homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15-107


#2015 2012-03-11 20:11:00

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Pass, multumim de link!Nici nu mai stiu ce sa cred despre subiectul respectiv.


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 



#2016 2012-03-11 20:27:59

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Myla, Adina, David sta numai dupa mine de obicei,dar numai dupa mine, cum plec din camera cum incepe. sta si singur  uneori se joaca,dar ma vrea mereu langa el si daca vine mama sau fratele meu care e si  nasa siu, e atat de bucuros, si eu ma bucur cand stau cu ei, mai am si eu aer, cum ar veni, dar daca nu ma vede mai mult de o ora -2 , incepe "mama mama"  pana vin la el si vorbesc cu el. sunt momente in care il mai las cu mama mea si striga dupa mine imediar pana vin , daca nu vin plange  ca un copil rasfatat tare de tot. 

Garga, ,macar nu mai plange Stef.   applause  pentru dintoc!  Eu ii dau lui D ceva sa rontaie,doar asa pot sa i pun pampersul si sa l imbrac, oricum iese cu scandal mereu. nu stiu ce i apuca, de ce nu stau... cand o sa treaca si etapa asta? cred ca mai am de asteptat mult si bine.
 
Andreea, bafta multa maine! pupam pe Mariuca!

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2012-03-11 20:32:52)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#2017 2012-03-11 20:48:10

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

buna!
myla...ce sa zic... nu inteleg de nu vrea cu tine faby...a mea oricat ar sta cu altcienva,cand ma vede pe mine,se atarna de mine...

si celmaimult de ea imi place cand se trezeste...cum ma vede,rade la mine,e asa vesela, o adorrr
si nu mai baga in seama comentariile altora care habar nu au....

kata, chiar ca neseriosi aia de la laborator....
eu nu prea stiu cum e cu alergiile astea....

si a mea fetita se foieste noaptea dintr-o parte  in alta, azi noapte am gasit-o cu capul in partea opusa la patut fata de ucm am asezat-o eu...se intoarce noaptea in  patut de pe o parte pe alta

pass eu nu stiu cum rezisti....grater


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

#2018 2012-03-11 21:30:36

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

&&&&&&&&&&&&

Ultima oara a fost editat de flowerpot (2012-03-12 21:36:06)


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#2019 2012-03-11 21:45:31

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

wave

Andreea, bafta maine! noua ni s-a recomandat 2 ore repaos digestiv. i-am facut analizele de sange cand avea 13 luni, si eu eram tare speriata ca-l inteapa, dar a durat maxim 2 minute si nu a plans deloc (a marait un pic pana i-a gasit vena). Sper sa fie asa si la voi, fara plansete! puss

Flower sad nasoala situatie. eu nu le-as plati nimic... daca au drag si dor, sa vina pe banii lor; daca nu, nu te mai agita/plange ca nu merita  par


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2020 2012-03-11 22:04:20

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

flower, imi pare rau ca esti suparata. dar si eu ca tine zic: decat sa ai obligatii, sa ti se reproseze ca au fcut si au dres, mai bine asa. bine ca pot ai tai sa te ajute !!!

sa va povestesc o faza draguta hjarta
in seara asta ana a fost cam maraita, numai cu mine a vrut asa ca am luat o cu mine in baie sa fac dus. si s a apucat de tras de toate alea, perii de par, sampoane pe unde ajungea ea. (ii place tare sa stea in baie sa se joace cu ce e pe acolo). cand m a vazut dezbracata in cada, a inceput sa plangaaaa ca vrea la tzitzi lol s a prins cu manutele de marginea cazii si da i plans. asa ca m am trezit alaptand aplecata peste marginea cazii. a luat o gura de laptic, apoi am facut iute dus, cu ea inca protestand si fuga in pat. mie mi s a parut funny. smile

a avut sau are cineva pitiriazis versicolor ? boala de piele (pete albe, maro si/sau rosii care apar pe membre si spate, burta, incheieturi...)
am facut de 2 ori tratament cu flucovim, si inca 2 medicamente dar n a dat rezultate. as incerca cu tratament homeopat. daca aveti vreo idee sau ati tratat, ziceti mi si mie.

