homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65-57


#1065 2012-02-17 12:47:22

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

mada te pup si eu, nu fi suparata puss


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 



#1066 2012-02-17 12:49:47

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

fete puss

mada puss  eu nu am reprosat nimic nimanui, m-am abtinut ...poate nici nu tb sa ma ,,justific'' de ce nu mai intru...pe bune imi ajung problemele mele nu mai pot duce si altele in plus ...nu-mi place sa citesc pe aici ca ,,vezi doamne daca cineva nu mai intra asta inseamna ca  forumul/fetele nu au insmenat nimic...etc'' in fine ma opresc, iar se va interpreta forgetit


.

Offline

 

#1067 2012-02-17 12:51:09

blue_moon
Sr. member
De la: slatina
Inregistrat: 2011-11-08
Mesaje: 1468

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

mika,  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss doar pentru tine


O sufletica nazdravana s-a cuibarit la mine in brate si-o iubesc de mor!!!

Pe 13 ianuarie 2013 s-a nascut minunea noastra si ne-a schimbat viata!

Offline

 

#1068 2012-02-17 12:51:11

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

nu reusesc sa va citesc...fac si mancare si tot

Tya o sa caut ca nu stiu, dar acum chiar nu pot...cum aflu iti spun pusspusspuss
-daca te referi la Ina, e colega de liceu de a mea, nu stiu de unde o ai tu.

Ultima oara a fost editat de Hellstorm (2012-02-17 12:53:50)


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1069 2012-02-17 13:05:37

blue_moon
Sr. member
De la: slatina
Inregistrat: 2011-11-08
Mesaje: 1468

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

storm,  puss  puss sa ai spor la mancare! ce gatesti? eu sunt ca de obicei cu stomacul lipit de coaste si visez la  food


O sufletica nazdravana s-a cuibarit la mine in brate si-o iubesc de mor!!!

Pe 13 ianuarie 2013 s-a nascut minunea noastra si ne-a schimbat viata!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1070 2012-02-17 13:06:55

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Eu de alaltaieri nu prea m-am alimentat... ca nu am avut pofta de mancare deloc...si acum parca incepe sa ma ia o foame ..

Ce mi-a ametit graficul raceala asta  sm    e ciudat ca...coboara sub coverline si apoi se ridica iar

Ultima oara a fost editat de elena.plahatca (2012-02-17 13:10:02)


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1071 2012-02-17 13:11:27

blue_moon
Sr. member
De la: slatina
Inregistrat: 2011-11-08
Mesaje: 1468

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

cand eram mica si racita, imi facea mama supa de legume: ceapa, morcov, telina, radacina de patrunjel si pastarnac, cartof......fierte toate intregi (telina si cartofii le mai da in 2 daca erau mari) cu galuste. intotdeauna ma punea pe picioare si chiar si acum, cand nu ma simt bine fac o supa din asta. e drool si superharnitoare


O sufletica nazdravana s-a cuibarit la mine in brate si-o iubesc de mor!!!

Pe 13 ianuarie 2013 s-a nascut minunea noastra si ne-a schimbat viata!

Offline

 

#1072 2012-02-17 13:12:27

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Blue, suna bine  drool


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1073 2012-02-17 13:13:04

tya
Hero member
Inregistrat: 2011-09-04
Mesaje: 2546

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

la ea ma refeream hell smile ea mi-a dat sa-i dau add si am vazut ca e la tine si la amalia, de aceea credeam ca e de pe aici big_smile
spor la treburi puss

Ultima oara a fost editat de tya (2012-02-17 13:14:22)


Si daca nu ma mai tin picioarele voi merge si in maini sa imi traiesc visul hjarta
http://www.fertilityfriend.com/home/3aa469

Offline

 

