homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19-118


#2224 2012-03-01 12:00:51

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

fetelor..pai va iau pe toate..am mai spus parca la purtatoare de burtici...eu am 1,60, al meu are 1,93...iar la nastere el a avut 4,800g si 63 de cm...deci...
iulia..dar ceva dureri simti?
madlena ma bucur pt oprimismul tau asa trebuie sa fie
deno...off pare rau de tine
pup restul fetelor


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 



#2225 2012-03-01 12:00:53

iulia80
Full member
Inregistrat: 2012-01-31
Mesaje: 467

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

mucoasa a scris:

iulia tu iei ceva pt sustinere?stai la pat si odihneste-te

arefam 200mg 2ovule/zi

si sunt la munca acum:(

Ultima oara a fost editat de iulia80 (2012-03-01 12:01:08)


40+  rugaciune

Offline

 

#2226 2012-03-01 12:03:44

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

amalia  chicot
iulia si dureri ai?
nu te poti cere? eu in locul tau as suna dr si mi-as lua medical cateva zile


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#2227 2012-03-01 12:05:25

iulia80
Full member
Inregistrat: 2012-01-31
Mesaje: 467

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

mucoasa a scris:

amalia  chicot
iulia si dureri ai?
nu te poti cere? eu in locul tau as suna dr si mi-as lua medical cateva zile

nu ma doare nimic doar ca m-am trezit umeda si cand am fost la baie pe zilnic am vazut secretie maro sad


40+  rugaciune

Offline

 

#2228 2012-03-01 12:08:10

adalliere
Full member
Inregistrat: 2011-06-24
Mesaje: 892

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

any hai ca-ti spun :
nu mai e ceva extraordinar in timpurile astea moderne insa ni se pare ca noua nu o sa ni intample niciodata ;l-am cunoscut pe un site unde ma inscrisesem tocmai ca sa-mi demonstrez ca astea sunt numai prostii ,site-ul versiunea in italiana pt ca ador Italia  , ulterior am descoperit ca  exista in mai multe tari si culmea am ajuns sa locuiesc in acelasi oras cu proprietarul site-ului ;ca sa nu va plictisesc o sa rezum totul :prima persoana care mi-a scris a fost cel care urma sa-mi fie sot cativa ani mai tarziu barbatul vietii mele , m-am indragostit nebuneste ,am decis sa-l urmez ,si as face aceeasi alegere si a doua oara !

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2229 2012-03-01 12:12:03

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

ada applause ce frumos hjarta
cunosc multe cupluri care s-au cunoscut pe internet si acum sunt famili fericite,cu toate ca inainte eram de parare ca asa ceva nu se poate.
cel putin eu nu m-as vedea,adica nu as avea curaj sa ma vad cu cineva de pe internet,dar nu stiu ce mi-o rezerva viitorul chicot
iulia puss mai bine suni doctorul si vezi ce zice

Ultima oara a fost editat de alesandra (2012-03-01 12:12:24)


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#2230 2012-03-01 12:13:02

laura_rts
Hero member
Inregistrat: 2010-10-24
Mesaje: 2295

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

time, da , sa stii ca saraca soacra! A zis ca a avut doua sarcini super  dar nasterile au fost groaznice. Ambii baieti au 1,90 lol. Deci iti dai seama......
Cica 6 luni nu a mancat paine probabil sa nu se constipe, a fost rupta praf jos!


Mamica lui Razvan Gabriel 30.07.2012

Offline

 

#2231 2012-03-01 12:15:27

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

iulia daca e maro inseamna ca e o sangerare mai veche. faptul ca nu ai dureri e de bine.incearca sa stai cat mai linistita pe scaun, nu ridica greutati si cel mai important e sa nu te stresezi ca ii faci rau la bebe. motinorizeaza secretia, vezi sa nu se faca rosie si mai abundenta

ada hjarta sa va iubiti mult mult si de acum incolo


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#2232 2012-03-01 12:17:15

adalliere
Full member
Inregistrat: 2011-06-24
Mesaje: 892

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

laura_rts a scris:

time, da , sa stii ca saraca soacra! A zis ca a avut doua sarcini super  dar nasterile au fost groaznice. Ambii baieti au 1,90 lol. Deci iti dai seama......
Cica 6 luni nu a mancat paine probabil sa nu se constipe, a fost rupta praf jos!

pentru dupa nastere ,eu ma vad ca papusile alea rusesti unde sunt doua jumatati !!! frumos ,macar m-am comparat cu o papusa ! cesafac

Offline

 

#2233 2012-03-01 12:18:41

iulia80
Full member
Inregistrat: 2012-01-31
Mesaje: 467

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

mucoasa a scris:

iulia daca e maro inseamna ca e o sangerare mai veche. faptul ca nu ai dureri e de bine.incearca sa stai cat mai linistita pe scaun, nu ridica greutati si cel mai important e sa nu te stresezi ca ii faci rau la bebe. motinorizeaza secretia, vezi sa nu se faca rosie si mai abundenta

ada hjarta sa va iubiti mult mult si de acum incolo

nu e maro crem dar nici nu e maro inchis care sa ma faca sa cred ca e sangerare mai veche sad


40+  rugaciune

Offline

 

#2234 2012-03-01 12:20:29

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

iulia muco are dreptate...si incearca totusi sa te ceri de la serviciu, ar fi bine daca te-ai pune in pat.