Ultima oara a fost editat de adina84 (2012-03-11 22:06:22)

Offline

 

#2021 2012-03-11 22:07:02

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Mamici, va pup pe toate, va multumesc din suflet pt incurajari si pt vorbele frumoase! par kram
Bagajul meu e aproape gata, Iulia deja doarme, ma duc sa stau putin in cada sa ma relaxez, nu se stie cand mai fac o baie calumea, apoi ma bag la somn.

Va pup puss si va tin la curent! par
Noapte buna! puss

Offline

 

#2022 2012-03-11 22:10:02

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Papu, tin pumnii sa fie bine! Sanatate multa  puss


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

#2023 2012-03-11 22:10:20

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Sara buna

Garga si eu am auzit varianta cu faptul ca alergiile sunt depistate dupa 3 ani.

Flower  supa imi pare rau de situatie...

Maria a iesit in seara asta cu Cosmin si socrii la Mall si a facut tare urat, am impresia ca o agita la maximum grater Abia am calmat-o cand a venit acasa.

Bafta Papu.

Mersi Aliy. La noi probabil vor fi 4 ore.

Ultima oara a fost editat de Andreed (2012-03-11 22:12:28)


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#2024 2012-03-11 22:16:24

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

papu, eu nu am fost atenta la discutii. maine te internezi ?

Offline

 

#2025 2012-03-11 22:19:39

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

&&&&&&&&
scuze fetele dar este mai bine sa sterg

Ultima oara a fost editat de flowerpot (2012-03-12 21:36:36)


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#2026 2012-03-11 22:26:48

sanca
Hero member
Inregistrat: 2005-09-13
Mesaje: 3053

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

wave
in primul rand vreau sa ii zic lui papu ca ii tin pumnii! multa sanatate si sa dea dumnezeu sa fie totul bine! asteptam vesti!  puss

flower, si eu zic ca nu merita sa te necajesti! astia sunt oamenii! nu ai tu de ce sa le platesti drumul! am si eu 2 gandaci exact la fel. desi credeti-ma au bani mai multi decat luam noi intr-un an nici pe noi nu ne ajuta cu nimic. ba mai mult de cate ori au ocazia ne zic ca NU au bani  spranceana cred ca isi iau ei masuri de siguranta sa nu le cerem. in fine.. nici nu-mi trebuie. insa e ciudat cum parintii mei care au pensii f modeste si mai sunt bolnavi cronici amandoi si ii costa medicamentele o gramada isi taie de la gura si ne ajuta cu mancare, ii cumpara dariei una alta cand pot... nu mult dar adunat intr-un an sa zic e mult mai mult decat primim din cealalta parte. de craciun au trimis bani pt daria sa ii luam o anumita papusa dariei care ne-a fost numita si care mie nici nu-mi place. a trebuit sa ne conformam si sa dam 100 lei pe papusa aia cand poate de 100 de lei ii luam altceva mult mai ok pt ea. dar astia sunt oamenii cum am mai spus si nu avem ce face! noi si copilasii nostri sa fim sanatosi!  puss

andreea, multa bafta maine cu analizele!  puss

ruxxy, am obs ca esti mai putin pe forum! imi pare rau ca nu te simti bine!  par

legat de alergii, eu stau si va urmaresc ca si eu urmeaza sa fac ceva in directia asta cu daria. cel mai rau ma supara ca in tot aradul asta nu e nici un dr ok in materie de alergii la bebei. unul singur exista, de pe vremea mea la care am fost in vara si la care nu mai pun piciorul in cabinet.

garga, felicitari pt dintisor!  applause  si noi ne laudam cu caninul nr 3. nu e iesit decat varful.. insa oricum mai putin si ne scapam. peri albi mi-au scos dintii astia. vineri ce a papat cat de cat ca ieri si azi greva foamei. insa o las in pace nu am ce face.. azi cel putin a incercat sa pape si imi arata ca o doare cand avea papa in gurita si mai si incepea sa planga. mi se rupe sufletul  supa


