homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65-79


#1483 2012-02-18 12:05:46

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Blue puss parca ai luat antibiotice luna asta,,,sau stiu eu aiurea?

Elena, blue...depasirea obstacolelor ne deschide un nou orizont plin de sanse.


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 



#1484 2012-02-18 12:06:03

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

buna si pe aici madlene puss


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#1485 2012-02-18 12:08:38

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Madlena multumesc puss       socant, tratament pt diaree de 2 luni neutral

Hell kram


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1486 2012-02-18 12:18:17

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

hello
elena, blue va pup si va urez mult noroc luna viitoare
happy tin pumnii sa fie totul bine. ai grija de tine
pup restul fetelor


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#1487 2012-02-18 12:19:47

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

green puss


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1488 2012-02-18 12:22:13

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Green puss multumesc


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1489 2012-02-18 12:23:24

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Elena da... faza e ca eu i-am spus ca vreau niste pastilute sa mi le dea sa le am in casa pt orice eventualitate. Si ea mi-a recomandat un tratament foarte scump ca sa se curate organismul si sa nu mai fie probleme. Dar stii cum e... trebuie sa iti si permiti asa ceva !!! Asa ca m-am dus la alta farmacie si am cumparat ceea ce imi trebuia. Eu inteleg ca au promotii si vor sa vanda, sa faca reclama. etc, dar uneori exagereaza ...
Aless buna si aici  par  kram  corect !!!
Green  par

Ultima oara a fost editat de Madlena06 (2012-02-18 12:23:55)


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1490 2012-02-18 12:28:23

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

madlena, buna!

Green puss si restantele pusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspuss esti cumva RE pe fb?


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1491 2012-02-18 12:38:39

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

hell sunt DA pe fb. nu am trecut numele de familie smile si am niste borcanele colorate la avatar
madlena nu cred ca am apucat, insa iti urez acum sarcina usoara. nici eu nu agreez farmacistele care iti baga pe gat cate ceva


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#1492 2012-02-18 12:46:19

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Green multumesc !!!!!!!!!!!   puss  par  kram
Fetele eu va las. Trebuie sa vad ce se mananca astazi wink
O zi buna va doresc si un week-end cat mai frumos !!!!!!!!!!!!!!   par  puss  kram  puss  par  kram  par  par  kram  puss


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1493 2012-02-18 12:50:54

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

stiti cum e.... romanul, probabil datorita societatii in care s-a dezvoltat, are o atractie speciala spre promotii de tot felul...si farmacistele isi incearca norocul..
de exemplu, acu vre-un an si ceva, langa noi s-a deschis un magazin "Billa" si in prima zi s-a facut o promotie...friteuze pentru cartofi la 10 lei ... sa vedeti cum se bateau babele si mosnegii, ziceai ca e razboi. Apoi, a venit televiziunea sa filmeze si ii intrebau pentru ce lupta la rand ...si ghiciti, multi nici nu stiau pentru ce e promotia...practic se bateau pentru o promotie a carei continut nu-l cunosteau.. si cel mai tare m-a amuzat un batranel, care zicea ca e promotie la veioze in loc de friteuze, cum era..  dumbom

Madlena puss o zi frumoasa!

Ultima oara a fost editat de elena.plahatca (2012-02-18 12:54:13)


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1494 2012-02-18 12:57:48

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Elena big_smile
-Madlena e-n Italia, deci clar ca nu suntem noi romanii singurii din univers.

Green, ti-am cerut prietenia 'rodnar


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1495 2012-02-18 13:02:45

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Hell rotfl a, e in Italia, deci s-a extins febra promotiilor, sau o fi fost farmacista romanca rotfl


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1496 2012-02-18 13:03:42

blue_moon
Sr. member
De la: slatina
Inregistrat: 2011-11-08
Mesaje: 1468

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Multumesc, fete. Elena, daca nu ai semne ca vin uratii, poate mai e timp sa se faca II. rugaciune Cu febra cum mai e?

