexuala, mereu la un act sexual folosesc prezervativ dar totusi mereu imi fac griji tongue. ma rog povestea este
cam asa: am facut mai intai un act sexual protejat, iubitul sa dus sa schimbat a facut dus dar doar cu apa iar apoi cand sa facem al2lea act el pune invers prezervativul, apoi il intoarce iar apoi iar invers apoi in sfarsit il pune bine:))( problema ingrijorarii mele este ca in ziua aceea eram in perioada fertila) . si de acolo totul a decurs normal. mi-a venit menstruatia la timp in ultimele 2 luni, este normala, m-a tinut 6 zile dar la inceputul primei zile si in a6a zi am secretie maronie. e ceva anormal? asa am avut mereu dar ma intrebam doar.... am facut si un test de sarcina (barza) dupa o luna jumate de la actul cu pricina, l-am facut de dimineata si mi-a iesit negativ, era 10 lei.
am luat ce mia dat farmacista credeti ca era bun? si in ultima vreme am fost somnoroasa si ma durut capul dar toata luna am fost racita
rau de tot timp de o luna si in final vreau sa zic camam cam ingrasat la burta si cam dasta imi fac griji. deci cam asta e povestea.
imi puteti spune parerile voastre? sunt nu sunt insarcinata? stiu ca e cam stupid ce am scris dar de asta sunt pentru ca sunt nesigura si am nevoie de niste pareri va rog.
stiu ca am gresit si ca trebuia sa fiu mai atenta dar garantez ca nu mai repet greseala asta. mai am un pic si fac 3 luni decand stau cu stres si mia ajuns nam de gand sa mai repet greseala asta sad. m-as fi dus la un ginecolog dar nu imi gasesc doctorul de familie si mam bazat pe test ca a fost correct. ma rog in fine vreau sa stiu si parerile voastre va rog sad

Offline

 

#61 2012-04-13 23:37:24

papushik
Full member
Inregistrat: 2008-02-17
Mesaje: 579

Re: sarcina sau nu

babydolldeea a scris:

buna, am sieu nevoie de niste pareri, scuze o sa fie o poveste cam lunga lol. deci de un an jumate mi-am inceput viata sexuala, mereu la un act sexual folosesc prezervativ dar totusi mereu imi fac griji tongue. ma rog povestea este
cam asa: am facut mai intai un act sexual protejat, iubitul sa dus sa schimbat a facut dus dar doar cu apa iar apoi cand sa facem al2lea act el pune invers prezervativul, apoi il intoarce iar apoi iar invers apoi in sfarsit il pune bine:))( problema ingrijorarii mele este ca in ziua aceea eram in perioada fertila) . si de acolo totul a decurs normal. mi-a venit menstruatia la timp in ultimele 2 luni, este normala, m-a tinut 6 zile dar la inceputul primei zile si in a6a zi am secretie maronie. e ceva anormal? asa am avut mereu dar ma intrebam doar.... am facut si un test de sarcina (barza) dupa o luna jumate de la actul cu pricina, l-am facut de dimineata si mi-a iesit negativ, era 10 lei.
am luat ce mia dat farmacista credeti ca era bun? si in ultima vreme am fost somnoroasa si ma durut capul dar toata luna am fost racita
rau de tot timp de o luna si in final vreau sa zic camam cam ingrasat la burta si cam dasta imi fac griji. deci cam asta e povestea.
imi puteti spune parerile voastre? sunt nu sunt insarcinata? stiu ca e cam stupid ce am scris dar de asta sunt pentru ca sunt nesigura si am nevoie de niste pareri va rog.
stiu ca am gresit si ca trebuia sa fiu mai atenta dar garantez ca nu mai repet greseala asta. mai am un pic si fac 3 luni decand stau cu stres si mia ajuns nam de gand sa mai repet greseala asta sad. m-as fi dus la un ginecolog dar nu imi gasesc doctorul de familie si mam bazat pe test ca a fost correct. ma rog in fine vreau sa stiu si parerile voastre va rog sad

nu ai cum sa fi insarcinata. e impozibil, si ti-a venit si test negativ nu are rost sa te stresezi degeaba.