Daria Ioana - 06.08.2010

Offline

 

#2027 2012-03-11 22:29:10

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Sanca sunt convinsa ca odata caniniiiesiti veti scapa si de chinul asta cu mancarea  puss  kram

Maria e asa agitata ca nici la ora asta nu imi doarme grater  grater


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#2028 2012-03-11 22:42:08

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Flower, sacrificiu ? urat din partea lor ...

Sanca, imi pare rau ca nu papa. poate iese caninul ala mai repede.  puss  (nu ne potrivim deloc la telefon, poate vb sapt asta)


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

#2029 2012-03-11 22:43:00

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Papucica puss mult curaj. Mergi să te faci mămică sănătoasă. O să revii acasă sănătoasă și totul va fi mai bine. rugaciune


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#2030 2012-03-11 23:19:11

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Flower, ce rau imi pare supa Nu are rost sa te stresezi pentru astfel de specimene, sa-ti intre intr-o ureche si sa-ti iasa in alta...

(eu nu inteleg ce e cu generatia asta de bunici, de ce sunt asa de nepasatori neutral Si parintii mei, desi stau in acelasi oras cu noi, la juma de ora drum cu autobusul, nu l-au vazut pe David de cel putin 6 luni, in conditiile in care amandoi sunt pensionari si nu au treaba bang Ba chiar eu primesc reprosuri, ca ei nici nu mai stiu cum arata nepotul lor... Si cand zic ca venim in vizita, imi trimite mama SMS a doua zi, sa nu venim bang Sunt asa de trista cand ma gandesc ca D nu va avea amintiri frumoase cu bunicii lui - ca si socrii sunt tot oameni de nimic, din pacate.)


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#2031 2012-03-11 23:23:47

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

like, la noi a mers de vreo 2-3 ori cu rontaieli apoi gata. nici nu e el un mancacios asa ca...

flow, foarte, foarte urat din partea socrilor. pe mine m-ar scoate din minti o faza de genul asta...  neutral

adina, eu am avut. am tratat doar cu clotrimazol, a trecut din prima, n-am mai avut probleme de atunci.

apropo de clotrimazol. mi-a reaparut candida  bang  mie nu-mi vine sa cred asa ceva. inainte de sarcina am avut o singura data, cu 10 ani in urma. de cand am nascut am facut de 3 ori  bang  trebuie sa existe o explicatie si sper s-o gasesc.

Papu, mult, mult succes!

sanca par hai ca mai aveti un pic si trece greul cu dintisorii. o sa fie mai bine dupa aceea smile

Offline

 

#2032 2012-03-12 02:16:30

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Multumesc Garga, Sanca, Andreea, Aly, Blue...nu toti bunicii sunt asa. Parintii mei sunt niste bunici extraordinari (ca parinti au ei minusuri pe care le accentuez si eu ca imi permit smile.

Andreea
nu cumva ii iese Mariei vreun dinte/masea? Eu am vrut sa ma plang ca de cateva zile C. are un somn agitat tare, ca plange prin somn si ca sta cu degetul in gura, dar am vazut astazi ca ii iese o maseluta. Credeam ca le are pe toate. Niciodata nu mi s-a parut sa aiba dureri asa de mari ca la maseluta asta.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#2033 2012-03-12 07:04:38

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

neata!

blue, de ce iti da mesaje sa nu vii la ei?  neutral

garga, nasol. nici eu nu am avut candida si nici nu am facut pana acum, sper sa nu apara nimic. ce tratament faci?

flow,... eu zic ca si tu si alina aveti asteptari prea mari de la socrii si de asta sunteti triste cand va dezamagesc. Ia nu mai asteptati nic de la ei si daca vor sa faca un gest frumos f bine, daca nu, la fel de bine.

sanca  puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.