homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15-111


#2091 2012-03-12 13:28:47

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

offtopic Mamici, e cineva de aici expert contabil sau juridic? As vrea sa intreb ceva legat de venituri si de impozitarea lor.


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 



#2092 2012-03-12 13:37:29

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

blue ce noroc pe tine. eu n-am mai facut sex de cand eram gravida in 30+, din cauza ca sangeram la contact. acum au trecut 30 zile de la nastere, astept sa treaca sangerarea si sa cada firele din interior si sper s-o comitem inainte sa merg la control (ajung abia pe 30 martie si nu mai avem rabdare)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#2093 2012-03-12 13:39:27

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Onu, lasa fata in pace. nu interveni ca nu e nimic in neregula. asa facea si stef. 2-3-4-5 zile nu, apoi sa te tii cand facea big_smile cu timpul se regleaza. el avea si disconfort cand dura mai mult asa ca i-am dat protectis pentru flora intestinala. dupa ala s-a reglat la o data la 2 zile. am facut pauza o luna apoi i-am mai dat 4 sapt.  si  a inceput sa aiba scaun zilnic  pana la inceputul diversificarii. apoi a inceput sa faca de 2-3 ori/ zi.

Offline

 

#2094 2012-03-12 13:48:09

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Lore bine ar fi !!
Si eu as vrea sa ies oriunde..din pacate sunt lauza si nu merg nicaieri..
La lujerului este cosmeticiana mea si nici la ea nu ajung! Si doc meu e la lujerului(la regina maria) si nu stiu cum sa merg la el la control..cred ca o sa merg cu bebe dupa mine...si sotul sa astepte cu el in masina! sad deci mai avem de asteptat cu intalneala pana mai creste puiul....


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2095 2012-03-12 14:28:06

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

puss  puss  kram

Eu astept cu sufletul la gura rezultatele de la analizele Mariei. Sunt atat de obosita ca ma doare capul deja.

Lore supa

Ultima oara a fost editat de Andreed (2012-03-12 14:29:19)


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2096 2012-03-12 15:21:26

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

ce faceti mamici? Pe mine m-au intristat ai mei foarte mult, nici nu stiu ce atitudine sa mai adopt cu ei


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#2097 2012-03-12 15:30:23

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

vreti sa ma vedeti? hai ca pun poze la topicul piticului....
m-am pozat si eu prima data dupa nastere ! smile


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2098 2012-03-12 15:44:58

mylacik
Hero member
De la: Slovacia
Inregistrat: 2010-06-30
Mesaje: 3883

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

adina84 a scris:

sa va povestesc o faza draguta hjarta
in seara asta ana a fost cam maraita, numai cu mine a vrut asa ca am luat o cu mine in baie sa fac dus. si s a apucat de tras de toate alea, perii de par, sampoane pe unde ajungea ea. (ii place tare sa stea in baie sa se joace cu ce e pe acolo). cand m a vazut dezbracata in cada, a inceput sa plangaaaa ca vrea la tzitzi lol s a prins cu manutele de marginea cazii si da i plans. asa ca m am trezit alaptand aplecata peste marginea cazii. a luat o gura de laptic, apoi am facut iute dus, cu ea inca protestand si fuga in pat. mie mi s a parut funny. smile

scumpa de ea hjarta hjarta hjarta

Flow, imi pare rau de socrii. sper ca ti-a trecut supararea par

gargarita a scris:

apropo de clotrimazol. mi-a reaparut candida  bang  mie nu-mi vine sa cred asa ceva. inainte de sarcina am avut o singura data, cu 10 ani in urma. de cand am nascut am facut de 3 ori  bang  trebuie sa existe o explicatie si sper s-o gasesc.

ce simptome sunt la candida? cesafac
puss

razu a scris:

Myla, tare e aiurea cu dispozitia asta buna a lui Fabi la soacra si la tine nu. Dar spune-ti mereu in gand ca ea e doar bunica, tu esti mama. Bunici poate avea copoilul mai multe, mama doar una.