App de fb, eu sunt AR  chicot


O sufletica nazdravana s-a cuibarit la mine in brate si-o iubesc de mor!!!

Pe 13 ianuarie 2013 s-a nascut minunea noastra si ne-a schimbat viata!

Offline

 

#1497 2012-02-18 13:06:36

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

hello fete dragi puss puss puss puss puss puss puss
am intrat sa va doresc un weekend placut puss puss
noi astazi mergem la ai mei ca e ziua lui tata si sarbatorim putin.
va doresc o zi frumoasa si linistita puss puss puss puss

Offline

 

#1498 2012-02-18 13:10:04

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

hello fetele puss
wk placut tuturor


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1499 2012-02-18 13:11:30

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

buna ziua

am observat ca atmosfera s-a mai domolit.. nu am intrat sa rastalmacesc rahatul, am intrat pentru ca am si eu de spus ceva in tot amalgamul asta de replici mai mult sau mai putin acide/rautacioase/ironice..
am mai intrat o data chiar in mijlocul discutiilor si nu am vrut sa comentez.. citindu-va am observat ca se tot continua intr-un mod al naibii de ciudat pentru topicul asta..

discutii au fost.. nu mereu dar au fost.. si eu la inceput am avut unele discutii/divergente cu unele fete.. dar consider ca le-am depasit.. eu stiu asa: cand cineva are ceva personal cu altcineva (ambele persoane facand parte din acelasi grup) nu-si spala rufele in public.. cand se vede ca situatia degenereaza consider ca discutiile se pot muta foarte frumos si elengant prin mailuri ca nu degeaba ne-am pus (cea mai mare parte din noi) adresa de email sub avatar..

in alta ordine de idei, se pare ca au fost 2 note discordante: mesajul soniei si prezenta lui pet..
o voi lua pe rand:
1. mesajul soniei..
- m-am simtit de-a dreptul oripilata de reactia voastra vis-a-vis de ceea ce a spus sonia.. de ce? pentru ca mi-am dat seama in sfarsit ca nu toata lumea de aici citeste totul din urma.. sonia a spus nu o data ci de mai multe ori ca ea nu se poate bucura cu adevarat de testele pozitive ale fetelor pe care nu le cunoaste.. cine a citit tot ce se scrie, stie la ce ma refer.. eu personal am citit de cel putin 2 ori acest mesaj scris de ea in diferite situatii.. nu am intrat sa iau apararea nimanui sau sa dau in cap cuiva.. am intrat pur si simplu sa-mi exprim parerea asa cum au facut-o multe fete.. si consider ca faptul ca mi-am luat o pauza nu inseamna ca acum n-am voia sa va citesc sau sa va scriu din cand in cand..
- raveca.. eu una am prins drag de tine din prima si m-a incantat tare mult ca esti una din pacientele medicului la care merg si eu.. insa, asa cum banuiam, acum mi s-a confirmat faptul ca nu citesti totul din urma.. nu esti obligata s-o faci, Doamne fereste, doar ca din cauza ca nu citesti, ajungi sa judeci aiurea.. cand a zis sonia ca nu se poate bucura pentru tine? cand a zis sonia ca nu te simte ca facand parte din familia aspirantelor? eu una nu am citit asa ceva.. am citit doar interpretarile tale si ale celorlalte fete..
- happy si lady puss puss pe voi va stiu nu doar d ela topicul asta ci de la celelalte.. si cititndu-va postarile si pe alte topicuri mi-a fost mai usor sa ?diger? informatiile pe care le-ati adus aici.. sincer reactiile voastre fata de mesajul soniei nu cred ca si-au avut rostul.. niciodata nimeni nu s-a referit la ?noile aspirante?, ci la ?nou-venite? (care zic eu nu-i acelasi lucru smile ), si mai mult dupa toate abramburelile cu userii care au intrat sa faca valuri-valuri si sa creeze numai discutii si sa instige la cearta, e nromal sa fim tot mai sceptice privind noii useri.. eu una asa sunt..
- eu sunt genul de persoana care se bucura pentru orice veste de ?test dungat?.. mai ales pentru persoanele care-si doresc mult copii.. dar NU ma pot bucura asa cum m-as bucura pentru persoanele pe care le cunosc de 2 ani (sau mai mult) si care au ramas la acelasi stadiu de aspirante.. si asta a spus si sonia MEREU de-a lungul timpuli numai ca nimeni nu-si aduce aminte sau nu a citit tot ce a scris sau efectiv a vrut sa judece pe cineva si nu a avut pe cine.. ma bucur pentru Madlena.. dar nu asa cum m-as bucura pentru: sonia, mayya, happy, lady, hell, mikado, madalyna, raveca etc.. bucuria mea se rezuma la stadiul de idee, nu ajunge sa patrunda acolo in suflet si sa-mi dea lacrimile ca i-am vazut testul dungat..

