homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65-32


#590 2012-02-16 15:09:13

Ioana He
Insomniac member
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 6024

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Mada eu nu am mancat niciodata, nici nu stiu cum sau cu ce e.
Vezi daca e asta reteta: http://tastefood.info/almond-cake/

Offline

 



#591 2012-02-16 15:09:56

Monimonica
Full member
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 880

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

blue... stai o secunda...
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/56455_kjhsdj.jpg

Ultima oara a fost editat de Monimonica (2012-02-16 15:13:51)

Offline

 

#592 2012-02-16 15:11:27

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

offtopic Buna la toate fetele si multi puss de la noi!
Am citit ce s-a scris pe aici si nu-mi place!In primul rand, va cert pe toate ca o dati la o parte pe Sonia, pe care o stiti cu bune si rele, ati vazut poze cu ea, e reala, pentru cineva despre care nu stiti nimic si care poate fi doar o inventie pe net...Pe mine m-a lasat masca faza asta!
In al doilea rand, nu tin partea nimanui, fiecare a gresit in felul ei macar o data, eu asa consider, nu e nimeni perfect, dar la cat am cunoscut-o eu pe Sonia sunt sigura ca nu a vrut sa se inteleaga ca nu se bucura de testele pozitive ale celor pe care le stie, vechi sau noi, poate nu stie sa se exprime si tranteste cuvintele fara sa le slefuiasca..dar sunt sigura ca pe ea o deranjeaza atunci cand apare cineva cu un test pozitiv sau dupa o zi are test pozitiv si nu mai apare sau face misto de cele care sufera aici pentru un bebe, si aici aduc aminte de cazul "lumi38"..Ca sa intelegeti mai bine, noi ne stim toate, eu am fost gravida o data si acum sunt a doua oara si tot aici am scris ca tin la toate si vreau sa va vad pe toate fericite si implinite ca mame..daca nu era asa, si eram in situatia vreuneia dintre voi acum, nu-mi pica bine sa vad cum apar pe aici persoane gen lumi care se lauda cu test pozitiv si cat de usor l-a obtinut si rade de necazurile de aici...Ei bine, cine ne garanteaza ca aceasta lumi nu si-a facut alt user?Nimeni..Oricine poate intra aici si scrie diverse, e adevarat, dar mai devreme sau mai tarziu se va da de gol..Sunt persoane care intra aici si spun ceva, apoi intra la alt topic si spun altceva, contrar a ceea ce au spus aici..Daca persoanele noi vor sa intre in gasca, si mi se pare firesc sa fie asa, atunci trebuie sa fie cam la egalitate cu noi, noi stim multe unele de altele, si nu ma refer la ce facem mancare azi..ne-am spus si destainuit multe pe aici..lucruri pe care poate nu le-am spus la nimeni niciodata..nu???Vi se pare normal ca cineva nou sa spuna minciuni, in timp ce voi spuneti adevaruri poate dureroase din vietile voastre???Madlena, nu te includ in discutia asta decat pentru o rugaminte..fetele nu se ascund si spun tot ce gandesc si ce simt, tot ce se petrece in casa lor si in sufletul lor..Incearca sa faci si tu asta, sa fii deschisa, sa primesti, dar sa si dai, mai ales sa dai...Si asta e valabil pentru toate fetele noi, parerea mea!Suntem o familie, in familie se accepta si greseli, asa ca treceti peste ce a zis Sonia, a vrut sa zica altceva, a vrut sa spuna ca nu mai are incredere ca persoana cu care vorbeste aici este ceea ce vrea sa para.Asta e un dezavantaj al netului, dar noi l-am depasit, ne stim pe fb, ne-am aratat poze cu noi, cu casele, cu copiii, cu testele de orice fel...Asta e motivul pentru care ea nu mai simte ca se poate integra aici..Iar in privinta testelor, nu cred ca e vorba de rautate, ci mai degraba de sentimentul de inutilitate, nu stiu cum sa ma exprim, imi scapa cuvantul, simte ca ea nu poate sa realizeze ceva ce altele obtin foarte usor...Eu pe Sonia am simtit-o capabila de multa dragoste si nu cred ca e rea..
In al treilea rand, Sonia acum te cert pe tine!Inainte sa dai drumul la cuvinte, numara pana la 10 si gandeste-te daca tie ti-ar conveni sa auzi ce vrei sa zici altora!Incearca sa slefuiesti putin ceea ce spui!
Eu va pup pe toate si va iubesc!Si vreau sa intru cu drag aici si sa imi clatesc ochii cu testele pozitive ale tuturor!puss puss puss
Sper sa ma fi facut inteleasa!Daca nu, puteti sa-mi dati bataitza!
PS: Anca, tot asa intri aici, cand sunt discutii..fara suparare!Ca si Dana, imi sustin parerea!