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 

#2235 2012-03-01 12:22:38

laura_rts
Hero member
Inregistrat: 2010-10-24
Mesaje: 2295

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

adalliere a scris:

any hai ca-ti spun :
nu mai e ceva extraordinar in timpurile astea moderne insa ni se pare ca noua nu o sa ni intample niciodata ;l-am cunoscut pe un site unde ma inscrisesem tocmai ca sa-mi demonstrez ca astea sunt numai prostii ,site-ul versiunea in italiana pt ca ador Italia  , ulterior am descoperit ca  exista in mai multe tari si culmea am ajuns sa locuiesc in acelasi oras cu proprietarul site-ului ;ca sa nu va plictisesc o sa rezum totul :prima persoana care mi-a scris a fost cel care urma sa-mi fie sot cativa ani mai tarziu barbatul vietii mele , m-am indragostit nebuneste ,am decis sa-l urmez ,si as face aceeasi alegere si a doua oara !

Ada, ma regasesc exact in ceea ce spui! Imi este teama vazand la alte familii schimbarile dupa ce apare un bebe, sper ca la mine sa nu fie cazul. sunt optimista! Asteptam mamici care sa ne spuna ca la ele nu au fost schimbari majore.  hjarta


Mamica lui Razvan Gabriel 30.07.2012

Offline

 

#2236 2012-03-01 12:27:03

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

iulia ma refeream ca e maro si ca nu e rosu kram
pana la cat ai program? nu poti macar sa iti suni dr?sa vezi ce zice


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#2237 2012-03-01 12:33:23

adalliere
Full member
Inregistrat: 2011-06-24
Mesaje: 892

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

laura_rts a scris:

adalliere a scris:

any hai ca-ti spun :
nu mai e ceva extraordinar in timpurile astea moderne insa ni se pare ca noua nu o sa ni intample niciodata ;l-am cunoscut pe un site unde ma inscrisesem tocmai ca sa-mi demonstrez ca astea sunt numai prostii ,site-ul versiunea in italiana pt ca ador Italia  , ulterior am descoperit ca  exista in mai multe tari si culmea am ajuns sa locuiesc in acelasi oras cu proprietarul site-ului ;ca sa nu va plictisesc o sa rezum totul :prima persoana care mi-a scris a fost cel care urma sa-mi fie sot cativa ani mai tarziu barbatul vietii mele , m-am indragostit nebuneste ,am decis sa-l urmez ,si as face aceeasi alegere si a doua oara !

Ada, ma regasesc exact in ceea ce spui! Imi este teama vazand la alte familii schimbarile dupa ce apare un bebe, sper ca la mine sa nu fie cazul. sunt optimista! Asteptam mamici care sa ne spuna ca la ele nu au fost schimbari majore.  hjarta

vrei sa zici de schimbarile la nivel de cuplu ,unde se spune ca intervine un pic de distanta  ?
sigur se schimba ceva dar cum zici si  tu ,poate sa ne faca si mai uniti ,cred ca depinde numai de noi ce si cum facem ...

Offline

 

#2238 2012-03-01 12:33:36

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

Time ehhhhh   nu va bag chiar atat de tare  chicot ca se compenseaza cu inaltimea sotului. La noi nu e diferenta mare eu 1.74 iar el are 1.77 deci  chicot  suntem cam pe acceasi inaltime.
Mai fetele toate aveti soti de 1.80  rotfl
Deno ufaaa ce senzatii ai mai avut si azi !!!  puss Sper sa nu mai ai. Da astazi sincer nu am idee ce mi se intampla dar sunt periculos de optimista poate e contagios iti dau si tie !!
Ada ce simpatica esti cu unii asa mai de "buzunar"  rotfl2 
Iulia   puss  par  sper sa iti dispara secretia aia. Si eu cred la fel ca ar trebui sa pleci acasa... dar tu stii mai bine ce trebuie sa faci...  par sa fie bine !!
Amalia clar de departe esti cea mai tare  chicot cu dimensiunile

Sper sa nu fi uitat pe nimeni dar asa pt o eventuala "scapare din vedere" pun o rezerva de  par  par  par  puss
Am fost la plimbare si mai vreau sa ies o putin ca trebe sa cumpar cate ceva pt casa.
Eu am mancat deja o farfurie de supa cu galustele de gris. Vad ca nu mi-a venit inca inapoi si ma simt mai bine. Insa mi s-a facut un sooomn  cascat  mamma mia... si azi-noapte am dormit bustean. Taree ciudat, ca eu nu dorm niciodata ziua.