Offline

 

#62 2012-04-14 00:02:16

babydolldeea
New member
Inregistrat: 2012-03-02
Mesaje: 67

Re: sarcina sau nu

multumesc papushik, stiu ca nu ar trebui sa ma stresez dar mam ingrasat in ultima perioada rotfl si adevarul e ca imi trebuie o dieta. si inca un motiv de alarmare este faptul ca am o colega ea este insarcinata in 6 luni fiindca si-a dat seama prea tarziu ca este insarcinata. mie nici acum nu-mi vine sa cred cum 3-4 luni nu a avut greturi sau alte simptome si a avut cica menstruatie normala neutral ori a fost ea ignoranta ori nu stiu ce sa zic neutral

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2012-04-14 13:33:35

papushik
Full member
Inregistrat: 2008-02-17
Mesaje: 579

Re: sarcina sau nu

A ingorat ea de aia a ajuns asa. Tu ai impresia ca te-ai ingrasat  din cauza ca tu tot te gandesti ca daca nu esti. Poti sa stai linistita. Este normal ca la sfarsitul menstrutiei sa iti vina mai maroniu si eu patesc tot asa.

Ultima oara a fost editat de papushik (2012-04-14 13:34:59)

Offline

 

#64 2012-04-15 23:30:53

babydolldeea
New member
Inregistrat: 2012-03-02
Mesaje: 67

Re: sarcina sau nu

ok ms papushik big_smile. cineva alte pareri? vreau parerea mai multor persoane tongue

Offline

 

#65 2012-04-15 23:59:41

AciDulaSs
Banat
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 1775

Re: sarcina sau nu

smile daca primul test ti`a iesit negativ de ce mai ai nevoie de alte pareri ? daca inca esti sceptica in privinta testului mai fa`ti unul ....  cred ca acela o sa fie mai relevant decat sa primesti aici 1000 de pareri care spun ca nu esti insarcinata si dupa ce faci al 2 lea test sa iti iasa pozitiv smile .... sau tu ai nevoie de suport moral ca nu esti insarcinata desi stii asta smile bafta.(o simpla parere)


ah sau tu vrei sa iti spuna cineva ca nu te`ai ingrashat ci doar exagerezi tu smile ... desigur glumesc smile

Ultima oara a fost editat de AciDulaSs (2012-04-16 01:00:56)

Offline

 

#66 2012-04-16 18:21:10

babydolldeea
New member
Inregistrat: 2012-03-02
Mesaje: 67

Re: sarcina sau nu

acidulass da voi mai face un test de sarcina saptamana asta si tot saptamana asta trebuie sa imi vina menstruatia. dar pur si simplu imi fac griji din cauza colegei mele. cand a spus ca ia venit 3-4 luni menstruatia peste sarcina si ca era lafel ca menstruatia ei si ca ea nu a avut nici simptome de sarcina ....... asta ma marcat si ma cam speriat. intr-un fel stiu si eu ca nu sunt insarcinata din moment ce iubitul meu s-a slalat inainte sa puna prezervativul gresit. dar mie frica sa nu ma trezesc cu o surpriza neplacuta cand va fi prea tarziu .................. . oricumvoi mai face un test ca sa fiu sigura si daca imi vine menstruatia si luna asta ( fiind a3a luna de la contactul cu pricina) atunci voi sta linistita smile

Offline

 

#67 2012-04-16 21:20:06

AciDulaSs
Banat
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 1775

Re: sarcina sau nu

ce sa zic ... si mie imi pare rau de prietena ta care a ramas insacinata fara ca sa vrea asta (cred) si si`a dat seama prea tarziu .... dar ma intreb cum si cand si`a dat ea seama ca a ramas insarcinata ... si de ce prea tarziu ? ... in princiupiu fetele observa cand intervine o schimbarea majora ... dar ma rog ... sper ca se descurca ea pana la urma ... bafta si tie cu testul.