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#593 2012-02-16 15:12:09

pet&jara
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2012-02-05
Mesaje: 250

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

ba da, moni, ba da ..  iar salvamarii au plecat sa ne aduca niste clatite cu ciocolata (care se topeste la soare  drool ) si cola rece ..  rotfl2 

daca ai plecat repede la barbatoi .. ai pierdut partea cea mai interesanta ..  rotfl2


Nimic nu doare mai tare decat lucrurile pe care le intelegem prea tarziu

Offline

 

#594 2012-02-16 15:13:28

LadyPink
Platinum member
De la: el din brate
Inregistrat: 2008-12-20
Mesaje: 15368
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Nu sare nimeni cu facebookul..sa incep eu? lol

Bia puss ma bucur ca-ti place. la un moment dat scriam si pe un blog, dar au cam apus vremurile alea smile imi mai vine asa pofta de scris, da' cred ca as incepe de la zero intr-o alta locatie. cat despre cum ma adresez sau cum pun problema uneori... forumul m-a invatat multe lucruri si mi-am dat seama ca eu cu vehementa nu prea ma am prietena smile adica e normal sa-si sustina cineva punctul de vedere, da' nu vreau eu sa conving pe nimeni de nimic... nici aici, nici in viata reala smile

Muco, ce face bebelina? puss

Pet, ti-am mai scris si aici ca n-am uitat, am vazut si cel mai recent mail pe care mi l-ai dat... ti-am zis doar ca tre sa-mi dai un pic de timp ca sa-ti raspund. Si nici nu prea am mai fost singura acasa ca sa pot sa-mi pun ordine-n ganduri si sa-ti raspund. Asta-i singurul motiv, nu altul puss E bine pe plaja? big_smile

Blue, pai dupa ce discutii au fost, cred ca e mai bine sa revenim la pupat si la optimism. Nu ziceam eu pe paginile trecute ca va pup sa-mi treaca supararea? smile

Anca, deocamdata facem un tratament pentru o lighioana, apoi repet analiza, fac si eco la noua doctorita si a zis ca daca-i ok incepem cu acidul folic si ni se da unda verde. Cu chisturile mele de pe ovare nu cred ca o sa primin chiar din prima, da' daca exista ovulatie nu vad de ce n-am incerca smile puss

Moni puss sper ca n-au mai existat discutii in contradictoriu cu sotu', nu?

