homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15-146


#2756 2012-03-15 22:01:35

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

multu razu de raspuns puss

Onu e normal sa-i coaca si nu trebe sa-i faci nimic kram

lore e frumoasa, da' scumpa rau


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 



#2757 2012-03-15 22:03:51

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

onu, las-o asa! si janis a intrebat mai devreme. si eu am sunat la doc de familie sa intreb cu ce sa ii dau lol
m-ai intrebat ce a facut sotul. multumesc! din surse neoficiale (colegi viitori care in trecut au mai lucrat cu iubi) ne-au spus ca are sanse ffff mari sa fie angajat. dar oficial nu stim inca, nimic, la sf saptamanii urmatoare aflam. speram sa fie totul ok!
lore, din asta are cumnata-mea. e frumoasa, nimic de zis, dar rotile sunt din acelasi plastic ca si la alea de 200 de lei.
apropo, de paste vreau sa cumpar un cadou mai 'pretios' unei fetite de 1 an si jumatate si chiar ma gandisem la o tricicleta. altceva, voua, cele care aveti copii in jurul varstei asteia ce v-ar placea/trebui?
nu vreau haine, oricum ii voi cumpara si o fustita, rochita ceva.....vreau ceva folositor, frumos, cam pana in 300 de lei, dar dau si mai mult daca e fain smile pls!
eu am culcat copilul de la 7.45, m-am epilat, m-am dusat, m-am pregatit ca maine vreau sa fac curatenie. am facut ordine, am bagat la spalat, maine doar sa aspir.
cand n-aveam copil imi lua 3 zile sa fac toate astea! ce eficienta mai sunt lol


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#2758 2012-03-15 22:08:48

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Poke lol si eu ma sochez uneori cate pot face in 20 min cat imi doarme bibiloiul. Sa fie sotoi angajat si dai de beut , da? storstark drool


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#2759 2012-03-15 22:09:55

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

POke ce harnicuta ai fost applause

Ultima oara a fost editat de Andreed (2012-03-15 22:25:13)


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#2760 2012-03-15 22:12:55

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

smart  andreaa lol sa vezi si sa nu crezi big_smile
smart, ar trebui sa ne gasim si noi o zi sa plimbam bibiii prin parc  chicot si dau si de baut, ba ma si imbatm zau asa  chicot
of, mi-am adus aminte ca tre' sa impartim invitatiile pt botez. mi-e groaza, nu stiu cum ne facem timp de atatea vizite  grater
al meu bebe inca nu doarme daca il las jos ziua. azi mi-a stat pe picioare si a facut nani de la 11 la 3. mi se inverzisera degetele de la picioare  rotfl2 el aproape 7 kg, perna si zdranga-zdranga, stanga-dreapta smile maine sper sa nu mai bata vantul  butter

Ultima oara a fost editat de pokemon (2012-03-15 22:14:27)


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2761 2012-03-15 22:15:19

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

ei sa vezi tu cand n-o mai suge bebe ce betie trag big_smile . nici nu mai stiu ce gust are alcoolul chicot . mda, si eu astept plimbarea prin parc, numai de-ar sta nesuferitul asta de vant odata ca m-am saturat de el zi de zi bang
Cand e botezul? Eu am scapat; l-am trimis pe husband cu ele.

Am incercat si eu sa-mi adorm specimenul pe picioare da' nu vrea sub nicio forma forgetit . Nu mai adoarme nici macar in brate. Ori la el in patut leganat ori (mai des) la san dar fara sa pape ci sa-l molfaie lenes .

Ultima oara a fost editat de smart lady (2012-03-15 22:17:29)


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#2762 2012-03-15 22:17:21

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

eu mai beam cate o bere redds sau tuborg tropical  drool 
sau vin fiert , i-am tras cu vin fiert iarna asta
dar de cand am ramas,... adio! niciun strop!  tillfreds

Offline

 

#2763 2012-03-15 22:18:45

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Pass am zis si io ca o sa beau juma de ceasca de vin fiert, da nu ma lasa mintea asta... . Am gustat odata juma de pahar de bere da' imediat ce-am nascut si de-atunci nimic