2. prezenta lui pet..
- in primul rand a inceput sa scrie intr-un moment nu foarte roz din viata mea, cand citeam si nu prea raspundeam.. i-am citit toate postarile, imi pare bine ca a avut incredere sa-si deschida sufletul aici DAR.. de aici pana la a umple muuuulte pagini  despre despartirea de iubit.. mie personal mi s-a parut ca s-a exagerat.. poate sunt absurda.. dar efectiv s-a exagerat pe subiectul asta.. m-am abtinut la a-i raspunde prea mult pe subiectul asta pentru ca (la fel ca si madalyna) nu sunt in situatia ei si nici nu-mi doresc sa fiu.. aici fetele se chinuie sa ramana gravide nu sa se desparta de iubiti/soti/prieteni.. exista topicul unde poti fi offtopic si unde se scriu vrute si nevrute.. acolo se puteau umple multe pagini.. sau chiar topicuri destinate unui astfel de subiect.. nu a zis  nimeni sa nu intre sa scrie si aici, dar consider ca subiectul ?despartirea de iubit? se putea rezuma la cateva mesaje, nu la cateva pagini (adica mai mult)..
- glumitele mai putin ?digerabile? de fetele luate la misto de userii care cautau in mod expres sa iste scandal si discutii si certuri iar mi s-au parut ne-la-locul-lor.. iar mesajul citat de mine chiar m-a deranjat... si m-a deranjat enorm de mult.. asta pentru ca s-a generalizat si asa sunt eu mai sensibila si ma simt..

si 3. (de la mine putere) big_smile dana, eu sunt foarte curioasa de ce anume ti-ai dat seama? (astept un mail ca sa nu mai iasa discutii aici) de ieri ma macina dilema asta puss

in rest... nu mai am ce comenta.. consider c-am facut-o suficient.. daca intru sau nu sau de ce nu o fac sau de ce o fac consider ca este problema mea si nu cred ca are cineva dreptul sa ma catalogheze mofturoasa si cu toane (ca de-aia nu mai intru).. sper din suflet ca ?mofturile si toanele? care m-au determinat sa iau o pauza in ceea ce priveste activitatea mea aici sa nu devina si ale voastre..
va pup si va urez un week-end placut puss puss puss


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#1500 2012-02-18 13:19:53

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Blue, nu am semne de urati inca, dar nici de bebei...  am de multe zile deja sanii-sosete, etc   Febra parca a trecut , bat in lemn , sa nu se intoarca iar pe seara chicot puss

Maya puss la multi ani tatalui tau

Angel puss wk placut si tie!

Almi puss


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1501 2012-02-18 13:20:39

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 65

Almi puss

mika te pup , pana intri tu mi-a ca nu mai sunt eu pe forum, dar iti las o cafea  mornincoffee

Ultima oara a fost editat de angel_sweety (2012-02-18 13:26:41)


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.