Buck puss eu sper ca nu ne parasesti asa cum ai zis. "Revolta" care s-a nascut au fost de la niste cuvinte aruncate. Niste cuvinte urate. Am zis si pe paginile anterioare ca chiar daca se va dovedi o minciuna sau un fals, cuvintele in sine au fost dureroase, poate fetele de aici au simtit ca poate le-ar fi primit si ele daca ar fi fost in locul Madlenei. SIncer, eu asa m-am simtit!
Si am zis si ca Sonia e o parte a acestei familii, fiecare cu felul ei de a fi si de a pune problema, dar a pus umarul aici la fel ca multe alte fete si mie cel putin imi pare rau de oricare dintre voi care s-ar decide sa ne paraseasca. Asa ca imi pare rau ca ea a decis sa plece, poate e o decizie de moment si o sa revina, dar cuvintele alea au durut. Si nu doar pe Madlena, dar poate si pe noi, restul, mai noi, mai ales ca zicea ca fara fetele vechi nu se mai simte inclusa. Ori eu cred ca ne-am deschis sufletul si am impartasit si bune si rele, dar poate nu suntem suficient de bune... poate pentru ca suntem la inceput de drum ne face sa parem mofturoase, prefacute etc. Dar nu mi se pare corect. Ar trebui sa ne facem un topic nou si sa ne strangem acolo ca aici sa activez doar cele vechi? Toate am incercat sa ne integram si chiar vreau sa cred ca toate fetele noi care scriu aici regulat sunt alaturi de aspirantele vechi, invata de ele, sufera si se bucura alaturi de ele. Oricum cred ca s-a discutat prea mult despre asta...

Ultima oara a fost editat de LadyPink (2012-02-16 15:25:45)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#595 2012-02-16 15:17:33

Monimonica
Full member
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 880

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Nu,lady,ne-am rezolvat problemele...A fost si el stresat si eu cicalitoare smile Am darul asta ! Eu am profil privat si cred ca degeaba iti dau numele... dar daca dati voi... va dau add
Ales,buna
Blue,sunt 25 de grade...e ok? lol
Pet lol

Offline

 

#596 2012-02-16 15:18:20

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Acum va rog sa ma scuzati ca am postat eu si v-am adus aminte...doar mi-am zis parerea!


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#597 2012-02-16 15:20:10

pet&jara
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2012-02-05
Mesaje: 250

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Lady .. nu a fost dojana .. in nici un caz .. am nevoie de parerea ta .. pentru ca ma tot straduiesc sa fac un pas inainte si nu reusesc .. dimineata plec vijelioasa si seara ma intorc cu gandul ca abia astept sa ajung acasa sa plang  pt ca simt ca nu mai pot ... vreau sa fie din nou prima zi in care ne-am cunoscut noi doi si el sa stie sa fie "om" .. este singurul lucru care ii lipseste ..


Buck  par  puss

Buck  applause  ai o minte senina si buna ..


P.S. Mie imi sunt dragi aaaabsolut toate fetele .. chiar daca Moni mi-a sucit mintile de nu mai stiu de mine  rotfl2

Ultima oara a fost editat de pet&jara (2012-02-16 15:22:14)


Nimic nu doare mai tare decat lucrurile pe care le intelegem prea tarziu

Offline

 

#598 2012-02-16 15:21:33

blue_moon
Sr. member
De la: slatina
Inregistrat: 2011-11-08
Mesaje: 1468

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

ba da, lady, si cred ca de la tine m-am molipsit de pupaceala chicot

buck!  puss  puss ma bucur sa te citesc si ....eu mi-am insusit morala, ai dreptate in privinta soniei. mai multe nu mai spun pe subiect
in alta ordine de idei, spune-ne ce face burtica ta si cand stim si noi ce ascunde! pup dulce draga de buck si burtica puss  puss  si inca unul pt eric scump puss


O sufletica nazdravana s-a cuibarit la mine in brate si-o iubesc de mor!!!

Pe 13 ianuarie 2013 s-a nascut minunea noastra si ne-a schimbat viata!

Offline

 

#599 2012-02-16 15:23:34

pet&jara
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2012-02-05
Mesaje: 250

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

MONI      BLUE     hei, cotoroantelor .....unde plecati fara mine ...... nustiu  nustiu   astept un raspuns direct si sincer, da? sa nu ma imbarligati ... ca mi-am capatat un nas de mirosit imbarligaturile .. de la mii de km ... rotfl2

Ultima oara a fost editat de pet&jara (2012-02-16 15:26:22)


Nimic nu doare mai tare decat lucrurile pe care le intelegem prea tarziu

Offline

 