zic eu in gand dar tot degeaba..tot sufar sad

JanisJoplin a scris:

Myla si bebele meu a dormit cu maica-mea tot timpul cat a fost ea aici..in cazul meu cu biberoane de lapte muls tongue
Dar nu ma supar,ma odihnesc..si copiii tind sa fie mai entuziasmati de cei pe care ii vad rar..nu iti face probleme...bucura-te de timpul liber tongue

daca era mama MEA era altceva hjarta nu ma suparam,dar cu acritura asta  skitarg

JanisJoplin a scris:

blueeyes a scris:

Buna dimineata, mamici! par

Hai ca te-am prins  chicot tu ziceai ca ai reinceput sexinpat la trei sapt dupa ceza....ati avut acordul medicului?
Intreb ca nici eu nici sotul nu mai avem rabdare  dance  chicot

si noi tot de la 3 sapt rodnar

Emi, ce s-a intamplat ? cesafac


http://www.fertilityfriend.com/home/Mylacik
21.05.2011 Mamica fericita de puiut Fabian !! hjarta hjarta Iti multumesc Doamne pentru minune !
bebe avem 3 anisori hjarta hjarta

Offline

 

#2099 2012-03-12 15:45:43

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

buna si de la mine

noi am petrecut un week-end minunat la munte, ne-am dat cu sania ( de skiat nu am avut cum ca nu avema cum sa o lasam pe ana)...frumos, ana a avut si copii de joaca, a manact la zapada  de nu-mi venea sa cred, a doarmit cate 3.5 h pe zi de ma duceam sa o trezesc...super , super super.

la noi e un vacarm de nedescris, ne izoleaza blocul si au ajuns la faza cand baga diblurile cu bormasinile in polistirenul ala, e nebunie la propriu, nu stiu cum doarme ana pe bune, sper sa termine sapt asta.....vineri la pranza cand ma plecat erau in dreptul nostru, nu te puteai intelege om cu om in casa asa zgomot era, ana a inceput sa planga nu m-ai puteam sa o linistesc...bine ca am plecat si a dormit pe drum..


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#2100 2012-03-12 15:48:41

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2101 2012-03-12 16:01:28

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

myla pentru faptul ca nu imi gasesc un serviciu si depind de ei financiar (nu din cauza mea, nu va imaginati ca sunt vreo lepra care se simte bine stand pe banii parintilor) ma umilesc contact, in fiecare luna cand vine vorba sa imi dea bani ... zici ca se targuiesc cu tanti din piata: hai da-mi 3 lei da stai ca nu am decat 2, desi castiga foarte bine fiind plecati din tara (salarii de 1000 si ceva de euro din care mie imi trimit 300/luna, in care intra si cheltuielile pe care le fac ptr ei)
Alti parinti si-ar lua de la gura sa ii fie bine copilului lor iar ei stai si se tiganesc la 50 de euro grater Pai soacra-mea castiga 5 milioane cand era in tara din acre 3 ii dadea alui meu, cand era in facultate ...


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#2102 2012-03-12 16:10:48

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

em sad puss

ce fan film ai pus hjarta


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2103 2012-03-12 16:12:53

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

kata kram


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#2104 2012-03-12 16:15:25

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

ziua buna, am citit doar pagina 68 si nu rezist pana la final

flow mama NU scrie nimic, NU rezolvi NIMIc, pass are dreptate, avem asteptari prea mari de la niste oameni ce NU merita nimic

