homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vitiligo?


#1 2012-02-05 00:03:13

ana_misu
Full member
Inregistrat: 2007-10-03
Mesaje: 230

vitiligo?

Sunt ingrijorata ca astazi am observat la fiul meu de 4 luni si 3 saptamani are o pata alba pe ceafa care se intinde in jos pe spate.Este destul de mare cam cat un deget de lunga.Nu o are din nastere ca as fi observat pana acum.Imi este teama sa nu fie vitiligo.Nu avem pe nimeni in neam cu asa ceva nici eu nici sotul.Ma ingrozeste gandul ca ar putea avea copilul meu.Sapt viitoare mergem la medic insa nu am rabdare si de acea va scriu.Daca ati patit ceva asemanator cu copiii vostri si era vorba de altceva sau chiar vitiligo, va rog sa-mi spuneti inatamplarea voastra.

Ultima oara a fost editat de ana_misu (2012-02-05 00:12:31)

Offline

 



#2 2012-02-05 09:51:12

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: vitiligo?

pune o poza.... frate-meu a avut vitiligo in copilarie si stiu cum arata...


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#3 2012-02-05 10:04:55

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: vitiligo?

sincer nu cred ca apare la copii atat de mici, stai linistita. mergi la medic si vezi, poate iti da trimitere la dermato. asta in cazul in care nu se pricepe pediatra.

Offline

 

#4 2012-02-05 15:42:34

ana_misu
Full member
Inregistrat: 2007-10-03
Mesaje: 230

Re: vitiligo?

stiu si eu cum arata vitiligo dar nu prea seamana-zic eu.
daca ma uit la pata imediat dupa ce il ridic de pe spate nu se vede pret de cateva secunde din cauza circulatiei sangelui,dar dupa cateva secunde incepe sa se contureze.
vom merge la medic sapt viitoare dar ma interesa dc a mai patit cineva cu copilul o frica de genul asta.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.