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#2764 2012-03-15 22:20:39

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

de florii e... la noi tocmai asta e problema...
eu as pleca brambura, in vizite angel dar el e terminat de oboseala! toata ziua sta la case sau prin curte.
acum sapa gropane pt stalpii de la cotetul cainilor... imi pare asa rau de el, trage tare, ca in cazul in care se angajeaza sa         nu mai stea stresat ca nu a facut aia, aia, aia....toata ziua munceste, intra in casa doar la masa de pranz.
are zile cand nici nu apuca sa ia copilul in brate sad acum nici la baita nu il mai chem, ca e cu muncitorii pe santier sad
eu bere beau la 2-3 zile, si am baut si in sarcina  chicot eu am intrebat o gramada de medici si toti au zis ca un pahar de vin/bere nu fac nimic. sa nu bei vodka, gin, whisky, chestii din astea tari...
al meu s--a invatat pe picioare. seara si noaptea si el adoarme singurel in patut, dar ziua ori trebuie sa stau intinsa si cu el pe burta, ori pe picioare. se suceste de 200 de ori, si adoarme.\bine, ma bucur intr-un fel ca doarme pe picioare, ca daca era sa il tin in brate, la cele aproape 7 kg la 2 luni si 4 zile...ma rupea!

Ultima oara a fost editat de pokemon (2012-03-15 22:23:55)


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#2765 2012-03-15 22:23:40

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

pe mine in sarcina nu ma lasa constiinta, nu stiu, cand e bb asa de mic si e in burta sa nu il vad sa stiu ca e ok, nu risc nici o gura de alcool. nici la cununia mea civila nu am gustat macar din sampanie, am baut apa plata cu lamaie  lol  si eram gravida in 7 luni.
dar asa... cand am ditamai flacaul si pot sa il vad daca e ceva Doamne feri... dupa ce il alaptam seara si il culcam mai beam un pahar-doua. NU in fiecare seara!  tongue

mi-e foame si nu e gata mancarea aia, simt ca mi se face greata incet dar sigur. asa e, daca nu mananc atunci cand mi se face foame, incepe sa ma arda stomacul si vine greata si nu mai pot manca  sad

Offline

 

#2766 2012-03-15 22:25:00

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

uff, pass...
aoleu, imi aduc aminte ce arsuri am mai avut si eu cesafac


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#2767 2012-03-15 22:25:00

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

feteleee disperat am aflat in seara asta ca in aprilie se depun dosarele pt inscriere la concursul de titularizare in invatamant grater e atat de repede. eu voiam sa ma mai gandesc.  supa
in septembrie ar trebui sa incep scoala. Ana are abia 1 an si 6 luni. bunici nu am pt ea ca lucreaza cam toti (taica miu e acasa pensionat dar nu as lasa-o cu el, nu are rabdare). sa o duc la cresa asa devreme ???? nu pot. sa o las cu bona ? muncesc pt 800 de lei (probabil, pt ca nu mai stiu care sunt salariile acum) ca sa dau mai bine de jumatate aleia, in loc sa stau eu cu ea ???. innebunesc ! iar ca sa stau acasa, raman descoperita din martie (cand face ea 2 ani si imi sisteaza indemnizatia) pana in septembrie 2013. as face nebunia sa risc, sa incerc sa lucrez de acasa pe pfa (meditatii, traduceri, formare..) DAR nu am garantia ca voi gasi clienti si contracte constant. treaba e ca imi expira pfa-ul in iunie anul asta, trebuie refacut tot.. nu stiu ce sa fac grater

iar cu incaltarile nu sunt deloc dumirita  bang am fost azi la cumparaturi, nu am luat nimic. ce inseamna talpa flexibila ? mie tre sa imi desenati. deci: eu pot sa indoi destul de usor talpa, dar copilul cand paseste nu poate, ca are piciorus mic si nu are forta. deci ce are daca nu flexeaza cand merge ? am gasit si tapi moi moi moi, faine dar erau moi peste tot si la calcai. la calcai ar trebui sa fie intarit pt sustinere. ma exaspereaza ca nu stiu ce sa iau.
inca una: daca sunt un pic mai mari decat numarul ei, e ok ?

Offline

 

#2768 2012-03-15 22:26:38

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

adina, dificila situatie!
eu din pacate nu te pot ajuta cu un raspuns, nu ma pricep...