#1074 2012-02-17 13:14:18

Monimonica
Full member
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 880

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Buna!
Ales,cum esti?Nu au venit uratii,nu?
Elena,cum te mai simti?
Lady,am citit pe undeva ca nu vrei sa mai intri...te rog sa imi spui unde sa intru sa te mai salut si sa te mai citesc,pt ca mie imi esti tare draga smile puss
Mika,Almi,nu va cunosc prea bine,dar sa stiti ca imi pare sincer rau ca treceti prin ce treceti si sunt alaturi de voi ... Sa dea DD sa fie bine! Mai multe nu pot sa zic,pt ca eu doar banuiesc ce perioada grea traversati ... Sa va dea Dumnezeu putere sa puteti continua!
Va pup pe toate, amintite mai sus sau nu puss

Offline

 

#1075 2012-02-17 13:14:34

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

madalyna7 a scris:

si apropo de "nu mai intru aici niciodata".....daca pt voi conteaza mai mult 2-3 useri aparuti de curand  si care va deranjeaza decat atatia useri care au fost alaturi de voi mai mult timp (si la care sustineti ca tineti) si care au ales sa ramana in 'atmosfera' asta diferita pt ca sa nu se piarda de tot  forumul asta pana reveniti voi aici, atunci....nu pot sa va oblig sa va intoarceti. doar ca imi doresc foarte mult sa o faceti. atmosfera este diferita pt ca noi, toate ( dar mai ales voi, care ati ales sa plecati) o lasati sa fie asa......

cesafac  Mai, ai dreptate


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#1076 2012-02-17 13:14:49

blue_moon
Sr. member
De la: slatina
Inregistrat: 2011-11-08
Mesaje: 1468

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

elenuk, daca poti ar fi bine sa o faci...l-am corupt si pe sotior la ea angel


O sufletica nazdravana s-a cuibarit la mine in brate si-o iubesc de mor!!!

Pe 13 ianuarie 2013 s-a nascut minunea noastra si ne-a schimbat viata!

Offline

 

#1077 2012-02-17 13:15:01

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

offtopic
eu sunt II pe Fbk, v-am adaugat si eu cand am citit aici adresele voastre.

Pup fetele!  puss

Offline

 

#1078 2012-02-17 13:16:03

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Moni puss sunt ok


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1079 2012-02-17 13:17:05

pet&jara
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2012-02-05
Mesaje: 250

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Madlena06

fetele.. tremur toata.....

dupa cateva secunde... prima linie....

si A DOUA !!!!!!!!!!!!!!

NU POT SA CRED !!!!!!!!!!!!

nu e la fel de pronuntata ca prima linie dar EXISTA !!!!!

se vede clar.... nu aveti idee cum sunt....   tremur de parca am friguri !!!!!

Ultima oara a fost editat de Madlena06 (2012-02-14 15:46:22)


Sonia30
aici unde ma simteam ACASA a devenit un loc unde trebuie sa banuim,pt ca apar unele persoane ciudate,un loc rece si strain.am cateva fete desuflet aici si raman in sufletul meu,dar imi lipsesc si celelalte fete de care imi e fff dor.oricum nu mai e aceeasi atmosfera.iar eu ma adaptez si atasez greu de cineva.nu va suparati daca o sa intru mai rar.pt ca ce era odata nu cred ca va mai fi.pot doar sa sper.


Sonia30
pur si simplu nu mai e locul meu aici.nu mi-l mai gasesc.


pet&jara
Soni, eu nu sunt veche aici .. dar mie imi pari o tipa sensibila si cu muuuult bun simt .. eu te apreciez foarte mult. chiar daca nu ai nevoie de aprecierea mea, vroiam sa stii ..aici esti apreciata si cred ca multe fete au nevoie de tine aici ..  puss  puss



Sonia30
elena,o fi si asta si altele...crezi ca mie imi e bine ca raman o simpla aspiranta?mereu?

time puss eu una nu ma pot adapta acum.


pet&jara
pt ca esti o tipa cu bun simt .. si daca nu ai observat, ce spui tu aici este important .. sunt fete precum Buck, Muco, Mika, Storm care sunt foarte atasate de tine .. puss  puss  si cred ca te simti putin suparata din cauza la bebe .. si ai dreptate .. nu vezi ca uneori viata e nedreapta .. si eu vreau bebe dar deocamdata nu am nici amoras .. o sa ajung pe 35 ani si o sa ma chinui si eu ..  bang  bang

Sonia30
pet,la mine au mai trecut primaveri si concedii...de-acum banii nu mai sunt pt concedii...

time,sper puss

si ca sa fiu sincera pana la capat,eu nu m-am bucurat pt testul pozitiv al lui madlena,pt ca nu o cunosc.si nu e invidie absolut deloc.m-am bucurat pt fetele mele.deci,clar ma cunosc,ma atasez greu.asta e.