EU cel mai bun exemplu, dupa ce i-am explicat 2 ore gadacului la telefon, unde  a gresit,. ce am vrut eu de la ea, ce a vrut sotul de la ea..etc, ce sa facem sa fie bine,
sambata a sunat s avada ce facem si sotul ia- zis "Andu e racit, a avut 38.3- 38.6 grd" etc, ea " nu e febra mare , de ce va ambalati", concluzia ,a doua zi DUMINICA NU
a sunat sa vada ce face nepotul ei ( lor), deci , cum catalogati voi? in conditiile in care cu 3 zile innainte am vb tot ce am vb cu ea, pana si faptul ca se " angajau" s ail las pe Andu in toamna acolo sa stea ei cu el ca eu, mama, avem ore lol, va dati seama ca mai bine il las la gradi decat acolo, DAR 100 % daca le ziceam DA , pana in toamna renunatu tongue

Asa ca, fetele au mare dreptate, ignora si asta este, mergem innainte cu ai nostrii parinti si incercam sa avem o viata normala

mai citesc

emy imi pare rau, sunt parinti si parinti, gandacul a pastrat toate bonurile din anii de facultate ai sotului , si al meu vrea sa le dea banii

kaat cum e crisu cu burta?
andu e f balonat, zau dc inteleg ce are, are niste basinute de moare lumea, nu ii fermenteza burta, dar mai acuza durere la ea, de 2-3 zile, dr a zis ca poate sa fie de la viroza, sa ii dau espumisan, nu stiu ce sa fac dc mai continua si maine la fel ince directie sa ma duc//??? eco la burta, analize ceva???

aseara a avut o noapte atre proasta sad, cu foiala si " durere la burta"

Ultima oara a fost editat de ally_na (2012-03-12 16:23:29)


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#2105 2012-03-12 16:20:41

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

myla, disconfort si secretie modificata. simptomele pot varia foarte mult ca intensitate de la vag la foarte intens sau chiar sa dispara odata cronicizata.

adina, super iesire ati avut smile

Offline

 

#2106 2012-03-12 16:31:22

mylacik
Hero member
De la: Slovacia
Inregistrat: 2010-06-30
Mesaje: 3883

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Emi, offf nu stiu ce sa zic cesafac Vor veni si vremuri mai bune puss

Ally,si gandaca ta box

eu stateam si ma intrebam acum cateva zile, ce fel de soacre vom fi noi ?! lol oare vom mai vorbi aici despre nurorile noastre? atunci vom vedea cum e sa fim soacre.. pt ca vom incerca sa ne aparam cat mai mult copiii.. etc ! cesafac

Garga, aha. eu am de o luna usturimi de cate ori merg la baie si urina miroase ciudat cesafac secretia e ok,ca inainte. sa fie infectie urinara sau ce naiba? am zis ca sapt viitoare merg la dr ca vad ca nu scap..


http://www.fertilityfriend.com/home/Mylacik
21.05.2011 Mamica fericita de puiut Fabian !! hjarta hjarta Iti multumesc Doamne pentru minune !
bebe avem 3 anisori hjarta hjarta

Offline

 

#2107 2012-03-12 16:38:46

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

myla a mea nu incearca s aisi apere copilul smile, se apara pe ea, sotul ei, concediile ei, situatia lor materiala...

eu am reusit sa racesc sad, cred ca am luat de la copil sau e alta raceala grater, ma ustura in gat si curge nasul ...andu nu  avut asa ceva grater


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#2108 2012-03-12 16:39:18

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

pare infectie urinara, myla. mergi si fa o urocultura.

Offline

 

#2109 2012-03-12 16:41:10

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

myla tocmai asta e ca stiu ca nu vor veni, toata viata au fost asa, iubirea lor pentru mine se opreste la bani. Imi aduc aminte ca in liceu trebuia sa platesc fondul scolii, fondul clasei etc si imi era groaza sa ii cer bani lu taica-miu pentru ca incepea: "Cum, iar vrei bani? Da n-ai platit o data fondul scolii? De cate ori tre sa il platesti ... 50 de lei iti ajung? (in conditiile in care trebuia sa dau 70 sau ceva de genul)" etc etc etc
Se poarta de parca au plecat de 100 de ani din Romania si nu mai stiu care sunt preturile pe aici, desi ei cand vin in concediu sparg sutele de euro de fiecare data sad


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.