Ultima oara a fost editat de AciDulaSs (2012-04-16 21:20:29)

Offline

 

#68 2012-04-17 16:45:39

Funky_Raluk
New member
Inregistrat: 2012-04-10
Mesaje: 14

Re: sarcina sau nu

buna babydolldeea. poti sa stai linistita ca nu e sarcina din moment ce ti-a iesit testul negativ.asa e si la mine menstruatia prima si ultima zi mai maronie. si eu acum astept cateva zile sa vad ce imi iasa la test ca am avut ghinionul si s-a spart prezervativul ,am luat pastila Escapelle dupa 36 de ore si dupa 5 zile mi-a venit o sangerare de 3 zile si stau si ma gandesc ,e de la pastila sau e menstruatia mea care ar trebui sa vina pe data de 19.poate e o dereglare sau cine stie si stau intr-un stress enorm....!! :smile(

Offline

 

#69 2012-04-17 17:45:10

babydolldeea
New member
Inregistrat: 2012-03-02
Mesaje: 67

Re: sarcina sau nu

acidulass nici eu numi dau seama cum nu o fi opservat nimic diferit mai ales ea facand neprotejat mi sar fi parut normal sa stea in alerta mai de graba......... poate a fost cam ignoranta ea spune ca 3-4 luni i-a venit menstruatia normala si nu a avut nici un simptom de sarcina ceea ce mi se pare ciudat......... oricum acum e fericita si spune ca mai vrea mai tarziu inca un copil lol. funky raluk grooazniccc grater niciodata nu mi sa intamplat asa ceva si te cred ca stai in tensiune. eu nu prea stiu daca sa am incredere in testele de sarcina..... am auzit ca unele o mai si dau un bara ( farmacista mia dat unu de 10 lei si eu lam luat direct acum nu stiu daca a fost bun. oricum il facusem cam la o luna jumate de la act si dimineata lol ) dar un prieten mi-a spus ca sperma este eliminata de apa si ca o data ce a intrat in contact cu apa este ca si "moarta" credeti ca ar putea fi adevarat? hmm de 3-4 zile ma cam doare si stomacul...... of sper ca totul sa fie bine ca daca nu as fi insarcinata in 10 luni rotfl Doamne fereste.

Offline

 

#70 2012-04-17 23:24:56

Funky_Raluk
New member
Inregistrat: 2012-04-10
Mesaje: 14

Re: sarcina sau nu

nu am auzit faza cu apa ,altii spuneau ca daca te speli imediat cu apa si otet se evapora sperma ,dar nu prea cred astea.ca degeaba te speli ca tot nu poti sta linistita si poate te trezesti cu ceva surprize pe urma .si eu am avut mare ghinion atunci ca ma aflam in Germania ,era si pastele la ei si aici nu se dau pastile de a doua zi fara prescriptie medicala.vai am fost terorizata .dar am avut noroc ca a venit cineva din Ro si mi-a adus-o si am luat-o.acum sper sa-si faca efectul.ramane sa astept.oricum nu mai pot da timpul inapoi grater dar tu oricum poti sta linistita ca nu esti insarcinata ..!!

Offline

 

#71 2012-04-18 14:00:29

maria12356
Full member
Inregistrat: 2011-11-26
Mesaje: 121

Re: sarcina sau nu

buna fetelor!in primul rand babydolldeea si eu am fost in situatia ta...am facut multe teste e sarcina,nu pot mintii toate,la cate am facut tot unul treb sa arate ceva...si am luat de la toate firmele posibile...stai linistita nu este sarcina!Funky_Raluk daca ai luat escapelle in timpul care trebuie sigur nu ai cum sa ramai..numai ca s-ar putea sa ti se deregleze menstra...dupa ce am luat pastila inca o luna sau 2 mi-a venit cum trebuie dupa a cam lipsit menstra..doar niste scurgeri maroniitimp de 2-3 zile..!sper sa fie bine si sa imi revin si eu!