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2012-02-15 11:11:50)


pet&jara
Ales .... ce te.a suparat? ca au zis fetele ca nu mai e atmosfera de altadata ? cu siguranta ca ele simt asta acut si este foarte bine ca au spus asta .. asta au simtit ele   eu am apreciat ca au spus asta, pentru ca pana la urma a fost un moment de sinceritate. cu siguranta ca nu mai este aceeasi atmosfera, fetele care sunt gravidute au plecat pe drumul lor, care s-a schimbat. acum au bebe sau sunt gravidute, nopti de nesomn, nu mai au timp...nu e ca nu mai au interes ci pur si simplu le lipseste timpul necesar ..in plus, gandurile lor sunt indreptate spre noile situatii, multe si complexe, aparute in viata lor ..grijile si preocuparile s-au schimbat .. insa sunt sigura ca sunteti in sufletul lor ...


pe aceasta cale, eu o pup pe sonic   par    fata buna, Soni ..


pet&jara
Ales, fetele, pot totusi sa va rog sa imi spuneti si mie? ma simt nasol sa nu stiu, credeti-ma .....


pet&jara
Ok.....daca nu vreti sa imi spuneti si mie .. tocmai vorbeam de sinceritate si sa ne cunoastem mai bine ...ca o familie .. pana la urma din chestii din astea ajungem sa ne "citim"  si sa ne "simtim" intre noi ....

Ultima oara a fost editat de pet&jara (2012-02-15 22:50:26)


Sonia30
raveca,a explicat mada perfect ce inseamna fetele vechi,nu are legatura cu data inregistrarii sau cu durerea mai mare sau mai mica.ce,eu daca n-am avut bebe in burta nu stiu ce e durerea?tu mai ai sanse la natural,eu nu.e   o maaare diferenta.a spus mada tot.eu n-am ce sa spun in plus.

si daca eu sunt aia care am deranjat cand am spus ca sunt sincera si nu ma pot bucura pt un test de sarcina pozitiv al unei persoane necunoscute mie,o spun din nou wink


Madlena06
Intrebare SINCERA valabila pentru toata lumea?????????
Ma vrea cineva aici????????????
Ca incep sa ma gandesc serios sa imi sterg contul......
Incep sa ma simt din ce in ce mai naspa....


Sonia30
madlena,nu e vorba ca nu te vrea lumea aici.dar any ti-a dat un link de la prenatal.


Sonia30
madlena,eu n-am zis sa pleci.ti-am facut o sugestie ca acolo poti vorbi cu viitoare mamici despre sarcina

Sonia30
cmin,nu mai e aceeasi atmosfera.si,da,noi care suntem vesnic aspirante,asa cum a zis si maya,nu mai putem fi la fel.de-asta credca e cazul sa lasam topicul fetelor care acum sunt la inceput de drum...

ce marca folosesti,tya?

Ultima oara a fost editat de sonia30 (Ieri 09:30:55)



Madlena06
Doamne nici nu m-am gandit ca prezenta mea aici starneste atatea discutii si polemica. Si cum o zi care poate fi frumoasa o transformam in discutii inutile.
Da Sonia, am intrat pe linkul respectiv, dar nu stiu cum sa explic... ca nu imi gasesc deocamdata locul acolo. Eu inca nu ma simt gravi !!! Ce pot sa fac?????  Voiam doar sa va salut si sa stau cu voi putin timp....
Poate nu intentionat dar sa stii ca m-ai facut sa ma simt aiurea de tot...
Si avand in urma... un avort sponatan cine imi garanteaza mie ca acum totul va fi ok????? Habar nu ai ce e in mintea si sufletul meu cum EVIDENT nu stiu ce se intampla cu tine si cum nu imi permit sa imi dau cu parerea la experienta ta.
Daca nu ai inteles ce ai facut tu... iti explic.. m-ai invitat elegant sa ies pe usa afara !!!!!!!!!!!!!!!!! 


