homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15-104


#1958 2012-03-11 09:40:43

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Neatza!


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 



#1959 2012-03-11 09:41:40

prigatel
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-09-06
Mesaje: 3945

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

neatza


IOANA ALEXANDRA este in bratele noastre - 27.06.2011     http://lb2f.lilypie.com/HJICp2.png
VLAD ANDREI primul nostru pui - 20.10.2005     http://dhbf.daisypath.com/Nfqsp2.png

http://www.fertilityfriend.com/home/prigatel

Offline

 

#1960 2012-03-11 09:46:04

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Neata!


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#1961 2012-03-11 09:47:52

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Priga ce mai faceti voi?


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#1962 2012-03-11 09:48:48

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Neata  wave

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1963 2012-03-11 09:50:18

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

aha....deci mai avem de asteptat cesafac multam fetelor!
pass, nu sunt colici. nu se strangea de burtica, nu faceau matzele zgomot, nu facea partzuri.
oamenii astia ne sunt chiar prieteni, au venit cu draga inima...
de acum, orice ar fi o chem pe mami sa stea cu bebelul cand avem musafiri sad
doamne pass, eu ma tot intreb cum mai poti  neutral eu cu al meu, cand nu prea mi-a dormit 2 zile, am zis ca innebunesc, as fi dormit cu capul pe masa....

Ultima oara a fost editat de pokemon (2012-03-11 09:52:55)


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#1964 2012-03-11 10:10:32

mylacik
Hero member
De la: Slovacia
Inregistrat: 2010-06-30
Mesaje: 3883

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Neata

off Pass cesafac

Eu cu al meu copil ce sa fac ? cand vine cineva la noi plange,nu cunoaste si ma refer la neamuri..nu poate sa se uite la el ca urla ca din gura de sarpe.. ii dam jucarii , nimic nu ajuta ..toti imi spun ca eu sunt de vina ca nu l-am dus "prin lume " spranceana cu toate ca am iesit aproape in fiecare zi afara..si cand a venit cineva la noi a fost si el acolo..dar asta face de cateva luni .. mna neutral
aaa..si nu la toata lumea.cand am fost la Mc radea la toti pe acolo..sau cand platim la casa ..depinde
offtopic sotul meu e iar idiot box
l-am rugat sa-i schimbe pampers-ul lui fabi si el se uita la desene..ca sa-l schimb eu ca el nu vrea.zic NU ,il schimbi tu si am plecat din camera ca am zis poate asa se apuca sa-l schimbe. vin dupa cateva min si nu reusea sa-i puna pampersul bang ca se foieste,da din picioare ..si s-a enervat si i l-a lipit stramb si larg si nu mai zic..cadea de pe el .fabian a inceput sa planga si l-am luat eu si l-am schimbat bang L-a mai schimbat si inainte dar acum nu e in stare de nimic bang il urasc cand face asa.
nici macar nu si-a cerut scuze .. supa

Ultima oara a fost editat de mylacik (2012-03-11 10:12:01)


http://www.fertilityfriend.com/home/Mylacik
21.05.2011 Mamica fericita de puiut Fabian !! hjarta hjarta Iti multumesc Doamne pentru minune !
bebe avem 3 anisori hjarta hjarta

Offline

 

#1965 2012-03-11 10:42:02

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

mamici puss
Noi tot cu nopti horror. sad De cateva nopti se trezeste de tot pe la 3.30-4. grater


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#1966 2012-03-11 10:42:59

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

neata buna

andu azi are max 37.3 rectal, sper sa fie pe calea cea buna

referitor la gandaci , va multam ptr sfaturi, al meu e resemnat in sensul de conservare , sa nu se faca pe el sa sufere , dar in ele duce o lupta ca ai lui sunt "mai diferiti ca si parinti/ bunici",
de ce atata " agitare " din partea mea, eu am crescut intr-o fam normala, cu bunici materni dar si paterni implicati in viata mea intr;o oarecare egala masura si de aceea poate madernajeaza ca vad ca gandacii nu se implica in viata lui andu doar prin " plansete" in stg si in dreapta si mai mult, asteapta sa le rezolv eu probelmele de familie in loc sa il sune pe C sa vada " ce si cum"

Eu nu imi doresc sa  fiu " iubita" de ei, dar , Andu  da...imi doresc si nu ma "linisteste" gandul ca si in alte parti e la fel ca am exemple si de parti unde e bine smile