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#2769 2012-03-15 22:28:28

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Poke si eu as pleca uneori macar o ora brambura singurica big_smile . pe-o parte il inteleg pe-al tau, dar eu faceam mare scandal la inceput cand al meu venea tz noaptea si n-apuca sa-l ia in brate

Pass stiu si eu ca oleaca acolo nu e bai, dar am destule fixuri sunt defecta rau de la mama natura chicot . Ce tarziu faci papa cesafac

Off Adina chiar ca nasoala situatie. Eu una n-as risca cu bona cesafac . Mai bine cu bunicu' si as face orice sa-mi aranjez progr cat mai bine pt Ana. Despre incaltari nici eu nu stiu

Ultima oara a fost editat de smart lady (2012-03-15 22:30:42)


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#2770 2012-03-15 22:31:19

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

poke, si ai si tu bebe pletos. e o vb din popor, ca daca ai arsuri il faci pletos, la mine s-a potrivit ca m-a omorat stomacul la prima sarcina, si acum am dar ceva mai usor. acum insa am pb cu greata asta scarboasa. sunt diferite sarcinile , ce intersant. de la forma burtii, si faptul ca acum deja am linea negra si sunt abia in sapt 10, pana la simptome.

adina, nu stiu ce sa zic de situatia cu jobul  sad
de incaltari, uita-te la talpa si vezi sa ramana cam un deget subtire in fata si unul in spate, cand asezi talpa copilului pe talpa bocancului.
sa fie flexibila talpa dar nu foarte, adica nu guma. sa fie normala. si fara calapod si alte umflaturi in interior. nu e asa greu, pana la urma, nu mai fi asa exigenta!  tongue

smart, l-am culcat la 7 jum pe sebi si abia acum m-am urnit sa gatesc, pana acum nu am avut chef si foame.

Ultima oara a fost editat de passenger (2012-03-15 22:32:47)

Offline

 

#2771 2012-03-15 22:32:35

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

smart, chiar nu am ce sa comentez...
ziua nu il ia in brate pt ca vine de afara si e transpirat, murder, prafuit, etc... iar seara puiul doarme.
mai ales ca acum si-a schimbat programul, la 7 tre' sa ii fac baia. o mai chem pe mami sa ma ajute, dar cel mai des ma descurc singurica.
asta e, suntem o armata de oameni dar nimeni nu are timp de el, mititelul ( in afara de mine, normal chicot )
norocul meu e ca e cuminte, ma lasa sa spal vase,  sa calc, sa imi fac dus, sa mananc...altfel...nu stiu ce-as face!
oricum, am luat 12 kg in sarcina si deja am slabit 17 lol sper sa ma opresc, oricum sunt deja prea slaba...
da, pass....eu nu credeam in chestiile astea, dar asta cu arsurile s-a potrivit. si stiind vorba asta, ii tot spuneam lu' iubi ca cred ca scoate dom' doctor copilul de par...
si ce imi zice doc in timp ce nasteam: uita-te sa ii vezi parul  lol
aproipo, ce ma mai miram eu de sebic cu somnul lui asa devreme  chicot si am ajuns si eu tot pe acolo smile nu ma plang, am timp sa fac si eu una-alta, ca tot ma lasa oamenii astia singura all day long  chicot

Ultima oara a fost editat de pokemon (2012-03-15 22:36:02)


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#2772 2012-03-15 22:34:26

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

poke, si eu sunt prea slaba....
doar burta am mai nou... imi numar coastele...
acum 2 sapt cand am mers la medicul de familie aveam 88 cm in talie dimineata pe nemancate  yikes

poke, cand eram in timpul expulziei se minunau si moasele mele de ce copil pletos scot  lol

mi-ar prii si mie somn mai mult si mancare multa si sa stau mai des degeaba, sa ma odihnesc si eu ziua, nu sa alerg mereu! dar nu am ce sa fac,  grater  cred ca de aia nu se lipeste un gram de mine, ca nu stau jos nici cand mananc.

Ultima oara a fost editat de passenger (2012-03-15 22:36:31)

Offline

 

#2773 2012-03-15 22:38:11

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

pe mine ma tine puiul tintuita in pat  rotfl si parca nici mancarea nu imi prea place....
cred ca mi s-a strans stomacul de pe vremea cand mancam regim, habar nu am... hmm sper sa pun la loc macar 3-4 kg, ca sunt scandura.... roll


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#2774 2012-03-15 22:40:39

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

mda , mai vroiam sa scriu ceva da nu mai pot ca s-a trezit
atata doarme el dupa baie, juma de h

noapte buna


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.