Offline

 

#72 2012-04-18 15:42:57

kokkinou
Full member
Inregistrat: 2012-04-02
Mesaje: 204

Re: sarcina sau nu

mey fetelor eu nu va inteleg,de ce nu va protejati cum trebuie si cand trebuie,eu nu as inghiti niciodata pastila de a 2 a zi...acum iau pilule pana sa iau pilule foloseam prezervativul...ce o fi asa greu.nu vreau sa va critic sau cine stie ce.dar eu nu as suporta sa stau mereu cu frica in san ca raman gravida,eu una am incredere in prietenul meu sa nu ne protejam si sa ne ferim,dar la un barbat nu stii niciodata cata putere de concentrare are sa se fereasca la timp.si e si stresant asa,cand ti-e lumea mai draga stai asa ca vine...parerea mea.

Offline

 

#73 2012-04-19 00:47:37

maria12356
Full member
Inregistrat: 2011-11-26
Mesaje: 121

Re: sarcina sau nu

dark_angel2712 nu e vb ca nu te protejezi..te poti gandi ca se poate sparge si prezervativul si decat sa risti mai bine iei pastila de a 2 zi decat sa te trezeste peste ceva timp si sa nu ai ce sa mai faci.

Offline

 

#74 2012-04-19 01:54:07

babydolldeea
New member
Inregistrat: 2012-03-02
Mesaje: 67

Re: sarcina sau nu

dark_angel2712 eu nici macar o data nu am facut sex neprotejat dar uite ca s-a intamplat ca iubitul meu sa faca o mica gafa. am avut un act protejat iar dupa s-a dus a facut dus si la al2lea act nu a stiut cum sa puna prezervativul. la pus prima oara un pic pe dos apoi la intors pe urma iar pe dos si pana la urma am luat eu prezervativul si iam aratat cum sa il puna pe moment era un pic amuzant rotfl nu mam gandit pe moment ca s-ar fi putut intampla ceva fiindca mam gandit ca si-a facut dus. si ceea ce a patit Funky_Raluk este chiar groaznic. ea a vut sa se protejeze dar ghinionul face ca prezervativul sa se rupa. parerea mea e ca cel mai bn este sa te protejezi si cu anticonceptionale si cu prezervativ rotfl asa poti fi sigura 100% ca nai nimic. eu una am terminat cu sex ul rotfl mam despartit de iubit ( din unele motive) si acum vreau sa raman singura o perioada fiindca este asa de bine sa stai fara griji hjarta ma voi implica in alta relatie mult mai tarziu cand poate voi fi mai matura si mai pe picioarele mele. si cand voi mai face sex cu siguranta voi folosi si anticonceptionale si prezervativul si voi fi 100% linistita tongue

Offline

 

#75 2012-04-19 02:07:22

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: sarcina sau nu

Mda.
Vedeţi că e cineva aici pe forum care a luat pastila de a2a zi ?n timp util şi corect şi a rămas ?nsărcinată.
Deci  goodluck

Offline

 

#76 2012-04-19 10:42:48

kokkinou
Full member
Inregistrat: 2012-04-02
Mesaje: 204

Re: sarcina sau nu

am vazut 100 de subiecte pe aceeasi tema,si m-a cuprins o furie mica,ca toate se plang se aceeasi chestie,am patit-o si eu odata,nu zic ca sunt sfanta.dar nu ma stresam,iuby meu saracul era si el cu morcovul bagat undeva,dar tot isi pastra simtul umorului si ma pupa pe burtica dimineata si noaptea ii alegea numele. toata treaba este sa nu te stresezi,ca din ce te stresezi din aia iti intazie mai mult.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.