IN fine, a fost iar ieri o stare de moment in care mi-a pasat ca uite ce " fraieri" sunt ca lipsesc din viata lui andu, dar pana la urma asta e alegerea lor si ei prefera sa isi faca din orgoliu si ambitii copilul sa sufere:(


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#1967 2012-03-11 10:54:41

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

allyna,   supa   tu crezi ca eu nu imi doresc asa cum e normal si cum am avut si eu, 2 perechi de bunici dornici sa participe la cresterea si educarea copilului???? supa  Offff cand vad bunici in parc cu bebelusii imi vine sa plang, eu nu am avut parte de asa ceva la sebi, nu a venit niciunul sa mi-l ia macar o ora afara sa pot face ceva in ora aia. Daaar, iti spun sigur ca poti trai bine mersi si asa. ce visezi tu este idealul, si rar se atinge ala. Mama e bolnava, tata e f pasiv, iar parintii sotului nu sunt apropiati deloc nici de copilul lor, d-apai de nepot. Ei nu stiu nici data lui de nastere, nici al 2lea nume, nu stiu nimic de el si nici nu ii intereseaza. smile Mi-ar fi placut si mie sa stiu ca mai multor persoane din familie le pasa de copilul meu, ma uit la altii in parc si sunt trista pt treaba asta, daaaar imi trece f repede lol
Si eu am crescut cu bunici, 4 la numar!!!!, dar tot cu mama si cu tata imi doream sa stau, cand ma duceau la bunici nu imi placea si plangeam si numaram zilele sa vin la mama, uram sa stau departe de ea. Si andu la fel, precis, orice copil vrea sa stea mereu cu mama, e tot universul lui. TU ai nevoie de ajutorul lor, nu andu, el sta bine mersi doar cu tine si tu ai mare noroc sa o ai pe mama ta sanatoasa si aproape sa te ajute. Zi MERSI, ca altele nu au parte.

bine ca a scapat de febra  puss

Offline

 

#1968 2012-03-11 10:55:55

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Buna dimineata  cascat  Si noi am avut o noapte mai agitata... Tot cu perioada treaza, nici nu mai stiu la ce ora, a incercat sotul sa-l adoarma, nu a reusit, l-am alaptat, nu a adormit nici asa, l-am pus aproape de mine in pat si s-a jucat vreo jumate de ora cu parul meu, m-a mangait, m-a tras de nas, m-a pupat, pana a adormit intr-un final  forgetit


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#1969 2012-03-11 11:09:11

mylacik
Hero member
De la: Slovacia
Inregistrat: 2010-06-30
Mesaje: 3883

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

passenger a scris:

orice copil vrea sa stea mereu cu mama, e tot universul lui.

da? atunci de ce copilul meu nu ma vrea? supa nu pot sa-l iau de la bunica-sa ca plange,o tine de haine..e fericit cand o vede.. eu ce sunt? o vaca cu tzatze..numai cand ii e foame ma vrea cateva min si atat supa


http://www.fertilityfriend.com/home/Mylacik
21.05.2011 Mamica fericita de puiut Fabian !! hjarta hjarta Iti multumesc Doamne pentru minune !
bebe avem 3 anisori hjarta hjarta

Offline

 

#1970 2012-03-11 11:10:54

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

pass , ce bine ai descris ce simt cand vad bunicii toti la nr in parc sad, cu ai mei am noroc si cei de la Ct, poate intr;o zi se vor trezi, daca nu, asta este sad , oricum la tine e mai rau sad

puapm noua presupusa putza puss

blue o caffea ? big_smile puss


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#1971 2012-03-11 11:19:54

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

hello puss


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#1972 2012-03-11 11:25:01

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Neata si de la mine!

Ieri mi-a fost rau, azi la fel, abia astept sa ma internez si sa scap...  bang  bang  bang  bang
Am tot felul de dureri, ba burta, ba soldul, ba spre picior, ba spatele, ba rinichiul, azi cand m-am trezit parca ma calcase trenul... grater
Nu sunt in stare de nimic, in seara asta vine si tata, sper sa se descurce, Iulia iar nu papa, ba vrea ceva, a doua zi iar nu vrea! Si al meu sot cica "daca nu vrea sa manance la pranz asta este, mananca la masa urmatoare si gata... o data si o data tot o razbeste foamea..." Si zic: "atunci eu sunt proasta ca stau dupa ea doar, doar o manca cateva linguri?!?! Sa te vad eu cum o sa iti fie tie cand o sa fii acasa cu ea si stii ca nu a mancat, cand sunt eu acasa nu ai tu grija daca ea e mancata sau nu, pt ca stii ca eu nu o las asa..."
In fine, sunt praf, abia pot manca, nici de Iulia nu pot sa am grija, bine ca acum doarme, abia astept sa se termine tot...
Va pup si va mai citesc pe seara! Trebuie sa imi fac si un bagajel... supa