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#2239 2012-03-01 12:33:42

iulia80
Full member
Inregistrat: 2012-01-31
Mesaje: 467

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

mucoasa a scris:

iulia ma refeream ca e maro si ca nu e rosu kram
pana la cat ai program? nu poti macar sa iti suni dr?sa vezi ce zice

pana la 5 sad as suna-o pe dr dar ma simt ca o cam stresez sad

trebuia sa merg la control luni dar cred ca ma duc maine ca sa termin mai rpd


40+  rugaciune

Offline

 

#2240 2012-03-01 12:35:40

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

iulia...cum adica te simti ca o cam stresezi?de aia ai ales sa-ti monitorizeze sarcina...nu o stresezi intrband-o de ce te doare capul, ii zici de o sangerare...eu zic sa o suni


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 

#2241 2012-03-01 12:37:07

laura_rts
Hero member
Inregistrat: 2010-10-24
Mesaje: 2295

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

adalliere a scris:

laura_rts a scris:

adalliere a scris:

any hai ca-ti spun :
nu mai e ceva extraordinar in timpurile astea moderne insa ni se pare ca noua nu o sa ni intample niciodata ;l-am cunoscut pe un site unde ma inscrisesem tocmai ca sa-mi demonstrez ca astea sunt numai prostii ,site-ul versiunea in italiana pt ca ador Italia  , ulterior am descoperit ca  exista in mai multe tari si culmea am ajuns sa locuiesc in acelasi oras cu proprietarul site-ului ;ca sa nu va plictisesc o sa rezum totul :prima persoana care mi-a scris a fost cel care urma sa-mi fie sot cativa ani mai tarziu barbatul vietii mele , m-am indragostit nebuneste ,am decis sa-l urmez ,si as face aceeasi alegere si a doua oara !

Ada, ma regasesc exact in ceea ce spui! Imi este teama vazand la alte familii schimbarile dupa ce apare un bebe, sper ca la mine sa nu fie cazul. sunt optimista! Asteptam mamici care sa ne spuna ca la ele nu au fost schimbari majore.  hjarta

vrei sa zici de schimbarile la nivel de cuplu ,unde se spune ca intervine un pic de distanta  ?
sigur se schimba ceva dar cum zici si  tu ,poate sa ne faca si mai uniti ,cred ca depinde numai de noi ce si cum facem ...

Da, Ada, la asta ma refer! Poate pe noi o sa ne uneasca mai mult! Ne spui tu prima daca sunt schimbari, eu la vara smile.
Amalia, tu esti pe primul loc cu sotul 1,93, eheee!smile
Muco, ce frumos ca il iubesti asa mult!
E chiar frumos sa iubesti!  hjarta
Ce sentimentale suntem azi, e 1 martie doar, nu sunt de vina hormonii rotfl

Ultima oara a fost editat de laura_rts (2012-03-01 12:42:07)


Mamica lui Razvan Gabriel 30.07.2012

Offline

 

#2242 2012-03-01 12:43:43

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 19

iulia80 a scris:

mucoasa a scris:

iulia ma refeream ca e maro si ca nu e rosu kram
pana la cat ai program? nu poti macar sa iti suni dr?sa vezi ce zice

pana la 5 sad as suna-o pe dr dar ma simt ca o cam stresez sad

trebuia sa merg la control luni dar cred ca ma duc maine ca sa termin mai rpd

Iulia si eu sunt de parere ca ar trebui sa o suni. Macar asa iti spune ce sa faci si in loc sa mergi luni mergi maine la ea cum ziceai mai sus.  par sa fie bine

Si apropo de discutia voastra fetelor ... ma scuzati ca ma bag ca musca in lapte  chicot
Si noi ne-am cunoscut pe un site pe internet. Mie imi facuse contul respectiv o verisoara si intram acolo din plictiseala iar el era si el nou pe acolo. Nu a fost un impact buummm... dar treptat am inceput sa vorbim tot mai des si mai mult.. si din ce in ce mai mult. Am vrut sa ne oprim amandoi la un moment dat pt ca locuiam in tari diferite (el era in Italia) insa... a fost ceva mai puternic decat noi  hjarta
Nu o sa regret niciodata ca l-am urmat si ca am lasat totul in tara (servici, parinti, prieteni) si l-am urmat sa ii devin sotie. Suntem de 6 ani impreuna si e la fel ca in prima zi  hjarta
Sper ca nu v-am plictisit  chicot

Ultima oara a fost editat de Madlena06 (2012-03-01 12:53:21)


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.