una dintre fete, nu ii dau numele

Asa este, Sonia! Mie nu mi se pare ca esti directa, as folosi alt termen, dar nu e cazul. Daca tu asa vrei sa fii...nu e nicio problema pt mine, pot ignora rautatile. Insa mi se pare socant ca azi, in loc de scuze, sa repeti cu detasare ceva ce mi se pare mai mult decat as putea suporta, daca as fi in locul Madlenei.
E bine de stiut pe viitor, daca raman insarcinata, cine se bucura si cine nu.


Sonia30
raveca,am zis ca nu ma pot bucura de un test pozitiv al unei fete intrate cu o zi in urma.tu nu cred ca ai intrat ieri.si poti sa imi zici cum vrei.cine nu ma intelege,n-am nevoie de el/e



Sonia30
dana,imi pare rau ca am deschis gura ,ca s-a interpretat cum  s-a interpretat.

eu de azi nu voi mai intra si nici nu voi mai citi.va pup si va doresc multe teste pozitive la toate!


una dintre fetele de pe forum
Sonia puss tu stii ca eu tin foarte mult la tine, dar zilele astea ai fost diferita. si pe mine m-ai facut sa ma simt aiurea...eu sunt sigura ca peste cateva zile cand vei realiza ca ai exagerat, vei reveni la noi, aici unde iti este locul. toate avem zile mai grele si mai exageram, dar cand ne linistim stim sa ne iertam intre noi. toate avem aceeasi suferinta mai acuta sau mai putin acuta. hai, capul sus, si nu fii asa extrema. daca forumul asta a insemnat vreodata ceva pt tine...sau daca noi insemnam...cu siguranta vei reveni!


Offffff.....  am incercat sa fac programare pt sotul meu la dr si nu am reusit....
Revin aici si ma intristez  butter  grater  Daca as fi stiut ca iar creez probleme nu as fi intrat.
Insa....  vreau doar atat sa spun : nu vreau sa renunt la acest topic !!!!!  Paote ca suna airea, insa eu sunt genul sentimental si VOI de pe acest topic suntei PRIMELE cu care am impartasit bucuria mea !!!  Sotul meu a aflat 4 ore mai tarziu !!!

Multumesc la toate fetele care au scris in favoarea mea desi.... nu asta am vrut....
Va spun exact cum ma simt acum : ca cel care creeaza polemici si din cauza mea Sonia e marginalizata. O sa ma deteste pentru ca din cauza mea voi cele care i-ati fost alaturi pana acum, nu sunteti de acord cu ea.


Madlena06
Imi pare nespus de rau pentru tot...
Un topic care mi-a adus speranta in suflet.... e pentru mine acum motiv de tristete.... Urata amintire.....


Madlena06
Dana, crede-ma sunt de acord cu tine. Insa eu am preferat si prefer in continuare sa tac. Motivul???? Nu o cunosc, nu ii cunosc povestea si sincer nici nu cred ca mai vreau sa i-o cunosc. Eu incerc sa respect pe fiecare. Sunt ferm convinsa ca fiecare are un trecut mai mult sau mai putin dureros.
Si DA m-am simtit aiurea de tot. Poate nu ma credeti, dar m-am intristat mult. Eu dunt genul fraier care se consuma, iar acum in situatia mea nu ar trebui. La inceput am crezut ca nu se bucura nimeni ca eu la 24 de ore dupa ce am gasit acest topic, am avut un test pozitiv. Cine a trecut de 30 de ani stie ca noi avem acum un timp mai limitat.... Eu deja aveam termen de la dr...
Insa ma incurajez singura si cu cea mai mare sinceritate va spun ca m-ati incurajat si voi. As vrea insa sa nu izolati o persoana pentru mine.
Nu stiu daca m-am facut inteleasa. Eu sper ca da !!!!
Va  puss  puss  puss  pe toate....
Incerc din rasputeri sa imi fac ziua frumoasa smile
Va doresc accelasi lucru. La TOATA LUMEA ... FARA EXCEPTIE !!!!!