Ultima oara a fost editat de Papucica (2012-03-11 11:33:09)

Offline

 

#1973 2012-03-11 11:34:15

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

neata cascat

pokemon a scris:

ca aseara iar am avut o partida urata sad au venit niste prieteni la noi, mami nu era acasa sa ii dau bebelusul, asa ca l-am tinut cu noi. dupa 30 de min. l-a apucat un urlat de l-am linistit cu greu, se ineca, se invinetea, tusea...si nu se putea calma.
eu sunt sigura ca din cauza vizitei a facut asa, nu mi-a mai plans asa de rau de nu mai tin minte cand. de fapt, asa cum a plans aseara nu a plans niciodata.
l-am tinut numai in brate, cu fata la pieptul meu, tocmai in ideea de a-l feri de stimuli si alte chestii. se pare ca degeaba sad

Eu patesc asa de fiecare data cand vine cineva sau ne intalnim pe afara. Ieri ne-am intalnit cu niste cunostinte, tanti era bortoasa si s-a jucat sa zic 2 min cu el, adica i-a vb, caci el era in carut. Toate bune si frumoase pana am ajuns acsa( era vreo 3 ceasul) si acolo n-am mai mancat absolut deloc pana la 9 si ceva , ultima masa inainte de asta fiind pe la 13 si atunci cateva guri si a adormit pe la 23 ca apoi toata noaptea sa se trezeasca in plans isteric. Uite de-aia nu-l mai las eu sa-l vada nimeni. Oricat de paranoic ar suna, cine vrea sa se joace cu un copil, sa-si faca  neutral

Pass pare rau de noapte kram .
Cat despre relatioa cu soacra... eu n-o suport pe-a mea si nu ratez nicio ocazie sa-i amintesc husbandilei. O urasc pentru ca n-a stiut sa-i fie lui mama cand a avut nevoie si pt ca m-a blamat prin toti cunoscuti fara macar sa ma cunoasca. Al meu stie si nu-mi pasa daca il ating cu ceva cand i-o spun. La cate a facut scorpia sa zica merci ca-mi trece pragul casei  neutral  si ca o las sa-si vada nepotul

Myla kram

Nu stiu daca azi noapte am cumulat 3 ore de somn  supa

Ally sanatate lui Andu kram

papu offf kram o sa fie bine, ai sa vezi!

Ultima oara a fost editat de smart lady (2012-03-11 11:34:57)


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#1974 2012-03-11 11:37:16

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Ma doare capul de-mi explodeaza. sad Iar. grater Cred ca de la oboseala.

Papu puss las' ca imediat scapi si de asta.

Alina, multa sanatate lui Andu. puss


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#1975 2012-03-11 11:39:57

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Smart, multumesc! puss
Lucky, puss multumesc, am facut ceai de menta intr-o cratita si m-am pus deasupra oalei cu un prosop mare in cap si am facut inhalatii vreo 10-12 minute, pana a doua zi mi-a trecut nasul, acum e pe trecute raceala.
Lallica, puss multumesc, sper sa nu fie probleme, pana marti singur imi trece, oricum o sa le zic ca am fost racita. Slabita sunt oricum ca mi-a trecut raceala si am diverse dureri, am fost ieri prin Kaufland cu sotul si dupa jumatate de ora voiam acasa, ma dureau toate si parca alergasem... grater grater grater Ma oftic ca eu sunt energica de felul meu, urasc sa zac si sa imi fie rau, parca nu sunt eu...

Offline

 

#1976 2012-03-11 11:40:55

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Pass sa stii ca si la mine e cam la fel. Mama rar vine sa stea cu Maria, socrii nu sunt din localitate si uite asa numai eu ies cu ea.
Mama sta destul de departe d emine in Timisoara, in celalat capat de oras si daca ajunge acasa nu mai iasa sa vina la nepoata.

Papu, hai ca mai putin si scapi.

Maria e afara cu socrii, si la noi a fost noapte de foiala, am impresia ca o cam agita. Tot vor sa o ia in brate, sa o pupe, sa o cocoloseasca.

Lucky incearca sa dormi si tu cand doarme Tudi, eu asta am de gand sa fac astazi.


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.