#600 2012-02-16 15:24:41

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Multumesc, fetelor pentru urarile de sanatate... am inceput sa ma simt iar mai binisor, cu febra mai micuta.. Sper sa nu revina iar..
Si scuzati ca am fost cam mofturoasa mai devreme...cu toane si toate cele...ca simteam ca numai pot de rau..si am mai intrat si am mai gasit si atmosfera asta de cacao... si m-a enervat si sotoiul...
Ce-am zis eu sa fac ... sa fac o baita in apa mai rece cu vreo 2 grade decat corpul ( am citit ca e si asta un remediu ) ...si m-am bagat in cada, totul bine si frumos, ma uitam pe pereti  ( eu ma bag in cada cam imediat cum dau drumul la apa si nu dupa ce se umple)... si cand colo, simt un miros ciudat de canal.... cand ma uit apa are o culoare neagra-verzuie, de balta....Yaaak, m-am clatit si am iesit  acklad  acklad  acklad

Ultima oara a fost editat de elena.plahatca (2012-02-16 15:25:00)


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#601 2012-02-16 15:25:00

Monimonica
Full member
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 880

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

lol nu plecam inca.te asteptam si pe tine smile

Offline

 

#602 2012-02-16 15:25:10

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Pet puss
Blue, burtica face bine, azi am fost la triplu test, sper sa iasa ok.M-as molipsi si eu de ceva pupaceala de la voi, ca de cand a plecat al meu duc lipsa..smile


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#603 2012-02-16 15:26:41

Monimonica
Full member
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 880

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Elena,ma bucur ca esti mai bine puss

Offline

 

#604 2012-02-16 15:27:25

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Buck goodluck   sa iasa bun triplul test

Plecati cumva la plaja fara mine? punish

Moni puss

Ultima oara a fost editat de elena.plahatca (2012-02-16 15:27:47)


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#605 2012-02-16 15:28:17

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Ioana puss reteta asta am gasit-o si eu dar nu e nicio poza sa arata cum a iesit...totusi odata am sa o incerc
ea arata cam asa http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/40993_cake.jpg
drool
buck puss nimeni nu a alungat-o pe sonia de aici. si eu o astept cu drag sa revina si pe ea si pe tine si pe almi si pe mika si pe georgy si pe cele care intra mai rar

elena puss esti mai bine?

Ultima oara a fost editat de madalyna7 (2012-02-16 15:29:01)

Offline

 

#606 2012-02-16 15:28:20

blue_moon
Sr. member
De la: slatina
Inregistrat: 2011-11-08
Mesaje: 1468

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

moni, plaja rodnar , 25 de grade,  angel , mmmm, ce zboara gandurile

pet, hai mai repede sa nu treaca soarele chicot

elena, dar esti si tu cu noi, nu ne vezi? puss  puss tu oi fi crezut ca de la febra ti se pare ca ne vezi rotfl
ma bucur ca ti-e mai bine

buck,  goodluck  goodluck  goodluck la test si hai la pupaceala cu noi

Ultima oara a fost editat de blue_moon (2012-02-16 15:30:41)


O sufletica nazdravana s-a cuibarit la mine in brate si-o iubesc de mor!!!

Pe 13 ianuarie 2013 s-a nascut minunea noastra si ne-a schimbat viata!

Offline

 

#607 2012-02-16 15:29:17

Monimonica
Full member
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 880

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Elena,tu acum trebuie sa stai acasa sa treaca raceala!la plaja doar daca trece de tot!!! puss

Offline

 

#608 2012-02-16 15:29:25

pet&jara
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2012-02-05
Mesaje: 250

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

ok Moni .. acu' plec ..

Elena ..  rotfl2 este tot ce iti mai lipsea dupa ce ca erai racita .. vezi ca noi plecam la mare si acolo apa este ceva mai rece decat temperatura corpului .. te primim si fara sutien .. no problem ..  majoreta  majoreta


Nimic nu doare mai tare decat lucrurile pe care le intelegem prea tarziu

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.