pet&jara
acum am inteles si eu despre ce era vorba IN MARE SECRET aseara. ma intreb si eu , de ce era secret? ca Soni isi spusese parerea? asa si/ daca pe ea a durut-o seferinta ei si a decompensat-o momentul in care madlena a intrat fericita ca e gravida...de ce e de vina aia sau aialalta? nu este nici una de vina ...eu prefer sa spunem direct ce gandim ... poate intr-adevar cu cu pic de diplomatie si toleranta .. madlena a inteles ce a durut pe sonic .. sonic a spus singura ca poate trebuia sa spuna un pic altfel .. toti cand suntem la inceput ne mai luam si cate una mica peste nas .. apoi uitam .. desi ideea este ca cine vrea sa plece, sa plece....cine vrea sa ramana, sa ramana .. si cred ca cine pleaca de aici pleaca doar din toane si mofturi .. pana la urma nimeni nu a patit nimic.. si daca o sa o tot tineti asa, mai bine sta fiecare la casa ei, ca numai atmosfera nu e aici ...sunt gravide peste tot, misuna pe strada  rotfl2 (glumesc, binenteles cu aceasta exprimare) si daca madlena a intrat si ne-a zis...sa ii ajute Dumnezeu .. cum sa te superi ca e o fata gravida ..

gata, m-am hotarat .. si eu am nervi pe voi toate pentru ca voi aveti barbati tineri, frumosi si iubitori si eu nu am ....si nu e drept ca voi sa aveti si eu nu ... rotfl2

eu zic ca timpul de nervi trebuie sa expire .. atmosfera nu va mai fi la fel ca pe vremuri .. sunt alte fete, alte probleme, alte temperamente .. forumul evoueaza, se schimba, se innoieste ..si oricand, oricine isi gaseste o alinare aici ..e parerea mea.. de pre-aspiranta..

pet&jara
Storm .. nu m-am referit la Almi .. Doamne fereste .. te rog nu mai lasa impresia ca am ceva cu Almi sau cu fete mai vechi pe care nici macar nu le cunosc .. daramite sa mai si zic de ele ..

Stiu ca zicea Madlene ca ea vrea sa iasa de tot pt ca deranjeaza etc .. de aceea am zis ca e un moft pt ca nu cred ca o vrea cineva pe madlena afara .. eu, nu .. mie ii sunteti dragi toate .. absolut toate .. de ce sa se simta sa madlena sa plece? ea este acum o mamica superfericita si nu cred ca a suparat pe cineva acest lucru....iar eu am zis ca eu cred toate am inteles si pe una si pe cealalta si ca nici una dintre ele nu este vinovata .. mai apar si discutii, cateodata .. dar se uita..


Nimic nu doare mai tare decat lucrurile pe care le intelegem prea tarziu

Offline

 

#1080 2012-02-17 13:17:19

Monimonica
Full member
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 880

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Elena,ma bucur... puss

Offline

 

#1081 2012-02-17 13:22:23

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Am uitat sa zic salutare wave smile


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#1082 2012-02-17 13:23:55

Monimonica
Full member
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 880

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Buna time! puss

Offline

 

#1083 2012-02-17 13:24:10

tya
Hero member
Inregistrat: 2011-09-04
Mesaje: 2546

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

pass puss esti cum a zis hell? big_smile ca ea zicea deo colega de a ei de liceu  va
felicitari pentru sarcina, sa ai o sarcina usoara si la termen, acum am vazut la semnatura  majoreta  majoreta  majoreta

Ultima oara a fost editat de tya (2012-02-17 13:26:59)


Si daca nu ma mai tin picioarele voi merge si in maini sa imi traiesc visul hjarta
http://www.fertilityfriend.com/home/3aa469

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.